Spacex

Spacex

Son dakika SpaceX haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan SpaceX gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan SpaceX haber sayfamızda...

Spacex

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 499 spacex haberi bulunmuştur.
Bir günde 14 milyar dolar kaybetti
Bir günde 14 milyar dolar kaybettiTesla ve SpaceX'in patronu Elon Musk, bir hafta içinde dünyanın en zengin kişisi unvanını kaybederek Forbes Zenginler Listesi'nde yeniden ikinciliğe düştü.
13.01.2021Uzmanpara
WhatsApp sözleşmesi nedir WhatsApp sözleşmesi iptal etme işlemi yapılır mı, kabul edilmeli mi
WhatsApp sözleşmesi nedir? WhatsApp sözleşmesi iptal etme işlemi yapılır mı, kabul edilmeli mi?Akıllı telefonların en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. WhatsApp sözleşmesi tüm kullanıcıları meraklandırdı. Peki WhatsApp sözleşmesi nedir? WhatsApp sözleşmesi iptal etme işlemi yapılır mı, sözleşme maddeleri kabul edilmeli mi?
9.01.2021Teknoloji
Son Dakika: WhatsApp zirvedeki yerini kaybetti
Son Dakika: WhatsApp zirvedeki yerini kaybettiKullanıcı bilgilerini Facebook ile paylaşma kararı, WhatsApp'a ilginin kısa sürede düşmesine neden oldu. WhatsApp, Türkiye'de en çok indirilen mesajlaşma uygulamaları arasında zirvedeki yerini kaybetti.
9.01.2021Teknoloji
WhatsApp, uygulama mağazalarında kan kaybediyor
WhatsApp, uygulama mağazalarında kan kaybediyorWhatsApp'ın kullanıcılarına yönelik "zorunlu güncelleme" kararının ardından, uygulama mağazalarında alternatif mesajlaşma uygulamaları ilgi görmeye başladı.
9.01.2021Teknoloji
Elon Musk, dünyanın  en zengin kişisi oldu
Elon Musk, dünyanın en zengin kişisi olduTesla ve SpaceX’in sahibi Elon Musk, 195 milyar dolara ulaşan serveti ile 2017’den bu yana dünyanın en zenginler listesinde zirvede bulunan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u geçerek ilk sıraya yerleşti. Güney Afrika doğumlu olan ve sonradan ABD’ye göç eden girişimci Elon Musk’ın serveti, Ocak 2020’de yaklaşık 30 milyar dolar düzeyinde bulunuyordu. Bu rakam, Kovid-19’un bütün dünyada salgın ilan edilmesinin ardından nisan ayıyla birlikte istikrarlı bir yükselişe geçti
9.01.2021Ekonomi
Uzayda marka ülke Türkiye
Uzayda marka ülke Türkiye Türkiye’nin aktif uydu sayısı, başarılı şekilde fırlatılan Türksat 5A’nın 4 ay sonra yörüngeye oturmasıyla 7’ye yükselecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan uzay ve uydu teknolojileri alanında Türkiye’yi marka haline getirmekte kararlı olduklarını açıkladı
9.01.2021Ekonomi
Elon Musk dünyanın en zengin insanı oldu
Elon Musk dünyanın en zengin insanı olduTesla ve SpaceX Üst Yöneticisi Elon Musk, 188,5 milyar dolarlık servetiyle Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'u geride bırakarak dünyanın en zengin insanı oldu.
8.01.2021Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Türksat 5A ne zaman fırlatılacak Türksat 5A uydusu ne işe yarar
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Türksat 5A ne zaman fırlatılacak? Türksat 5A uydusu ne işe yarar? Türksat 5A uydusu uzaya fırlatılmak üzere! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin yeni nesil haberleşme uydusu Türksat 5A'nın uzayda yerini alacağını duyurdu. Yerli uydu Türksat 5A ile birlikte Türksat 3A, Türksat 4A ve Türksat 4B olmak üzere Türkiye'nin dört uydusu olacak. Peki, Türksat 5A uydusu özellikleri neler?
7.01.2021Gündem
Tesla ve SpaceXin patronu Elon Musk Jeff Bezosu geçerek dünyanın en zengini oldu
Tesla ve SpaceX'in patronu Elon Musk Jeff Bezos'u geçerek dünyanın en zengini olduGelen son dakika haberine göre; Tesla ve SpaceX Üst Yöneticisi Elon Musk, 188,5 milyar dolarlık servetiyle Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'u geride bırakarak dünyanın en zengin insanı oldu.
7.01.2021Ekonomi
TÜRKSAT 5A’nın fırlatılmasına saatler kaldı
TÜRKSAT 5A’nın fırlatılmasına saatler kaldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Türksat 5A’nın fırlatılmasına saatler kaldığını belirtilerek Türkiye saatine göre 8 Ocak Cuma günü saat 4.28’deTürksat 5A’nın uzaya gönderileceği bildirildi.
7.01.2021Ekonomi
‘Evsiz’ milyarder
‘Evsiz’ milyarderABD’li elektrikli oto devi Tesla ve uzay şirketi SpaceX’in patronu Elon Musk, gayrimenkul sahibi olmama sözünü tutmak için tek tek evlerini elden çıkarıyor.
7.01.2021Ekonomi
Türksat 5A, 8 Ocakta uzaya fırlatılacak
Türksat 5A, 8 Ocak'ta uzaya fırlatılacakTürkiye'nin beşinci nesil uydusu Türksat 5A, 8 Ocak'ta uzaya fırlatılacak.
5.01.2021 Teknoloji
Dünyanın en zengin 500 insanı servetlerine toplam 1,8 trilyon dolar kattı
Dünyanın en zengin 500 insanı servetlerine toplam 1,8 trilyon dolar kattıDünyanın en zengin 500 kişisinin servetlerinin 2020 yılında yaklaşık 1,8 trilyon dolar artışla toplam 7,6 trilyon dolara ulaştığı bildirildi.
3.01.2021Ekonomi
En zenginler servetlerine servet kattı
En zenginler servetlerine servet kattıDünyanın en zengin 500 kişisinin servetlerinin 2020 yılında yaklaşık 1,8 trilyon dolar artışla toplam 7,6 trilyon dolara ulaştığı bildirildi.
3.01.2021Uzmanpara
ASELSANın küp uydusu için geri sayım
ASELSAN'ın küp uydusu için geri sayımASELSAT 3U Küp Uydusu, 14 Ocak'ta SpaceX firmasına ait Falcon-9 roketi ile alçak dünya yörüngesine yerleştirilmek üzere ABD'ye gönderildi.
2.01.2021Ekonomi
Pandemi en zenginlerin servetine servet kattı
Pandemi en zenginlerin servetine servet kattıKoronavirüs (Covid-19) salgını başladığı günden bu yana dünyanın en zenginleri listesinde yer alan 10 kişinin toplam serveti yaklaşık 450 milyar dolar arttı. Servet konusunda en hızlı yükselişlerden birini Tesla ve SpaceX'in kurucu CEO'su Elon Musk kaydetti.
21.12.2020Uzmanpara
SpaceX, SiriusXM uydusunu başarıyla uzaya fırlattı
SpaceX, SiriusXM uydusunu başarıyla uzaya fırlattıSpaceX, Falcon 9 roketinin uzaya fırlatarak, SiriusXM uydusunun başarıyla konuşlandırıldığını duyurdu.
14.12.2020Teknoloji
Herkesin gözü oradaydı Güneş tutulması engeli...
Herkesin gözü oradaydı! Güneş tutulması engeli...Faaliyetlerini Yeni Zelanda'da yürüten ABD'li roket üreticisi ve fırlatma hizmetleri sağlayıcısı Rocket Lab'ın Elektron roketiyle yapacağı uydu fırlatışı, 14 Aralık'ta gerçekleşecek Güneş tutulması nedeniyle bir gün ertelendi.
12.12.2020Teknoloji
Musk: Bekle bizi Mars, geliyoruz
Musk: Bekle bizi Mars, geliyoruzSpaceX’in Mars yolculuğu için geliştirdiği Starship SN8 roketi, test uçuşu için fırlatıldıktan 6 dakika sonra yere çakılarak infilak etti, misyonun arkasındaki ekip başarılı denemeyi sevinçle kutladı.
11.12.2020Dünya
Elon Muska ait SpaceXin roketi test sırasında patladı
Elon Musk'a ait SpaceX'in roketi test sırasında patladıABD'li girişimci Elon Musk'ın sahip olduğu özel uzay taşımacılık firması SpaceX'in, "Starship SN8" adlı roket prototipi Teksas'ta yapılan test sırasında patladı.
10.12.2020Haberler
Bezos, Musk ve Branson’a ‘uzay yarışında’ vergi indirimi
Bezos, Musk ve Branson’a ‘uzay yarışında’ vergi indirimiGelen son dakika haberine göre; Dünyanın en zenginlerinden Jeff Bezos, Elon Musk ve Richard Branson’ın uzay yarışında vergi indirimi aldıkları ortaya çıktı.
9.12.2020Ekonomi
Elon Musk 6 yıl deyip duyurdu: Muhtemelen olacak
Elon Musk '6 yıl' deyip duyurdu: 'Muhtemelen olacak'ABD'li girişimci ve SpaceX’in sahibi Elon Musk, Mars'a insan göndereceği merak edilen tarihi açıklayarak, “Muhtemelen 6 yıl içinde olacak” dedi.
2.12.2020Teknoloji
SpaceX’in astronotu yörüngeden Dünya’yı görüntüledi
SpaceX’in astronotu yörüngeden Dünya’yı görüntülediSpaceX tarafından üretilen Crew Dragon kapsülü ile Uluslararası Uzay İstasyonu'na giden astronot Victor Glover, yörüngeden Dünya'yı görüntüledi. Nefes kesen anlar, binlerce beğeni aldı.
27.11.2020Haberler
SpaceX’in astronotu yörüngeden Dünya’yı görüntüledi
SpaceX’in astronotu yörüngeden Dünya’yı görüntülediSpaceX tarafından üretilen Crew Dragon kapsülü ile Uluslararası Uzay İstasyonu'na giden astronot Victor Glover, yörüngeden Dünya'yı görüntüledi. Nefes kesen anlar, binlerce beğeni aldı.
27.11.2020Teknoloji
Elon Musk, Bill Gatesi geçti
Elon Musk, Bill Gates'i geçti Elon Musk’ın geçtiğimiz yıl içinde yaptığı girişimler karşılığını buldu ve özellikle Tesla hisselerinin tavan yapmasıyla birlikte Bill Gates’i geçerek dünyanın en zengin adamı unvanını aldı.
25.11.2020Teknoloji
SpaceX NASA-ESA uydusunu taşıdı
SpaceX NASA-ESA uydusunu taşıdıABD-Avrupa ortak yapımı bir uydu Kaliforniya'dan yörüngeye gönderildi. Uyduyu yörüngeye SpaceX şirketinin Falcon 9 roketi taşıdı.
23.11.2020Teknoloji
Sentinel-6 uydusu fırlatıldı
Sentinel-6 uydusu fırlatıldıDünyadaki deniz seviyesindeki değişimleri daha yakından takip etmeyi amaçlayan Sentinel-6 Michael Freilich uydusu ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Vandenberg Askeri Hava Üssü’nden uzaya fırlatıldı.
23.11.2020Dünya
Rus kozmonotlar uzay yürüyüşüne çıktı
Rus kozmonotlar uzay yürüyüşüne çıktıUluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) görevli 2 Rus kozmonot, 2021'de istasyona varması planlanan Rus laboratuvarının hazırlıkları için uzay yürüyüşüne başladı.
