18 Mart

18 Mart

Son dakika 18 Mart haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 18 Mart gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 18 Mart haber sayfamızda...

18 Mart

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.112 18 mart haberi bulunmuştur.
Erdoğan Karadeniz'de tahıl koridoru planı için tarih verdi: Görüşmelerimiz yoğunlaşacak
Erdoğan Karadeniz'de tahıl koridoru planı için tarih verdi: Görüşmelerimiz yoğunlaşacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Mario Draghi ile görüşme gerçekleştirdi. Heyetlerarası ve liderlerin baş başa görüşmesinin ardından iki ülke arasında 9 anlaşmaya imza atıldı. Ortak basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgına rağmen ticaret hacmimiz geçen sene yüzde 34'lük artışla rekor seviye olan 23 milyar doların üstüne çıktı" ifadelerini kullandı. İtalya Başbakanı Draghi ise Rusya ve Ukrayna savaşında Türkiye'nin rolüne dikkat çekerek, "Türkiye'nin arabuluculuk çabalarını çok takdir ediyoruz. Türkiye'nin burada merkezi bir rolü var." açıklamasında bulundu. Erdoğan Karadeniz'de tahıl koridoruna dair '1 hafta-10 gün içinde çözüm için görüşmelerimiz yoğunlaşacak' sözlerine yer verdi. Erdoğan, "Terörle mücadele ile İtalya'dan beklentilerimizi kıymetli dostumla ikili görüşmede paylaştım" dedi.
5.07.2022Siyaset
Öldürülen Nuray'ın arkadaşı: Taner'den kurtulmak istiyordu
Öldürülen Nuray'ın arkadaşı: Taner'den kurtulmak istiyorduAntalya’da otel odasında tartıştığı eski nişanlısı Nuray Demir'i (17) boğarak öldüren Taner Bektaş'ın (30) yargılanmasına devam edildi. Tanık A.B. olay günü Demir'in kendisine eski nişanlısıyla buluşacağını söylediğini belirterek, “Nuray, Tamer'den kurtulmak istiyordu. Sanığın otele gitme ısrarı vardı. Nuray, Taner'den ayrılacaktı, bu nedenle otele gitti" dedi.
5.07.2022Gündem
Avusturya ile ortak mekanizma kuruluyor
Avusturya ile ortak mekanizma kuruluyorTürkiye ile Avusturya’nın Dışişleri ve İçişleri Bakanları Ankara’da dörtlü zirve yaptı. Zirvede iki ülke arasında terörle mücadele, göç ve güvenlik konularında ortak mekanizma kurulması kararı alındı.
5.07.2022Siyaset
Çanakkale ile İlgili Kompozisyon: Çanakkale Savaşı ile İlgili Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri
Çanakkale ile İlgili Kompozisyon: Çanakkale Savaşı ile İlgili Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri Türkiye tarihinde önemli yere sahip olan Çanakkale Savaşı ülkenin yanı sıra dünya tarihini de değiştirmiştir. Kahraman Türk ordusu yurdunu kanının son damlasına kadar savunmuş ve Çanakkale’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır. Osmanlı İmparatorluğu ve İtilaf Devletlerinin Gelibolu Yarımadasında verdiği kanlı mücadelenden galip çıkan Türk ordusunun bu kahramanca öyküsünün önemi ve tarihi okullarda da anlatılmaktadır. Çanakkale ve Çanakkale Savaşı ile ilgili kompozisyon ödevleri okullarda verilir. Çanakkale Savaşı ile ilgili kısa ve uzun kompozisyon örnekleri ile ilgili detaylı bilgiler için “Çanakkale ile İlgili Kompozisyon” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.07.2022Eğitim
Yunan Bakan'a 'astsubay' düzeyinde cevap: Sorumlusu Yunanistan
Yunan Bakan'a 'astsubay' düzeyinde cevap: Sorumlusu YunanistanTürk Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda görevli astsubaydan, Yunanistan Göç Bakanı Notis Mitarachi'ye yanıt geldi. Yapılan açıklamada, "İtalya rotası da dahil olmak üzere bu tehlikeli yolculuklarda hayatını kaybeden her bir göçmenin sorumlusu Yunanistan’dır." denildi.
20.06.2022Gündem
Bakan Soylu: 506 bin Suriyeli, güvenli hale getirilen bölgelere geri döndü
Bakan Soylu: 506 bin Suriyeli, güvenli hale getirilen bölgelere geri döndüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin sınır ötesi askeri harekatlarla terörden arındırarak güvenli hale getirdiği bölgelere 506 bin Suriyelinin gönüllü olarak geri döndüğünü, şu anda güvenli bölgeler için yeni bir proje başlatıldığını söyledi.
18.06.2022Siyaset
1915 Çanakkale Köprüsü'nde kedi yollarının sökümüne başlandı
1915 Çanakkale Köprüsü'nde kedi yollarının sökümüne başlandıÇanakkale Boğazı’nda Avrupa ve Asya kıtalarını ilk kez birbirine bağlayan 1915 Çanakkale Köprüsü’nde, işçilerin üzerinde çalışması, ana halatlar ve askı halatlarının montajı için kurulan kedi yollarının sökümüne başlandı.
18.06.2022Ekonomi
Bakan Soylu 'bir mesaj daha geldi' diyerek duyurdu! Etkisiz hale getirildiler
Bakan Soylu 'bir mesaj daha geldi' diyerek duyurdu! Etkisiz hale getirildilerDiyarbakır’da 2 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Jandarma, 'Ape Musa' gücü olarak bildiğimiz sözde o gücün bir sığınakta 2 teröristini etkisiz hale getirdi. Hem de göğüs göğüse çarpışmada etkisiz hale getirildiler" dedi.
17.06.2022Gündem
Babasını öldüren Emirhan için ağırlaştırılmış müebbet talebi
Babasını öldüren Emirhan için ağırlaştırılmış müebbet talebiBursa’da, babası Erkan Şirinel'i (45) öldürdüğü suçlamasıyla gözaltına alınıp, tutuklanan Emirhan Şirinel (21) hakkındaki soruşturma tamamlandı. Iddianamede Şirinel’in ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.
16.06.2022Gündem
Meclis Başkanı Şentop: Göçün sebebi, ülkelerin yaşanmaz hale getirilmesi
Meclis Başkanı Şentop: Göçün sebebi, ülkelerin yaşanmaz hale getirilmesiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Göç sadece Türkiye'nin meselesi değil tüm dünyanın meselesi. Göçün en temel sebebi; insanların kendi doğdukları topraklardan mahrum olmalarıdır. Neden böyledir? Bunun en aktüel sebebi; onların yaşadıkları ülkelerin, Batılı ülkeler tarafından yaşanmaz hale getirilmesidir" dedi.
16.06.2022Siyaset
Kızının velayetini tecavüzcüsüne kaptıran kadına nafaka şoku! İddia olay yarattı...
Kızının velayetini tecavüzcüsüne kaptıran kadına nafaka şoku! İddia olay yarattı...2005 yılında henüz 16 yaşındaydı. Arkadaşlarıyla birlikte mahalledeki bir bara gitti. Aynı bardaki bir adamın saldırısına uğradı. Cinsel saldırıdan beş yıl sonra mahkeme, skandal bir karara imza attı. Ortaya atılan bir iddia ise şok etkisi yarattı.
16.06.2022Dünya
HÜRJET projesinde önemli gelişme!
HÜRJET projesinde önemli gelişme!Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından özgün olarak tasarlanan ve geliştirilen Türkiye’nin ilk jet motorlu eğitim uçağı HÜRJET projesinde önemli bir kilometre taşı daha kaydedildi.
11.06.2022Ekonomi
Temel Kotil: 11 tonluk ATAK, 2023'te uçacak
Temel Kotil: 11 tonluk ATAK, 2023'te uçacakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, "11 tonluk ATAK helikopteri yapıyoruz, 18 Mart 2023 yılında uçacak" dedi.
9.06.2022Haberler
Temel Kotil: 11 tonluk ATAK, 2023'te uçacak
Temel Kotil: 11 tonluk ATAK, 2023'te uçacakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, "11 tonluk ATAK helikopteri yapıyoruz, 18 Mart 2023 yılında uçacak" dedi.
9.06.2022Ekonomi
17 yaşındaki Nuray'ı öldüren zanlı yaşananları soğukkanlılıkla anlattı
17 yaşındaki Nuray'ı öldüren zanlı yaşananları soğukkanlılıkla anlattıAntalya’da 18 Mart'ta 17 yaşındaki Nuray Demir’i boğarak öldüren eski nişanlı sanık, ‘Çocuğun kasten öldürülmesinden’ ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle ilk duruşmasına çıktı. Yaşananları soğukkanlılıkla anlatan sanık, "Nuray, zayıf olduğu için direnemedi" dedi.
8.06.2022Gündem
18 Mart Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
18 Mart Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuAstroloji ile ilgilenen kişiler kendi burçlarını öğrenmek için araştırmalar yapmaktadır. Burçlar kişilerin doğum günlerine göre belirlenmektedir. Bu tarihlerden birisi de 18 Mart olmaktadır. Peki 18 Mart hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
8.06.2022Astroloji
İsmail Altunsaray albümleri ve şarkıları! İsmail Altunsaray kimdir kaç yaşında?
