Tiflis

Tiflis

Son dakika Tiflis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tiflis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tiflis haber sayfamızda...

Tiflis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.459 tiflis haberi bulunmuştur.
Bakan Dönmezden TANAP’ açıklaması
Bakan Dönmez'den 'TANAP’ açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye ile Azerbaycan'ın enerjide iş birliğinin önemli olduğunu belirterek, "TANAP’tan 2020'de 4,9 milyar metreküp olmak üzere bugüne kadar yaklaşık 9,1 milyar metreküp gaz akışı gerçekleşti." dedi.
21.01.2021Ekonomi
Kadim kent Tiflis tarihiyle büyülüyor
Kadim kent Tiflis tarihiyle büyülüyorBir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Gürcistan'ın başkenti Tiflis, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle göz kamaştırıyor. Türkiye'nin yanı başında olan ve geçerli kimlik kartıyla ziyaret edilebilen Gürcistan'ın başkenti Tiflis, Batum ile birlikte ülkenin en çok turist çeken kentlerinden biri.
14.01.2021Tatil
BTCden 210 milyon 767 bin varil petrol aktı
BTC'den 210 milyon 767 bin varil petrol aktıHazar Denizi'nden çıkarılan petrolü Türkiye üzerinden dünya pazarlarına ulaştıran Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı'nın Ceyhan'daki deniz terminalinden geçen yıl 210 milyon 767 bin 244 varil ham petrol sevk edildi.
6.01.2021Uzmanpara
BTCden geçen yıl 210 milyon 767 bin varil petrol aktı
BTC'den geçen yıl 210 milyon 767 bin varil petrol aktıHazar Denizi'nden çıkarılan petrolü Türkiye üzerinden dünya pazarlarına ulaştıran Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı'nın Ceyhan'daki deniz terminalinden geçen yıl 210 milyon 767 bin 244 varil ham petrol sevk edildi.
6.01.2021Ekonomi
‘Göç eş zamanlı bir yok oluştur’
‘Göç eş zamanlı bir yok oluştur’Yazar Deniz Kurbanzade’nin babaannesinin geçmişini kaleme aldığı “Leanora: Bitmeyen Göç” adlı kitabında, babaannenin 1917 Rus ihtilali sonrasında Yalta’dan Tiflis’e, Bakü’ye ve Tebriz üzerinden İstanbul’a uzanan maceralı yolculuğu anlatılıyor
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır 2021 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2021 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
4.01.2021Eğitim
Enerjisi yüksek bir yıl
Enerjisi yüksek bir yılSalgının küresel ekonomiye damga vurduğu 2020’de Türkiye ekonomisinde önemli gelişmeler oldu. Karadeniz’deki gaz keşfi bunların başında gelirken TOGG iş dünyasına moral verdi
1.01.2021Ekonomi
Türkiyeden Çine giden ikinci ihracat treni, Azerbaycana ulaşt
Türkiye'den Çin'e giden ikinci ihracat treni, Azerbaycan'a ulaştTürkiye’den Çin’e ihracat yükü taşıyan ikinci ihracat treni Kars’tan Gürcistan’a, oradan da Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye yaklaşık 70 kilometre mesafede bulunan Bakü Uluslararası Deniz Limanı’na ulaştı.
26.12.2020Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Büyük bir hayalin gerçek olduğunun kanıtı
Bakan Karaismailoğlu: Büyük bir hayalin gerçek olduğunun kanıtıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çin'in Xi'an şehrine ulaşan ilk ihracat treninin karşılanma törenine video konferansla katılarak, "42 konteyner dolusu beyaz eşya yüküyle Çerkezköy istasyonumuzdan hareket eden ilk ihracat trenimizin; 2 kıta, 2 deniz ve 5 ülke aşarak Çin'e olan yolculuğunu başarıyla tamamlaması büyük bir hayalin artık gerçek olduğunun en büyük kanıtı olmuştur." dedi.
