ziyaret

ziyaret

Son dakika ziyaret haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ziyaret gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ziyaret haber sayfamızda...

ziyaret haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 90.990 ziyaret haberi bulunmuştur.

Ukrayna Gezilecek Yerler (2020) - Ukrayna Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Ukrayna Gezilecek Yerler (2020) - Ukrayna Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiVize olmadan seyahat etmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında Ukrayna geliyor. Özellikle konumu ve ulaşım rahatlığı nedeniyle Türkiye'de en çok fazla turistin bu ülkeyi ziyaret ettiğini söylemek mümkündür. Ayrıca doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla kültürel mirasları gözler önüne seren Ukrayna, görülmesi gereken pek çok farklı yere sahiptir. Tarihi parçalar ile etkili Sanat eserlerine sahip Ukrayna, kültür Sanat gösterileri için görkemli tiyatroları ile de büyük beğeni toplamaktadır. İşte Ukrayna gezilecek yerler (2020) - Ukrayna mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi sizlerle.Ukrayna özellikle Türkiye üzerinden en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Kolay ulaşım imkanı ve pek çok sanatsal etkinlik ile önemli tarihi mimarileri gözler önüne sermektedir. Üstelik cıvıl cıvıl sahilleri ile hayranlık uyandıran Ukrayna bu konuda pek çok farklı şehir üzerinden gelen turistlere zengin olanaklar tanımaktadır. Diğer taraftan 600 bin kilometrekarelik yüzölçümü ile beraber dünyanın en geniş ülkeleri arasında yer almaktadır.Ukrayna aynı zamanda gece eğlenceleri ile de büyük beğeni toplayan ülkelerden biridir. Günün 24 saati boyunca pek çok farklı bar ve kafe ve restorandın açık olduğu ülke, belli başlı şehirler üzerinden oldukça yoğun turist ziyaretçi kabul etmektedir. Durmak bilmeyen eğlence sabaha kadar devam etmekte ve insanların özellikle yaz aylarında keyifli bir vakit geçirmesine fırsat vermektedir. Bu doğrultuda başta Kiev ve Odessa gibi şehirler olmak üzere Ukrayna'nın daha pek çok farklı şehrinden bahsetmek mümkün.Eğlence merkezleri ve antik dönemden günümüze ulaşmış tarihi eserleri ile beraber, güçlü kültür sanat etkinliklerini görkemli tiyatrolarda keyifle değerlendirebilirsiniz. Bunun için mutlaka gezilmesi gereken yerler listesine göz atmanız yeterlidir.
25.05.2020Tatil
Kütahya Gezilecek Yerler (2020) - Kütahya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Kütahya Gezilecek Yerler (2020) - Kütahya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiHem tarihi hem de yemyeşil doğası ile beraber Kütahya, gezi rehberinizde mutlaka olması gereken şehirler arasında yer almaktadır. Ayrıca sağlık ve Kaplıca alanları ile beraber dünya çapında bu turizme de önemli katkı sağlayan şehirlerden biri olarak öne çıkıyor. Bu yüzden her sene hem yerli hem de yabancı oldukça yoğun bir turist akınına uğradığını söylemek mümkün. İşte Kütahya gezilecek yerler (2020) - Kütahya mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi hakkında detaylar.Kütahya gezisi için öncelikle şehrin kültürel ve tarihi yapılarından başlamak en doğrusudur. Antik çağlardan günümüze ulaşmış pek çok mimari yapıyı ziyaret ederken, ayrıca Domaniç ormanlarının tertemiz havasını ciğerlerinize çekerek harika bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Diğer yandan pek çok termal tesislerinde keyifle konaklayabilir ve sağlık açısından önemli bir olanak elde edebilirsiniz. Diğer taraftan muhteşem tarihi ve mimari kaleler, eşsiz camiler, Mevlevihane ve şehitlik ile her açıdan memnun kalacağınız etkileyici bir tarihi ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.Aynı zamanda Kütahya Arkeoloji Müzesi ile beraber yine Kütahya çini Müzesi mutlaka gelip görülmesi gereken yerler arasında gelmektedir. M. Ö. başlayan medeni kültürler ile beraber günümüze kadar ulaşmış harika mimari eserleri gözler önüne sermektedir. Özellikle Çini ve seramik sanatının vazgeçilmez şehri olarak öne çıkan Kütahya, bu konuda da çok önemli ve tarihi kalıntılara şahitlik etmenize imkan vermektedir. Kütahya'da gezilmesi gereken bu liste üzerinden, dilediğiniz gibi farklı yerleri ne zaman isterseniz Kütahya’yı ziyaret ederek gezebilirsiniz.
