Savunma Sanayi

Savunma Sanayi

Son dakika savunma sanayi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan savunma sanayi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan savunma sanayi haber sayfamızda...

Savunma Sanayi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.875 savunma sanayi haberi bulunmuştur.
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan dolar, euro ve faiz açıklaması
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dolar, euro ve faiz açıklamasıGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasında "Türk lirasının dolara karşı yüzde 12, euroya karşı ise yüzde 10 değer kazandığı görülüyor. Kim ne derse desin, yüksek faizle bir yere varamayız." ifadelerini kullandı.
15.01.2021Siyaset
Son dakika... Aşının yan etkisi oldu mu Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı
Son dakika... Aşının yan etkisi oldu mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamalar sonrası Dolmabahçe Sarayı Veliaht Dairesi'nde Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Resim Heykel Müzesi Restorasyon Sonrası Açılış Programında konuştu. Dün Sinovac aşısı yaptıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'aşının yan etkisi oldu mu?' sorusuna yanıt verdi.
15.01.2021Siyaset
Son dakika... Proje casuslarına operasyon Flaş İsrail detayı...
Son dakika... Proje casuslarına operasyon! Flaş İsrail detayı...Gelen son dakika haberine göre; Türk Savunma Sanayii'si ile ilgili projeleri casusluk yaparak başkalarına sattığı gerekçesiyle bazı kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştı. Maliyet gibi kritik bilgileri sızdırarak ihaleye fesat karıştırmakla suçlanmıştı. İşte o gruba yönelik bir operasyon düzenlendi. 1'i eski Savunma Sanayi Başkanlığı çalışanı 6 kişi gözaltına alındı. Peki operasyonda yeni detaylar var mı? Türk Savunma Sanayii'ne ait kritik bilgiler sızdırılmış olabilir mi?
15.01.2021Gündem
Proje casuslarına operasyon Flaş İsrail detayı...
Proje casuslarına operasyon! Flaş İsrail detayı...Türk Savunma Sanayii'si ile ilgili projeleri casusluk yaparak başkalarına sattığı gerekçesiyle bazı kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştı. Maliyet gibi kritik bilgileri sızdırarak ihaleye fesat karıştırmakla suçlanmıştı. İşte o gruba yönelik bir operasyon düzenlendi. 1'i eski Savunma Sanayi Başkanlığı çalışanı 6 kişi gözaltına alındı. Peki operasyonda yeni detaylar var mı? Türk Savunma Sanayii'ne ait kritik bilgiler sızdırılmış olabilir mi?
15.01.2021Haberler
Son dakika haberi: Büyük ortaklık Türkiye kuralları baştan yazdı...
Son dakika haberi: Büyük ortaklık! Türkiye kuralları baştan yazdı...Dağlık Karabağ savaşının kaderini belirleyen ve sahadaki diğer aktörleri şaşkına çeviren Türk üretimi silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) dünya çapında büyük yankı uyandırdı. Hal böyle olunca Türkiye'nin savunma sanayisinden destek almak isteyen ülkeler sıraya girdi. Konuyla ilgili açıklamalar bulunan Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstriler Bakanı Oleg Uruskiy, savunma alanında Türkiye-Ukrayna iş birliğini olumlu gördüğünü belirterek "Ukraynalı savunma şirketlerinin gelişimi için Türkiye'yle artan iş birliği itici güç olarak özellikle önemli." dedi. Ukrayna bu potansiyeli yakın zamanda gerçekleştirmeye istekli. İşte son dakika haberinin detayları...
13.01.2021Ekonomi
Savunma sanayii operasyonu: 6 gözaltı
Savunma sanayii operasyonu: 6 gözaltıSavunma Sanayii Başkanlığı (SSB) projelerini yabancı firma yetkililerine aktardıkları tespit edilen, biri eski SSB çalışanı, altı şüpheli yakalandı.
