Kredi Garanti Fonu

Kredi Garanti Fonu

Son dakika Kredi Garanti Fonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kredi Garanti Fonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kredi Garanti Fonu haber sayfamızda...

Kredi Garanti Fonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.385 kredi garanti fonu haberi bulunmuştur.
Ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştı
Ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştı Kredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen, bugüne kadar fonun öz kaynakları ve hazine garantisiyle 667,6 milyar liralık ticari kredi hacmi için toplam 571,3 milyar lira kefalet sağladıklarını belirterek, "Söz konusu kefalet destekli paketlerimizden 498 bin 388 firmamız yararlandı." dedi.
13.11.2021Uzmanpara
Kredi Garanti Fonu kefaletiyle sağlanan ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştı
Kredi Garanti Fonu kefaletiyle sağlanan ticari kredi büyüklüğü 668 milyar liraya yaklaştıKredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen, bugüne kadar fonun öz kaynakları ve hazine garantisiyle 667,6 milyar liralık ticari kredi hacmi için toplam 571,3 milyar lira kefalet sağladıklarını belirterek, "Söz konusu kefalet destekli paketlerimizden 498 bin 388 firmamız yararlandı." dedi.
13.11.2021Ekonomi
Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimizin ihracatı desteklemek amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil. Türkiye dalgalı kur rejimi uygulamaktadır, kurun değeri de piyasada belirlenir" dedi.
12.11.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimiz ihracatı destekleme amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil" dedi.
12.11.2021Ekonomi
AK Partili Demiröz'den asgari ücret ve emekli aylıklarıyla ilgili açıklama
AK Partili Demiröz'den asgari ücret ve emekli aylıklarıyla ilgili açıklamaAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, asgari ücret ve emekli aylıklarına ilişkin, "Emeklilerle ilgili çalışma var, onların da emeklilik ücretleri yine yaşanabilecek noktaya gelecek." dedi.
30.10.2021Ekonomi
İhracatçı artık teminatsız krediyi İGE’yle alacak
İhracatçı artık teminatsız krediyi İGE’yle alacakTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, yeni kurulan İhracatı Geliştirme AŞ’nin (İGE) özellikle KOBİ seviyesindeki ihracatçıların finansman erişimindeki yaşadıkları güçlükleri gidermeyi amaçladığını belirterek, “İhracatçının iki temel sorunu vardı. Birincisi, kredi oluşturmak, ikincisi de teminat mektubu oluşturmak. İGE sayesinde ihracatçılar teminatsız TİM’in kefaletiyle oluşacak bir sistemle krediye direkt ulaşabilecek ve çok büyük hacimleri kullanabilecek” dedi.
20.10.2021Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: İGE 300 milyar dolar için itici güç olacak
TİM Başkanı Gülle: İGE 300 milyar dolar için itici güç olacakTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Eximbank, ihracatçıların finansmana erişimini kolaylaştırmak ve kredi kefalet sorunlarının çözümüne katkı sağlamak amacıyla İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi (İGE) kurdu. Sistemle Türk ihracatçısının desteklenmesi amaçlanıyor. TİM Başkanı İsmail Gülle, İGE, 300 milyar dolarlık ihracat hedefimiz için önemli bir itici güç olacak” dedi.
19.10.2021Ekonomi
İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi kuruldu
İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi kurulduTicaret Bakanlığı'nın koordinesinde, ihracatçıların finansmana erişim ve kredi kefalet sorunlarının çözümüne katkı sağlamak amacıyla İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi'nin (İGE) kuruluş süreci tamamlandı.
15.10.2021Uzmanpara
İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi kuruldu
İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi kurulduTicaret Bakanlığı'nın koordinesinde, ihracatçıların finansmana erişim ve kredi kefalet sorunlarının çözümüne katkı sağlamak amacıyla İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi'nin (İGE) kuruluş süreci tamamlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen ay TİM 28. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada "Bugün burada artan ihracatımızın hızına uygun finansmanı sağlayacak yeni bir mekanizma kurmakta olduğumuzun müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum." ifadelerini kullanmıştı.
15.10.2021Ekonomi
Bakan Varank açıkladı! Yarın itibarıyla KOSGEB desteği başlıyor
Bakan Varank açıkladı! Yarın itibarıyla KOSGEB desteği başlıyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yarın itibarıyla KOSGEB ile, sebze-meyve zayiatını azaltacak "Soğuk Zincir Finansman Destek Programı"nı başlatacaklarını belirterek, "Program kapsamında, KOBİ'lerin leasing yöntemiyle edinecekleri yerli malı, yeni frigorifik kasa ve soğuk oda ünitelerine 750 bin liraya kadar destek vereceğiz." dedi.
5.10.2021Ekonomi
İhracatçıya kefalet desteği gelecek
İhracatçıya kefalet desteği gelecekTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, kuruluş çalışmaları yapılan İhracatı Geliştirme Fonu (İGF) ile sadece ihracatçıya yönelik Kredi Garanti Fonu'na benzer bir yapı oluşturacaklarını belirterek, bu fonun ihracatçıların kullanacağı kredilere kefil ve garanti olacağını bildirdi.
4.10.2021Uzmanpara
İhracatçıya Kredi Garanti Fonu modeli kefalet desteği gelecek
İhracatçıya Kredi Garanti Fonu modeli kefalet desteği gelecekTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, kuruluş çalışmaları yapılan İhracatı Geliştirme Fonu (İGF) ile sadece ihracatçıya yönelik Kredi Garanti Fonuna benzer bir yapı oluşturacaklarını belirterek, bu fonun ihracatçıların kullanacağı kredilere kefil ve garanti olacağını bildirdi.
4.10.2021Ekonomi
İhracatı önceleyene KGF teminatlı kredi
İhracatı önceleyene KGF teminatlı krediHazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Maliyesi Raporu’na göre, Kovid-19 salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanması amacıyla Ekonomi Reform Programı’nda da yer alan Hazine destekli kredi garanti sistemi kapsamındaki destek paketi çalışmaları devam ediyor.
29.09.2021Ekonomi
KGF teminatıyla işletmelere kredi desteği
KGF teminatıyla işletmelere kredi desteğiHazine destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatıyla 5'inci ve 6'ncı bölgelerde imalata dayalı, ithal ikamesi ve ihracatı önceleyen yatırımlara sağlanacak uzun vadeli kredi desteği kapsamında işletmelere asgari 6 ay, azami 24 ay ödemesiz dönem olmak üzere azami 120 ay vadeli yatırım kredisi kullandırılacak.
28.09.2021Uzmanpara
Selzede KOBİ’lere acil destek başladı
Selzede KOBİ’lere acil destek başladıKOSGEB, Batı ve Orta Karadeniz’i etkileyen sel felaketinden zarar gören esnaf ve KOBİ’lere yönelik olarak Acil Destek Kredisi Programı’nı başlattı. 250 bin lira üst limitli kredinin ilk 12 ayı geri ödemesiz olacak.
7.09.2021Kobi
Bakan Varank: Acil Destek Kredisi vereceğiz
Bakan Varank: Acil Destek Kredisi vereceğizSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Artvin, Rize ve Düzce illerimizde selden etkilenen esnafımıza ve işletmelerimize destek olacağız. KOSGEB vasıtasıyla bu işletmelere ilk yılı geri ödemesiz 3 yıllık, tamamen faizsiz Acil Destek Kredisi vereceğiz. Teminat sıkıntısı çeken işletmelerimiz için Kredi Garanti Fonu devrede olacak. Devletimiz tüm imkanlarıyla sel ve yangın felaketlerinden etkilenen vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edecek." dedi.
30.07.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram öncesi güzel haberi verdi!
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram öncesi güzel haberi verdi!Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada emeklilere müjde vererek, "Emeklilerimizin temmuz ayı aylıkları ile bayram ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, FETÖ'nün Orta Asya Genel Sorumlusu Orhan İnandı'nın Türkiye'ye getirildiğini açıkladı.
5.07.2021Siyaset
Kimya sektörü haziran ayında 2,37 milyar dolar ihracatla rekor kırdı
Kimya sektörü haziran ayında 2,37 milyar dolar ihracatla rekor kırdıİKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, "Haziran ayında 2,37 milyar dolarlık kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatı gerçekleştirerek sektörel bazda tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamına ulaştık." dedi.
3.07.2021Ekonomi
Ekonomide bu ay oldukça hareketli geçecek
Ekonomide bu ay oldukça hareketli geçecekEkonomide gözler açıklanacak ihracat ve enflasyon rakamlarına çevrilirken, temmuz ayı itibarıyla başlayacak normalleşme süreci ve aşılamanın hız kesmeden devam etmesinin ekonomideki hareketliliği artırması bekleniyor.
1.07.2021Ekonomi
Temmuz ayında ekonomideki hareketlilik artacak
Temmuz ayında ekonomideki hareketlilik artacakEkonomide gözler açıklanacak ihracat ve enflasyon rakamlarına çevrilirken, temmuz ayı itibarıyla başlayacak normalleşme süreci ve aşılamanın hız kesmeden devam etmesinin ekonomideki hareketliliği artırması bekleniyor.
1.07.2021Uzmanpara
İhracatçı şirket ve istihdama destek
İhracatçı şirket ve istihdama destekHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan açıkladı: İhracata dönük yatırımlara Kredi Garanti Fonu teminatı verilecek. İlave olarak istihdam edilen her işçi için 12 ay süreyle SGK ve işsizlik sigortası primleri kredi faizinden düşülecek.
1.07.2021Ekonomi
Bakan Elvan: Uzun vadeli kredi destekleri sağlayacağız
Bakan Elvan: Uzun vadeli kredi destekleri sağlayacağızHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, temmuz ayıyla birlikte Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli iki yeni mekanizmanın hayata geçeceğini belirterek, "İlk olarak, ihracatı önceleyen yatırımlara KGF teminatı ile 5. ve 6. bölgelerde uzun vadeli kredi desteği sağlayacağız. İkinci olaraksa küçük ölçekli firmaların istihdama katkısının artırılması ve likidite sıkıntılarını azaltmak için ilave olarak istihdam ettikleri her bir kişi için KGF kefaletiyle krediye erişim imkanı sağlayacağız." dedi.
30.06.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, büyüme, ödemeler dengesi ve kamu maliyesi tarafının olumlu sinyaller verdiğini belirterek, "Bu ülkenin ihtiyacı düşük enflasyon ve kur istikrarı. Fiyat istikrarı olmaksızın, sürdürülebilir bir büyüme ve refah artışından bahsedemeyiz." dedi.
25.06.2021Ekonomi
Salgından etkilenen imalatçı KOBİ'lere KOSGEB desteğinin kapsamı genişletildi
Salgından etkilenen imalatçı KOBİ'lere KOSGEB desteğinin kapsamı genişletildiDestekten imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektörlerinde faaliyet gösteren daha fazla işletmenin yararlanması amacıyla başvuru koşullarında değişikliğe gidildi.
21.06.2021Ekonomi
KOBİ'lere KOSGEB desteğinde değişiklik
KOBİ'lere KOSGEB desteğinde değişiklikDestekten imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektörlerinde faaliyet gösteren daha fazla işletmenin yararlanması amacıyla başvuru koşullarında değişikliğe gidildi.
21.06.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Kredi Garanti Fonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.