19.11.2020Teknoloji
Uzayda ‘özel sektör’ dönemi
Uzayda ‘özel sektör’ dönemiNASA tarihinde ilk defa özel bir şirkete ait hava aracıyla görev uçuşu gerçekleştirdi. Elon Musk’ın şirketi olan SpaceX’in roketiyle önceki gün Uluslararası Uzay İstasyonu’na astronot mürettebatının gönderilmesiyle uzay çalışmalarında yeni bir çağ başladı
17.11.2020Dünya
Elon Musk koronavirüsün ılımlı bir haline yakalandığını söyledi
Elon Musk koronavirüsün ılımlı bir haline yakalandığını söylediTesla ve SpaceX firmalarının CEO’su Elon Musk, daha önce yaptığı açıklamada 4 ayrı Covid-19 testine girdiğini ve ikisinin pozitif, ikisinin negatif sonuçlandığını açıklamıştı. Musk, Twitter hesabından yeni açıklamalarda bulundu.
16.11.2020Teknoloji
Milliyette Gündem (16 Kasım 2020)
Milliyet'te Gündem (16 Kasım 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları...
16.11.2020Haberler
Son dakika: Tarihi yolculuk NASA ile SpaceX 4 astronotu uzaya gönderdi
Son dakika: Tarihi yolculuk! NASA ile SpaceX 4 astronotu uzaya gönderdiGelen son dakika haberine göre; SpaceX ve NASA uzaya ilk 'operasyonel' mürettebatlı uçuşu gerçekleştirdi. 4 astronotu taşıyan Falcon 9 roketi ve Crew Dragon kapsülü fırlatıldı.
16.11.2020Teknoloji
Elon Musk Covid-19 olmuş olabilir
Elon Musk Covid-19 olmuş olabilirSpaceX’in CEO’su Elon Musk, sosyal medya hesabından bir güne dört Covid-19 testine girdiğini ve ikisinin pozitif ikisinin negatif sonuç verdiğini açıkladı.
14.11.2020Teknoloji
Dünyanın gözü üzerinde Kolyesini hiç çıkarmıyor...
Dünyanın gözü üzerinde! Kolyesini hiç çıkarmıyor...BioNTech’in CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, Pfizer’la geliştirdikleri deneysel Kovid-19 aşısının üçer hafta arayla koldan iki doz halinde yapılacağını ve böylece en az bir yıllık koruma sağlayacağını söyledi. Uğur Şahin’in nazar boncuğu takması ise dikkat çekti. Şahin’in ucunda nazar boncuğu olan kolyesini boynundan hiç çıkarmadığı görülüyor.
14.11.2020Dünya
SpaceX ikinci kez uzaya astronot gönderiyor
SpaceX ikinci kez uzaya astronot gönderiyorElon Musk'ın sahibi olduğu özel uzay şirketi SpaceX ikinci kez uzaya astronot gönderiyor. Söz konusu görev şirketin ilk operasyonel insanlı Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) misyonu olacak.
12.11.2020Teknoloji
Dünyadan götürüldü Ay ve Marsta heyecanlandıran gelişme
Dünya'dan götürüldü! Ay ve Mars'ta heyecanlandıran gelişmeUluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) yapılan deneyler sonucu, Dünya'daki bakterilerin Ay'da veya Mars'ta faydalı mineralleri çıkarmak için kullanılabileceği öne sürüldü.
11.11.2020Teknoloji
Uzayda film çekme yarışı
Uzayda film çekme yarışıABD’li aktör Tom Cruise, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile SpaceX’in sahibi Elon Musk’ın “uzayda çekilecek ilk film” için anlaşma yaptığı açıklanmıştı.
6.11.2020Dünya
App Storea Starlink uygulaması geldi
App Store'a Starlink uygulaması geldiSpaceX, çok yakında yeni nesil uydu ağı projesi Starlink’i hayata geçirecek. Elon Musk, bu proje sayesinde bütün dünyaya internet sağlayabilecek. SpaceX, Starlink uygulamasını ABD’deki App Store’a ekledi, yani proje çok yakında herkese açık hale gelecek. Uygulama henüz Google Play Store’da yer almadı.
