sağnak

sağnak

Son dakika sağnak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sağnak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sağnak haber sayfamızda...

sağnak haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 479 sagnak haberi bulunmuştur.

Ağaca yıldırım düştü dibinde otlayan 10 inek telef oldu
Ağaca yıldırım düştü dibinde otlayan 10 inek telef olduÇanakkale'de yıldırım düşen ağacın altında otlayan 10 inek telef oldu. İneklerden 8'inin hamile olduğu belirtildi. Edinilen bilgiye göre olay Çan ilçesine 20 kilometre uzaklıktaki Şerbetli Köyü kırsalında yaşandı. Sabah erken saatlerde ineklerini otlatmaya çıkaran Gökhan Kızık yaklaşık bir kilometre götürdükten sonra inekleri bırakıp köye geri döndü. Öğleden sonra başlayan sağnak yağmurdan kaçmak isteyen inekler bölgedeki bir çınar ağacının altına sığınıp otlamaya burada devam etti. Tam bu sırada büyük bir gürültü ile ağaca yıldırım düştü. Ağaç etrafında otlayan 10 inek düşen yıldırım sebebiyle telef oldu.Sağım için gidince korkunç manzara ile karşılaştı Akşam üzeri saat 16:30 sıralarında inekleri bıraktığı alana sağım için giden Gökhan Kızık ineklerden 10'unun ağacın altında hareketsiz yattığını görünce şaşkına döndü. Kızık hemen durumu ilçe jandarma ve tarım müdürlüğüne bildirdi. Olay yerine gelen ekiplerin yaptığı araştırmanın ardından ineklerin altında otladıkları çınar ağacına düşen yıldırım sebebiyle telef oldukları belirlendi. Öte yandan telef olan ineklerden 8'ininde hamile olduğu doğumlarına bir kaç ay kaldığı belirtildi. İneklerin sahibi Gökhan Kızık,"Köye 1 kilometre mesafeye hayvanları otlatmak için götürdüm, akşam sağım için gittiğimde manzara ile karşılaştım" dedi. Jandarma olayla ilgili tahkikat başlattı.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları