Prim

Prim

Son dakika prim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan prim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan prim haber sayfamızda...

Prim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.579 prim haberi bulunmuştur.
Mükellef reform bekliyor
Mükellef reform bekliyorSalgında devlet destekleriyle ayakta kalan işletmeler, bu desteklerin sona erme tarihi yaklaştıkça kaygılanıyor. Satışlarda tahsilatın uzamasıyla kazanmadıkları paranın vergisini veren mükellefler, ekonomideki reformlara vergi cephesinden de bakılmasını istiyor
16.01.2021Ekonomi
Son dakika haberi | Emeklilikte flaş karar Engel kalmadı...
Son dakika haberi | Emeklilikte flaş karar! Engel kalmadı...Son dakika haberine göre 15 yıl sigortalılık ve 3600 gün primle emeklilik için kıdem tazminatı alanların yeniden çalışıp çalışamayacağı farklı tartışmalara konu oluyordu. Yargıtay açıkça, bu durumdaki işçilerin yeniden çalışmaya başlamasının “hakkın kötüye kullanılması” olmadığı kararını verdi ve bu konuda engel kalmadı.
15.01.2021Ekonomi
Konutta tüm zamanların rekoru kırıldı
Konutta tüm zamanların rekoru kırıldıTürkiye geneli konut satışında geçen yıl 1,5 milyon adetle tüm zamanların yıllık rekoru kırıldı. Sektör temsilcileri, bu rekora en büyük katkıyı "yeni normale geçiş sürecinde kamu bankalarınca başlatılan düşük faizli destek kredisinin" sunduğu görüşünde birleşiyor.
14.01.2021Uzmanpara
Konutta 1,5 milyon adetlik satışla tüm zamanların rekoru kırıldı
Konutta 1,5 milyon adetlik satışla tüm zamanların rekoru kırıldıTürkiye geneli konut satışında geçen yıl 1,5 milyon adetle tüm zamanların yıllık rekoru kırıldı. Sektör temsilcileri, bu rekora en büyük katkıyı "yeni normale geçiş sürecinde kamu bankalarınca başlatılan düşük faizli destek kredisinin" sunduğu görüşünde birleşiyor.
14.01.2021Ekonomi
Son dakika: 2021 ücretleri belli oldu Milyonlar bunu bekliyor
Son dakika: 2021 ücretleri belli oldu! Milyonlar bunu bekliyorSGK prim ve ödemelerinde 2021'e ilişkin sigorta primleri ve ödenek tutarları belirlendi. Ev hizmetlerinde 10 günden az çalışanın primi 447 TL oldu. İsteğe bağlı sigortada en düşük prim 1.144 TL olarak belirlendi. Peki kim ne kadar ödeyecek? İşte emziren anneden sanatçıya kadar tüm sektörlerde kimin kaç TL ödeyeceği, kime ne kadar bütçe ayrılacağı belirlenen SGK prim ve ödenek tutarlarındaki bu yıla dair güncellemenin detayları...
12.01.2021Ekonomi
İstanbul konutta Avrupa metropollerine göre en cazip şehir
İstanbul konutta Avrupa metropollerine göre en cazip şehirİstanbul, konutta henüz istenilen değere ulaşılmamış olması nedeniyle yatırımcıları cezbetmeye devam ediyor.
11.01.2021Ekonomi
Kongre baskını ve Avrupa
Kongre baskını ve AvrupaAmerika Birleşik Devletleri (ABD) Kongresi’ne Trump yanlılarının düzenlediği baskın Avrupa ülkelerinde çok geniş yankı uyandırdı...
10.01.2021Dünya
Son dakika - Gaziantepte Sumudica ile sözleşme krizi
Son dakika - Gaziantep'te Sumudica ile sözleşme krizi!Gaziantep’te Sumudica’nın sözleşmesi kriz çıkardı. ‘Benden yüzde 10 indirim istendi’ diyen Rumen teknik adama Başkan Mehmet Büyükekşi, “Bizim Sumudica’ya toplam ödememiz, yardımcıları dahil 1.2 milyon euro. Şu an 1.6 milyon euro istiyor” yanıtını verdi
10.01.2021Gaziantep FK
Son dakika haberleri | Sumudica köprüleri attı: Kulübün teklifini kabul etmiyorum
Son dakika haberleri | Sumudica köprüleri attı: 'Kulübün teklifini kabul etmiyorum!'Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica, Sivasspor yenilgisinin ardından olay açıklamalarda bulundu. Rumen hoca, "Kulüp benden yüzde 10 indirim yapmamı istedi ancak kabul edemeyeceğim. Ben futbolculara cebimden para verdim. Bana saygı göstermeyen insanlarla çalışmam çok zor" dedi.
9.01.2021Gaziantep FK
ABD lafa gelince demokrasi beşiği
ABD lafa gelince demokrasi beşiğiCumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’deki olayları yorumlarken, “Bu süreç gerçekten tüm insanlığı şok etmiştir, şaşırtmıştır. Bizleri de aynı şekilde şaşırtmıştır” dedi. Erdoğan başkanlık devir tesliminin sakin bir şekilde yapılması temennisinde bulundu
9.01.2021Siyaset
Erdoğandan Ankara kulislerini sallayan ziyaretle ilgili flaş açıklama
Erdoğan'dan Ankara kulislerini sallayan ziyaretle ilgili flaş açıklama!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. ABD'deki olaylar hakkında konuşan Erdoğan, "Lafa geldiğinde 'demokrasinin beşiği' diye ifade edilen Amerika'daki bu süreç gerçekten tüm insanlığı şok etmiştir." dedi. Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Asiltürk’le yaptığı görüşmeyle ilgili soruya da cevap verdi.
8.01.2021Haberler
Erdoğandan Ankara kulislerini sallayan ziyaretle ilgili flaş açıklama Seçim ittifakı...
Erdoğan'dan Ankara kulislerini sallayan ziyaretle ilgili flaş açıklama! Seçim ittifakı...Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. ABD'deki olaylar hakkında konuşan Erdoğan, "Lafa geldiğinde 'demokrasinin beşiği' diye ifade edilen Amerika'daki bu süreç gerçekten tüm insanlığı şok etmiştir." dedi. Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Asiltürk’le yaptığı görüşmeyle ilgili soruya da cevap verdi.
8.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. ABD'deki olaylar hakkında konuşan Erdoğan, "Lafa geldiğinde 'demokrasinin beşiği' diye ifade edilen Amerika'daki bu süreç gerçekten tüm insanlığı şok etmiştir." dedi.
8.01.2021Haberler
Son dakika... Hayat boyu öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim 11 Ocakta başlıyor
Son dakika... Hayat boyu öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim 11 Ocak'ta başlıyorGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığınca, hayat boyu öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine 11 Ocak'tan itibaren başlanacağı bildirildi.
7.01.2021Gündem
Piyasalar pozitif görünümünü koruyor
Piyasalar pozitif görünümünü koruyorKüresel piyasalar, dün beklentilerin altında kalan hizmet sektörü verileri ve ABD'de yaşanan toplumsal olaylara karşın genel olarak pozitif seyrini sürdürüyor.
7.01.2021Uzmanpara
Palandöken, SGK ile kamu bankaları arasında imzalanan protokolü değerlendirdi
Palandöken, SGK ile kamu bankaları arasında imzalanan protokolü değerlendirdiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank arasında imzalanan protokol sayesinde esnafımızın düşük faizli krediyle emekli olabilmesi için yeniden fırsat verilmesi sevindirici." ifadelerini kullandı.
6.01.2021Ekonomi
2021’de sigorta prim üretimi yüksek hacimlere ulaşacak
2021’de sigorta prim üretimi yüksek hacimlere ulaşacakTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli; “Salgınla geçen bir yıldan sonra 2021 yılında vatandaşların sigortaya bakış açılarının hem salgın hem de salgın döneminde meydana gelen İzmir depremi nedeni ile müspet yönde gelişeceğini; sigortaya ilginin artmasını ve prim üretiminin de daha yüksek hacimlere ulaşmasını beklemekteyiz” açıklamasını yaptı.
5.01.2021Sigorta
Son Dakika: İşte 2021 maaş tablosu Milyonları ilgilendiren zam oranı belli oldu
Son Dakika: İşte 2021 maaş tablosu! Milyonları ilgilendiren zam oranı belli olduGelen son dakika haberine göre; Memur maaşlarına yüzde 7.33, SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 8.37 zam yapılacak. En düşük memur maaşı 4 bin 542 liraya, en düşük memur emeklisi aylığı da 3 bin 49 liraya yükselecek.
5.01.2021Ekonomi
Orduda şoke eden anlar Telefona yaşananları saniye saniye kaydettiler
Ordu'da şoke eden anlar! Telefona yaşananları saniye saniye kaydettilerOrdu’nun Fatsa ilçesinde koronavirüs tedbirleri için uygulanan kısıtlama sırasında sokak hayvanlarını besleyen Bilge Almak’a (28), mahalle halkından bazı kişiler tepki gösterince aralarında tartışma yaşandı. O anlar cep telefonu kamerasına yansırken, taraflar birbirlerinden şikâyetçi oldu. Saldırıya uğradığını öne süren Almak, “Telefonla saldırıyı çektiğim için sinirlendiler. Tehdit ve hakarete uğradım” dedi. Tartışmanın diğer tarafı Ayhan Yaşar, (61) “Görüntülerin öncesi var, olay çarpıtıldı. Benim de hayvanlarım var. Bu konuda ne kadar duyarlı olduğumu çevremdeki herkes bilir” diye konuştu.
5.01.2021Haberler
SGK ile 3 banka arasında imzalar atıldı
SGK ile 3 banka arasında imzalar atıldı!Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank arasında, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında emekli olabilecek sigortalılara yönelik "kredi iş birliği protokolüne" imza atıldı.
4.01.2021Sigorta
Emeklilik Yaşı Kaçtır 2021 Erkeklerde Ve Kadınlarda Emeklilik Yaşı
Emeklilik Yaşı Kaçtır? 2021 Erkeklerde Ve Kadınlarda Emeklilik YaşıGerekli kriterleri tamamladıktan sonra emekli olmak isteyen pek çok kişi, aynı zamanda ne zaman emekli olacağını merak ediyor. Hem kadın hem de erkekler için emeklilik yaşı internetten en sık araştırılan konular içerisinde gelmektedir. Peki, emeklilik yaşı kaçtır? 2020 Erkeklerde ve kadınlarda emeklilik yaşı.
4.01.2021Ekonomi
Spor hisseleri yatırımcısına kazandırdı
Spor hisseleri yatırımcısına kazandırdıBorsa İstanbul'da işlem gören spor şirketleri geçen yıl yatırımcısına kazandırdı.
3.01.2021Ekonomi
Spor hisseleri 2020de yatırımcısına kazandırdı
Spor hisseleri 2020'de yatırımcısına kazandırdıBorsa İstanbul'da işlem gören spor şirketleri geçen yıl yatırımcısına kazandırdı.
3.01.2021Uzmanpara
BES fon büyüklüğü 171 milyar TL oldu
BES fon büyüklüğü 171 milyar TL olduTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin verilerine göre Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ve otomatik katılımdaki toplam katılımcı sayısının 12.6 milyonu aştığını, devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğünün ise yaklaşık 171 milyar liraya ulaştığını söyledi. Benli, “BES ve otomatik katılım uygulamasında 2020 yılının 11 aylık döneminde fon büyüklüğünde yüzde 30’a yakın önemli bir artış oldu. Bu durum salgın döneminde sisteme olan güvenin de bir işareti olarak değerlendirilmektedir” dedi.
3.01.2021Ekonomi
45.5 milyar liralık Sosyal Koruma Kalkanı
45.5 milyar liralık Sosyal Koruma KalkanıAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerini en aza indirmek için başlatılan ‘Sosyal Koruma Kalkanı’ kapsamında vatandaşlara 9 ayda yapılan destek ve yardımların 45.5 milyar liraya yaklaştığını bildirdi.
3.01.2021Ekonomi
Milliyette Günün Özeti (2 Ocak 2021)
Milliyet'te Günün Özeti (2 Ocak 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu günün öne çıkan haber başlıkları...
2.01.2021Haberler
Sosyal Koruma Kalkanı ile 9 ayda yaklaşık 45,5 milyar lira destek verildi
Sosyal Koruma Kalkanı ile 9 ayda yaklaşık 45,5 milyar lira destek verildiAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerini en aza indirmek için başlatılan "Sosyal Koruma Kalkanı" kapsamında vatandaşlara 9 ayda yapılan destek ve yardımların 45,5 milyar liraya yaklaştığını bildirdi.
2.01.2021Ekonomi
Palandöken, esnafa verilen Hazine teşvikinin artırılmasını istedi
Palandöken, esnafa verilen "Hazine teşvikinin" artırılmasını istediTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, prim borcunu düzenli ödeyen esnafa verilen yüzde 5'lik Hazine teşvikinin yeni tip koronavirüs salgını koşulları göz önünde bulundurularak artırılmasını istedi.
1.01.2021Ekonomi
Enerjisi yüksek bir yıl
Enerjisi yüksek bir yılSalgının küresel ekonomiye damga vurduğu 2020’de Türkiye ekonomisinde önemli gelişmeler oldu. Karadeniz’deki gaz keşfi bunların başında gelirken TOGG iş dünyasına moral verdi
1.01.2021Ekonomi
Hibe, kredi ve eğitim destekleri, Kovid-19un iç ticaretteki etkilerine panzehir oldu
Hibe, kredi ve eğitim destekleri, Kovid-19'un iç ticaretteki etkilerine "panzehir" olduYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ticaret hayatına etkilerini azaltmak için hükümet 2020'de gelir kaybı, kira, düşük faizli kredi, vergi ve SGK prim kolaylığı ile çeşitli eğitim destekleriyle esnaf ve sanatkarın yanında oldu.
31.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Herkes bunu soruyor Zam ve ceza siliniyor...
Son dakika haberi: Herkes bunu soruyor! Zam ve ceza siliniyor...Son dakika haberlere göre yapılandırmadan, genel sağlık sigortası prim borcu olanlar da yararlanabilecek. Sağlık prim borcu yapılandırması diğer borçlardan farklı. Yapılandırma için başvurmaya gerek yok, borçlar SGK tarafından otomatik olarak yapılandırılıyor ve borcun tamamının ödenmesi halinde de gecikme zammı ve cezası siliniyor. İşte, genel sağlık sigortası prim borcu hakkında tüm merak edilenler?
31.12.2020Ekonomi
Teslanın hisseleri yüzde 700 arttı
Tesla'nın hisseleri yüzde 700 arttıGüney Afrikalı girişimci Elon Musk'ın şirketi Tesla'nın bu yıl borsada yakaladığı ve benzerine çok ender rastlanan yükseliş, kendilerine 'Teslaner' adını takan çok sayıda yeni dolar milyonerini de ortaya çıkardı.
30.12.2020Uzmanpara
Asgari ücret 2825 TL
Asgari ücret 2825 TL2021’de geçerli olacak asgari ücret, yüzde 21.56 artışla net 2825 lira 90 kuruş olarak belirlendi. 3 çocuklu ve evli bir işçi için ise net asgari ücret 3013 TL 72 kuruş olacak
29.12.2020Ekonomi
Antalya’da borç yapılandırma yoğunluğu
Antalya’da borç yapılandırma yoğunluğuAntalya’da sigortalı ve işverenlerin borçlarına ilişkin 7256 sayılı kanun ile 31 Aralık 2020 tarihine kadar getirilen ödeme kolaylığı, SGK İl Müdürlüğünde yoğunluğa neden oldu. HES kodu sorgulanıp ateşleri ölçülerek içeriye alınan vatandaşlar, hizmet binasında borcunu yapılandırmak için sıraya girdi.
28.12.2020Haberler
Yeni asgari ücretin detayları belli oldu
Yeni asgari ücretin detayları belli oldu2021'de brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenen asgari ücretin işverene maliyeti 4 bin 203 lira 56 kuruş olacak.
28.12.2020Ekonomi
2021 Kıdem tazminatı tavan fiyatı ne kadar Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır
2021 Kıdem tazminatı tavan fiyatı ne kadar? Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır?Kıdem tazminatı 2021 ne kadar oldu? Milyonların beklediği asgari ücret 2021 zam oranının açıklanması ile birlikte zamlı maaşlar da belli oldu. Kıdem tazminatı tavan fiyatı ne kadar oldu? Kıdem tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İşte 2021 kıdem tazminatı ile ilgili merak edilenler...
28.12.2020Ekonomi
İşte yeni asgari ücret
İşte yeni asgari ücret2021'de brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenen asgari ücretin işverene maliyeti 4 bin 203 lira 56 kuruş olacak.
28.12.2020Uzmanpara
Galatasarayda yönetimden flaş karar Trabzonspor maçının ardından...
Galatasaray'da yönetimden flaş karar! Trabzonspor maçının ardından...Galatasaray'da son dakika gelişmesi yaşanıyor... Sarı Kırmızılılar, ligin 15. haftasında zorlu Trabzonspor deplasmanından 3 puanla döndü. Yönetim, gösterilen performans sonrasında flaş bir karar aldı.
28.12.2020Galatasaray
‘Primler arttıkça aylık da artmalı’
‘Primler arttıkça aylık da artmalı’Emeklilikte Yaşa Takılanlar’la video konferans yöntemiyle buluşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, sorunun çözümüne ilişkin önerilerini sıraladı.
28.12.2020Siyaset
TARSİM, 25 milyon dekarlık alanı sigortaladı
TARSİM, 25 milyon dekarlık alanı sigortaladıTarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil Günal, 2020 yılının başından itibaren aralık ayının ortasına kadar TARSİM Sistemi kapsamında 9,7 milyona yakın küçükbaş ve büyükbaş hayvanın, 25 milyon dekar açık alanın sigortalandığını belirterek, "Sistemin başlangıcı olan 2006 yılından bu yana üretici ve yetiştiricilerimize 6,9 milyar TL’lik hasar ödemesi gerçekleştirdik. Bu yıl ise 1,2 milyar TL’nin üzerinde hasar ödemesi yapılmış olup, ödemeler devam ediyor." dedi.
26.12.2020Ekonomi
İkinci el araç satışında opsiyon oyunu
İkinci el araç satışında "opsiyon" oyunuSamsun’da galerici esnafı, son 1-2 ayda 2. el otomobil satışlarının neredeyse tamamen durduğunu söyledi. Araç ilanlarında çeşitli kandırmacalar da yapıldığını belirten galericiler, "Yüksek fiyata opsiyonlandı gösterip, piyasayı yükseltiyorlar." ifadelerini kullandı.
26.12.2020Haberler
Tarım ve Orman Bakanlığı 2021i su ve sulama yatırımlarında hamle yılı ilan etti
Tarım ve Orman Bakanlığı 2021'i su ve sulama yatırımlarında "hamle yılı" ilan ettiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2021'i su ve sulama yatırımlarında hamle yılı olarak tasarladıklarını belirterek, "Gelecek yıl 51 baraj ve 39 gölet olmak üzere toplam 90 depolama tesisi daha bitirerek, depolama sayısını 1617'ye, kapasitesini ise 180 milyar metreküpe ulaştıracağız." dedi.
26.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Cem KılıçMilliyet Yazarı
Emeklilikte 15 yıl ve 3600 gün için dikkat!15 yıl sigortalılık ve 3600 gün primle emeklilik için kıdem tazminatı alanların yeniden çalışıp çalışamayacağı farklı tartışmalara konu oluyordu...
15.01.2021Ekonomi
Cem KılıçMilliyet Yazarı
Yaşlanan nüfusa bakım sigortasıNüfusun yaşlanması sağlık ve sosyal güvenlik sistemleri üzerinde yük yaratıyor...
11.01.2021Ekonomi
Cemal ErsenMilliyet Yazarı
Hakeme değil, düzene isyan et!Bir ülkede yargı reformuna niçin ihtiyaç duyulur?Dönüşen, değişen dünyaya uyumlu hale gelmek için mi?Yoksa toplumda oluşan güvensizlik ortamını perdelemek adına mı? Bence en önemli faktör “adalet mekanizmasına” olan inancın azalması...
9.01.2021Skorer
Sinan GenimMilliyet Yazarı
Çözüm, toplumun eğitimiBetonu kullanmayı beceremiyorsak, suç malzemede ve onu bilinçsizce kullanan insanımızda değil!Bir dönem yalnızca geçmişin siyasi oluşumunu reddetmekle kalmamış, mimari beğeni ve becerisini de reddetmek durumunda kalmışız...
3.01.2021
Tunca BenginMilliyet Yazarı
Öteki gündemle bir dakikaYeni yılda da ülkeyi korona salgınıyla mücadele, aşı tartışmaları, Türkiye-ABD ilişkilerindeki gerginlik, içerideki ve dışarıdaki sıcak gelişmeler ve ekonomideki dalgalanmalarla dopdolu bir gündem bekliyor...
2.01.2021Gündem
Cem KılıçMilliyet Yazarı
Ücreti nasıl koruyacağız?Hukuk işçilerin asgari gelirini belirlemekle birlikte bu gelirin eksiksiz elde edilmesini de güvence altına alır...
30.12.2020Ekonomi
Cem KılıçMilliyet Yazarı
BU YENİ RAKAMLA NELER DEĞİŞECEK?Asgari ücret 2021 yılı için brüt 3577...
29.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

yazar yazısıekonomison dakika haberlercem kılıçkonut

Prim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.