2. Dünya Savaşı

2. Dünya Savaşı

Son dakika 2. Dünya Savaşı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 2. Dünya Savaşı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 2. Dünya Savaşı haber sayfamızda...

2. Dünya Savaşı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.094 2. dünya savaşı haberi bulunmuştur.
İstanbul-Antalya 4 saat 45 dakika
İstanbul-Antalya 4 saat 45 dakika Antalya 100 yıllık hayali olan yüksek hızlı trene kavuşuyor. Bakan Uraloğlu’nun duyurduğu, Antalya’yı Eskişehir’e bağlayacak olan yeni hızlı tren hattı sayesinde İstanbul-Antalya arası hızlı trenle 4 saat 45 dakikada kat edilecek.
12.04.2024 Ekonomi
Nikaragua'nın Almanya'ya 'Filistin’de soykırıma ortak olduğu' gerekçesiyle açtığı dava başladı
Nikaragua'nın Almanya'ya 'Filistin’de soykırıma ortak olduğu' gerekçesiyle açtığı dava başladı Nikaragua'nın Almanya aleyhine 'Filistin’de soykırıma ortak olduğu' sebebiyle açtığı dava  Uluslararası Adalet Divanı’nda başladı.
8.04.2024 Dünya
Ortadoğu’yu dönüştüren ideoloji: Baas
Ortadoğu’yu dönüştüren ideoloji: Baas Baas “yeniden doğuş’’ anlamına geliyor ve Arap ulusunun tek bir sosyalist devlet çatısı altında birleşmesini hedefleyen milliyetçi–sol bir hareket olarak tanımlıyor kendisini.
24.03.2024 Dünya
Biz katile katil deriz
Biz katile katil deriz Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Katile katil, zalime zalim demekten bizi alıkoyamazlar. İsrailli yöneticiler, soykırımı saklamaya çalışmak yerine Gazze’de ölen bebeklerin hesabını versin” dedi.
13.03.2024 Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Katile katil demekten bizi alıkoyamazlar
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Katile katil demekten bizi alıkoyamazlar Cumhurbaşkanı Erdoğan Büyükelçiler ile İftar programında yaptığı açıklamada, "Katile katil demekten bizi alıkoyamazlar. İsrailli yöneticiler, soykırım gerçeğini saklamaya çalışmak yerine Gazze'de ölen bebeklerin hesabını versin." ifadelerini kullandı.
12.03.2024 Gündem
Somali Cumhurbaşkanı, oğlunun teslim olma sürecini CNN TÜRK'e anlattı
Somali Cumhurbaşkanı, oğlunun teslim olma sürecini CNN TÜRK'e anlattı Türkiye'nin Afrika açılımının en önemli ayaklarından Somali'nin Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Antalya'da Diplomasi Formu için Türkiye'ye geldi. Mahmud, CNN TÜRK spikeri Büşra Arslantaş'a konuştu.
3.03.2024 Haberler
Somali Cumhurbaşkanı, oğlunun teslim olma sürecini CNN TÜRK'e anlattı
Somali Cumhurbaşkanı, oğlunun teslim olma sürecini CNN TÜRK'e anlattı Türkiye'nin Afrika açılımının en önemli ayaklarından Somali'nin Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Antalya'da Diplomasi Formu için Türkiye'ye geldi. Mahmud, CNN TÜRK spikeri Büşra Arslantaş'a konuştu.
3.03.2024 Dünya
Yeniden aday olan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı projelerini açıkladı
Yeniden aday olan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı projelerini açıkladı Yeniden aday olan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, seçim çalışmaları kapsamında projelerini açıkladı. Projelerin anlatıldığı programın sonunda belediye meclis üyeleri de tanıtıldı. Programa AK Parti MYK üyeleri milletvekilleri, partilerin ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
2.03.2024 Gündem
Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlar
Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlar Uluslararası Adalet Divanı'nda (UAD) İsrail’in Filistin’i işgalinin hukuki neticelerine ilişkin duruşmada Türkiye sunum yaptı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız "İsrail hesap vermeli" dedi.
26.02.2024 Haberler
Son dakika... Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlar
Son dakika... Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlar Uluslararası Adalet Divanı'nda (UAD) İsrail’in Filistin’i işgalinin hukuki neticelerine ilişkin duruşmada Türkiye sunum yaptı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız "İsrail hesap vermeli" dedi.
26.02.2024 Dünya
Avustralya, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük donanmasını inşa ediyor
Avustralya, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük donanmasını inşa ediyor Açıklanan yeni plana göre, 26 su üstü muharip gemi arasında 6 Hunter sınıfı fırkateyn, 11 genel amaçlı fırkateyn ile 6 insansız da kullanılabilen büyük su üstü gemisi bulunuyor.
20.02.2024 Dünya
Nazilerin hazinesi infial yarattı! Kazma ve küreğini kapan kazı çalışmasına başladı
Nazilerin hazinesi infial yarattı! Kazma ve küreğini kapan kazı çalışmasına başladı Nazi askerlerinin saldırı sonrası sakladığı gizemli hazine dünya medyasında ses getirdi. İlk kez geçtiğimiz yıl başlayan arama çalışmalarında ortaya yeni detaylar çıktı.
12.02.2024 Dünya
Finlandiya'nın yeni cumhurbaşkanı NATO destekçisi Alexander Stubb oldu
Finlandiya'nın yeni cumhurbaşkanı NATO destekçisi Alexander Stubb oldu Finlandiya’da Cumhurbaşkanlığı seçimlerini NATO destekçisi Alexander Stubb kazandı. Stubb ülkenin eski başbakanlarından biriydi.
12.02.2024 Dünya
Elon Musk'tan Filistinliler için skandal sözler: Onların hiçbir önemi yok!
Elon Musk'tan Filistinliler için skandal sözler: Onların hiçbir önemi yok! İkinci Dünya Savaşı sırasında bir milyon Yahudinin öldürüldüğü Auschwitz'i ziyaret eden Elon Musk daha sonra Yahudilerin organize ettiği bir konferansa katıldı. Musk burada Filistinlilere yönelik skandal niteliğinde sözler söyledi. Musk ayrıca konferansın sonunda Yahudi sunucudan ödül de aldı.
23.01.2024 Dünya
Takma dişleri müzayedede!
Takma dişleri müzayedede! 1965’de ölen İngiltere Başbakanı Winston Churchill’in 2. Dünya Savaşı sırasında yaptığı ünlü “Sahillerde Savaşacağız” konuşmasında kullandığı üst protez dişleri satışa çıkarılıyor.
21.01.2024 Dünya
TSK yasaklamıştı! Üs bölgelerinin yeni düşmanı: Akıllı telefonlar
TSK yasaklamıştı! Üs bölgelerinin yeni düşmanı: Akıllı telefonlar Operasyon bölgesindeki askerlerin akıllı telefon kullanımıyla ilgili TSK tarafından yeni yasaklar getirildi. Sadece operasyonu değil, güvenlik güçlerinin hayatını da tehlikeye atan paylaşımlar diğer ülkeler için de ciddi sorun oluştururken gugüne kadar yaşanan örnekler, kurallara uyulmadığı zaman faturanın hayli ağır olduğunu gösteriyor.
12.01.2024 Gündem
‘Soykırım’ davası bugün başlıyor
‘Soykırım’ davası bugün başlıyor Güney Afrika Cumhuriyeti’nin İsrail aleyhinde Uluslararası Adalet Divanı’nda (UAD) açtığı “soykırım” davası bugün başlayacak. Lahey’de 2 gün sürecek duruşmalarda İsrail savunma yapma kararı almıştı.
11.01.2024 Dünya
Aksiyon Filmleri 2024: En İyi, En Yeni, Sürükleyici Türk ve Yabancı Aksiyon Film Önerileri
Aksiyon Filmleri 2024: En İyi, En Yeni, Sürükleyici Türk ve Yabancı Aksiyon Film Önerileri Film dünyasının sevilen türleri arasında gerilim, komedi, macera ve aksiyon filmleri başı çekiyor. Her yaş grubundan bireylere uygun çekilen filmler izlerken kişiyi işlediği konuya adapte ediyor. Yönetmen koltuğunda dünyaca ünlü isimlerin oturduğu ve kadrosunda önemli isimlerin yer aldığım filmler bulunuyor. Aileniz veya arkadaşlarınızla izleyebileceğiz en iyi, en yeni, sürükleyici, tehlikeli ve macera içeren Türk ve yabancı aksiyon film önerileri için sizin için hazırladığımız aksiyon filmleri 2024 içeriğimize göz atabilirsiniz.
5.01.2024 Kültür Sanat
Ekvador Hakkında Bilgiler; Ekvador Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Ekvador Hakkında Bilgiler; Ekvador Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Güney Amerika'da bulunan Ekvador, temsili demokrasi şeklinde yönetilen bir ülkedir. Charles Darwin, ülkede araştırmalar yapmış, Evrim Teorisini buradaki araştırmalar sonucunda kalem almıştır. Üç temel bölgeden meydana gelen Ekvador, dünyanın ortası olarak ifade edilir. Ekvador nerededir, ekvador nüfusu ne kadar, başkenti neresi, para birimi nedir, resmi dili hangisi sorularının yanıtlarını derledik.
3.01.2024 Dünya
Güney Kore Hakkında Bilgiler; Güney Kore Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Güney Kore Hakkında Bilgiler; Güney Kore Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Başkanlık sistemine göre yönetilen Güney Kore, 2. Dünya savaşı sonrasında 'Kore' ülkesinden doğdu. 16 idari birimi olan Güney Kore, cumhuriyet ülkesidir. Güney Kore'nin para birimi nedir, hangi kıt'ada yer alır, para birimi hangisidir, resmi dili ne, nüfusu ne kadar sorularının yanıtlarını sizler için derledik.
2.01.2024 Dünya
İzlanda'da yanardağ patlaması! 'Dünyadaki cehennem' ortaya çıktı
İzlanda'da yanardağ patlaması! 'Dünyadaki cehennem' ortaya çıktı İzlanda'nın güneydoğusundaki Reykjanes Yarımadası'nda bulunan bir yanardağ, haftalardır meydana gelen depremlerin ardından patladı.
19.12.2023 Haberler
İzlanda'da yanardağ patlaması! 'Dünyadaki cehennem' ortaya çıktı
İzlanda'da yanardağ patlaması! 'Dünyadaki cehennem' ortaya çıktı İzlanda'nın güneydoğusundaki Reykjanes Yarımadası'nda bulunan bir yanardağ, haftalardır meydana gelen depremlerin ardından patladı.
19.12.2023 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletin varlığı yetiştirdiği neslin donanımına bağlıdır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletin varlığı yetiştirdiği neslin donanımına bağlıdır İlim Yayma Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende büyük ödülün sahibini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Törende açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zalim İsrail yönetiminin sürdürdüğü Gazze'deki katliamların, Kudüs'teki mütecaviz eylemlerinin önüne geçeceğimiz günler Allah'ın izniyle yakındır." dedi.
16.12.2023 Gündem
İşverenler bölgesel asgari ücreti tartıştı
İşverenler bölgesel asgari ücreti tartıştı TÜSİAD, “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılına Girerken” temasıyla düzenlediği ve sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, iş insanları ve siyasetçilerin de katıldığı bir dizi çalıştayın sonuçlarını raporlaştırdı.
10.12.2023 Ekonomi
AK Parti Sözcüsü Çelik: Netanyahu karşısında köle gibiler
AK Parti Sözcüsü Çelik: Netanyahu karşısında köle gibiler Partisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Gazze'ye yönelik saldırılarına sert tepki gösterirken, Batı'nın tavrına dikkat çekti.
27.11.2023 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

2. Dünya Savaşı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.