KAP

KAP

Son dakika KAP haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KAP gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KAP haber sayfamızda...

KAP haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.861 kap haberi bulunmuştur.

Sinop Gezilecek Yerler (2020) - Sinop Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Sinop Gezilecek Yerler (2020) - Sinop Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiSinop ili yerli ve yabancı turistlerin Karadeniz’ de en çok ziyaret ettiği illerden biridir. Özellikle belirli mekanlar ve semtler Sinop’un sembolü haline gelmiştir. İnsanlar görmek için sabırsızlandıkları bu yerleri fotoğraf çekerek ölümsüzleştirmek istemektedirler. Peki, Sinop’ ta gezilmesi ve görülmesi gereken tarihi yerler nerelerdir? En çok vakit geçirilmesi gereken yapılar ve incelenmesi gereken doğal güzellikler merkeze ne kadar uzaklıkta yer alıyor? Tarihimizi yansıtan binaların, camilerin ve milli parkların nerede olduğunu derledik.Sinop kelimesinin en eski kökeni Antik Çağ’ da Sinope olarak bilinmektedir. Karadeniz Bölgesi’nin orta kesiminde yer alan Sinop, Boztepe Burnu’nun kara ile birleştiği yerde bulunan kıyıda bir ildir. Doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve turistik mekanları ile gezi rehberi oluşturulması gereken şehirlerden biridir. Tarihini koruyan insanların olması müzeler için çok önemli bir fırsattır. Eski dönemlerden kalma eşyaların, yazıların, kap, kacak ve çeşitli malzemelerin hala günümüzde var olması müzeler sayesindedir. Karadeniz Bölgesi’nin uç noktasında yer almasıyla bilinen Sinop’ ta denize girmek daha kolay ve keyifli olmaktadır. Karadeniz’in tek doğal limanına ev sahipliği yapan Sinop’tur. Sinop’ a ilk yerleşimin Tunç Çağı’nda başladığı ve daha birçok medeniyeti ağırladığı bilinmektedir. Kale şehir unvanıyla bilinen Sinop önemli bir ticaret merkezi olmaktadır. Özellikle deniz ticareti gelişmiş en önemli illerden biridir. Dört mevsim yemyeşil ormanları ve tertemiz havasıyla ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir. Kültürel açıdan önemli bir yere sahip olması sebebiyle görülmeye değer bir şehir olduğunu da ortaya koymaktadır.
17.05.2020Tatil

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar