Tobb

Tobb

Son dakika TOBB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TOBB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TOBB haber sayfamızda...

Tobb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.906 tobb haberi bulunmuştur.
TOBB’dan bankalara yüksek faiz uyarısı
TOBB’dan bankalara yüksek faiz uyarısıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat  Hisarcıklıoğlu, son dönemde bankaların uyguladığı yüksek kredi faizlerinin üretimin ve yatırımın önündeki en önemli engellerden biri haline geldiğini belirterek, “Bankalar, kredi faizlerini maliyetlerindeki artışın çok üzerinde yükselterek, büyümeye destek değil, köstek oluyorlar. Bankalar, faizleri kolayca artırma alışkanlarına son vermeli” ifadelerini kullandı.
15.01.2021Ekonomi
TOBB Başkanından bankalara çağrı
TOBB Başkanı'ndan bankalara çağrıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, son dönemde bankaların uyguladığı yüksek kredi faizlerinin üretimin ve yatırımın önündeki en önemli engellerden biri haline geldiğini belirterek, "Bankalar, kredi faizlerini maliyetlerindeki artışın çok üzerinde yükselterek, büyümeye destek değil, köstek oluyorlar. Bankalar, faizleri kolayca artırma alışkanlarına son vermeli." ifadelerini kullandı.
14.01.2021Ekonomi
Son dakika: Vatandaş bıktı İzinler iptal...
Son dakika: Vatandaş bıktı! İzinler iptal...Vatandaş telefonuna, e-postasına gönderilen yüzlerce bildirimden bıkarken, İleti Yönetim Sistemi web, e-Devlet ve mobil uygulama üzerinden 7 Ocak’tan itibaren kullanıma açıldı. İstenmeyen iletilerden kurtulmak isteyen kişiler, kendisine mesaj gönderme izni verdiği hizmet sağlayıcı sayısını görünce hayrete düşerken, izinlerin büyük bölümünü iptal etmeyi tercih etti.
13.01.2021Ekonomi
Nesibe Aydın - Fenerbahçe Öznur Kablo: 61-71
Nesibe Aydın - Fenerbahçe Öznur Kablo: 61-71Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin  16. haftasında Fenerbahçe Öznur Kablo, Nesibe Aydın'ı 71-61 yendi.
9.01.2021Basketbol
ABD ile ticaretin merkez üssü Şikago
ABD ile ticaretin merkez üssü ŞikagoTürkiye Ticaret Merkezi, Şikago’da açıldı. İki ülke arasındaki 100 milyar dolar ticaret hedefi için çalışacak olan merkezde Türk firmalarının ürünleri sergilenip depolanacak
9.01.2021Ekonomi
Vergi muafiyetli e-ihracata hücum
Vergi muafiyetli e-ihracata hücumYurtdışına satış yapan mikro ihracatçıya 1 Ocak itibarıyla yüzde 50 vergi muafiyeti başladı. İlginin yoğun olduğu sistemin Türkiye’nin ihracatına doping etkisi yapacağı ifade ediliyor
7.01.2021Ekonomi
TOBBdan KOBİleri rahatlatacak adım
TOBB'dan KOBİ'leri rahatlatacak adımTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" imzalandı. Satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmadan TOBB çatısı altındaki 1,5 milyon işletme yararlanabilecek.
5.01.2021Uzmanpara
TOBB ve Halkbank, KOBİleri rahatlatacak finansman anlaşması imzaladı
TOBB ve Halkbank, KOBİ'leri rahatlatacak finansman anlaşması imzaladıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" imzalandı. Satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmadan TOBB çatısı altındaki 1,5 milyon işletme yararlanabilecek.
5.01.2021Ekonomi
Hakkari’de öğrencilere 5 bin tablet bilgisayar dağıtıldı
Hakkari’de öğrencilere 5 bin tablet bilgisayar dağıtıldı!Milli Eğitim Bakanlığı'nca, uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı bulunan öğrenciler için tedarik edilen 5 bin 30 adet tablet bilgisayar ve internet paketi Hakkari'de öğrencilere dağıtıldı.
