yabancı

yabancı

Son dakika yabancı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yabancı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yabancı haber sayfamızda...

yabancı haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 114.320 yabanci haberi bulunmuştur.

Kütahya Gezilecek Yerler (2020) - Kütahya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Kütahya Gezilecek Yerler (2020) - Kütahya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiHem tarihi hem de yemyeşil doğası ile beraber Kütahya, gezi rehberinizde mutlaka olması gereken şehirler arasında yer almaktadır. Ayrıca sağlık ve Kaplıca alanları ile beraber dünya çapında bu turizme de önemli katkı sağlayan şehirlerden biri olarak öne çıkıyor. Bu yüzden her sene hem yerli hem de yabancı oldukça yoğun bir turist akınına uğradığını söylemek mümkün. İşte Kütahya gezilecek yerler (2020) - Kütahya mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi hakkında detaylar.Kütahya gezisi için öncelikle şehrin kültürel ve tarihi yapılarından başlamak en doğrusudur. Antik çağlardan günümüze ulaşmış pek çok mimari yapıyı ziyaret ederken, ayrıca Domaniç ormanlarının tertemiz havasını ciğerlerinize çekerek harika bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Diğer yandan pek çok termal tesislerinde keyifle konaklayabilir ve sağlık açısından önemli bir olanak elde edebilirsiniz. Diğer taraftan muhteşem tarihi ve mimari kaleler, eşsiz camiler, Mevlevihane ve şehitlik ile her açıdan memnun kalacağınız etkileyici bir tarihi ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.Aynı zamanda Kütahya Arkeoloji Müzesi ile beraber yine Kütahya çini Müzesi mutlaka gelip görülmesi gereken yerler arasında gelmektedir. M. Ö. başlayan medeni kültürler ile beraber günümüze kadar ulaşmış harika mimari eserleri gözler önüne sermektedir. Özellikle Çini ve seramik sanatının vazgeçilmez şehri olarak öne çıkan Kütahya, bu konuda da çok önemli ve tarihi kalıntılara şahitlik etmenize imkan vermektedir. Kütahya'da gezilmesi gereken bu liste üzerinden, dilediğiniz gibi farklı yerleri ne zaman isterseniz Kütahya’yı ziyaret ederek gezebilirsiniz.
25.05.2020Tatil
Manavgat Gezilecek Yerler (2020) - Manavgat Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Manavgat Gezilecek Yerler (2020) - Manavgat Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiHuzurlu doğası, temiz havası ve sakin oluşu ile Akdeniz Bölgesindeki tatil beldelerinden biri Manavgat’tır. Yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan Manavgat ilçesine dışarıdan çok sayıda kişi yerleşmektedir. Antik çağlardan bugüne kadar çok sayıda uygarlığın yaşamış olduğu Manavgat ilçesi 1960’lı senelerde turizme açılmıştır. Turizme açılması ile hem sahil kesimi hem de gezilip görülecek olan birçok yeri ile ön plana çıkmaktadır. Manavgat’ta gezilecek yerler nerelerdir. İşte Manavgat’ta mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi.Antalya ilinin gezilecek yerlerinin büyük bir kısmını Manavgat’taki yerler oluşturmaktadır. Manavgat beldesi Antalya merkeze 80 km uzaklıkta yer alır. Hem tarihi yapıları hem de doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir beldedir. Manavgat merkezi ziyaret eden birçok kişi güzelliği ile büyüleyen Manavgat Şelalesini ziyaret etmektedir. Manavgat şelalesi, Manavgat merkezine 5 kilometre kadar uzaklıkta bulunur. Oldukça yüksek debiye sahip olması ile rafting gibi su sporları yapılmaktadır.Uzun olana sahil şeridi ile çok sayıda bulunana doğa harikaları ile antik çağlardan bugüne uzanmış olan köklü geçmişi ile gezilip görülecek çok sayıda yere sahiptir. Antik kentlerin birçoğu denize kıyısı olan yerlerde bulunmaktadır. Plajları, gölleri, şelaleleri ve nehirleri ile çok sayıda doğa harikasına sahip olan bu belde de aynı zamanda tarihi bir yolculuğa çıkmak mümkündür. Doğada yapılabilecek çok sayıda aktivite bulunması ile de çok sayıda turisti kendine çeken Manavgat birçok kişinin gözde tatil beldesi olmaktadır. Şehirlerde bulunan kalabalıklardan ve gürültülerden en iyi kaçış yerlerinden biridir.
25.05.2020Tatil

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar