12 Mart

12 Mart

Son dakika 12 mart haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 12 mart gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 12 mart haber sayfamızda...

12 Mart

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 19.017 12 mart haberi bulunmuştur.
Prof. Dr. Orhan Oğuz, son yolculuğuna uğurlandı
Prof. Dr. Orhan Oğuz, son yolculuğuna uğurlandıEski Milli Eğitim Bakanlarından, Marmara Üniversitesi’nin kurucu rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz (97), yine kurucusu olduğu Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ndeki törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.
21.10.2021Gündem
Eski Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Orhan Oğuz hayatını kaybetti
Eski Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Orhan Oğuz hayatını kaybettiEski Milli Eğitim Bakanı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kurucusu ve Marmara Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz yaşamını yitirdi.
19.10.2021Gündem
Marmaray Durakları ve İsimleri 2021: Marmaray Saatleri, Ücret Tarifesi, Güzergah Hattı ve İstasyon Haritası
Marmaray Durakları ve İsimleri 2021: Marmaray Saatleri, Ücret Tarifesi, Güzergah Hattı ve İstasyon HaritasıAvrupa ile Anadolu Yakası’nı birbirine bağlayan Marmaray hiç şüphesiz İstanbul’un önemli ölçüde toplu taşıma ihtiyacını karşılayan raylı sistemlerden bir tanesi. Gebze-Halkalı arasında 15 dakika aralıklarla seferi bulunan Marmaray’ın toplamda 43 durağı var ve en uzun mesafe ise 115 dakika sürüyor. Marmaray’da Zeytinburnu ile Maltepe arasında ise 8 dakika aralıklarla ek tren seferleri yapılıyor. Milyonlarca İstanbulluyu taşıyan Marmaray’ın sefer saatleri sabah 6’da başlıyor ve en geç 22:15’te son buluyor. Metrobüs, vapur, tramvay, metro, otobüs ve dolmuş istasyonları ile de bağlantısı bulunuyor. Marmaray sefer saatleri, istasyon isimleri ve durak haritasını merak ediyorsanız "Marmaray durakları ve güzergah hattı 2021" içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
18.10.2021Gündem
Marmaray Saatleri 2021: Marmaray Halkalı-Gebze Seferleri Saat Kaça Kadar Sürüyor?
Marmaray Saatleri 2021: Marmaray Halkalı-Gebze Seferleri Saat Kaça Kadar Sürüyor?İstanbul’un trafik yükünü önemli ölçüde azaltan raylı ulaşım sistemi Marmaray Anadolu ve Avrupa Yakası’nı birbirine bağlıyor. Toplamda 43 durağı bulunan Marmaray saatleri trafik durumuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak sabah saatlerinde Gebze İstasyonu’ndan ilk tren saat 06:05’te son tren ise 22:50’de kalmaktadır. Halkalı İstasyonu’nda ise ilk tren 05:58 son tren ise 22:58’de hareket etmektedir. Sefer saatleri hafta içi ve hafta sonu aynıdır. Toplam uzunluğu 76,6 km uzunluğu bulunan Marmaray’da Halkalı-Gebze arası toplamda 115 dakika sürmektedir. Marmaray Halkalı-Gebze seferleri saat kaça kadar sürüyor? “Marmaray Saatleri 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Gündem
Okul servisinde 2 çocuğu öldüren sanığın oğlu, tanık olarak dinlendi
Okul servisinde 2 çocuğu öldüren sanığın oğlu, tanık olarak dinlendiÇorum’da oğluyla kavga eden Tunç Taşar (14) ile Kaan Hakverdi’yi (13) okul servisinde tabancayla vurup öldürdüğü gerekçesiyle hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan Selfet Başkuş’un (58) yargılanmasına devam edildi. Başkuş’un, öldürdüğü çocukların, oğlunu taciz ettiğini iddia etmesi üzerine mahkeme heyeti, bugün görülen duruşmada sanığın oğlu Z.E.B.’yi tanık olarak dinledi.
18.10.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan imam hatip mesajı: Şöhreti sınırlarımızın ötesine geçmeye başladı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan imam hatip mesajı: Şöhreti sınırlarımızın ötesine geçmeye başladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da "70. Yılında İmam Hatip Okulları ve Türkiye'de Din Eğitimi Uluslararası Sempozyumu"nun açılışında konuştu. Erdoğan, 'Birileri bu okullarımızı karalamaya çalışsa da milletimizin ilgilsine ket vuramıyor, bu okulların şöhreti sınırlarımızın ötesine geçmeye başladı' dedi.
15.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, güçlendirilmiş parlamenter sistemin, parlamentoyu güçlendiren değil, hükümeti, yürütmeyi güçlendiren bir sistem olduğunu belirterek, "Bugün zaten güçlendirilmiş bir yürütme var. Güçlendirilmiş yürütmeden şikayetçi olup da dönüp dolaşıp yürütmeyi güçlendiren bir sistem önerisinde bulunmayı biraz ilgi çekici buluyorum." dedi.
14.10.2021Siyaset
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.10.2021Eğitim
Türkiye ile Yunanistan arasındaki istişari görüşmelerin 63. turu Ankara’da yapıldı
Türkiye ile Yunanistan arasındaki istişari görüşmelerin 63. turu Ankara’da yapıldıDışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Yunanistan arasındaki istişari görüşmelerin 63. turunun Ankara’da gerçekleştirildiğini bildirdi.
6.10.2021Gündem
Bensu Narlı'nın katili için karar verildi
Bensu Narlı'nın katili için karar verildiMuğla'nın Milas ilçesinde Bensu Narlı'nın (23) av tüfeğiyle öldürülmesiyle ilgili görülen davada yargılanan eski erkek arkadaşı Serhat Kantaş (25) müebbet, arkadaşı Emircan Duman (24) ise cinayete yardım etmek suçundan 11 yıl hapis cezasına mahkum oldu.
5.10.2021Gündem
Uber Türkiye'nin ABD'li yetkilisine 2 yıla kadar hapis cezası istendi
Uber Türkiye'nin ABD'li yetkilisine 2 yıla kadar hapis cezası istendiHaksız rekabet oluştuğu gerekçesiyle faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilen Uber Türkiye'nin ABD'li yetkilisi hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.
5.10.2021Ekonomi
Okul servisini durdurdu, iki çocuğu öldürdü! 'Kendimi kaybettim'
Okul servisini durdurdu, iki çocuğu öldürdü! 'Kendimi kaybettim'Çorum'da oğluyla kavga eden Tunç Taşar ile Kaan Hakverdi’yi okul servisinde tabancayla vurarak, öldüren ve hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılan eski muhtar Selfet Başkuş, ilk kez hakim karşısına çıkarıldı. Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Başkuş, “Üzerimde bulunan silahla 5 ya da 6 el ateş ettim. Kendimi kaybettiğim için detayları hatırlamıyorum” dedi.
20.09.2021Gündem
Okul servisinde 2 çocuğu öldüren sanığa, çifte ‘ağırlaştırılmış müebbet’ istemi
Okul servisinde 2 çocuğu öldüren sanığa, çifte ‘ağırlaştırılmış müebbet’ istemiÇorum'da oğluyla kavga eden Tunç Taşar ile Kaan Hakverdi’yi okul servisinde tabancayla vurup öldüren Selfet Başkuş hakkında, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede, tutuklu sanık Başkuş'un, “Oğlumu taciz ettiklerini düşündüm. 4-5 el öldürmek maksadıyla ateş ettim. Olayı çocuğuma pislik yapılması nedeniyle işledim” ifadeleri yer aldı.
14.09.2021Gündem
Altun: 12 Eylül demokrasimizin kara bir lekesidir
Altun: 12 Eylül demokrasimizin kara bir lekesidirCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, milletin iradesine darbe vurularak, demokrasinin, insan haklarının hiçe sayıldığı 12 Eylül darbesinin, Türk demokrasisinin kara bir lekesi olduğunu belirtti.
12.09.2021Haberler
Altun: 12 Eylül demokrasimizin kara bir lekesidir
Altun: 12 Eylül demokrasimizin kara bir lekesidirCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, milletin iradesine darbe vurularak, demokrasinin, insan haklarının hiçe sayıldığı 12 Eylül darbesinin, Türk demokrasisinin kara bir lekesi olduğunu belirtti.
12.09.2021Siyaset
İstiklal Marşı 10 kıta sözleri | İstiklal Marşı 100 yaşında!
İstiklal Marşı 10 kıta sözleri | İstiklal Marşı 100 yaşında!İstiklal Marşı'nın tamamını okumak veya ezberlemek isteyenler için İstiklal marşı 10 kıta sözlerini haberimizde derledik. Adeta tüyleri diken diken eden milli marşımız İstiklal Marşı, Mehmet Akif Ersoy tarafından Anadolu'da Milli Mücadele devam ederken yazılmıştır. 12 Mart 1921 yılında TBMM tarafından marş olarak kabul edilmiştir. Bugün 100. yılı anılan İstiklal Marşı'nın bestesi Osman Zeki Üngör'e aittir. 10 kıta halinde yazılan İstiklal Marşı'nın ilk iki kıtası marş olarak okutulmaktadır. İşte İstiklal Marşı 10 kıta sözleri...
24.08.2021Gündem