29.10.2020Teknoloji
SpaceX sürmekte olan Starlink görevi için 60 uydu daha fırlattı
SpaceX sürmekte olan Starlink görevi için 60 uydu daha fırlattıSpaceX, gelecekte devreye sokacağı küresel internet şebekesi ağı projesi için 60 Starlink uydusunu daha yörüngeye fırlattı. Uydular, Florida’daki Cape Canaveral Hava Kuvvetleri Üssü’nden fırlatıldı. SpaceX’in 15. Starlink uydusu seferi olan uydularla birlikte firmanın yörüngeye yerleştiği uydu sayısı 900’ü buldu.
26.10.2020Teknoloji
SpaceX, Starlink uydularının fırlatılışını iptal etti
SpaceX, Starlink uydularının fırlatılışını iptal ettiAmerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunun fırlatılışını iptal etti.
23.10.2020Teknoloji
SpaceX, Starlink uydularının fırlatılışını iptal etti
SpaceX, Starlink uydularının fırlatılışını iptal ettiAmerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunun fırlatılışını iptal etti.
22.10.2020Dünya
Ekonomilerin geleceğini 20 yeni pazar dönüştürecek
Ekonomilerin geleceğini 20 yeni pazar dönüştürecekDünya Ekonomik Forumu'nun yeni raporu, teknolojik ve kurumsal inovasyonları beraberinde getirecek 20 yeni pazarın ekonomileri dönüştürme potansiyeline sahip olduğuna işaret etti.
21.10.2020Ekonomi
Ekonomilerin geleceğini 20 yeni pazar dönüştürecek
Ekonomilerin geleceğini 20 yeni pazar dönüştürecekDünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) yeni raporu, elektrikli araçlar, dijital finansal hizmetler, yapay zeka, veri, uydu hizmetleri, uzay uçuşları, geniş spektrumlu antiviraller, gen ve DNA dizileri gibi teknolojik ve kurumsal inovasyonu sağlayacak 20 yeni pazarın ekonomileri dönüştürme potansiyeline sahip olduğunu ortaya koydu.
21.10.2020Uzmanpara
Microsoft ve SpaceX uzaycılık müşterilerine bulut hizmeti verecek
Microsoft ve SpaceX uzaycılık müşterilerine bulut hizmeti verecek! ABD merkezli çok uluslu teknoloji şirketi Microsoft ve ABD merkezli uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, uzaycılık şirketlerine ortak "bulut-bilgi işlem merkezi" hizmetleri vermek üzere güçlerini birleştirecekler.
20.10.2020Teknoloji
SpaceX ve Pentagondan ortak proje
SpaceX ve Pentagon'dan ortak proje!Özel Uzay şirketi SpaceX ile Pentagon’un birlikte çalışacakları proje belli oldu.
13.10.2020Teknoloji
Türkiyenin ilk cep uydusu Grizu-263A uzay yolculuğu için gün sayıyor
Türkiye'nin ilk cep uydusu 'Grizu-263A' uzay yolculuğu için gün sayıyorZonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi Makine, Elektrik-Elektronik ve Malzeme Mühendisliği öğrencilerinden oluşan Grizu-263 Uzay Takımı, 5x5x5 santimetre boyutlarında tasarladığı ve SpaceX Falcon 9 roketiyle aralık ayında uzaya göndermeyi hedeflediği Türkiye'nin ilk cep uydusunu yetkili fırlatıcı firmaya teslim etti.
7.10.2020Teknoloji
SpaceX, Starlink ağı için 60 internet uydusunu daha uzaya fırlattı
SpaceX, Starlink ağı için 60 internet uydusunu daha uzaya fırlattıAmerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası 60 iletişim uydusunu daha uzaya yolladı.
6.10.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
Roket hızında bir yükseliş hikâyesiElon Musk, Tesla şirketinin piyasa değeri 737...
10.01.2021Cadde
Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
Dijital sanat sohbetleriBu hafta ulaşılabilir sanat etkinliği Step İstanbul başladı...
17.11.2020Cadde
Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
Bu kitaptan öğrenecek çok şey var!Tesla ve SpaceX ile sık sık adından söz ettiren Elon Musk’ın 72 yaşındaki süpermodel annesi Maye Musk...
25.10.2020Cadde

Benzer Haber Etiketleri

spacexelon muskdünyaservetzengin

Spacex ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.