13.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ASELSANa ziyarette bulundu.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ASELSAN'a ziyarette bulundu.ASELSAN'ın Ankara Macunköy'deki yerleşkesinde, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, Oktay ve Rama'ya çalışmalarına ilişkin bilgi verdi, askeri ve sivil alanda geliştirilmiş teknolojileri tanıttı.
7.01.2021Haberler
Arnavutluk Başbakanı Rama ASELSANı ziyaret etti
Arnavutluk Başbakanı Rama ASELSAN'ı ziyaret ettiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ASELSAN'a ziyarette bulundu.
7.01.2021Ekonomi
Yerli insansız kara aracı Baybars Anında imha ediyor
Yerli insansız kara aracı Baybars! Anında imha ediyorİlk prototipi üretilen yerli insansız kara aracı Baybars, tekerlekli modüler sistemi ile engelleri aşmayı sağlayarak güvenlik operasyonları, afet ve arama kurtarma çalışmaları gibi çeşitli alanlarda kullanılabiliyor.
6.01.2021Haberler
Yunanistan, İsraille askeri anlaşmayı onayladı
Yunanistan, İsrail'le askeri anlaşmayı onayladıAnlaşma kapsamında İsrailli firma Yunanistan Hava Kuvvetleri için uçuş okulu kuracak, Tel Aviv, Atina'ya 10 adet M-346 eğitim uçağı satacak. Anlaşmanın imzalanma tarihi ise henüz kesinleşmedi.
5.01.2021Dünya
Son dakika... 24 saate çıktı TSKda bu yıl başlıyor...
Son dakika... 24 saate çıktı! TSK'da bu yıl başlıyor...Gelen son dakika haberine göre, pandemiye rağmen üretimini durdurmayan Türk savunma sanayi, 2021'de millî teknoloji hamlesi dâhilinde yoğun mesai harcayacak. Bazı firmalar 24 saat çalışacak. Kara, hava ve deniz platformları için özel tasarlanan birçok yerli silah, bu yıl TSK'da göreve başlıyor.
2.01.2021Teknoloji
Savunma sanayisindeki yerlilik oranı yüzde 20lerden 70lere ulaştı
'Savunma sanayisindeki yerlilik oranı yüzde 20'lerden 70'lere ulaştı'SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, savunma sanayisindeki yerlilik oranının son 20 yılda Milli Teknoloji Hamlesi'nin de katkısıyla yüzde 20'lerden yüzde 70'lere ulaştığını söyledi.
31.12.2020Ekonomi
Atlı Köşk’te caz zamanı
Atlı Köşk’te caz zamanıSabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, Atlı Köşk’te Caz adlı konsere ev sahipliği yaptı. Çağıl Kaya Trio’nun sahneye çıktığı “Atlı Köşkte Caz” konseri SSM Youtube kanalında müzikseverlerle buluşuyor.
30.12.2020Kültür Sanat
Doğal gazda kritik yıl: Türkiye kontratlarda esneklik ve indirim talep ediyor
Doğal gazda kritik yıl: Türkiye kontratlarda esneklik ve indirim talep ediyorTürk doğal gaz sektörü açısından kritik bir eşik olarak nitelendirilen 2021'de Türkiye'nin uzun vadeli doğal gaz kontratlarının önemli bir bölümünün süresi sona erecek. Bu kontratların yeniden müzakere edilmesi sürecinde kontrat yapısında esneklik ve fiyatlarda indirim yapılması, Türkiye'nin taleplerinin başında geliyor.
29.12.2020Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı ve yüz yüze eğitim için tarih verdi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı ve yüz yüze eğitim için tarih verdiSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile İngiltere arasında Serbest Ticaret Anlaşması'nın yarın imzalanacağını bildirdi. Aşılarla ilgili bilgi veren Erdoğan, "Çin'den sipariş verdiğimiz aşının ilk partilerinin yılbaşından önce ülkemize teslim edilmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, "Okullarımızdaki yüz yüze eğitime verdiğimiz arayı 15 Şubat 2021’e kadar uzatıyoruz." dedi.
28.12.2020Siyaset
Son dakika... Türkiye lig atladı Bir ilk yaşandı, bayrağa dikkat...
Son dakika... Türkiye lig atladı! Bir ilk yaşandı, bayrağa dikkat...Suriye'den Libya'ya, Doğu Akdeniz'den Dağlık Karabağ'a Türk üretimi teknoloji ve silahların dünyayı hayran bıraktığı 2020'de, savunma sanayisi lig atladı. Birçok ilkin yaşandığı ve testin geçildiği yılda, Türk savunma sanayisi şirketleri rekor cirolara ulaştı.
28.12.2020Gündem
Son dakika... Mavi Vatan için yeni, yerli ve milli hafif torpido ORKA geliyor
Son dakika... Mavi Vatan için yeni, yerli ve milli hafif torpido 'ORKA' geliyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın hafif sınıf torpido ihtiyacını karşılamak için '324 milimetre Torpido Geliştirilmesi (ORKA) Projesi' başlatıldı. ROKETSAN ana yükleniciliğinde geliştirilecek 'ORKA ile bu alandaki dışa bağımlılık sona erecek.
27.12.2020Teknoloji
Yeni silah sistemleri  TSK’ya güç katacak
Yeni silah sistemleri TSK’ya güç katacakTürk savunma sanayi, 2021 teslimatları kapsamında, bir çok silah sistemini güvenlik güçlerinin envanterine kazandıracak. TCG Anadolu gemisi, Akıncı TİHA, Deniz Kuvvetleri’nin amfibi zırhlı araç ihtiyacını karşılamak için geliştirilen ZAHA, Türkiye’nin yerli ve milli ilk silahlı insansız deniz aracı SİDA ULAQ, Gökbey helikopteri, Atmaca füzesi, insansız mini tank gibi bir çok ürün 2021’de kullanıma sunulacak.
26.12.2020Gündem
Otomotiv şehri Sakarya 11 ayda 172 bin 766 araç ihraç etti
"Otomotiv şehri Sakarya" 11 ayda 172 bin 766 araç ihraç etti"Otomotiv şehri Sakarya", ocak-kasım döneminde 172 bin 766 araç ihraç ederek ülke ekonomisine 3 milyar 477 milyon 248 bin dolar döviz girdisi sağladı.
24.12.2020Ekonomi
Sakarya 11 ayda 172 bin 766 araç ihraç etti
Sakarya 11 ayda 172 bin 766 araç ihraç etti"Otomotiv şehri Sakarya", ocak-kasım döneminde 172 bin 766 araç ihraç ederek ülke ekonomisine 3 milyar 477 milyon 248 bin dolar döviz girdisi sağladı.
24.12.2020Uzmanpara
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere müjdeyi verdi Yüzde 18 zam
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere müjdeyi verdi! Yüzde 18 zamGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerine burs müjdesi verdi. 2021 yılında verilecek burs ve kredi miktarının belirlendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2021 yılında öğrencilerime vereceğimiz burs ve kredi miktarını belirledik. Lisansta 550'den 650 liraya çıkarmış bulunuyoruz. Aynı şekilde 1100 lira olan yüksek lisansı da 1300 liraya çıkarıyoruz. Doktorada ise 1650 lira olan ödemeyi 1950 liraya çıkarmış oluyoruz. Ocak ayında öğrencilerin hesaplarına burs ve kredi olarak bu miktarlar yatırılacaktır" diye konuştu. Buna göre, lisans öğrencilerinin alacağı miktarda yaklaşık yüzde 18 artış sağlanmış oldu. Asgari ücret konusunda da konuşan Erdoğan, "Görüşmeler belli yere gelsin o zaman konuşalım" dedi.
23.12.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Kuzey Makedonyada gazetecilerle bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, Kuzey Makedonya'da gazetecilerle bir araya geldiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) konusunda dost ülkelere uyarıda bulunarak "Bu örgütler bir sinsi yılan gibidir." ifadesini kullandı.
22.12.2020Siyaset
Son dakika Anında imha ediyor Bölgenin kaderini değiştirecek: Siper
Son dakika! Anında imha ediyor! Bölgenin kaderini değiştirecek: Siper!Gelen son dakika haberine göre; Türkiye’nin yerli/milli uzun menzilli bölge hava ve füze savunma sistemi SİPER‘in ilk kez açıklanan batarya yapısı gelecekteki beklentileri artırdı. Uzmanlar, Türk mühendislerin SİPER’de kısa sürede önemli değişikliklere imza atabileceği görüşünde.
22.12.2020Ekonomi
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay rahatsızlandı İşte ilk sözleri...
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay rahatsızlandı! İşte ilk sözleri...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay katıldığı törende rahatsızlandı. Oktay'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, dakikalar sonra kürsüye döndü. Açıklamasında ise, 'uykusuzluk ve yorgunluğa bağlı zannediyorum. Anlayışınız için teşekkür ediyorum' dedi.
21.12.2020Siyaset
Poligonda tanıtım
Poligonda tanıtımCovid-19 ile birlikte değişen dünyada güvenlik alanında da yeni çözümler eskilerin yerini almaya başladı.
21.12.2020Cadde
Son dakika haberi: Anında imha ediyor Türkiyeden ABDye yaptırım cevabı Tarih belli oldu...
Son dakika haberi: Anında imha ediyor! Türkiye'den ABD'ye yaptırım cevabı! Tarih belli oldu...Gelen son dakika haberine göre; Türkiye’nin ilk milli ve yerli hava savunma füze sistemi olan Hisar’lar için de tarihler belirlendi. Hisar A+ Füze Sistemi, 2021 yılında TSK’nın envanterine katılacak.
20.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Akardan Karadenizde istikrar vurgusu: Her türlü tedbiri alıyoruz
Son dakika... Bakan Akar'dan Karadeniz'de istikrar vurgusu: Her türlü tedbiri alıyoruzGelen son dakika haberine göre; Bakan Akar, "Karadeniz'deki istikrarın önemli olduğunu biliyoruz. Herhangi bir provokasyona, gerilime meydan vermemek için her türlü tedbiri alıyoruz" açıklamasında bulundu
18.12.2020Siyaset
Ukrayna ile Türkiye arasında kritik anlaşmalar İmzalar atıldı
Ukrayna ile Türkiye arasında kritik anlaşmalar! İmzalar atıldıSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Ukrayna ile ADA sınıfı korvet ve insansız hava araçları alanında anlaşmalar imzaladı.
17.12.2020Siyaset
Son dakika... Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma başlatıldı
Son dakika... Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma başlatıldıGelen son dakika haberine göre; Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversiteler hakkında tepki toplayan açıklamalar yapan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma başlattı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun da olayın takipçisi olacaklarını belirtti.
17.12.2020Gündem
Son Dakika | Üniversiteler için fuhuş evleri demişti Tepki yağan sözlerle ilgili harekete geçildi
Son Dakika | Üniversiteler için 'fuhuş evleri' demişti! Tepki yağan sözlerle ilgili harekete geçildiGelen son dakika haberine göre, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversiteler için 'Neredeyse fuhuş evleri' sözlerine tepkiler çığ gibi büyüdü. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesinin hiçbir şekilde mümkün olmadığını dile getirerek, söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi.
17.12.2020Gündem
Hisar A+ örtülü ambargoları da aştı
'Hisar A+' örtülü ambargoları da aştıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin HİSAR A+ sisteminin seri üretimine başladığını duyurdu. Uzmanlara göre, sistemin üretilmesi kadar Türkiye'nin bu süreçte örtülü ambargoları aşmış olması da gelecek dönemler için son derece önemli.