30.12.2020Eğitim
Acentelerin levha kayıt ücreti ve aidatları arttı
Acentelerin levha kayıt ücreti ve aidatları arttıSigorta acentelerinin levha kayıt ücretleri ve aidat ücretinde artışa gidildi.
29.12.2020Sigorta
TOBB’dan eğitime tablet desteği var
TOBB’dan eğitime tablet desteği varTOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, çevrim içi eğitim gören ve maddi imkanı olmayan 30 bin öğrenci için klavyeli tablet temin ettiklerini söyledi.
28.12.2020Ekonomi
TOBBdan çevrim içi eğitime 30 bin klavyeli tablet desteği
TOBB'dan çevrim içi eğitime 30 bin "klavyeli tablet" desteğiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde çevrim içi eğitim gören ve maddi imkanı olmayan 30 bin öğrenci için "klavyeli tablet" temin ettiklerini bildirdi.
27.12.2020Ekonomi
TOBB, Türkiyenin KOBİleri Bültenini yayımladı
TOBB, Türkiye'nin KOBİ'leri Bülteni'ni yayımladıKüçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ), 2019'da Türkiye'deki girişimlerin yüzde 99,8'ini oluşturdu, toplam cironun yüzde 65,5'ini sağladı.
26.12.2020Ekonomi
Bakan Pekcan, Diyarbakır iş dünyası ile bir araya geldi
Bakan Pekcan, Diyarbakır iş dünyası ile bir araya geldiTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışarak Diyarbakır'ın turizm, tarım, sanayi sektörlerindeki potansiyelini realize edeceklerini belirtti.
26.12.2020Ekonomi
Akademisyenler faiz kararını değerlendirdi
Akademisyenler faiz kararını değerlendirdiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz artırımı kararını değerlendiren akademisyenler, kararın enflasyon üzerinde ne kadar etkili olacağının, maliye politikasının nasıl uygulanacağına bağlı olduğu belirtti.
25.12.2020Uzmanpara
Akademisyenler faiz kararını değerlendirdi
Akademisyenler faiz kararını değerlendirdiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz artırımı kararını değerlendiren akademisyenler, kararın enflasyon üzerinde ne kadar etkili olacağının, maliye politikasının nasıl uygulanacağına bağlı olduğu belirtti.
25.12.2020Ekonomi
Çevreye yeni düzen geliyor
Çevreye yeni düzen geliyor‘Türkiye Çevre Ajansı’ yasası Meclis’ten geçti. Yeni düzenleme hayatımıza dokunan birçok yenilik getiriyor, çevreyle ilgili cezalar artıyor
25.12.2020Gündem
Poşette görüş birliği 25 kuruş
Poşette görüş birliği 25 kuruşPlastik Poşet Komitesi ‘yeni fiyat’ için toplandı. Üretici ve perakendecilerin ortak görüşü, 25 kuruşluk poşet fiyatının sabit kalması yönünde...
19.12.2020Ekonomi
Basketbolda haftanın programı
Basketbolda haftanın programıING Basketbol Süper Ligi ve Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde 12'nci, Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde 10. hafta maçları oynanacak.
‘Marka ve patent kalkınmada önemli’
‘Marka ve patent kalkınmada önemli’Kovid-19 sürecini aktif eğitimlerle değerlendirmeyi sürdüren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türk Patent ve Marka Kurumu işbirliğinde KOBİ’lerden gelecek soruları internet üzerinden yayımlanacak olan Webinar’da yanıtlayacak.
8.12.2020Ege
Kılıçdaroğlu: Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi
Kılıçdaroğlu: Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi?CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hangi noktaya geldiniz? Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi? Ben tek adam rejimi değil; demokratik, halkçı, parlamenter sistem istiyorum. Her kuruşun hesabını veren bir siyaset anlayışı istiyorum'' dedi.
7.12.2020Siyaset
TOBB ile sonuç odaklı görüşme
TOBB ile sonuç odaklı görüşmeHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, iş dünyası görüşmelerinin ikinci toplantısında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetimiyle bir araya geldi.
29.11.2020Ekonomi
Yem, ‘kur’a değil üretime bağlanmalı
'Yem, ‘kur’a değil üretime bağlanmalı'Yem hammaddeleri büyük oranda ithal edilirken, 50 kiloluk yem çuvalının fiyatı geçtiğimiz haftalarda sık sık zamlandı. Kurdaki gevşemeyle ise 5-10 lira arasında indirim yapıldı. Üreticinin en büyük maliyet kalemi olan yemde; kaba yem kullanımının artırılması için üretim seferberliği istenirken, 3-5 yılda sorunun temelden çözülebileceği belirtiliyor
29.11.2020Ekonomi
Bakan Elvan TOBB üyeleriyle bir araya geldi
Bakan Elvan TOBB üyeleriyle bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, iş dünyası ile görüşmeler kapsamında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) heyetiyle sonuç odaklı bir toplantı gerçekleştirdiklerini bildirdi.
28.11.2020Ekonomi
Bakan Elvan ve Gül, TOBB yönetimiyle bir araya geldi
Bakan Elvan ve Gül, TOBB yönetimiyle bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, iş dünyası görüşmelerinin ikinci toplantısında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetimiyle bir araya geldi.
28.11.2020Ekonomi
Üç yılda yüzde 68 yerli içerik oranı hedefliyoruz
'Üç yılda yüzde 68 yerli içerik oranı hedefliyoruz'TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, "TOGG’da elektrikli araç üretiminde deneyimi olmayan bir tedarik sanayi ile üretime yüzde 51 ile başlayıp, takip eden üç yılda tedarik sanayini dönüştürerek yüzde 68 yerli içerik oranı hedefliyoruz" dedi.
26.11.2020Ekonomi
Basketbolda derbi heyecanı: Fenerbahçe-Beşiktaş
Basketbolda derbi heyecanı: Fenerbahçe-BeşiktaşHerbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde 10. haftanın perdesi, yarın 2 maçla açılacak. Fenerbahçe Öznur Kablo kendi evinde Beşiktaş HDI Sigorta'yı konuk edecek.
24.11.2020Basketbol
Hızlı adım hazırlığı
Hızlı adım hazırlığıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile bir araya gelmesine ilişkin, “Önümüzdeki günlerde iş  dünyasının görüşlerini de alıp, adımlarımızı hızla atacağız” dedi. Elvan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Adalet Bakanı Gül ile bir araya geldiklerini aktardı. Görüşmenin içeriğine ilişkin bilgi veren Elvan, “İş dünyası ve STK’lar ile yapacağımız toplantılar öncesi değerlendirme yaptık” dedi.
24.11.2020Ekonomi
Bakan Elvandan önemli açıklama
Bakan Elvan'dan önemli açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile bir araya gelmesine ilişkin, "Önümüzdeki günlerde iş dünyasının görüşlerini de alıp, adımlarımızı hızla atacağız." ifadesini kullandı.
23.11.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan faiz ve enflasyon açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz ve enflasyon açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Yüksek faizin nelere mal olduğu ortada. Yüksek faizle bizler gerçek anlamda yatırım yapabilir miyiz? İstihdam yapabilir miyiz? Üretim yapabilir miyiz? Mümkün değil. Öyleyse bizim bu noktada çok daha dikkatli olmamız lazım. Yüksek faize yatırımcımızı ezdirmememiz gerekiyor. Bunun için sizlerle istişareye önem veriyoruz' dedi.
