6 Ekim

6 Ekim

Son dakika 6 Ekim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 6 Ekim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 6 Ekim haber sayfamızda...

6 Ekim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 23.274 6 ekim haberi bulunmuştur.
Sabancı Holding, Philip Morris Türkiye'deki hisselerini sattı
Sabancı Holding, Philip Morris Türkiye'deki hisselerini sattıSabancı Holding, Philsa Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük Sanayi ve Ticaret AŞ (PHILSA) ve Philip Morris SA, Philip Morris Sabancı Pazarlama ve Satış AŞ'de (PMSA) sahip olduğu hisselerin tamamını, şirketlerin çoğunluk hissedarı Philip Morris International (PMI) ve/veya iştiraklerine devretmeyi planlıyordu. Philip Morris International, Türkiye’deki bağlı ortaklıklarının kalan %25'lik hissesini Sabancı Holding'den satın aldı.
6.01.2022Ekonomi
Mısır Hakkında Bilgiler; Mısır Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Mısır Hakkında Bilgiler; Mısır Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıDünya üzerinde kurulmuş pek çok ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerden birisi de Mısır'dır. Kökeni 7000 yıllık bir medeniyete dayanan Mısır Antik Çağın en büyük uygarlıklarından birisidir. Peki Mısır bayrağı anlamı, 2022 nüfusu, başkenti, para birimi ve saat farkı nedir? Sizlere Mısır ülkesi hakkında bilgileri detaylıca açıkladık.
5.01.2022Tatil
2021 nasıl geçti?
2021 nasıl geçti?Magazin dünyasının ünlü isimleri, geçtiğimiz yılda birçok olayda hareketlilik yaşanmasına sebep oldu. Tanınmış simalar, yaşadıkları aşk, evlilik ve boşanmalarla devamlı olarak magazin sayfalarında boy gösterdi. İşte 2021’de geride bıraktığımız önemli olaylar...
1.01.2022Cadde
Eski Avusturya Başbakanı Kurz siyaseti bıraktı
Eski Avusturya Başbakanı Kurz siyaseti bıraktıAvusturya'da yolsuzlukla suçlanarak Ekim ayından görevinden istifa eden eski Başbakan ve Halk Partisi (OVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz, siyaseti bıraktığını duyurdu.
2.12.2021Dünya
Sebastian Kurz artık ‘dokunulmaz’ değil!
Sebastian Kurz artık ‘dokunulmaz’ değil!Yolsuzlukla suçlanan eski Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’un dokunulmazlığı kaldırıldı.
20.11.2021Dünya
Fahri trafik müfettişi cezasına ‘delil yok’ iptali
Fahri trafik müfettişi cezasına ‘delil yok’ iptaliAnkara’da avukat Nuran Özdemir’e fahri trafik müfettişinin kestiği ceza, delil olmadığı gerekçesiyle iptal edildi.
19.11.2021Gündem
Fahri trafik müfettişinin kestiği cezaya yargıdan iptal kararı
Fahri trafik müfettişinin kestiği cezaya yargıdan iptal kararıAnkara'da avukat Nuran Özdemir'e, otomobiliyle işe giderken, fahri trafik müfettişi tarafından kesilen 314 lira ceza, fahri müfettişlerin idari yaptırım kararlarının denetlenebilecek şekilde belgelenmesi gerektiği gerekçesiyle iptal edildi.
18.11.2021Gündem
Naim Süleymanoğlu kimdir, nereli? Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu nasıl öldü, rekoru kaç?
Naim Süleymanoğlu kimdir, nereli? Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu nasıl öldü, rekoru kaç?Naim Süleymanoğlu kimdir, kaç yaşında öldü? Cep Herkülü olarak anılan Naim Süleymanoğlu halterde çok büyük başarılar elde etmiştir. Küçük yaşlarda rekorlar kıran şampiyon olan Naim Süleymanoğlu'nun hayatı merak ediliyor. İşte Naim Süleymanoğlu'nun hayatı...
17.11.2021Gündem
Kuru incirde 1 ayda 68 milyon dolarlık ihracat
Kuru incirde 1 ayda 68 milyon dolarlık ihracatDünya kuru incir üretiminde söz sahibi Türkiye'de, ihracat sezonunun başladığı 1 aylık dönemde 68 milyon dolar döviz girdisi sağlandı.
11.11.2021Ekonomi
Paris Anlaşması yarın Türkiye'de yürürlüğe girecek
Paris Anlaşması yarın Türkiye'de yürürlüğe girecekKüresel sıcaklık artışının bu yüzyılın sonunda 1,5 dereceyle sınırlandırılmasını hedefleyen Paris Anlaşması, yarın Türkiye'de yürürlüğe girecek.
9.11.2021Ekonomi
Sabancı Holding büyümesini sürdürdü
Sabancı Holding büyümesini sürdürdüSabancı Holding, 2021 yılının 9 aylık döneminde tek seferlik gelirler hariç tutulduğunda 5 milyar 773 milyon lira net kar elde etti.
5.11.2021Uzmanpara
Paris Anlaşması'nın yürürlük tarihi 10 Kasım olarak belirlendi
Paris Anlaşması'nın yürürlük tarihi 10 Kasım olarak belirlendiResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Paris Anlaşması'nın yürürlük tarihi 10 Kasım 2021 olarak belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Eylül'de BM Genel Kurulunda yaptığı açıklamada Türkiye'nin Paris Anlaşması'nı onaylayacağını ve 2053 için net sıfır emisyon hedefinin benimseneceğini bildirmişti.
4.11.2021Gündem
Portekiz'de erken seçime gitmek için meclis feshedildi
Portekiz'de erken seçime gitmek için meclis feshedildiPortekiz'de Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa başkanlığında toplanan Devlet Konseyi, 2022 bütçesinin reddedilmesinin ardından meclisi feshetme kararı aldı.
3.11.2021Dünya
Gazprom: Gaz fiyatlarının artmasına neden olduğumuz suçlamaları garip
Gazprom: Gaz fiyatlarının artmasına neden olduğumuz suçlamaları garipRus enerji şirketi Gazprom Export'un Başkanı Elena Burmistrova, Gazprom'un Avrupa'da gaz fiyatlarını artırdığı yönündeki iddiaları "garip" bulduğunu söyledi.
3.11.2021Ekonomi
200 bin liralık hurda otomobil parçası çaldılar!
200 bin liralık hurda otomobil parçası çaldılar!İstanbul Büyükçekmece’de bir hurda deposundan yaklaşık 200 bin lira değerinde hurda otomobil parçalarının çalınması olayına ilişkin 2 şüpheli yakalandı. Çok sayıda hırsızlık suçundan kayıtları olduğu belirlenirken 2 şüpheli 'açıktan hırsızlık' suçundan sevk edildikleri adli makamlarca adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.
2.11.2021Haberler
200 bin liralık hurda otomobil parçası çaldılar!
200 bin liralık hurda otomobil parçası çaldılar!İstanbul Büyükçekmece’de bir hurda deposundan yaklaşık 200 bin lira değerinde hurda otomobil parçalarının çalınması olayına ilişkin 2 şüpheli yakalandı. Çok sayıda hırsızlık suçundan kayıtları olduğu belirlenirken 2 şüpheli 'açıktan hırsızlık' suçundan sevk edildikleri adli makamlarca adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.
2.11.2021Gündem
Rusya'dan NATO ve ABD açıklaması: Her türlü tehdide hazırız
Rusya'dan NATO ve ABD açıklaması: Her türlü tehdide hazırızRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, NATO’nun Rusya ile herhangi bir etkileşim istemediğini belirterek, "Tüm çıkarları propagandayı kamçılamak ve Rusya’ya baskı yapmaktı. Artık tamam, mesele kapandı." dedi. Öte yandan ABD’nin özellikle USS Porter savaş gemisi dahil Karadeniz’e sürekli savaş gemisi göndermesini de değerlendiren Lavrov, "Her türlü tehdide hazırız. Rusya topraklarının güvenliğini ve Karadeniz’in güvenliğini sağlama konusunda bizim için sorun yok. Ancak biz her zaman çatışmaya değil, iş birliğine dayalı projelerin geliştirilmesinden yanayız." ifadelerini kullandı.
