Yolcu Uçağı

Yolcu Uçağı

Son dakika yolcu uçağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yolcu uçağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yolcu uçağı haber sayfamızda...

Yolcu Uçağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.940 yolcu ucagi haberi bulunmuştur.
Samsun-İstanbul yolcu uçağında panik Acil iniş yaptı
Samsun-İstanbul yolcu uçağında panik! Acil iniş yaptıSamsun-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan yolcu uçağında panik anları yaşandı. Bir yolcunun bilinç kaybı yaşadığı seferde pilot uçağı İstanbul Havalimanı'na acil koduyla indirdi
17.01.2021Milliyet Tv
Son dakika... Samsun-İstanbul yolcu uçağında panik Acil iniş yaptı
Son dakika... Samsun-İstanbul yolcu uçağında panik! Acil iniş yaptıGelen son dakika haberine göre; Samsun-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan yolcu uçağında panik anları yaşandı. Bir yolcunun bilinç kaybı yaşadığı seferde pilot uçağı İstanbul Havalimanı'na acil koduyla indirdi
17.01.2021Gündem
Havada korona paniği Şanlıurfaya acil iniş yaptı
Havada korona paniği! Şanlıurfa'ya acil iniş yaptı İngiltere'den Katar'a giden yolcu uçağı, bir kişinin göğüs ağrısı şikayeti üzerine Şanlıurfa'ya zorunlu iniş yaptı.
15.01.2021Gündem
Düşen uçağın kokpit ses kayıt cihazı aranıyor
Düşen uçağın kokpit ses kayıt cihazı aranıyor!Endonezya'da geçtiğimiz Cumartesi günü kalkıştan dakikalar sonra denize çakılan ve 62 kişiyi taşıyan yolcu uçağının kokpit ses kayıt cihazını arama çalışmaları sürüyor.
13.01.2021Dünya
Düşen yolcu uçağının karakutusu denizden çıkarıldı
Düşen yolcu uçağının karakutusu denizden çıkarıldıPatlama sesinin duyulduğu noktaya önce donanma birlikleri ulaştı, uçaklar ve helikopterler havalandı. Yalnızca dört dakikada meydana gelen felaketin detayları dünyayı şoka uğrattı. Muhtemel kurbanlar arasında yedi çocuk ve üç bebeğin olması yürek dağladı. Kazadan önce uçakta fotoğraflar paylaşanların trajik son mesajları ve gönderileri de ortaya çıktı. Son dakika haberine göre, Endonezya’da düşen yolcu uçağının kara kutusu denizden çıkarıldı
12.01.2021Haberler
Son dakika haberi: Düşen yolcu uçağının karakutusu denizden çıkarıldı
Son dakika haberi: Düşen yolcu uçağının karakutusu denizden çıkarıldı!Patlama sesinin duyulduğu noktaya önce donanma birlikleri ulaştı, uçaklar ve helikopterler havalandı. Yalnızca dört dakikada meydana gelen felaketin detayları dünyayı şoka uğrattı. Muhtemel kurbanlar arasında yedi çocuk ve üç bebeğin olması yürek dağladı. Kazadan önce uçakta fotoğraflar paylaşanların trajik son mesajları ve gönderileri de ortaya çıktı. Son dakika haberine göre, Endonezya’da düşen yolcu uçağının kara kutusu denizden çıkarıldı
12.01.2021Dünya
Karakutuyu arama çalışmaları sürüyor
Karakutuyu arama çalışmaları sürüyor!Endonezya'da kalkıştan kısa bir süre sonra düşen yolcu uçağına ait bulunan parçaların incelenmesi sürüyor.
12.01.2021Dünya
Son dakika: Başka uçağa binecekti, son anda karar değiştirdi Çok acı...
Son dakika: Başka uçağa binecekti, son anda karar değiştirdi! Çok acı...Patlama sesinin duyulduğu noktaya önce donanma birlikleri ulaştı, uçaklar ve helikopterler havalandı. Yalnızca dört dakikada meydana gelen felaketin detayları dünyayı şoka uğrattı. Muhtemel kurbanlar arasında yedi çocuk ve üç bebeğin olması yürek dağladı. Kazadan önce uçakta fotoğraflar paylaşanların trajik son mesajları ve gönderileri de ortaya çıktı.
11.01.2021Dünya
Endonezya’da yolcu uçağının düştüğü bölgede arama kurtarma çalışmaları sürüyor
Endonezya’da yolcu uçağının düştüğü bölgede arama kurtarma çalışmaları sürüyorEndonezya’da yolcu uçağının düştüğü bölgede geniş çaplı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
11.01.2021Haberler
Son dakika... Pilottan şok anons Sizi atarım...
Son dakika... Pilottan şok anons! 'Sizi atarım...'Washington'daki Kongre baskınına katılan Trump fanatiklerini taşıyan uçakta bir anda sloganlar yükseldi, bunun üzerine pilot "Bu uçağı Kansas'ın ortasına indireceğiz ve sizi de oraya atacağız" anonsu yaptı.
10.01.2021Dünya
Son dakika... Düşen uçakta feci görüntüler
Son dakika... Düşen uçakta feci görüntüler!Patlama sesinin duyulduğu noktaya önce donanma birlikleri ulaştı, uçaklar ve helikopterler havalandı. Yalnızca dört dakikada meydana gelen felaketin detayları dünyayı şoka uğrattı, kara kutu bugün tespit edildi. Muhtemel kurbanlar arasında yedi çocuk ve üç bebeğin olması yürek dağladı.
10.01.2021Dünya
Endonezyada düşen yolcu uçağından sinyal alındı
Endonezya'da düşen yolcu uçağından sinyal alındıSon dakika haberlere göre, Endonezya'da kalkıştan kısa süre sonra denize düşen Sriwijaya Havayolları'na ait yolcu uçağından sinyal alındığı bildirildi. Öte yandan, Cakarta Emniyeti Sözcüsü Yusri Yunus, emniyet birimlerine bağlı ekiplerin yaptığı arama kurtarma çalışmalarında yolculara ait bazı eşya ve ceset parçalarının bulunduğunu açıkladı.
10.01.2021Haberler
Son dakika:  Endonezyada düşen yolcu uçağından sinyal alındı
Son dakika: Endonezya'da düşen yolcu uçağından sinyal alındıSon dakika haberlere göre, Endonezya'da kalkıştan kısa süre sonra denize düşen Sriwijaya Havayolları'na ait yolcu uçağından sinyal alındığı bildirildi. Öte yandan, Cakarta Emniyeti Sözcüsü Yusri Yunus, emniyet birimlerine bağlı ekiplerin yaptığı arama kurtarma çalışmalarında yolculara ait bazı eşya ve ceset parçalarının bulunduğunu açıkladı.
10.01.2021Dünya
9 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyette
9 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te9 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te
9.01.2021Haberler
Son Dakika: Yolcu uçağı faciası Denize düştü...
Son Dakika: Yolcu uçağı faciası! Denize düştü...Son dakika haberlerine göre, Endonezya'da Cakarta-Pontianak seferini yapan ve Sriwijaya Air'e ait Boeing 737-500 tipi yolcu uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. CNBC Endonezya'ya göre uçak, Soekarno-Hatta Havaalanı'ndan kalktıktan birkaç dakika sonra yerel saatle 14:40'ta ortadan kayboldu. Yerel kaynaklar uçakta 50 yolcu ve 12 mürettebat olduğu açıklandı. Verilere göre, havalandıktan dört dakika sonra 10 bin feet'e çıkan uçak, 60 saniye içinde 250 feet'e kadar düştü. Ardından uçaktan gelen veri akışı kesildi. CNN TÜRK'e konuşan Endonezya Büyükelçisi Mahmut Erol Kılıç, düşen uçakta Türk yolcunun bulunmadığını duyurdu.
9.01.2021Dünya
Endonezyada yolcu uçağı düştü
Endonezya'da yolcu uçağı düştü!Son dakika haberine göre, Endonezya'da Cakarta-Pontianak seferini yapan ve Sriwijaya Air'e ait Boeing 737-500 tipi yolcu uçağıyla irtibatın kesildiği ve radarda kaybolduğu belirtildi. CNBC Endonezya'ya göre uçak, Soekarno-Hatta Havaalanı'ndan kalktıktan birkaç dakika sonra yerel saatle 14:40'ta ortadan kayboldu. Yerel kaynaklar uçakta 50'den fazla yolcu olduğunu ileri sürdü. Verilere göre, havalandıktan dört dakika sonra 10 bin feet'e çıkan uçak, 60 saniye içinde 250 feet'e kadar düştü. Ardından uçaktan gelen veri akışı kesildi.
10.01.2021Dünya
Yolcu uçağıyla irtibat kesildi
Yolcu uçağıyla irtibat kesildi!Endonezya'da Cakarta-Pontianak seferini yapan ve Sriwijaya Air'e ait Boeing 737-500 tipi yolcu uçağıyla irtibatın kesildiği ve radarda kaybolduğu belirtildi.
9.01.2021Haberler
Ukrayna, düşürülen uçakla ilgili İrandan detaylı açıklama istedi
Ukrayna, düşürülen uçakla ilgili İran'dan detaylı açıklama istediUkrayna Dışişleri Bakanlığı, Tahran'da Ukrayna Havayollarına ait uçağın düşürülmesinin birinci senesinde İran'dan tam ve detaylı açıklama istedi.
8.01.2021Dünya
Boeing, 737 Maxin yaptığı kazalar nedeniyle 2,5 milyar dolar ödeyecek
Boeing, 737 Max'in yaptığı kazalar nedeniyle 2,5 milyar dolar ödeyecekABD'li uçak üreticisi Boeing'in "737 Max" tipi yolcu uçaklarının 2018'de Endonezya ve 2019'da Etiyopya'da yaptığı kazalar nedeniyle 2,5 milyar dolar tazminat ve para cezası ödeyeceği bildirildi.
8.01.2021Ekonomi
Boeing 2,5 milyar dolar ceza ödeyecek
Boeing 2,5 milyar dolar ceza ödeyecekABD'li uçak üreticisi Boeing'in "737 Max" tipi yolcu uçaklarının 2018'de Endonezya ve 2019'da Etiyopya'da yaptığı kazalar nedeniyle 2,5 milyar dolar tazminat ve para cezası ödeyeceği bildirildi.
8.01.2021Uzmanpara
Kanada, İranın düşürülen uçak için sunduğu tazminat teklifini reddetti
Kanada, İran'ın düşürülen uçak için sunduğu tazminat teklifini reddettiKanada hükümetinin düşürülen Ukrayna uçağı ile ilgili özel danışmanı Ralph Goodale, İran'ın ölenlerin ailelerine 150 bin ABD Doları tazminat ödemeyi teklif ettiğini söyledi.
7.01.2021Dünya
Ruhaniden düşürülen Ukrayna uçağı açıklaması
Ruhani'den 'düşürülen Ukrayna uçağı' açıklaması!İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, geçen yıl başkent Tahran üzerinde yanlışlıkla düşürülen Ukrayna yolcu uçağının vurulmasından sorumlu kişilerin adil bir mahkemede yargılanacağını söyledi.
6.01.2021Dünya
İran, füzeyle vurduğu uçaktaki yolcuların yakınlarına 150şer bin dolar ödeyecek
İran, füzeyle vurduğu uçaktaki yolcuların yakınlarına 150'şer bin dolar ödeyecekİran, ocak ayında füzeyle yanlışlıkla düşürdüğünü duyurduğu Ukrayna Hava Yolları'na ait yolcu uçağında hayatını kaybedenlerin her birinin ailesine 150 bin dolar (1,1 milyon Türk lirası) tazminat ödeme kararı aldı.
30.12.2020Dünya
Ukrayna: İranın adaletten kaçmasına izin vermeyeceğiz
Ukrayna: İran'ın adaletten kaçmasına izin vermeyeceğizUkrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Tahran'da düşürülen Ukrayna Havayollarına ait uçağa ilişkin, İran'ın "adaletten kaçmasına izin vermeyeceklerini" bildirdi.
29.12.2020Dünya
Kanadadan Boeing 737 MAX onayı Yasaklanmıştı...
Kanada'dan 'Boeing 737 MAX' onayı! Yasaklanmıştı...Kanada, Endonezya ve Etiyopya'da meydana gelen kazaların ardından uçuş yasağı getirilen "Boeing 737 Max" tipi yolcu uçaklarında yapılan değişiklikleri onayladığını açıkladı.
17.12.2020Ekonomi
Dünyanın kabusu olmuştu Boeing 737 Max için flaş karar
Dünyanın kabusu olmuştu! Boeing 737 Max için flaş kararGelen son dakika haberine göre; Brezilya, ABD, Endonezya ve Etiyopya'da meydana gelen kazaların ardından birçok ülkenin uçuş yasağı getirdiği Boeing 737 Max tipi uçaklarla ticari uçuşları yeniden başlatacak.
9.12.2020Dünya
Havacılık sektörü Kovid-19 salgını sonrasına hazır
Havacılık sektörü Kovid-19 salgını sonrasına hazırTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sivil Havacılık Meclisi Başkanı Teoman Tosun, havacılık sektörünün, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenmesine karşın yarın hizmet verecek şekilde organizasyonlarını canlı tuttuğunu bildirdi.
7.12.2020Ekonomi
Yasak bitti Boeing 737 MAX 20 ay sonra ilk kez uçtu
Yasak bitti! Boeing 737 MAX 20 ay sonra ilk kez uçtuAmerika Birleşik Devletleri merkezli Boeing firmasının 737 MAX uçağı, modeldeki teknik sorunlardan kaynaklanan iki büyük kazanın ardından ilk kez havalandı. Uçağın ilk yolcuları medya temsilcileri oldu.
3.12.2020Ekonomi
ABD, Boeing 737 Max yolcu uçaklarına yeniden uçuş izni verdi
ABD, Boeing 737 Max yolcu uçaklarına yeniden uçuş izni verdiABD, Endonezya ve Etiyopya'da meydana gelen kazaların ardından uçuş yasağı getirilen "Boeing 737 Max" tipi yolcu uçaklarına yeniden izin verdi.
18.11.2020Ekonomi
Mitsubishi dev projeyi durdurdu
Mitsubishi dev projeyi durdurdu Mitsubishi Ağır Sanayi (MHI), Japonya’nın ilk yerel üretim yolcu uçağı SpaceJet projesine ara verdiklerini duyurdu.
30.10.2020Uzmanpara
Mitsubishi Japonyanın ilk yerel üretim yolcu uçağı projesini durdurdu
Mitsubishi Japonya'nın ilk yerel üretim yolcu uçağı projesini durdurduMitsubishi Ağır Sanayi (MHI), Japonya’nın ilk yerel üretim yolcu uçağı SpaceJet projesine ara verdiklerini duyurdu.
30.10.2020Ekonomi
Rusyadan dikkat çeken kıyamet günü uçağı hamlesi
Rusya'dan dikkat çeken 'kıyamet günü uçağı' hamlesiRusya nükleer savaş veya büyük bir felaket senaryosuna hazırlık yapıyor. Rusya'nın yeni Komuta Kontrol Uçağı olarak da bilinen yeni hava indirme komuta merkezi, uzun menzilli Il-96-400M geniş gövdeli bir yolcu uçağı temelinde inşa edilecek.
16.10.2020Dünya
Antalya uçağında gerginlik Küfür ve hakaretler yağdırdı
Antalya uçağında gerginlik! Küfür ve hakaretler yağdırdı15 Eylül'de Antalya-Kazan seferini gerçekleştiren yolcu uçağındaki bir yolcunun saldırgan tavırları nedeniyle gözaltına alındığı anların görüntüleri ortaya çıktı.
21.09.2020Haberler
İranın petrol gelirinde büyük gerileme
İran'ın petrol gelirinde büyük gerileme!İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinin petrol gelirinin son 8 yılda 120 milyar dolardan 20 milyar dolara düştüğünü söyledi.
13.09.2020Uzmanpara
11 Eylül saldırıları: 2001de neler yaşandı, 19 yılda neler değişti
11 Eylül saldırıları: 2001'de neler yaşandı, 19 yılda neler değişti?Bugün 11 Eylül 2001'de ABD'de düzenlenen saldırıların 19'uncu yıldönümü. Başkent Washington ve New York'ta kaçırılan uçaklarla düzenlenen saldırılarda, 2 bin 977 kişi hayatını kaybetti. Ayrıca uçakları kaçıran 19 hava korsanı öldü. Saldırılarda 6 binden fazla kişi yaralandı.
11.09.2020Dünya
Araplardan BAEye giden İsrail uçağının Suudi Arabistandan geçmesine tepki
Araplardan BAE'ye giden İsrail uçağının Suudi Arabistan'dan geçmesine tepkiİsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki normalleşme anlaşmasıyla ilgili görüşmeler yapmak üzere BAE'ye giden İsrail'e ait ticari yolcu uçağının Suudi Arabistan hava sahasını kullanmasına Araplar tepki gösterdi.
1.09.2020Dünya
BAE-İsrail-ABD heyetinin görüşmesi sona erdi
BAE-İsrail-ABD heyetinin görüşmesi sona erdiBAE ile İsrail arasında varılan anlaşmaya ilişkin bugün Abu Dabi'de BAE, İsrail ve ABD heyeti arasında gerçekleşen görüşme sona erdi.
31.08.2020Dünya
Ukrayna yolcu uçağı 25 saniye arayla vurulmuş
Ukrayna yolcu uçağı 25 saniye arayla vurulmuşKarakutular, içerisindeki 176 insanın paramparça olduğu yolcu uçağına Tahran'dan havalandıktan sonra İran tarafından iki füze ateşlendiğini ortaya koydu.
23.08.2020Dünya
THYnin Maliye giden yolcu uçağı Nijere yönlendirildi
THY'nin Mali'ye giden yolcu uçağı Nijer'e yönlendirildiTürk Hava Yolları (THY)'nın İstanbul'dan Mali'nin başkenti Bamako'ya gitmek üzere akşam saatlerinden havalanan uçağı, Mali'deki askeri darbe girişimi nedeniyle Bamako Modibo Keita Uluslararası Havalimanı'nın tüm uçuşlara kapatılmasının ardından Nijer'e yönlendirildi.
18.08.2020Gündem
Son dakika... Malide askeri hareketlilik Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita alıkonuldu
Son dakika... Mali'de askeri hareketlilik! Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita alıkonulduSon dakika haberine göre; Askeri hareketliliğin yaşandığı Mali'de Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita alıkonuldu. Mali'de sabah saatlerinden bu yana devam eden askeri hareketliliğin ardından Başbakan Boubou Cisse'den "diyalog" çağrısı geldi. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres yaptığı açıklamada, "Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita ve kabine üyeleri derhal ve koşulsuz şekilde salıverilmeli" ifadelerini kullandı
18.08.2020Dünya
Dalışın yeni adresi
Dalışın yeni adresiSu altındaki kaya yapıları, mağaraları ve batırılan Airbus A 300 tipi yolcu uçağı resifiyle Kuşadası, dalış meraklılarının yeni gözdesi haline geldi
15.08.2020Ege
Son dakika haberi: Hindistanda 191 yolculu uçak düştü Ölü ve yaralılar...
Son dakika haberi: Hindistan'da 191 yolculu uçak düştü! Ölü ve yaralılar...Son dakika haberine göre, Hindistan’daki uçak kazasında hayatını kaybedenlerin sayısı 16’ya, yaralıların sayısı ise 123’e yükseldi.
7.08.2020 Dünya
4 ay sonra ilk tarifeli uçuş Rusyadan...
4 ay sonra ilk tarifeli uçuş! Rusya'dan...Korona virüs salgını nedeniyle yaklaşık 4 aydan beri tarifeli uçuşların gerçekleştirilemediği Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşlar yeniden başladı. Türk Hava Yolları’nın Rus turistleri taşıyan yolcu uçağı İstanbul Havalimanı’na ulaştı.
1.08.2020Haberler
İran düşürdüğü Ukrayna uçağı için tazminat ödemeye hazır
İran düşürdüğü Ukrayna uçağı için tazminat ödemeye hazırYolcu uçağının füzeyle vurulmasına ilişkin tazminat görüşmelerinin ilk turu yapıldı. İran Dışişleri, tazminat ödemeye 'prensipte' hazır olduğunu duyururken, Ukrayna Dışişleri uluslararası mahkeme tehdidinde bulundu.
31.07.2020Dünya
İran ve Ukrayna düşürülen uçağın tazminat görüşmelerine başlıyor
İran ve Ukrayna düşürülen uçağın tazminat görüşmelerine başlıyorİran heyeti, 8 Ocak'ta başkent Tahran'da füzeyle düşürülen yolcu uçağının tazminatıyla ilgili müzakereler için yarın Ukrayna'ya gelecek.
28.07.2020Dünya
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Katar uçuşları yeniden başladı
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Katar uçuşları yeniden başladıKoronavirüs nedeniyle yaklaşık 4 aylık ara sonrası Katar Havayolları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yeniden tarifeli sefer başlattı. Haftada üç gün ile başlayan tarifeli uçuşlar, 1 Ağustos’tan itibaren haftanın her günü gerçekleştirilecek.
25.07.2020Ekonomi
İrandan ABDye tehdit gibi uyarı: Cevapsız bırakmayız
İran'dan ABD'ye tehdit gibi uyarı: Cevapsız bırakmayızİran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, Suriye hava sahasında taciz edilen yolcu uçağıyla ilgili olarak "İran hiçbir düşmanca hareketi cevapsız bırakmaz." dedi.
24.07.2020Dünya
İran: ABD savaş uçağı İran yolcu uçağını taciz etti
İran: ABD savaş uçağı İran yolcu uçağını taciz ettiİran medyası en az bir ABD savaş uçağının Perşembe günü bir İran yolcu uçağına, Suriye hava sahasından geçtiği sırada tehlikeli şekilde yaklaştığını bildiriyor. ABD askeri sözcüleri ise savaş uçaklarının, yolcu uçağından güvenli bir mesafede olduğunu ileri sürüyor.
24.07.2020 Dünya
Son dakika... İrana ait yolcu uçağı savaş uçakları tarafından taciz edildi Gözler ABDye çevrildi...
Son dakika... İran'a ait yolcu uçağı savaş uçakları tarafından taciz edildi! Gözler ABD'ye çevrildi...Gelen son dakika haberlerine göre; Tahran- Beyrut seferini yapan İran'a ait bir yolcu uçağının, Suriye'nin başkenti Şam üzerinde ABD veya İsrail'e ait olduğu iddia edilen 2 savaş uçağı tarafından taciz edildiği ve olay sırasında bazı yolcuların yaralandığı bildirildi. Öte yandan İran, Şam semalarında iki savaş uçağı tarafından taciz edilen Mahan Havayolları'na ait yolcu uçağına Tahran'a dönüşü sırasında bir şey olması durumunda bundan ABD'nin sorumlu olacağını bildirdi. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), İran merkezli Mahan Havayolları'na ait yolcu uçağına Suriye semalarından önleme yapılmasının güvenlik amaçlı ve uluslararası standartlara uygun olduğunu açıkladı.
24.07.2020Dünya
İrana ait yolcu uçağı savaş uçakları tarafından taciz edildi
İran'a ait yolcu uçağı savaş uçakları tarafından taciz edildiTahran- Beyrut seferini yapan İran'a ait bir yolcu uçağının, Suriye'nin başkenti Şam üzerinde ABD veya İsrail'e ait olduğu iddia edilen 2 savaş uçağı tarafından taciz edildiği ve olay sırasında bazı yolcuların yaralandığı bildirildi. Öte yandan İran, Şam semalarında iki savaş uçağı tarafından taciz edilen Mahan Havayolları'na ait yolcu uçağına Tahran'a dönüşü sırasında bir şey olması durumunda bundan ABD'nin sorumlu olacağını bildirdi.
23.07.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

uçakyolcu uçağıEndonezyaİranABD

Yolcu Uçağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.