Tiflis

Tiflis

Son dakika Tiflis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tiflis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tiflis haber sayfamızda...

Tiflis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.264 tiflis haberi bulunmuştur.
Bakan tarih verdi! Milli elektrikli tren bu yıl hizmete sunuluyor
Bakan tarih verdi! Milli elektrikli tren bu yıl hizmete sunuluyorBakan Karaismailoğlu: "(Milli Elektrikli Tren) Akredite kuruluş kontrolündeki seyir emniyet ve konfor testlerine geçilecek. Trenimizi bu yıl içerisinde hizmete sunacağız." dedi.
14.06.2021Haberler
Bakan tarih verdi! Milli elektrikli tren bu yıl hizmete sunuluyor
Bakan tarih verdi! Milli elektrikli tren bu yıl hizmete sunuluyorBakan Karaismailoğlu: "(Milli Elektrikli Tren) Akredite kuruluş kontrolündeki seyir emniyet ve konfor testlerine geçilecek. Trenimizi bu yıl içerisinde hizmete sunacağız." dedi.
14.06.2021Ekonomi
Kadim kent Tiflis tarihiyle büyülüyor
Kadim kent Tiflis tarihiyle büyülüyorBir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Gürcistan'ın başkenti Tiflis, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle göz kamaştırıyor. Türkiye'nin yanı başında olan ve geçerli kimlik kartıyla ziyaret edilebilen Gürcistan'ın başkenti Tiflis, Batum ile birlikte ülkenin en çok turist çeken kentlerinden biri.
14.06.2021Tatil
BTK'nın önemli ayağı Kars Lojistik Merkezi’nde gümrükleme işlemi başlıyor
BTK'nın önemli ayağı Kars Lojistik Merkezi’nde gümrükleme işlemi başlıyorAsya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu (BTK) hattının önemli merkezlerinden olan Kars Lojistik Merkezi, önümüzdeki hafta içinde gümrükleme işlemlerine başlayacak.
13.06.2021Ekonomi
BTK’nın toplam yükü 1 milyon tonu aştı
BTK’nın toplam yükü 1 milyon tonu aştıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demir Yolu Hattı’ndan bugüne kadar yaklaşık 1 milyon ton yük taşıması gerçekleştirildiğini bildirdi.
9.06.2021Ekonomi
Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı'ndan taşınan yük miktarı 1 milyon tonu aştı
Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı'ndan taşınan yük miktarı 1 milyon tonu aştıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Asya ile Avrupa'yı birbirine bağlayan Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demir Yolu Hattı'ndan bugüne kadar yaklaşık 1 milyon ton yük taşıması gerçekleştirildiğini bildirdi.
8.06.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! 7 metro hattı 2023'te tamamlanmış olacak
Bakan açıkladı! 7 metro hattı 2023'te tamamlanmış olacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'da devam eden metro hatlarının toplam uzunluğunun 91 kilometreye ulaştığını belirterek, "Ayrıca, 13,5 kilometrelik iki yeni raylı sistem hattına da başlıyoruz. 2023 yılında bunların hepsini bitiriyoruz." dedi.
7.06.2021Ekonomi
Filyos Limanı Türkiye'nin kuzey ticaretinde kilit nokta olacak
Filyos Limanı Türkiye'nin kuzey ticaretinde kilit nokta olacakOsmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamit'in 150 yıl sonra gerçekleşen hayali Filyos Limanı'nın, Türkiye'nin "mavi vatan"daki hakimiyetini güçlendireceği ve ülke ticaretinin "kuzeye açılan geçidi" görevini üstleneceği öngörülüyor.
5.06.2021Ekonomi
Türkiye'yle Gürcistan arasında kritik iş birliği! İmzalar atıldı
Türkiye'yle Gürcistan arasında kritik iş birliği! İmzalar atıldıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin katılımıyla Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te Türkiye ve Gürcistan arasında hayvansal sağlığı ve veterinerlik alanında iş birliği anlaşması imzalandı.
4.06.2021Gündem
Gürcistan ve Ukrayna Rusya'ya karşı iş birliği
Gürcistan ve Ukrayna Rusya'ya karşı iş birliğiGürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, "Elbette Rusya'nın oluşturduğu tehditler ve işgalin korkunç sonuçları gibi ortak zorluklarımız ve sorunlarımız var" dedi. Ukrayna Başbakanı Denis Şmıgal ise, "Rusya Federasyonu'nun Karadeniz bölgesinde devam eden istikrarsızlaştırma eylemleri, Ukrayna ve Gürcistan'ı, NATO ülkelerinin katılımı da dahil olmak üzere güvenlik alanında daha yakın iş birliği yapmaya zorluyor" ifadelerini kullandı.
3.06.2021Dünya
‘Türkiye, üçlü iş birliğine hazır’
‘Türkiye, üçlü iş birliğine hazır’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili’yi kabul etti.
2.06.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan net mesaj: Türkiye olarak varız
Son dakika: Erdoğan'dan net mesaj: Türkiye olarak varızSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gürcistan Başbakanı Garibashvili ile ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ve Gürcistan arasındaki ticarete ilişkin, "Ticaret hacmimizde 2020 biraz daralma olsa da hedefimizi şimdi 3 milyar dolara ulaşma olarak belirledik ve buna göre de çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.