31.10.2021Dünya
İstanbul Havalimanı, 103,5 milyon yolcuyu ağırladı
İstanbul Havalimanı, 103,5 milyon yolcuyu ağırladıİstanbul Havalimanı, faaliyete geçmesinin ardından geçen 3 yılda küresel salgına rağmen 103,5 milyon yolcuya ulaşırken, bu süre içerisinde çok sayıda birincilik ve ödüle layık görüldü.
31.10.2021Ekonomi
‘Büyük inkılabı 5 yıla sığdırdık’
‘Büyük inkılabı 5 yıla sığdırdık’Anadolu’dan Türk varlığını silmeye yönelik Mondros Mütarekesi 30 Ekim 1918’de imzalandı. Türk milleti, 29 Ekim 1923’e kadar 5 yıllık zaman diliminde Atatürk önderliğinde yok edilme planlarına karşı destansı bir kurtuluş mücadelesi verdi.
29.10.2021Gündem
Irak, Suriye ve Lübnan tezkereleri Resmi Gazete'de
Irak, Suriye ve Lübnan tezkereleri Resmi Gazete'deTürk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) gerektiği takdirde sınır ötesi harekat ve müdahalede bulunmak üzere Irak ve Suriye'ye gönderilmesi konusunda Cumhurbaşkanına verilen yetkinin 2 yıl uzatılması ile Türkiye'nin Lübnan'da konuşlu Birleşmiş Milletler (BM) Geçici Görev Gücü'ne (UNIFIL) TSK unsurlarıyla verdiği desteğin süresinin 1 yıl uzatılmasına ilişkin TBMM kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
28.10.2021Gündem
Portekiz'de bütçe krizi ülkeyi erken seçime götürebilir
Portekiz'de bütçe krizi ülkeyi erken seçime götürebilirPortekiz'de azınlık sol hükümeti, 2022 yılı bütçesinin meclisten geçmesi için yeterli desteği henüz alamazken, 27 Ekim'de yapılacak oylamada bütçenin kabul edilmemesi halinde ülkenin erken genel seçime gitmesi öngörülüyor.
25.10.2021Dünya
AK Parti'li Eroğlu: Paris İklim Anlaşması ile oturumlara söz sahibi olarak katılacağız
AK Parti'li Eroğlu: Paris İklim Anlaşması ile oturumlara söz sahibi olarak katılacağızTürkiye Büyük Millet Meclisi İklim Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, "Türkiye, Paris İklim Anlaşması'nı onaylayarak önümüzdeki hafta Glasgow'da düzenlenecek 26'ncı Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı'nda (COP26) daha güçlü olacaktır. Paris İklim Anlaşması'na yönelik özel oturumlara gözlemci değil söz sahibi olarak katılacağız" dedi.
25.10.2021Siyaset
Çip krizi ilk değil! 48 yıl sonra Avrupa'da film başa mı sarıyor?
Çip krizi ilk değil! 48 yıl sonra Avrupa'da film başa mı sarıyor?Dünya bir süredir çip krizi gündemiyle meşgul. Artan talep ve üretimin pandemi nedeniyle sekteye uğraması, pek çok sektörü olumsuz etkiliyor. Teknolojiden otomobile pek çok alan için büyük öneme sahip çiplerin tedariğinde yaşanan bu durum, üretimde de aksamalara neden olmaya başladı. Bu tablo akıllara 1973 yılındaki petrol krizi ve sonrasında da özellikle Avrupa ülkelerini etkileyen ekonomik daralmayı getirdi. Peki, 1973'teki petrol krizinde tam olarak neler yaşanmıştı? Batı dünyasında yansıması nasıl oldu? Ayrıntıları haberimizde...
23.10.2021Gündem
Meclis'ten geçen Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti tezkeresi Resmi Gazete'de
Meclis'ten geçen Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti tezkeresi Resmi Gazete'deTürk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Birleşmiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımına ilişkin verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
20.10.2021Siyaset
TSK’nın Mali’deki görev süresi uzatıldı
TSK’nın Mali’deki görev süresi uzatıldıTürk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), BM Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımına ilişkin verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.
20.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

6 Ekim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.