23.12.2020Ekonomi
Bakan Pekcan, Çin’de ihracat trenini karşılama törenine katıldı
Bakan Pekcan, Çin’de ihracat trenini karşılama törenine katıldıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk mallarının, tarihi İpek Yolu'nun izinde, demir yolu üzerinde, dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Çin’e 13 günde ulaşmasının sevinci ve gururunu yaşadıklarını belirterek, "Bu seferlerimiz artacak ve düzenli olarak sürecek." ifadelerini kullandı.
23.12.2020Ekonomi
2023 yeni bir zafer  yılı olacaktır
'2023 yeni bir zafer yılı olacaktır'Kuzey Marmara Otoyolu’nun 6. kesiminin açılışına telekonferansla katılan Erdoğan ‘Cumhur İttifakı konusunda ülkemiz için gerekenleri yaptık’ ifadelerini kullandı
20.12.2020Siyaset
Kuzey Marmara Otoyolu tamamen hizmete açıldı
Kuzey Marmara Otoyolu tamamen hizmete açıldıKuzey Marmara Otoyolu’nun 72.72 kilometrelik İzmit-Akyazı kesimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans ile katıldığı törenle açıldı.
19.12.2020Ekonomi
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu: Kabul ettirmekte kararlıyız
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu: Kabul ettirmekte kararlıyızGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 6. Kesim Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Türkiye'nin egemenlik haklarını kullanmaktan asla tereddüt göstermeyecek bir ülke olduğunu kabul ettirmekte kararlıyız" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adı millet olan aslında zillet durumuna düşmüş PKK terör örgütü ile iç içe olanlara sesleniyorum. 2023 Cumhur İttifakı'nın yeni bir zafer yılı olacaktır. İnşallah milletimize verdiğimiz her sözü tutarak 2023'e alnımızın akıyla ulaşacağız" diye konuştu.
19.12.2020Siyaset
Türkiye-Nahçıvan Doğal Gaz Boru Hattı için imzalar atıldı
Türkiye-Nahçıvan Doğal Gaz Boru Hattı için imzalar atıldıIğdır- Nahçivan doğal gaz hattı yeni anlaşmayla devreye giriyor. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bu projemiz Nahçivan ekonomisinin ateşini yakacak." dedi.
15.12.2020Ekonomi
İstanbul-Tahran-İslamabad yük treni yeniden işletmeye alınıyor
İstanbul-Tahran-İslamabad yük treni yeniden işletmeye alınıyorEkonomik İşbirliği Teşkilatı 10. Ulaştırma Bakanları Toplantısı'nda, İstanbul-Tahran-İslamabad yük treninin 2021 yılı başında yeniden işletmeye açılması kararlaştırıldı.
15.12.2020Ekonomi
Türkiye, lojistikte ‘kuzey hattına’ talip
Türkiye, lojistikte ‘kuzey hattına’ talipUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İpek Yolu’nu kullanarak Çin’e ulaşması hedeflenen ilk ihracat treninin ardından yeni ihracat trenleri için hazırlık başlattıklarını belirtti.
15.12.2020Ekonomi
Bakan Karaismailoğlundan Kanal İstanbul açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 321 kilometresi trafiğe açılan Kuzey Marmara otoyolunun son kesimini 19 Aralık 2020'de işletmeye açacaklarını bildirdi. Bakan Karaismailoğlu, "İstanbul Havalimanı, karayolu ve demiryolu bağlantısı, lojistik merkezleri ve buradan geçecek bir su yolu olacak Kanal İstanbul, bir dünya projesidir." dedi.
14.12.2020Siyaset
Türkiyeden Çine gidecek ilk blok ihracat treni Gürcistanda
Türkiye'den Çin'e gidecek ilk blok ihracat treni Gürcistan'daTürkiye'den Çin'e ihracat yükü taşıyan ve İstanbul'dan 4 Aralık Cuma günü törenle uğurlanan ilk ihracat treni, Gürcistan'ın Akhalkalaki kentine ulaştı.
9.12.2020Ekonomi
Türkiyeden Çine giden ilk ihracat treni sınır kenti Kars’ta
Türkiye'den Çin'e giden ilk ihracat treni sınır kenti Kars’taTürkiye’den Çin’e gidene kadar 2 kıta, 2 deniz ve 5 ülke geçerek yaklaşık 8 bin 693 km yol kat edecek olan ilk ihracat treni sınır kentti Kars’a ulaştı.
8.12.2020Haberler
Türkiyeden Çine giden ilk ihracat treni sınır kenti Kars’ta
Türkiye'den Çin'e giden ilk ihracat treni sınır kenti Kars’taTürkiye’den Çin’e gidene kadar 2 kıta, 2 deniz ve 5 ülke geçerek yaklaşık 8 bin 693 km yol kat edecek olan ilk ihracat treni sınır kentti Kars’a ulaştı.
8.12.2020Ekonomi
Türkiye’den Çin’e giden ilk İhracat treni Sivasa ulaştı
Türkiye’den Çin’e giden ilk İhracat treni Sivas'a ulaştıTürkiye'den Çin'e giden ilk ihracat treni, Sivas’taki Bostanyaka istasyonuna ulaştı.
7.12.2020Haberler
Türkiyede bir ilk Sivasa ulaştı
Türkiye'de bir ilk! Sivas'a ulaştıTürkiye'den Çin'e giden ilk ihracat treni, Sivas’taki Bostanyaka istasyonuna ulaştı.
7.12.2020Ekonomi
TCDD Taşımacılık AŞden Çine giden ihracat treni hakkında açıklama
TCDD Taşımacılık AŞ'den Çin'e giden ihracat treni hakkında açıklama!TCDD Taşımacılık AŞ'den, Türkiye'den Çin'e 8 bin 693 kilometre yol katedecek ilk blok ihracat treninin, Kayseri'de yapılan kontrollerinin ardından sorunsuz bir şekilde Sivas'a doğru hareket ettiği bildirildi.
7.12.2020Ekonomi
Türkiye-Çin ihracat treni Kayseriye ulaştı
Türkiye-Çin ihracat treni Kayseri'ye ulaştıTürkiye'den Çin'e geçen 4 Aralık'ta İstanbul'dan yola çıkan ilk ihracat treni, Kayseri'ye ulaştı. 15 dakikalık molanın ardından yeniden hareket eden trenin yarın Kars'ta olması planlanıyor.
7.12.2020Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu Kars Lojistik Merkezi’nde incelemede bulundu
Bakan Karaismailoğlu Kars Lojistik Merkezi’nde incelemede bulunduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımında sona gelinen Kars Lojistik Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
5.12.2020Ekonomi
Türkiyeden Çine giden ilk ihracat treni uğurlandı
Türkiye'den Çin'e giden ilk ihracat treni uğurlandıTürkiye'den Çin'e gidecek ilk ihracat trenini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu törenle uğurladı. Törende konuşan Bakan Karaismailoğlu, "Trenimiz, 2 kıta, 2 deniz ve 5 ülke geçerek 12 günde yükünü Çin'e ulaştıracaktır. Trenimizin yola çıktığı Çerkezköy'den çaldığı ilk düdük, ülkemiz adına yeni bir dönemin habercisidir." dedi.
4.12.2020Ekonomi
İhracatçının yolu demir ağ ile örülecek
İhracatçının yolu demir ağ ile örülecekToplam ihracatta demir yolu taşımacılığının payı yüzde 1’in altında bulunuyor. Ucuz ve doğa dostu demir yolu taşımacılığındaki artış için yeni yatırımlar planlanıyor. İhracatçılar, demir yoluyla taşıma altyapısının geliştirilmesi için taleplerini iletirken, yatırımların ekonomiye katkıda önemli rol oynayacağını belirtiyor
22.11.2020Ekonomi
Fan üreterek Türkiyeye 60 milyon euro tasarruf sağladılar
Fan üreterek Türkiye'ye 60 milyon euro tasarruf sağladılarYalova'daki tesislerinde bir çok fan çeşidi üreten EMAK Fan Endüstrisi, bu sayede 60 milyon Avronun yurt içinde kalmasını sağladı.
21.11.2020Teknoloji
Son dakika... Gürcistanda rehine krizi
Son dakika... Gürcistan'da rehine krizi!Gelen son dakika haberine göre; Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te bir mikrofinans kuruluşu ofisine giren el bombalı kişi, 9 kişiyi rehin aldı. Saldırgan sosyal medyadan yayınladığı canlı yayınla rehinelere tehditler savurdu.
20.11.2020Dünya
Bakan Karaismailoğlundan önemli açıklama
Bakan Karaismailoğlu'ndan önemli açıklamaBakan Karaismailoğlu: "2020'de yüzde 47 olan demir yolu yatırım payı, 2023 yılında yüzde 60 olacak. Ankara-İzmir arasında 14 saat olan demir yolu seyahat süresini 3 saat 30 dakikaya düşüreceğiz." dedi.
19.11.2020Ekonomi
Gökyüzüne yerli uydu, Nahçıvan’a tren yolu
Gökyüzüne yerli uydu, Nahçıvan’a tren yoluUlaştırma Bakanı, internet hızını 56 gigabayta çıkaracak 5B uydusunun seneye fırlatılacağını, yerli teknolojili 6A’nın da 2022’de uzayda olacağını söyledi. Karaismailoğlu, demir yoluna büyük yatırım yapıldığını belirterek Azerbaycan’daki yeni gelişmelerden sonra Nahçıvan’a doğru da demir yolu planlandığını açıkladı
13.11.2020Ekonomi
Bakan açıkladı Yatırımlar hız kesmeden devam ediyor
Bakan açıkladı! Yatırımlar hız kesmeden devam ediyorBakan Karaismailoğlu, "Yatırımlarımız hiçbir zaman hız kesmeden devam ediyor. Pandemi döneminde 5,7 milyar dolar yatırım yaptık. 5A uydumuz aralık ayı ortasında fırlatılacak. 5B'yi ise Haziran 2021 gibi planlıyoruz. 5B ile internet hızı 56 gigabayta çıkacak. " dedi.
12.11.2020Ekonomi
Gürcistanda muhalefet, seçim sonuçlarını protestoya devam ediyor
Gürcistan'da muhalefet, seçim sonuçlarını protestoya devam ediyorGürcistan'da 31 Ekim'de düzenlenen genel seçim sonuçlarını kabul etmeyen ve erken seçim talep eden muhalefetin protestosu 2. gününde de devam etti.
9.11.2020Haberler
Gürcistanda muhalefet, seçim sonuçlarını protestoya devam ediyor
Gürcistan'da muhalefet, seçim sonuçlarını protestoya devam ediyorGürcistan'da 31 Ekim'de düzenlenen genel seçim sonuçlarını kabul etmeyen ve erken seçim talep eden muhalefetin protestosu 2. gününde de devam etti.
9.11.2020Dünya
Gürcistanda Merkez Seçim Komisyonu binasını kuşattılar
Gürcistan'da Merkez Seçim Komisyonu binasını kuşattılar!Gürcistan güvenlik güçleri, 31 Ekim'de düzenlenen genel seçimin sonuçlarını kabul etmeyerek seçimin yenilenmesini talep eden ve başkent Tiflis'te Merkez Seçim Komisyon binasının girişlerini kapatmaya çalışan göstericilere müdahalede bulundu.
9.11.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Samsunda önemli açıklamalar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'da önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, TCDD Samsun Garı'ndaki Samsun-Sivas Demir Yolu Hattı Modernizasyonunun Tamamlanması Töreni'nde konuştu.
1.11.2020Siyaset
Gürcistan sandık başında
Gürcistan sandık başındaGürcistan’da seçmenler, 150 sandalyeli mecliste kendilerini temsil edecek milletvekillerini belirlemek için dün sandık başına gitti.
1.11.2020Dünya
Gürcistanda halk milletvekili seçimleri için sandık başında
Gürcistan'da halk milletvekili seçimleri için sandık başındaGürcistan'da seçmenler, 150 sandalyeli mecliste kendilerini temsil edecek milletvekillerini belirlemek için yerel saatle 08.00'dan itibaren oy kullanmaya başladı.
31.10.2020Dünya
Asrın Projesi Marmaray 7 yaşında
"Asrın Projesi" Marmaray 7 yaşındaAsya ve Avrupa yakalarını deniz altından birleştiren ve "Asrın Projesi" olarak nitelendirilen Marmaray'dan 7 yılda 500 milyondan fazla yolcu taşındı.
29.10.2020Ekonomi
Gürcistandaki rehine krizi sona erdi, saldırgan kaçtı
Gürcistan'daki rehine krizi sona erdi, saldırgan kaçtıGürcistan'da bir bankaya girerek onlarca kişiyi silah tehdidiyle rehin alan saldırgan, 2 rehine, talep ettiği 500 bin dolar ve parayı getiren polisi yanına alarak olay yerinden ayrılmasından bir süre sonra onları da serbest bırakarak kaçtı.
22.10.2020Dünya
Sanayinin merkezi oluyor
Sanayinin merkezi oluyorSanayileşme yolculuğuna tarıma dayalı ürünlerle başlayan Adana’nın yıldızı son yıllarda özellikle petrokimya alanında alınan stratejik yatırım kararlarıyla parlıyor. ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, “Akdeniz havzasının en büyük üretim merkezi olma yolunda ilerliyoruz. Beş yıl sonra Adana’yı kimse tanıyamayacak” diyor.
Sanayinin merkezi oluyor
Sanayinin merkezi oluyorSanayileşme yolculuğuna tarıma dayalı ürünlerle başlayan Adana’nın yıldızı son yıllarda özellikle petrokimya alanında alınan stratejik yatırım kararlarıyla parlıyor. ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, “Akdeniz havzasının en büyük üretim merkezi olma yolunda ilerliyoruz. Beş yıl sonra Adana’yı kimse tanıyamayacak” diyor.
15.10.2020Ekonomi
Avrasya ülkelerinde koronavirüs salgınıyla ilgili gelişmeler
Avrasya ülkelerinde koronavirüs salgınıyla ilgili gelişmelerAvrasya ülkeleri Ukrayna, Gürcistan, Özbekistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürüyor.
14.10.2020Dünya
BTC Petrol Hattı’na füzeli saldırı
BTC Petrol Hattı’na füzeli saldırıİşgal ettiği Dağlık Karabağ’da Ermenistan, sivillere yönelik saldırıların yanı sıra Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı’na füze saldırısı düzenledi. İlk saldırıda çok yakınına düşen füzeye rağmen boru hattı zarar görmedi. İkinci füzeli saldırı da Azerbaycan hava savunma sistemi tarafından önlendi
8.10.2020Dünya

Yazar Sonuçları

DÜŞÜNENLERİN DÜŞÜNCESİMilliyet Yazarı
AZERBAYCAN’IN ZAFERİ TÜRKİYE’NİN BAŞARISIAzerbaycan’ın Ermenistan’a karşı sağladığı askeri üstünlük ve elde ettiği ateşkes anlaşması her açıdan bir zaferdir...
14.11.2020Gündem
Tunca BenginMilliyet Yazarı
Dağlık Karabağ’da Rus senaryosuErmenistan’ın saldırısının ardından işgal altındaki topraklarını kurtarma harekâtına başlayan Azerbaycan’ın haklılığını destekler görüntüdeki Rusya’nın havası, birden değişti...
12.10.2020Gündem
Didem Özel TümerMilliyet Yazarı
Anlaşma onayıyla verilen mesajGeçen hafta Meclis Dışişleri Komisyonu, yeni yasama dönemindeki ilk toplantısının gündemine iki ülkeyle ilgili anlaşmaları özellikle aldı...
12.10.2020Siyaset
DÜŞÜNENLERİN DÜŞÜNCESİMilliyet Yazarı
Paşinyan’ın tezgâhı ters teptiErmenistan’ın Tovuz saldırısı üzerine gözler Rusya’ya çevrilmişti...
10.10.2020Gündem
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Büyük Ermenistan umudu gömülüyorTürkiye’nin sağı da solu da “megalomani” sendromlu devletler...
9.10.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

GürcistançintürkiyetrenTiflis

Tiflis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.