Güney Kore

Güney Kore

Son dakika Güney Kore haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Güney Kore gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Güney Kore haber sayfamızda...

Güney Kore

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.581 guney kore haberi bulunmuştur.
Asya borsaları geriledi
Asya borsaları gerilediAsya borsalarında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısındaki artış ve bu kapsamda alınan sert tedbirlerin etkisiyle haftanın son işlem gününde satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
22.01.2021Uzmanpara
Piyasalar imalat verilerine odaklandı
Piyasalar imalat verilerine odaklandıKüresel piyasalar Çin başta olmak üzere Asya ülkelerinde artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarına bağlı olarak sert tedbirlerin tekrar gündeme gelmesiyle karışık bir seyir izlerken, bugün ABD ve Avrupa'da açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.
22.01.2021Uzmanpara
Gökhan Alkan kimdir, nereli Gökhan Alkan kaç yaşında, sevgilisi kim
Gökhan Alkan kimdir, nereli? Gökhan Alkan kaç yaşında, sevgilisi kim? Genç oyuncu Gökhan Alkan biyografisi okuyucuların gündeminde yer alıyor. Birçok başarılı yapımda yer alan Alkan, Kalp Atışı ve Seviyor Sevmiyor gibi dizilerle çeşitli ödüller aldı. Peki, Gökhan Alkan boyu ve kilosu kaç?
21.01.2021Cadde
Ödüllü şeffaf deri, dünyaca ünlü markaların ilgisini çekiyor
Ödüllü "şeffaf deri", dünyaca ünlü markaların ilgisini çekiyorUşak'ta bir deri firmasının geliştirdiği ve uluslararası deri fuarlarında yenilikçilik ödüllerine layık görülen 0,4 milimetre kalınlığındaki şeffaf derinin, uluslararası markaların ürünlerinde kullanılmaya başlandığı bildirildi.
21.01.2021Haberler
Hindistanda son 24 saatte vakalar 15 bini aştı
Hindistan'da son 24 saatte vakalar 15 bini aştıÇin Ulusal Sağlık Komisyonundan (NCH) yapılan açıklamaya göre, Çin ana karasında son 24 saatte 18'i yurt dışı kaynaklı 144 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi, virüs nedeniyle hayatını kaybeden olmadı. Ülkede 16 Ocak’ta başlayan Kovid-19 aşı kampanyası kapsamında 674 bin 835 kişiye aşı yapıldı.
21.01.2021Dünya
Asya borsaları yükseldi
Asya borsaları yükseldiAsya borsalarında alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Hong Kong'da Hang Seng endeksi negatif ayrıştı.
21.01.2021Uzmanpara
Piyasalar Merkez Bankasına odaklandı
Piyasalar Merkez Bankası'na odaklandıKüresel piyasalar, ABD'de başkanlık değişiminin sorunsuz gerçekleşmesiyle pozitif bir seyir izlerken, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yurt dışında ise Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) kararları takip edilecek.
21.01.2021Uzmanpara
Pandemi, sağlıklı kuru meyvelere talebi artırdı
Pandemi, sağlıklı kuru meyvelere talebi artırdıTüm dünyada her geçen gün artan tüketici bilinci ve sağlıklı gıdaya olan talep çerçevesinde Türk kuru meyvelerini ön plana çıkardı.
20.01.2021Ege
Asya borsaları Japonya hariç yükseldi
Asya borsaları Japonya hariç yükseldiAsya borsalarında alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Japonya'da Nikkei 225 endeksi negatif ayrıştı.
20.01.2021Uzmanpara
Vakalar arttı, Çin salgını kontrol altına almaya çalışıyor
Vakalar arttı, Çin salgını kontrol altına almaya çalışıyor!Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) günlük vaka sayıları, salgının ortaya çıktığı Çin'de 100, Hindistan'da 10 binin üzerinde seyrederken, Güney Kore'de ise yeniden 400’ün üzerine çıktı. Çin'de yetkililer, ay takvimine göre, Çin yeni yılının başlangıcı olan 12 Şubat öncesinde yeniden baş gösteren salgını kontrol altına almaya çalışıyor.
20.01.2021Dünya
Piyasalarda gözler ABDdeki yemin töreninde
Piyasalarda gözler ABD'deki yemin törenindeKüresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından bugün ABD Başkanlığına seçilen Joe Biden'ın yemin töreni ve yapacağı konuşma takip edilecek.
20.01.2021Uzmanpara
Güney Kore şokta Bu kez korona değil...
Güney Kore şokta! Bu kez korona değil...Güney Kore'de tavuk çiftliklerinde yeni bir kuş gribi vakası tespit edildi.
19.01.2021Dünya
Virüs filmi konusu nedir, oyuncuları kim İşte, Virüs (Flu) filmi oyuncu kadrosu
Virüs filmi konusu nedir, oyuncuları kim? İşte, Virüs (Flu) filmi oyuncu kadrosuVirüs adı ile Türkiye'de yayımlanan filmin İngilizcesi ise The Flu'dur. Viris filmi sinema salonlarında oldukça ilgi gördü ve artık televizyon ekranlarında sevenleri karşısın açıkıyor. Kim Sung-su tarafından yazılan ve yönetilen 2013 yapımı Güney Kore filmi Virüs oyuncu kadrosu haberimizde...
19.01.2021Cadde
Facebookun 30dan fazla ülkede ofisi bulunuyor
Facebook'un 30'dan fazla ülkede ofisi bulunuyorTürkiye'ye temsilci atama kararı alan Facebook, şirket operasyonlarını halihazırda 30'dan fazla ülkede bulunan ofisleri üzerinden yürütüyor.
19.01.2021Teknoloji
Asya borsaları Çin hariç yükseldi
Asya borsaları Çin hariç yükseldiAsya borsalarında haftanın ikinci işlem gününde alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Çin'de Şanghay bileşik endeksi negatif ayrıştı.
19.01.2021Uzmanpara
Piyasalar Yellenın sunumuna odaklandı
Piyasalar Yellen'ın sunumuna odaklandıKüresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aşılama çalışmalarına karşın artan vaka sayıları ve teşvik paketi fiyatlamalarıyla karışık bir seyir izlerken, bugün ABD'de Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen'ın yapacağı sunum takip edilecek.
19.01.2021Uzmanpara
Samsung’un varisine 2.5 yıl hapis cezası
Samsung’un varisine 2.5 yıl hapis cezasıGüney Kore Seul Yüksek Mahkemesi, 2015 yılında iki Samsung biriminin tartışmalı birleşmesinde usulsüzlük olduğu gerekçesiyle Samsung Group yönetim Kurulu Başkanı ve varisi olan Lee Jae-Yong’ın 2.5 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.
19.01.2021Ekonomi
Asya futbolu D-Smartta
Asya futbolu D-Smart'ta!Kurulduğu günden itibaren en önemli spor organizasyonlarını ekranlara taşıyan D-Smart, AFC ile 4 yıllık anlaşma imzaladı. Üç yıl Kore’nin FC Seul takımını çalıştıran Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş yapılan dev işbirliği ile ilgili, “Tüm futbolseverlere tavsiye ediyorum. Dünyayı tanıyalım. Asya’yı ayağımıza getiren D-Smart’a teşekkür ediyorum” diye konuştu
19.01.2021Futbol
Bakan Pekcandan önemli Çin ve Hindistan açıklaması
Bakan Pekcan'dan önemli Çin ve Hindistan açıklaması!Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, başta Çin ve Hindistan'a dikkati çekerek, "Asya ve Pasifik coğrafyasını artık ihracat pazarlarımız olarak görmenin vakti geldi, geçiyor. Dış ticaret açığı verdiğimiz bu ülkeler ithalat için uzak değilse, ihracat için hiç uzak değildir." dedi.
18.01.2021Ekonomi
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında haftanın ilk işlem gününde karışık bir seyir izlendi.
18.01.2021Uzmanpara
Teknoloji devinin yöneticisine hapis cezası
Teknoloji devinin yöneticisine hapis cezası!Teknoloji markası Samsung 'un Genel Müdür Yardımcısı Lee Jae-yong'un yolsuzluk iddiaları nedeniyle 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
18.01.2021Ekonomi
Piyasalar Merkez Bankasına odaklandı
Piyasalar Merkez Bankası'na odaklandıGeçen haftanın ikinci yarısında, risk iştahının küresel ölçekte azalmasının ardından bu hafta yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yurt dışında ise Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) toplantıları takip edilecek.
18.01.2021Uzmanpara
Merkez bankaları 207 kez faiz indirdi
Merkez bankaları 207 kez faiz indirdiKüresel çapta salgınla mücadeleyle geçen ve "Büyük Duruş"un yaşandığı 2020 yılında, dünya çapında kurum ve kuruluşlar ekonomileri desteklemek için bütün imkanlarını seferber ederken, merkez bankaları da 207 kez faiz silahını çekti.
17.01.2021Uzmanpara
Salgın hortladı, yetkililer alarma geçti
Salgın hortladı, yetkililer alarma geçti!Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) günlük vaka sayıları, salgının ortaya çıktığı Çin'de 100’ün üzerinde, Hindistan'da 16 binin altında ve Güney Kore’de 500'lerde seyrediyor. Salgının sıfır noktası olan Çin'de yetkililer, ay takvimine göre Çin yeni yılının başlangıcı olan 12 Şubat öncesinde yeniden baş gösteren salgını kontrol altına almaya çalışıyor.
17.01.2021Dünya
Çiğli Belediyesi’ne tam donanımlı ambulans
Çiğli Belediyesi’ne tam donanımlı ambulansUluslararası Rotary 2440 Bölge Federasyonu; Ankara Çankaya Rotary Kulübü, Çiğli Rotary Kulübü, Çiğli Belediyesi işbirliği ve Güney Kore’den iki Rotary kulübünün desteğiyle Çiğli Belediyesi’ne Tam Donanımlı Hasta Müdahale Ambulansı bağışladı.
16.01.2021Ege
Son Dakika | Uluslararası ajanslar gece boyunca bu kareleri servis etti Dünyanın en güçlü silahı...
Son Dakika | Uluslararası ajanslar gece boyunca bu kareleri servis etti! Dünyanın en güçlü silahı...Son dakika haberlere göre, ilk fotoğraf gece yarısı 01.23'te geldi, havaifişekler altında görünen dört siyah-beyaz füze resim medya tarafından 'dünyanın en güçlü silahı' olarak tanımlandı. Podyuma çıkan Kim ise, kalabalığı siyah deri trençkot ve eldivenle selamladı.
16.01.2021Dünya
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında haftanın son işlem gününde karışık bir seyir izlendi.
15.01.2021Uzmanpara
Türk balı geçen yıl 52 ülkede ağızları tatlandırdı
Türk balı geçen yıl 52 ülkede ağızları tatlandırdıTürkiye'den geçen yıl Almanya, ABD, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Umman başta olmak üzere 52 ülkeye bal ihraç edildi.
15.01.2021Ekonomi
Piyasalar negatif seyrediyor
Piyasalar negatif seyrediyorKüresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından bugün Asya borsalarında satışların etkisini artırdığı görülüyor.
15.01.2021Uzmanpara
Asya borsaları Çin hariç yükseldi
Asya borsaları Çin hariç yükseldiAsya borsalarında alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Çin'de Şanghay bileşik endeksi negatif ayrıştı.
14.01.2021Uzmanpara
Güney Korenin eski lideri Parkın hapis cezası 22 yıla indi
Güney Kore'nin eski lideri Park'ın hapis cezası 22 yıla indiGüney Kore Yüksek Mahkemesi, eski Devlet Başkanı Park Geun-hye'ye rüşvet, görevi suistimal ve diğer suçlardan verilen 22 yıl hapis cezasını onadı.
14.01.2021Dünya
Piyasalar teşvik paketine odaklandı
Piyasalar teşvik paketine odaklandıKüresel piyasalar, ABD Başkanlığı'na seçilen Joe Biden'ın bugün açıklaması beklenen yeni mali teşvik paketinin detaylarına odaklandı.
14.01.2021Uzmanpara
Özbekistan’da en çok şirket kuran ülke Türkiye oldu
Özbekistan’da en çok şirket kuran ülke Türkiye olduTürkiye, geçen yıl Özbekistan’da en çok şirket kuran ülke oldu.
13.01.2021Ekonomi
Guardian: İngiltere koronavirüs pasaportu için teknoloji firmalarıyla görüşüyor
Guardian: İngiltere 'koronavirüs pasaportu' için teknoloji firmalarıyla görüşüyorİngiltere'de bazı teknoloji firmalarının, ülke genelinde çalışanların koronavirüs salgınında işlerine dönebilmelerini sağlamak için Covid-19 testleri ve yüz tanıma teknolojisinin kullanılacağı "sağlık pasaportları" çıkarılması konusunda hükümetle görüşmeler yaptığı bildirildi.
13.01.2021Dünya
Samsung Electronics Türkiye’de üst düzey atama
Samsung Electronics Türkiye’de üst düzey atamaSamsung Electronics Türkiye’de önemli bir atama gerçekleşti. Samsung Electronics Baltık Ülkeleri Başkanlığı’nı yürüten Choi Byung Hee, 11 Ocak tarihi itibarıyla Samsung Electronics Türkiye Başkanı olarak göreve getirildi.
13.01.2021Teknoloji
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, Japonya'da olağanüstü hal uygulamasının kapsamının genişletileceği haberleri ve ABD'de teşvik paketine ilişkin gelişmelerle karışık bir seyir izlendi.
13.01.2021Uzmanpara
Günlük vakalar yine 25 binin üzerine çıktı
Günlük vakalar yine 25 binin üzerine çıktı!Koronavirüs salgınının ortaya çıktığı Çin'de 115 yeni vaka tespit edilirken, salgından en çok etkilenen ikinci ülke olan Hindistan'da günlük vaka sayısı 25 binin üzerinde çıktı. Güney Kore'de ise 500'ün üzerinde yeni vaka kayda geçerken, toplam vaka sayısı 70 bini aştı.
13.01.2021Dünya
Piyasalar sanayi üretimi verisine odaklandı
Piyasalar sanayi üretimi verisine odaklandı Küresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, bugün yurt içinde kasım ayına ilişkin sanayi üretimi verileri takip edilecek.
13.01.2021Uzmanpara
Bitcoin 33 bin dolar düzeyine geriledi
Bitcoin 33 bin dolar düzeyine gerilediKripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, hafta sonu ulaştığı 41,946.74 dolarlık yeni zirveden ABD tahvillerindeki hızlı artışın da etkisiyle yeniden 33,000 dolar düzeyine kadar geriledi.
13.01.2021Uzmanpara
Asya borsaları Güney Kore hariç yükseldi
Asya borsaları Güney Kore hariç yükseldiAsya borsalarında alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Güney Kore'de Kospi endeksi negatif ayrıştı.
12.01.2021Uzmanpara
Piyasalar ABDdeki gelişmelere odaklandı
Piyasalar ABD'deki gelişmelere odaklandıKüresel piyasalar ABD'deki politik ve ekonomik gelişmelere odaklanırken, rekor seviyelerdeki pay piyasalarında etkili olan kar satışlarının yanı sıra tahvil faizleri ve dolar endeksindeki yükseliş dikkati çekiyor.
12.01.2021Uzmanpara
Kuzey Kore lideri Kim, unvanlarına bir yenisini ekledi
Kuzey Kore lideri Kim, unvanlarına bir yenisini ekledi!Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a iktidardaki Kore İşçi Partisinin genel sekreteri unvanı verildi.
11.01.2021Dünya
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında haftanın ilk işlem gününde karışık bir seyir izlendi.
11.01.2021Uzmanpara
Piyasalar ABDdeki gelişmelere odaklandı
Piyasalar ABD'deki gelişmelere odaklandıKüresel piyasalar, yeni haftada ABD Başkanı Donald Trump'ın azil süreci ve ekonomik destek paketi gelişmelerine odaklandı.
11.01.2021Uzmanpara
Kim, ülkesinin dış dünyayla bağlarını geliştirmek istiyor
Kim, ülkesinin dış dünyayla bağlarını geliştirmek istiyor!Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkesinin dış dünyayla bağlarını büyük ölçüde geliştirme ihtiyacını vurguladı.
8.01.2021Dünya
Japonya, cinsel istismara uğrayan Güney Koreli kadınlara tazminat ödeyecek
Japonya, cinsel istismara uğrayan Güney Koreli kadınlara tazminat ödeyecekGüney Kore'de mahkeme, Japonya'nın İkinci Dünya Savaşı'nda Japon askerler tarafından cinsel istismara uğrayan Güney Koreli kadınlara tazminat ödemesine hükmetti.
8.01.2021Dünya
KIAdan 27 yıl sonra bir ilk Logosu değişti
KIA'dan 27 yıl sonra bir ilk! Logosu değiştiGüney Kore merkezli otomotiv firması KIA 1994'te tanıttığı logosunu değiştirdi. Eskiden şaşırtma gücü anlamına gelen "The Power to surprise" olan KIA sloganı da logo ile birlikte değişti.
8.01.2021Otomobil
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi aralıkta 50,5e yükseldi
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi aralıkta 50,5'e yükseldiİstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi, aralıkta eşik değerin üzerine çıkarak 50,5 olarak gerçekleşti.
8.01.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Özay ŞendirMilliyet Yazarı
Fahrettin Bey’e aşı sorularıTürkiye, yeni üretim tipi olarak bilinen mRNA aşılara çok fazla güvenmiyor diyelim...
17.01.2021Gündem
Songül HatısaruMilliyet Yazarı
Yaban mersini ekip, ‘altın’ topluyorlarBursa, Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde tarım ve turizm atağına kalktı...
10.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

piyasaasyaborsaGüney Korekoronavirüs

Güney Kore ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.