18.11.2020Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan faiz ve enflasyon açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz ve enflasyon açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Yüksek faizin nelere mal olduğu ortada. Yüksek faizle bizler gerçek anlamda yatırım yapabilir miyiz? İstihdam yapabilir miyiz? Üretim yapabilir miyiz? Mümkün değil. Öyleyse bizim bu noktada çok daha dikkatli olmamız lazım.  Yüksek faize yatırımcımızı ezdirmememiz gerekiyor. Bunun için sizlerle istişareye önem veriyoruz' dedi.
18.11.2020Siyaset
Son dakika... Bakan Elvandan flaş açıklama: Gerekli adımları atacağız
Son dakika... Bakan Elvan'dan flaş açıklama: Gerekli adımları atacağızGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan "Makro ekonomik istikrar, finansal istikrar ve fiyat istikrarına çok önem veriyoruz. Yol haritamızın genel çerçevesini bunlar oluşturuyor. Bizim de makul gördüğümüz, haklı gördüğümüz hangi konu varsa, reform niteliğinde olan her konuda gerekli adımları atacağız." açıklamasında bulundu.
17.11.2020Ekonomi
KADEM’den kadınlara inovasyon gücü
KADEM’den kadınlara inovasyon gücüGirişimci adayı kadınlara destek sağlayan “İnovasyonda Kadın” projesini, KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ve projenin 5 finalistinden dinledik
15.11.2020Pazar
TOBBdan KOBİler için e-ticaret eğitimi atağı
TOBB'dan KOBİ'ler için "e-ticaret eğitimi" atağıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, KOBİ’lerin ve küçük girişimlerin dijitalleşmesine büyük önem verdiklerini belirterek, "TOBB olarak KOBİ'lerimizi e-ticaret uygulamalarını kullanmaya yönlendirmek ve bu ticaret araçları hakkında bilgi vermek amacıyla 'e-Ticarete e-Kılavuz' eğitim programını başlatıyoruz." dedi.
11.11.2020Ekonomi
Dev destek
Dev destek‘Birlikten İzmir Doğar’ kampanyasına katkı koyan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 10 milyona okul yatırımı yapacaklarını belirtti.
8.11.2020Ege
Ukrayna Türkiyeye 25 milyar dolarlık altyapı yatırımı yapacak
Ukrayna Türkiye'ye 25 milyar dolarlık altyapı yatırımı yapacakBursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Ukrayna'nın 5 yıl içinde 25 milyar dolarlık altyapı yatırımı gerçekleştireceğini, yatırım miktarının, özellikle inşaat malzemeleri üreticileri ve ihracatçıları ile Türk müteahhitleri açısından ciddi bir fırsat olduğunu belirtti.
6.11.2020Ekonomi
Basketbolda haftanın programı
Basketbolda haftanın programı ING Basketbol Süper Ligi'ne 7'nci, Türkiye Basketbol  1. Ligi'ne 4. hafta karşılaşmalarıyla devam edilecek. Herbalife Nutrition  Kadınlar Basketbol Süper Ligi'ne ise milli maçlar nedeniyle ara verildi.
Kaputun altında o var
Kaputun altında o varManisa otomotiv ve kalıpçılık alanında iddialı bir kent...
Kayıt dışı ekonomiyle mücadeleye 6,2 milyar liralık bütçe
Kayıt dışı ekonomiyle mücadeleye 6,2 milyar liralık bütçeDevlet, gelecek 3 yıl için "Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele" için 6,2 milyar liralık bütçe ayırdı.
26.10.2020Ekonomi
Kurulan şirket sayısı arttı
Kurulan şirket sayısı arttı2020 yılı Eylül ayında kurulan şirketlerin sayısında bir önceki aya göre yüzde 13,38 artış oldu.
23.10.2020Uzmanpara
20 bin tonluk toryum rezervi Türkiyenin 100 yıllık enerji ihtiyacını karşılar...
20 bin tonluk 'toryum' rezervi! Türkiye'nin 100 yıllık enerji ihtiyacını karşılar...Türkiye'de ilk olarak, Isparta'daki uçak kazasında hayatını kaybeden Prof. Dr. Engin Arık'ın gündeme getirdiği toryum rezervleri ve yeşil nükleer enerji projesiyle ilgili, eşi Prof. Dr. Metin Arık'ın da aralarında bulunduğu fizik profesörleri 'Yeşil Nükleer Enerji' başlıklı çalışma hazırladı. Bilim insanları, sadece Isparta Aksu'daki 20 bin tonluk toryum rezervinin, Türkiye'nin 100 yıllık enerji ihtiyacını karşılayacağını vurguladı.
21.10.2020Ekonomi
Basketbolda haftanın programı
Basketbolda haftanın programıING Basketbol Süper Ligi ile Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'ne 4'üncü hafta maçlarıyla devam edilecek. Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde ise 2020-2021 sezonu, ilk hafta müsabakalarıyla başlayacak.
16.10.2020Basketbol
Şirketlerin izinsiz gönderdiği bayram mesajına yasak geliyor
Şirketlerin izinsiz gönderdiği bayram mesajına yasak geliyorTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) kurduğu, 1 Aralık’ta uygulamaya geçecek İleti Yönetim Sistemi (İYS) ile müşterilere bayram ve yılbaşı kutlama mesajı gönderen, memnuniyet anketi yapan şirketler, vatandaştan izin almak zorunda olacak.
16.10.2020Ekonomi
TOBB Başkanı açıkladı İlk defa başladı
TOBB Başkanı açıkladı! İlk defa başladıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, son dönemde yatırım teşvik sisteminde çok önemli bir atılımın hayata geçirildiğini belirterek, "Biliyorsunuz yıllardır her platformda teşvik sisteminin ilçe bazlı olması gerektiğini söylüyorduk ama bir türlü sonuç alınamıyordu. Mustafa Varank Bakanımız, bu alanda tarihi bir işe imza atarak ilk defa ilçe bazlı teşvikleri başlattı." dedi.
2.10.2020Ekonomi
ING Basketbol Süper Liginde haftanın programı
ING Basketbol Süper Ligi'nde haftanın programıING Basketbol Süper Ligi'ne ikinci hafta maçlarıyla devam edilecek. Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde ise ilk hafta müsabakaları oynanacak
İş dünyasından YEPe tam destek
İş dünyasından YEP'e tam destekHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan 'Yeni Ekonomi Programı'na iş dünyasından tam destek geldi.
29.09.2020Uzmanpara
‘Balık, Milas’tan  gönderilmeli’
‘Balık, Milas’tan  gönderilmeli’MİTSO’nun, balık ihracatının Milas-Bodrum Havalimanı’ndan yapılmasına ilişkin mücadelesinde olumlu adımlar atıldı...
27.09.2020Ege
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nda bayrak değişimi
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nda bayrak değişimiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu’nda bayrak değişimi yaşandı. Zeynep Erkunt Armağan’dan boşalan kurul başkanlığına Opet Petrolcülük AŞ Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk seçildi.
27.09.2020Ekonomi
Son dakika: Vatandaş bunu bekliyor 1 Aralıkta sona eriyor...
Son dakika: Vatandaş bunu bekliyor! 1 Aralık'ta sona eriyor...İleti Yönetim Sistemi A.Ş Genel Müdürü Dr. Tolga Tüfekçi, “Vatandaşın onayı olmadan gönderilen ticari mesajlarda şikayetlerin 500 bini aşması üzerine Ticaret Bakanlığı tarafından çalışmalarına başlanan ve 4 Ocak tarihinde yayımlanan Yönetmelik’le birlikte hayatımıza giren İleti Yönetim Sistemi (İYS) 1 Aralık itibarıyla uygulamaya girecek ve istenmeyen mesajlar son bulacak .” ifadelerini kullandı.
18.09.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Songül HatısaruMilliyet Yazarı
Yaban mersini ekip, ‘altın’ topluyorlarBursa, Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde tarım ve turizm atağına kalktı...
10.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

tobbekonomibasketbolfaiztürkiye

Tobb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.