İsmail Altunsaray albümleri ve şarkıları! İsmail Altunsaray kimdir kaç yaşında?İsmail Altunsaray, Bozlak geleneğinin yeni kuşak temsilcileri arasında yer almaktadır. Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz isimler arasında olan İsmail Altunsaray sesi ve hayat verdiği geleneğe bağlılığı ile bilinmektedir. Peki İsmail Altunsaray kimdir? İşte hayatı ve kariyeri...
4.06.2022Cadde
Aydın-Denizli Otoyolu yılda 731 milyon lira tasarruf sağlayacak
Aydın-Denizli Otoyolu yılda 731 milyon lira tasarruf sağlayacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Aydın-Denizli Otoyolu'nun tamamlanmasıyla zamandan 560 milyon lira, akaryakıttan 168 milyon lira ve karbondioksit salımının engellenmesiyle 3 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 731 milyon lira tasarruf edilecek” dedi.
2.06.2022Ekonomi
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
31.05.2022Eğitim
17 yaşındaki Nuray'ı öldüren eski nişanlısına ağırlaştırılmış müebbet istemi
17 yaşındaki Nuray'ı öldüren eski nişanlısına ağırlaştırılmış müebbet istemiAntalya’da, otel odasında tartıştığı eski nişanlısı Nuray Demir'i (17) boğarak öldürdüğünü itiraf eden Taner Bektaş (30) hakkında, 'çocuğu kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.
30.05.2022Gündem
Hamdi Alkan ile yollarını ayıran Selen Görgüzel boşanma sürecinde yaşadıklarını ilk kez anlattı
Hamdi Alkan ile yollarını ayıran Selen Görgüzel boşanma sürecinde yaşadıklarını ilk kez anlattıYönetmen ve oyuncu Hamdi Alkan ile sekiz yıllık evliliğini 18 Mart tarihinde anlaşmalı olarak tek celsede sonlandıran şarkıcı ve oyuncu Selen Görgüzel, '2. Sayfa' programına konuk oldu. 43 yaşındaki ünlü isim, boşanma sürecinde yaşadıklarını canlı yayında anlattı.
30.05.2022Cadde
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kur ve enflasyon mesajı: Üstesinden geleceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kur ve enflasyon mesajı: Üstesinden geleceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Merkez Ofisi Açılışı ve Ustalara Saygı Ödül Töreni'nde konuşma yaptı. Kur ve enflasyon konusunda 'Üstesinden geleceğiz' mesajı veren Erdoğan, 'Bu süreçte istihdamı, üretimi, ihracatı koruyarak hiçbir insanımızın çöküşüne izin vermeyeceğiz. Bir yandan insanlarımızın günlük hayatlarını etkileyen fiyat artışlarının önüne geçerek, bir taraftan gelirleri artırarak gelir seviyesindeki düşüşün derhal önüne geçeceğiz.' dedi.
27.05.2022Siyaset
Çarşı davasında flaş gelişme! Mahkeme olaylara ilişkin görüntüleri istedi
Çarşı davasında flaş gelişme! Mahkeme olaylara ilişkin görüntüleri istediGezi Parkı olaylarına ilişkin Çarşı taraftar grubu üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 sanığın yargılandığı davada sanık avukatları, mahkemenin müvekkilleri yönünden beraat kararı verilmesini talep etti. Mahkeme, ulusal haber ajanslarına olaylara ilişkin görüntülerin sorulmasını istedi.
27.05.2022Gündem
1915 Çanakkale Köprüsü’nün istihdam alanındaki başarıları ödüllendirildi
1915 Çanakkale Köprüsü’nün istihdam alanındaki başarıları ödüllendirildi1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi’ni başarıyla tamamlayan ve işletmesini yürütmekte olan DL E&C, Limak, SK ecoplant ve Yapı Merkezi ortaklığının istihdam çalışmaları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödüllendirildi.
26.05.2022Ekonomi
Efsane devam ediyor
Efsane devam ediyorTroya Müzesi, uzaktan bakıldığında topraktaki bir yarıktan yükselen dev bir buluntu gibi görünür. Troya Antik Kenti’nin yanı başındaki bu genç fakat dünya çapında büyük ilgi gören müze, içinde Troya’nın katmanları arasında bulunan 10 ayrı kentin buluntularını saklıyor. Bir Troya aşığı olan Müze Müdürü Rıdvan Gölcük’ün deyimi ile İlyada Destanı ile başlayan, Troya kazıları ile süren efsane şimdi genç ve güçlü Troya Müzesi ile devam ediyor.
23.05.2022Arkeoloji

Benzer Haber Etiketleri

18 Mart ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.