17.12.2020Gündem
Son dakika haberi | ABDnin skandal yaptırımıyla ilgili flaş açıklama: Bunlar kapsamda değil
Son dakika haberi | ABD'nin skandal yaptırımıyla ilgili flaş açıklama: Bunlar kapsamda değilGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, AA Finans Masası'nda ABD'nin yaptırım kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Demir, 'Projelerimiz genelde savunma sanayisi şirketleri üzerinden yürür ve bunların hiçbiri yaptırım kapsamında değil. Yaptırım bir kurumu hedef aldı ve bu kurum da Savunma Sanayii Başkanlığı. F16'lar veya başka bir ürünümüzün ihtiyaçlarını karşılayan makam biz değiliz. Biz ihtiyaç makamlarıyla çok yakın temas içinde, hangi projenin olması gerektiğinde yer alıyoruz' dedi.
17.12.2020Siyaset
Savunma bu saatten sonra durdurulamaz
'Savunma bu saatten sonra durdurulamaz'ABD’nin bir süredir gizli ambargo uyguladığını, Türkiye’nin de kendi parçalarını ürettiğini belirten Oğuz, “Hiçbir yaptırım Türkiye’nin savunma sanayiindeki yatırımlarını durdurmaz” dedi.
17.12.2020Gündem
ABD’nin yaptırımına ‘HiSAR’lı yanıt
ABD’nin yaptırımına ‘HiSAR’lı yanıtCumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin yaptırım kararını Türkiye’nin savunma sanayindeki atılımlarının önünü kesmek ve egemenlik haklarına saldırmak olarak değerlendirdi. Erdoğan, yerli hava savunma sistemi HİSAR-A’nın envantere girdiği müjdesini verdi
17.12.2020Siyaset
SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABDnin yaptırım kararına sert tepki
SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'nin yaptırım kararına sert tepki!Gelen son dakika haberine göre; Ankara-Niğde Otoyolu 2. Kesim Açılış Töreni'ne video konferans ile katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dikkat çeken açıklamalarda bulundu. ABD'nin yaptırım kararını sert şekilde eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'CAATSA konusunda hiçbir ülkeye Türkiye'den başka yani bu CAATSA uygulanmamıştır. İlk defa ülkemize uygulanmıştır. Bu karar, ülkemizin egemenlik haklarına yönelik aleni bir saldırıdır' dedi.
16.12.2020Siyaset
HİSAR-A+nın envantere giriş öncesi son kabul testi yapıldı
HİSAR-A+'nın envantere giriş öncesi son kabul testi yapıldıASELSAN ve ROKETSAN tarafından geliştirilen ilk milli ve yerli hava savunma füze sistemi HİSAR-A+'nın envantere giriş öncesi son kabul testi yapıldı. İşte Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından kullanılan yerli teknoloji ürünü olan silahlar...
16.12.2020Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk defa ülkemize uygulandı deyip tepki gösterdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'ilk defa ülkemize uygulandı' deyip tepki gösterdiAnkara-Niğde Otoyolu 2. Kesim Açılış Töreni'ne video konferans ile katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaptı. ABD'nin yaptırım kararını sert şekilde eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'CAATSA konusunda hiçbir ülkeye Türkiye'den başka yani bu CAATSA uygulanmamıştır. İlk defa ülkemize uygulanmıştır. Bu karar, ülkemizin egemenlik haklarına yönelik aleni bir saldırıdır' dedi.
16.12.2020Haberler
Konyanın savunma sanayisi ihracatı yüzde 144 arttı
Konya'nın savunma sanayisi ihracatı yüzde 144 arttıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk, Konya'nın 2020'nin 11 ayında, savunma sanayisi alanındaki ihracatının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 144'lük artışla 120 milyon doların üzerine çıktığını söyledi.
16.12.2020Ekonomi
Türk bilim insanı elektrikli araçlarda tekerlek sesini azaltan sistem geliştirdi
Türk bilim insanı elektrikli araçlarda tekerlek sesini azaltan sistem geliştirdiDokuz Eylül Üniversitesi'nde hibrit hücreler kullanılarak geliştirilen yenilikçi malzemeyle üretilen tekerlek davlumbazının araç içine geçen sesi yüzde 50 oranında kesebildiği belirtildi.