1.06.2021Siyaset
Alp Arslan kimdir? Sultan Alp Arslan nasıl öldü, babası kim?
Alp Arslan kimdir? Sultan Alp Arslan nasıl öldü, babası kim? Sultan Alparslan, Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile yeniden gündeme geldi. Büyük Selçuklu Devleti'nin kurucularındandır. Ardından oğlu Melikşah, devletin başına geçmiştir. Vatandaşlar, Alp Arslan kaç yaşında vefat etti, kaç yılında doğdu gibi sorulara yoğunlaştı. İşte, Sultan Alp Arslan'ın hayatı...
24.05.2021Cadde
Türkiye'den Çin'e gidecek 6'ncı ve 7'nci ihracat trenleri Kocaeli'den yola çıktı
Türkiye'den Çin'e gidecek 6'ncı ve 7'nci ihracat trenleri Kocaeli'den yola çıktıTürkiye'den Çin'e ihracat yükü taşıyan 6'ncı ve 7'nci Çin ihracat blok trenleri, Kocaeli'den yola çıktı.
24.05.2021Ekonomi
Türkiye'den Çin'e 6'ncı ve 7'nci ihracat trenleri yarın yola çıkacak
Türkiye'den Çin'e 6'ncı ve 7'nci ihracat trenleri yarın yola çıkacakTürkiye-Çin arasında yerli üretim MDF kaplı levha yükü taşıyan 6'ncı ve 7'nci Çin ihracat blok trenleri, Kocaeli Köseköy'den yarın öğleden sonra hareket edecek.
23.05.2021Ekonomi
Son dakika - Şahinbey Belediyespor Avrupa'da gol yağdırdı!
Son dakika - Şahinbey Belediyespor Avrupa'da gol yağdırdı!Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Şampiyonlar Ligi'nde, Şahinbey Belediyespor organizasyonun ilk gününde çıktığı 2 maçtan da galip ayrıldı.
21.05.2021Futbol
Para Halter Dünya Kupası'nda 3 madalya!
Para Halter Dünya Kupası'nda 3 madalya!Para Halter Dünya Kupası, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te başladı. Organizasyonun ilk gününde milli sporcular Nazmiye Muratlı ve Besra Duman, podyuma çıktı.
20.05.2021Diğer
Gaziantep'te 21-23 Mayıs'ta düzenlenecek Avrupa Ampute Şampiyonlar Ligi'nin tanıtım toplantısı yapıldı
Gaziantep'te 21-23 Mayıs'ta düzenlenecek Avrupa Ampute Şampiyonlar Ligi'nin tanıtım toplantısı yapıldıGaziantep'te 21-23 Mayıs'ta düzenlenecek Avrupa Ampute Şampiyonlar Ligi'nin tanıtım toplantısı yapıldı.
18.05.2021Futbol
Marmaray’dan  845 yük treni geçti
Marmaray’dan 845 yük treni geçtiAsya ile Avrupa kıtaları arasında kesintisiz demir yolu taşımacılığına imkan sağlayan Marmaray Boğaz Tüp Geçişi’nden son bir yılda 845 yük treni geçti.
16.05.2021Ekonomi
Marmaray kıtalar arasındaki yük taşımacılığının kalbi oldu
Marmaray kıtalar arasındaki yük taşımacılığının kalbi olduAsya ile Avrupa kıtaları arasında kesintisiz demir yolu taşımacılığına imkan sağlayan Marmaray Boğaz Tüp Geçişi'nden son bir yılda 845 yük treni geçti. Bu trenlerden 451'i Avrupa yönüne, 394'ü ise Asya yönüne geçiş yaparak çoğu ihracatla ilgili net 370 bin ton yük ulaştırdı.
15.05.2021Ekonomi
Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttı
Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık AŞ'nin (TCDD Taşımacılık AŞ), ocak-nisan döneminde taşıdığı bor, seramik ve mermer miktarlarında geçen yılın aynı dönemine göre ciddi oranda artış oldu.
11.05.2021Ekonomi
Yılın ilk 4 ayında yük taşımacılığına demir yolları damga vurdu
Yılın ilk 4 ayında yük taşımacılığına demir yolları damga vurduTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık AŞ'nin (TCDD Taşımacılık AŞ), ocak-nisan döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre yurt içi taşımalarında yüzde 24,8, yurt dışı taşımalarında ise yüzde 19,8 artış gerçekleşti.
2.05.2021 Ekonomi
A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın 2022 Avrupa Şampiyonası maç takvimi belli oldu
A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın 2022 Avrupa Şampiyonası maç takvimi belli olduFIBA 2022 Avrupa Şampiyonası'nda (EuroBasket 2022) mücadele edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın maç takvimi belirlendi.
30.04.2021Basketbol
Son dakika: A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın rakipleri belli oldu
Son dakika: A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın rakipleri belli olduA Erkek Basketbol Takımı, Avrupa Basketbol Şampiyonası A Grubu’nda Gürcistan, İspanya, Rusya, Belçika ve Bulgaristan ile eşleşti. Milli takımın grup karşılaşmalarına ise Gürcistan’ın Tiflis kenti ev sahipliği yapacak.
29.04.2021Milli Takım
Basketbolda FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası'nın kura çekimi yarın yapılacak
Basketbolda FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası'nın kura çekimi yarın yapılacakA Milli Erkek Basketbol Takımı'nın da mücadele edeceği FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası'nın (EuroBasket 2022) kura çekimi yarın gerçekleştirilecek.
28.04.2021Basketbol

Benzer Haber Etiketleri

GürcistantürkiyeihracatbasketbolAdil Karaismailoğlu

Tiflis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.