31 Mart

31 Mart

Son dakika 31 Mart haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 31 Mart gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 31 Mart haber sayfamızda...

31 Mart

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.005 31 mart haberi bulunmuştur.
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatar? Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor?
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatar? Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor?Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatar sorusu bugün yoğun ilgi görmeye başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra, Zümrüt Selçuk, her ay kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödeme tarihlerinin yatacağı tarihi duyuruyor. Geçtiğimiz aylara bakıldığından Kısa Çalışma Ödeneğinin 5 Mart'a kadar yatırılması bekleniyor. Peki kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor?
5.03.2021Ekonomi
Sınavlar ne zaman yapılacak? MEB lise sınavları ne zaman? İşte sınav takvimi
Sınavlar ne zaman yapılacak? MEB lise sınavları ne zaman? İşte sınav takvimiLiselerde sınavlar ne zaman yapılacak? Yüz yüze eğitime geçilmesinin ardından öğrenciler lise sınav takvimini merak ediyor. Sınavlar ertelendi mi, iptal mi edildi sorusuna yanıt ararken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sınavların durumu ile ilgili ayrıntıları aktardı. Sınavlarda erteleme ya da iptal edilme gibi bir durum söz konusu değil. Peki, lise sınavları ne zaman yapılacak? İşte son dakika gelişmeleri...
4.03.2021Gündem
Son dakika: Normalleşme sonrası herkes bunu konuşuyor! Destekler...
Son dakika: Normalleşme sonrası herkes bunu konuşuyor! Destekler...Son dakika gelen habere göre bir senedir uygulanan kısa çalışma ödeneğinin süresi 31 Mart’ta bitiyor. Aynı şekilde bir seneye yakındır uygulanan, işvereni tarafından ücretsiz izne çıkartılanlara ödenen nakdi ücret desteği ve bununla birlikte işverenin, çalışanı işten çıkarma yasağı da 17 Mart tarihinde bitiyor. Eğer bir uzatma olmazsa, salgın nedeniyle işverene ve çalışanlara verilen destekler mart ayında son bulacak. Kesin bir şey yok ama belki bir ihtimal, yüksek ve çok yüksek riskli illerde bu desteklerin bazıları haziran ayına kadar uzatılabilir.
4.03.2021Ekonomi
Son dakika: Merkez Bankası'ndan sıkı para politikası açıklaması
Son dakika: Merkez Bankası'ndan sıkı para politikası açıklamasıSon dakika haberi... Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yetkilileri, yatırımcı toplantısı sunumunda, "Sıkı para politikası duruşu kararlılıkla sürdürülecek." ifadelerini kullandı.
3.03.2021Ekonomi
Son dakika! MEB yayınladı: İşte liselerde yüz yüze eğitim ve sınav detayları
Son dakika! MEB yayınladı: İşte liselerde yüz yüze eğitim ve sınav detaylarıSon dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), meslek liselerinde bir günde en fazla 10, diğer ortaöğretim kurumlarında ise 8 ders saati yüz yüze eğitim yapılmasına karar verdi.
2.03.2021Gündem
Son dakika! MEB duyurdu: İşte yeni yüz yüze eğitim kararları
Son dakika! MEB duyurdu: İşte yeni yüz yüze eğitim kararlarıSon dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders saatinin 30 dakika ve teneffüslerin 10 dakika olmasına karar verdi. Öte yandan MEB liselerde yüz yüze eğitim ve sınav uygulamalarının detaylarını belirledi.
2.03.2021Gündem
Türkiye'nin 5G teknolojisi için Netaş hamlesi: N.visionLab açıldı!
Türkiye'nin 5G teknolojisi için Netaş hamlesi: N.visionLab açıldı!Netaş'ın, yeni nesil iletişim teknolojilerini ekosistemin deneyimine sunacağı "N.visionLab" açıldı. Netaş tarafından düzenlenen 5G etkinliğinde, şirketin ana hissedarı ZTE ile sunduğu 5G çözümleri ve dünyadaki başarı örnekleri paylaşıldı. Etkinlikte, IPTV, akıllı yaşam, 5G uygulamaları/yüz tanıma ve yerlileştirilen çözümlerin sergileneceği "N.visionLab"ın açılışı gerçekleştirildi.
2.03.2021Teknoloji
Otelcilerden 'kısa çalışma ödeneği devam etmeli' talebi!
Otelcilerden 'kısa çalışma ödeneği devam etmeli' talebi!Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, turizm sektörüne sağlanan desteklerin devamının ve yeni destekler eklenebilmesinin çok önemli olduğunu belirterek, "Özellikle kısa çalışma ödeneğinin yıl sonuna kadar devam etmesi sektörümüz için hayati önem taşımaktadır." dedi.
2.03.2021Ekonomi
Son dakika: Milyonlarca vatandaşa nefes aldırdı! Yapılandırmada son gün...
Son dakika: Milyonlarca vatandaşa nefes aldırdı! Yapılandırmada son gün...Son dakika haberine göre vergi, prim, idari ceza, öğrenim kredisini yapılandıranlar rahat bir nefes aldı. İlk iki taksitin önemli olduğu yapılandırmada ilk taksit ve peşin ödeme süresi de bugün doluyor. Vergi borcunu ödeyecek vatandaşlar için vergi daireleri hafta sonu da mesai yaptı. Vergi borcunu ödeyecek vatandaşlar kısıtlamadan muaf tutulurken vergiler için büyük yoğunluk yaşandı. İşte detaylar...
1.03.2021Ekonomi
EİB’den üyelere inovasyon çağrısı
EİB’den üyelere inovasyon çağrısıEgeli firmalar, girişimciliğin en güzel örneklerinin sergilendiği İnovaLİG’e hazırlanıyor...
28.02.2021Ege
‘EPKAS’a geçtiler...
‘EPKAS’a geçtiler...Bergama Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Elektronik Proje Kontrol ve Arşivleme Sistemi’ne (EPKAS) geçiş yaptı.
27.02.2021Ege
İlkokullar, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başlıyor
İlkokullar, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başlıyorMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), kademeli yüz yüze eğitime geçiş kapsamında Türkiye genelinde ilkokullarda tüm sınıf seviyelerinde, ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda 1 Mart'tan itibaren yüz yüze eğitim başlatılacak.
27.02.2021Gündem
Vergi daireleri bu hafta sonu açık
Vergi daireleri bu hafta sonu açıkVergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında borçları yapılandırılan mükelleflerden taksitli ödemeyi tercih edenlerin ilk taksitlerini, peşin ödemeyi tercih edenlerin ise tutarın tamamını en geç 1 Mart Pazartesi gününe kadar ödemeleri gerekiyor
27.02.2021Ekonomi
İyilik hareketi çığ gibi büyüyor
İyilik hareketi çığ gibi büyüyorBelediyeler, pandemi nedeniyle ekonomik olarak sıkıntı yaşayan vatandaşa desteğini sürdürüyor.
27.02.2021Ege
Borç yapılandırmada ilk ödeme için son gün 1 Mart
Borç yapılandırmada ilk ödeme için son gün 1 MartVergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında borçları yapılandırılan mükelleflerden taksitli ödemeyi tercih edenlerin ilk taksitlerini, peşin ödemeyi tercih edenlerin ise tutarın tamamını en geç 1 Mart Pazartesi gününe kadar ödemeleri gerekiyor.
26.02.2021Ekonomi
Son dakika... AK Parti’de ‘seçim ayarlı’ yenileme! CHP'ye kaptırılan 8 ilden 5'inin başkanı değişti
Son dakika... AK Parti’de ‘seçim ayarlı’ yenileme! CHP'ye kaptırılan 8 ilden 5'inin başkanı değiştiAK Parti, İstanbul kongresiyle birlikte 81 ilde yeni yönetimlerini oluşturdu. 25 ilin başkanı değişti. Yerel seçimlerde CHP’ye kaptırılan 8 ilden İstanbul dahil 5’inin başkanının değişmesi dikkat çekti.
26.02.2021Siyaset
Selinos, gün yüzüne çıkıyor
Selinos, gün yüzüne çıkıyorBergama Belediyesi DSİ ile işbirliğinde uzun yıllar beklenen Selinos Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projesi’ne başladı
26.02.2021Ege
Kuveyt'in bütçe açığı 18 milyar dolara çıktı
Kuveyt'in bütçe açığı 18 milyar dolara çıktıKuveyt'te mali yılın 10 aylık döneminde bütçe açığının 5,41 milyar dinar (yaklaşık 18 milyar dolar) olduğu açıklandı.
25.02.2021Ekonomi
Jessica May'in Türk vatandaşlığı heyecanı
Jessica May'in Türk vatandaşlığı heyecanı2018 yılında fotoğrafçı Hüseyin Kara ile evlenen oyuncu Jessica May'i Türk vatandaşlığı heyecanı sardı. Mart sonunda evraklarını teslim edecek olan May, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
25.02.2021Cadde
Tuma Çelik'in 'cinsel saldırı' davasında yargılanmasına başlandı
Tuma Çelik'in 'cinsel saldırı' davasında yargılanmasına başlandıBağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in, 31 Mart yerel seçim çalışmaları sırasında tanıştığı D.K. adlı kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla yargılanmasına başlandı. Basına kapalı görülen duruşmada, 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası talep edilen Çelik'in suçlamayı kabul etmediği öğrenildi.
24.02.2021Gündem
Alman birlikleri 2022 sonuna kadar Afganistan'da kalıyor
Alman birlikleri 2022 sonuna kadar Afganistan'da kalıyorBerlin yönetimi NATO bünyesinde görev yapan 1300 askerin çekilmesini erteledi, yıllık maliyeti 427 milyon euro olan kararın parlamentoda onaylanması bekleniyor.
24.02.2021Dünya
TCMB'den döviz pozisyonunu etkileyen işlemlerin izlenmesine ilişkin değişiklik
TCMB'den döviz pozisyonunu etkileyen işlemlerin izlenmesine ilişkin değişiklikTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), döviz pozisyonunu etkileyen işlemlerin TCMB tarafından izlenmesine ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelikte yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
24.02.2021Ekonomi
TCMB'den bir değişiklik daha
TCMB'den bir değişiklik dahaTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), döviz pozisyonunu etkileyen işlemlerin TCMB tarafından izlenmesine ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelikte yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
24.02.2021Uzmanpara
KÖÇ - Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı? Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek?
KÖÇ - Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı? Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek?Kısa çalışma ödeneği ile ilgili son dakika gelişmeleri merak ediliyor. Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 1 yıldır uygulanan kısa çalışma ödeneği Cumhurbaşkanlığı kararı ile 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatılmıştı. Peki, kısa çalışma ödeneği son kez mi uzatıldı? Kısa çalışma ödeneği bitiyor mu? İşte son gelişmeler.
24.02.2021Ekonomi
Son dakika: Milyonlarca çalışanı ilgilendiren flaş 'normalleşme' kararı! Artık son...
Son dakika: Milyonlarca çalışanı ilgilendiren flaş 'normalleşme' kararı! Artık son...Son dakika haberlere göre, yaklaşık bir yıldır uygulanmakta olan Kısa Çalışma Ödeneği Uygulaması Cumhurbaşkanı Kararı ile 31 Mart 2021 tarihine kadar son kez uzatılmış oldu. Kısa Çalışma Ödeneği, işten çıkarma yasağı ve ücretsiz İzin ile ilgili açıklamalarda bulunan Cem Kılıç 17 Mart'a işaret ederek önemli bilgiler verdi. İşte son dakika haberinin detayları...
23.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

mebkısa çalışma ödeneğiegekısaçalışma

31 Mart ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.