25.05.2020Tatil
Zonguldak Gezilecek Yerler (2020) - Zonguldak Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Zonguldak Gezilecek Yerler (2020) - Zonguldak Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiZonguldak Türkiye'nin gezilebilecek en güzel şehirlerinden biridir. Hem tarihi yerlerin fazlalığı hem de doğal güzelliği ile Zonguldak her mevsim gidilip görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Zonguldak şehrine gitmeden önce şehir hakkında detaylı bilgi edinmekte fayda vardır. Son zamanlarda Zonguldak şehrine gelmeden önce Zonguldak hakkında araştırma yapanların sayısı bir hayli fazladır. Peki, Zonguldak gezilecek yerler nerelerdir? Zonguldak mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesinde hangi yerler var? İşte Zonguldak gezi rehberiniz.Zonguldak Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde yer alan bir şehirdir. Tarihi yerleri ve müzeleri bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Kültür çeşitliliği arıyorsanız Zonguldak şehri tam size göre. Zonguldak Türkiye'nin deniz ticareti açısından önemli bir liman şehridir. Yaklaşık 200 bin nüfusu ile Türkiye'nin seyrek nüfuslu illerinden biridir. Zonguldak'ta gezip görmeniz gereken pek çok doğal yapı bulunuyor. Ayrıca şehirde Osmanlı döneminden ve diğer uygarlıklardan kalma eserler de yer almaktadır.Eğer tarih tutkunuz var ise ve doğayı çok seviyorsanız Zonguldak şehri mutlaka gezip görmeniz ve keşfetmeniz gereken şehirlerin başında yer alıyor. Zonguldak gölleri ve plajları bakımından çeşitliliğin bol olduğu bir şehirdir. Mağaralar, yemyeşil doğa ve kanyonlar şehir de sıklıkla rastlanmaktadır. Zonguldak Türkiye'nin gelişen illerinden biridir. Özellikle kömür üretimde Zonguldak ili başı çekiyor. Tatil olanakları açısından en iyi olanaklara sahip şehirlerden biri olan Zonguldak konaklama imkanları da bulunuyor. Şehri ziyaret ederken bütün bu olanaklardan yararlanabilir muhteşem bir doğal gezintiye çıkarak Zonguldak şehrinin sonuna kadar tadını çıkararak eğlenebilirsiniz.
25.05.2020Tatil
Belgrad Gezilecek Yerler (2020) - Belgrad Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Belgrad Gezilecek Yerler (2020) - Belgrad Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiDoğu Avrupa'nın en zengin şehirleri arasında yer alan Belgrad, mutlaka ziyaret edilmesi gereken en önemli yerler arasında yer almaktadır. Özellikle tarihi ve kültürel yapısıyla pek çok farklı medeniyetten miras kalmış harika mimari eserler bulunmaktadır. Tabii doğal güzellikleri de kesinlikle ziyaret edilecek harika bir manzara sunmaktadır. İşte Belgrad gezilecek yerler (2020) - Belgrad mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi hakkında detaylar. Gerek kültürü gerekse tarihi yapısıyla Belgrad, Sırbistan'ın yerel dili üzerinden beyaz şehri olarak bilinmektedir. Avrupa'nın en merkezi destinasyonları arasında yer alan Belgrad, konumu itibariyle pek çok farklı medeniyete ev sahipliği gerçekleştirmiş önemli bir şehirdir. Özellikle turistik mekanların büyük bir çoğunluğu kentin tarihi noktalarında yer almaktadır. Kalemegdan, ünlü Knez Mihailova Caddesi, Aziz Sava katedrali ile beraber daha pek çok farklı özel mimari yapı sizleri bekliyor. Eski şehir (Stari Grad) ve yenişehir (Novi Grad) olmak üzere 2 farklı noktaya ayrılmış olan Belgrad, bir kısmı kültürel yapıyı temsil ederken diğer kısmı ise alışveriş merkezleri, gökdelenler ile iş merkezleri açısından modern yapıyı gözler önüne sermektedir. Ayrıca keyifle ve güvenli şekilde kalma imkanı sağlayacak konaklama alanları, harika caddeleri, doğal manzaraları ve muhteşem mimari eserleriyle özel bir Doğu Avrupa turistik seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Gezi öncesi bazı turlara kayıt olmak suretiyle çok daha kısa zamanda Belgrad’ın en özel yerlerini gezebilirsiniz. Bireysel olarak da Belgrad çevresinde pek çok farklı kültürel ve mimari yapı ile beraber doğal ve eşsiz güzelliklere şahidi gelebilirsiniz.