16.12.2020Teknoloji
Türkiye onu konuşuyor Yaptığı buluşla ince damarlar bile görünüyor
Türkiye onu konuşuyor! Yaptığı buluşla ince damarlar bile görünüyorBabasının kanser hastalığı sonrası onun çektiği acılara çözüm bulmak amacıyla yola çıkarak insan vücudundaki en ince damarları bile gösteren bir sistem geliştirerek Türkiye’nin gündemine oturan Düzceli Elif İnce, sosyal medyada yapılan paylaşımlarla fenomen haline geldi. Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olan İnce, yeni hedefinin savunma sanayinde görev almak olduğunu söyledi.
16.12.2020Haberler
Türkiye onu konuşuyor Yaptığı buluşla ince damarlar bile görünüyor
Türkiye onu konuşuyor! Yaptığı buluşla ince damarlar bile görünüyorBabasının kanser hastalığı sonrası onun çektiği acılara çözüm bulmak amacıyla yola çıkarak insan vücudundaki en ince damarları bile gösteren bir sistem geliştirerek Türkiye’nin gündemine oturan Düzceli Elif İnce, sosyal medyada yapılan paylaşımlarla fenomen haline geldi. Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olan İnce, yeni hedefinin savunma sanayinde görev almak olduğunu söyledi.
16.12.2020Gündem
Ambargolarla güçlendik
Ambargolarla güçlendikABD’nin S-400 bahanesiyle Türkiye’ye yaptırım kararı vermesine tepkiler sürerken bu ambargoların savunmamızı zayıflatmadığı, aksine her ambargodan sonra Türkiye’nin kendi göbeğini kendisinin kestiği ve savunmasını güçlendirdiği gerçeği ortada duruyor
16.12.2020Gündem
Vahim yanlıştan bir an önce dönün
Vahim yanlıştan bir an önce dönünTBMM’de dört parti, yaptırım kararına karşı ortak bildiri yayımlayarak, “ABD’yi bu vahim yanlıştan bir an evvel geri dönmeye” davet etti.
16.12.2020Siyaset
Oktay’dan ‘Borsa İstanbul’ açıklaması: Ülkemiz için  bir kazanımdır
Oktay’dan ‘Borsa İstanbul’ açıklaması: Ülkemiz için bir kazanımdırCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk hissesinin Katar’a satılmasına ilişkin, “Katar Yatırım Otoritesi’nin Borsa İstanbul’a ortak olması, ülkemiz için bir kazanımdır. Yapabiliyorsanız bu yatırımları artırmak için teşvik edin” dedi
16.12.2020Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanlığının 2021 yılı bütçesi kabul edildi
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı'nın 2021 yılı bütçesi kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulunda, Cumhurbaşkanlığı'nın 2021 yılı bütçesi kabul edildi.
15.12.2020Siyaset

Yazar Sonuçları

Abbas GüçlüMilliyet Yazarı
İlk aşımız gün sayıyor!Korona salgını dünyayı kasıp kavurmaya devam ederken TÜBİTAK’tan müjdeli haberler var...
10.01.2021Gündem
Songül HatısaruMilliyet Yazarı
Milyonlar inovasyona koştuBu yıl pandemi nedeniyle fiziki buluşmanın yanı sıra sanal ortamdan da katılımın sağlandığı İnovasyon Haftası, milyonlarca kişiye ulaştı...
27.12.2020Gündem
Ali ÇınarMilliyet Yazarı
Biden yönetiminden ‘bekle-gör’ politikasıSeçilmiş Başkan Joe Biden 20 Ocak’taki yemin törenine hazırlanırken, Başkan Donald Trump da halen seçimi tanımadığını açıklamayı sürdürüyor...
21.12.2020
Didem Özel TümerMilliyet Yazarı
'Büyük projeler etkilenmeyecek'ABD tarafından uygulanan yaptırımın hedefindeki isim olan Savunma Sanayi Başkanı Demir, bu yaptırımdan savunma sanayimizin pek etkilenmeyeceğini, alınmayan ürünlerin yerlisinin yapılacağını belirtti...
21.12.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Savunma sanayiabdson dakika haberlertürkiyeHisar- A

Savunma Sanayi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.