Görevimiz Tehlike 5 filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Görevimiz Tehlike 5 filmi kaç yılında çekildi?
Görevimiz Tehlike 5 filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Görevimiz Tehlike 5 filmi kaç yılında çekildi?Bu akşam TRT 1 ekranında izleyici ile buluşacak olan Görevimiz Tehlike 5 filmi hakkında araştırmalar devam ediyor. Çekimlerine 2014 yılında başlanan Görevimiz Tehlike 5 filmi Avusturya'nın Viyana kentinde çekildi. İşte Görevimiz Tehlike 5 filmi konusu ve oyuncu kadrosu...
21.08.2021Cadde
Bensu Narlı'nın katil zanlısı hakim karşısında
Bensu Narlı'nın katil zanlısı hakim karşısındaMuğla'nın Milas ilçesinde 23 yaşındaki genç kızın evinde tüfekle vurularak öldürülmesiyle ilgili tutuklu 2 sanığın yargılanmasına başlandı.
17.08.2021Haberler
Bensu Narlı'nın katilinden kan donduran savunma
Bensu Narlı'nın katilinden kan donduran savunmaMuğla'nın Milas ilçesinde, Bensu Narlı'yı (23), av tüfeğiyle öldüren eski erkek arkadaşı Serhat Kantaş (25), Tasarlayarak adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı duruşmada cinayeti soğukkanlılıkla anlattı. Savunmasında kapının arkasına sakladığı tüfekle Bensu Narlı'ya ateş ettiğini itiraf eden Kantaş, ancak cinayeti tasarlayarak işlemediğini ve pişman olduğunu söyledi.
17.08.2021Gündem
İngiltere'de aylar sonra bir ilk yaşandı... Endişelendiren haber
İngiltere'de aylar sonra bir ilk yaşandı... Endişelendiren haber İngiltere'de son 24 saatte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında 170 kişinin hayatını kaybetmesiyle yaklaşık son 5 aydaki en yüksek günlük can kaybı kayıtlara geçti.
17.08.2021Dünya
Deniz Baykal sessizliğini bozdu! "Kendime 'iyi ki cevap vermedin' diyorum"
Deniz Baykal sessizliğini bozdu! "Kendime 'iyi ki cevap vermedin' diyorum"Deniz Baykal, 3 Kasım 2002 seçimleri ile ilgili 'siyasi pazarlık' iddiasında bulunarak kendisini hedef alan Zülfü Livaneli ile ilgili sessizliğini bozdu. Baykal, "Geriye bakınca kendime ‘İyi ki bir cevap vermeye kalkmadın’ diyorum. Çünkü çok kolayca duygusallaşarak insanın içini rahatlatacak laflar da söylenebilir ama şimdi yaşanmışlıkları görünce ‘İyi ki Deniz, hiç konuşmaya girmedin, açmadın’ diyorum" açıklamasını yaptı.
27.07.2021Siyaset
Çin, Didi’nin faaliyetlerini yerinde inceleyecek
Çin, Didi’nin faaliyetlerini yerinde inceleyecekÇin Siber Uzay İdaresi, ülkenin en büyük mobil taksi uygulaması olan Didi şirketine yönelik siber güvenlik soruşturması başlattığını duyurdu.
16.07.2021Uzmanpara
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın piyasa gözetimi ve denetimini düzenleyen yönetmeliği Resmi Gazete'de
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın piyasa gözetimi ve denetimini düzenleyen yönetmeliği Resmi Gazete'dePiyasa gözetimi ve denetiminde uygulanacak usul ve esaslar, numune alma, test ve muayene gibi süreçlerde düzenlemeye gidildi.
15.07.2021Ekonomi
Ürünlerin piyasa gözetimi ve denetiminin çerçevesini çizen yönetmelik Resmi Gazete'de
Ürünlerin piyasa gözetimi ve denetiminin çerçevesini çizen yönetmelik Resmi Gazete'dePiyasa gözetimi ve denetiminin fiziksel piyasaya ek olarak e-ticareti de kapsayacak şekilde genişletilmesi, çağın gereklerine uygun şekilde daha etkin hale getirilmesi, piyasa gözetimi ve denetiminde ulusal koordinasyonun ve Avrupa Birliği (AB) ile iş birliğinin güçlendirilmesini hedefleyen düzenlemeye ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
10.07.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram öncesi güzel haberi verdi!
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram öncesi güzel haberi verdi!Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada emeklilere müjde vererek, "Emeklilerimizin temmuz ayı aylıkları ile bayram ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, FETÖ'nün Orta Asya Genel Sorumlusu Orhan İnandı'nın Türkiye'ye getirildiğini açıkladı.
5.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

cinayetSelfet BaşkuşçorummuğlaProf. Dr. Orhan Oğuz

12 Mart ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.