25.05.2020Tatil
Manavgat Gezilecek Yerler (2020) - Manavgat Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Manavgat Gezilecek Yerler (2020) - Manavgat Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiHuzurlu doğası, temiz havası ve sakin oluşu ile Akdeniz Bölgesindeki tatil beldelerinden biri Manavgat’tır. Yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan Manavgat ilçesine dışarıdan çok sayıda kişi yerleşmektedir. Antik çağlardan bugüne kadar çok sayıda uygarlığın yaşamış olduğu Manavgat ilçesi 1960’lı senelerde turizme açılmıştır. Turizme açılması ile hem sahil kesimi hem de gezilip görülecek olan birçok yeri ile ön plana çıkmaktadır. Manavgat’ta gezilecek yerler nerelerdir. İşte Manavgat’ta mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi.Antalya ilinin gezilecek yerlerinin büyük bir kısmını Manavgat’taki yerler oluşturmaktadır. Manavgat beldesi Antalya merkeze 80 km uzaklıkta yer alır. Hem tarihi yapıları hem de doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir beldedir. Manavgat merkezi ziyaret eden birçok kişi güzelliği ile büyüleyen Manavgat Şelalesini ziyaret etmektedir. Manavgat şelalesi, Manavgat merkezine 5 kilometre kadar uzaklıkta bulunur. Oldukça yüksek debiye sahip olması ile rafting gibi su sporları yapılmaktadır.Uzun olana sahil şeridi ile çok sayıda bulunana doğa harikaları ile antik çağlardan bugüne uzanmış olan köklü geçmişi ile gezilip görülecek çok sayıda yere sahiptir. Antik kentlerin birçoğu denize kıyısı olan yerlerde bulunmaktadır. Plajları, gölleri, şelaleleri ve nehirleri ile çok sayıda doğa harikasına sahip olan bu belde de aynı zamanda tarihi bir yolculuğa çıkmak mümkündür. Doğada yapılabilecek çok sayıda aktivite bulunması ile de çok sayıda turisti kendine çeken Manavgat birçok kişinin gözde tatil beldesi olmaktadır. Şehirlerde bulunan kalabalıklardan ve gürültülerden en iyi kaçış yerlerinden biridir.
25.05.2020Tatil
Prag Gezilecek Yerler (2020) - Prag Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Prag Gezilecek Yerler (2020) - Prag Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiAvrupa'nın en güzel şehirlerinden biri olan Prag eşsiz güzelliği ile gelenleri büyülüyor. Prag Avrupa'nın başkent olan şehirleri arasındadır Çekya'nın başkenti Prag şehrine yapacağınız ziyaret ile kendinizi benzersiz bir tatilin içinde bulacaksınız. Tatil sezonunun açılması ile birlikte Prag şehrine gelmek isteyen kişiler şehir hakkında araştırma yapmaktadırlar. Peki, Prag gezilecek yerler nerelerdir? Prag mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi nedir? İşte Prag gezi rehberiniz.Prag şehri gezilip görülmesi gereken bir şehirdir. Şehir Avrupa kıtasında yer almaktadır. Avrupa birliği ülkelerinden biri olan Çekya'nın başkentidir. Prag hem tarihi ile hem de doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatmaktadır. Şehirde gezerken kendinizi şehre kaptırmamak mümkün değildir. Prag şehrinin yaklaşık olarak 1.5 milyon nüfusu bulunur. Çekya'nın en büyük şehri ve aynı zamanda da başkentidir. Prag ülkemizden vize isteyen bir şehirdir. Avrupa birliğine bağlı bir şehir olduğundan dolayı şehri ziyaret etmek için mutlaka Schengen vizesi alma şartı aranmaktadır.Prag şehrinde pek çok müze ve tarihi yer vardır. Müze ve tarihi yerleri gezmeyi seviyorsanız şehir tam size göre bir Avrupa şehri. Ayrıca ünlü mekanlar ve ünlü semtler de Prag şehrinde yer almaktadır. Prag yeşilin bol olduğu doğal güzelliğin çok olduğu bir şehirdir. Tatil için dört mevsim de Prag şehrini tercih edebilirsiniz. Şehir otel ve konaklama bakımından ekstra imkanlara sahip bir şehirdir. İstediğiniz kalitede ve yıldızda otellerin bulunduğu Prag şehri tatil ihtiyaçlarınızı büyük ölçüde karşılayan Avrupa'da ki en ucuz tatil şehirlerinden biridir.
25.05.2020Tatil

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar