uyuştucu

uyuştucu

Son dakika uyuştucu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uyuştucu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uyuştucu haber sayfamızda...

uyuştucu haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 105 uyustucu haberi bulunmuştur.

Cesetler üst üste atışmış halde bulundu
Cesetler üst üste atışmış halde bulunduFilipinler’in Mindao eyaletinde bulunan Marawi kenti terör örgütü IŞİD bağlantılı Maute örgütünün kuşatması altında… Ülkede özel polis ve asker örgüte karşı seferber olmuş durumda. Sokaklarda çatışmalar aralıksız sürüyor.Kentin merkezinden gelen fotoğraflarda yoğun Duman bulutları gökyüzünü kaplamış durumda. Polis Marawi’de infaz edilen 16 rehinenin cesetlerine ulaştı. 8 erkeğin cesedi bir arazide öylece üst üste atılmış halde bulundu. Başlarından vurularak öldürülen sivillerin cesetleri tanınmaz haldeydi. Kadın ve çocukların olduğu diğer 8 ceset ise Mindanao Üniversitesi’nin kampüsünde bulundu.IŞİD BAYRAĞI DİKİLDİ CNN'de yer alan görüntüde bir IŞİD'li siyah IŞİD bayrağını bir okulun çatısına dikerken görülüyor. Marawi kentinde çekilen görüntüdeki okul bir camiyle yan yana. Görgü tanıkları kentte her bir köşede IŞİD bayrağı görmenin mümkün olduğunu söylüyor.200 bin kişinin yaşadığı Marawi’nin yüzde 90’ı boşaltıldı. Kentte halen binde fazla sivil bulunuyor. Güvenlik güçleri bölgede iki ateş arasında kalan sivilleri kurtarmak için operasyonları sürdürüyor.IŞİD terör örgütü bağlantılı Maute örgütü, Marawi kentini Salı günü kuşatmıştı. Örgüt üyeleri 11 kişiyi rehin almış, iki okulu, bir cezaevi ve katedrali yakmıştı.Olayların yaşandığı sırada Rusya’da olan Filipinler Devlet Başkanı Duterte acilen ülkesine dönerek Marawi’de sıkı yönetim ilan etmişti.Uzun süredir uyuşturucu ve şiddet olaylarıyla başa çıkmaya çalışan Devlet Başkanı Rodrigo Duterte çeteleri ve uyuştucu kaçakçılığını önlemek adına sıra dışı önlemler almıştı. Suçu önlemek için kendisine yardım edecek olanlar para ödülü ve polise anında öldürme yetkisi vermişti. Duterte’nin her şeyin üzerine bir de terör örgütüyle nasıl başa çıkacağı merakla bekleniyor.
11.09.2019Haberler