70 Yıl

70 Yıl

Son dakika 70 yıl haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 70 yıl gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 70 yıl haber sayfamızda...

70 Yıl

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 27.536 70 yıl haberi bulunmuştur.
Bakan Özer, 'Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne' katılmak üzere Paris’te
Bakan Özer, 'Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne' katılmak üzere Paris’te"Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesine katılmak amacıyla Paris'e giden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, programı dahilinde ilk olarak OECD Genel Sekreteri Mathias Cormann ile görüştü.
28.06.2022Gündem
Bakan Özer: Öğretmenlerimizin eğitimi için 292 milyon bütçe ayırdık
Bakan Özer: Öğretmenlerimizin eğitimi için 292 milyon bütçe ayırdıkSosyal Bilimler Liseleri yöneticileri ile bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Son 20 yıl, eğitimde erişim sorununun çözüldüğü bir dönemdir. Eğitimde kitleselleşme ve evrenselleşme döneminin yaşandığı dönem son 20 yıldır. 2021 yılında öğretmenlerin eğitimiyle ilgili 8.9 milyonluk bütçe kullanırken bu sene ayırmış olduğumuz bütçe 292 milyon. Kullanın, yeter ki isteyin” dedi.
23.06.2022Gündem
İkinci sıraya yükseldi
İkinci sıraya yükseldiİngiltere Kraliçesi II. Elizabeth (96), dünyanın en uzun görevde kalan monarkları listesinde ikinci sıraya yükseldi.
14.06.2022Cadde
Kraliçe Elizabeth'in sarayında taşınma telaşı! 'Tüm dengeleri değiştirebilir'
Kraliçe Elizabeth'in sarayında taşınma telaşı! 'Tüm dengeleri değiştirebilir'Geçtiğimiz hafta 'Platin Jübile' yapan Kraliçe II. Elizabeth'in tahta geçişinin 70'nci yıl dönümü kutlamaları gündemdeydi. Günlerce süren kutlamalarla İngiltere adeta şölen yerine döndü. Bununla birlikte son 70 yılın ardından yaşanacak değişimlerin ayak sesleri de duyulmaya başladı. Windsor Sarayı'ndaki hareketlilik ise bunun habercisi olabilir!
13.06.2022Cadde
Kraliçe II. Elizabeth'in platin jübilesi ne anlama geliyor?
Kraliçe II. Elizabeth'in platin jübilesi ne anlama geliyor?İngiltere Kraliçesi Kraliçe II. Elizabeth geçtiğimiz günlerde 'Platin Jübile' adı verilen bir kutlamayla tahttaki 70'inci yılını kutladı. İngiliz hükümdarlık tarihinde ilk kez 'platin jübile' yapan hükümdar olan Kraliçe Elizabeth'in bu durumu ne anlama geliyor?
8.06.2022Dünya
Bakan Özer, son 20 yıldaki okullaşma oranına dikkat çekti
Bakan Özer, son 20 yıldaki okullaşma oranına dikkat çektiMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gelişmiş ülkelerin 1950’li yıllarda yakaladığı okullaşma oranını Türkiye’nin son 20 yılda ancak yakalayabildiğini ve gençlerin bu ülkenin niye 70 yıl beklediğini sorgulaması gerektiğini kaydetti.
7.06.2022Haberler
Bakan Özer, son 20 yıldaki okullaşma oranına dikkat çekti
Bakan Özer, son 20 yıldaki okullaşma oranına dikkat çektiMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gelişmiş ülkelerin 1950’li yıllarda yakaladığı okullaşma oranını Türkiye’nin son 20 yılda ancak yakalayabildiğini ve gençlerin bu ülkenin niye 70 yıl beklediğini sorgulaması gerektiğini kaydetti.
7.06.2022Gündem
Öldürmediği halde idam edildi! Son anda hıçkıra hıçkıra bunu söyledi
Öldürmediği halde idam edildi! Son anda hıçkıra hıçkıra bunu söylediABD'nin Georgia eyaletinde yaşayan Kelly Gissendaner haince bir plan yaptı. Başta kendi olmak üzere etrafındaki herkesin hayatını karartan kadının sonrasında verdiği karar ise onu idama götürdü.
2.06.2022Dünya
Google için 'telif hakkı' ödemesi gündemde! İşte Türkiye'nin atması gereken 3 adım
Google için 'telif hakkı' ödemesi gündemde! İşte Türkiye'nin atması gereken 3 adımGoogle, telif ile ilgili ödemeler konusunda Avrupa'da masaya oturdu. Birçok yayıncı ile içerikler için telif konusunda anlaşıldı. Türkiye'de de, AB'dekine benzer bir telif düzenlemesi ile yayıncıların haklarını alabileceği belirtiliyor.
26.05.2022Ekonomi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bir Gençlik Şöleni etkinliğinde önemli açıklamalar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bir Gençlik Şöleni etkinliğinde önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Haddini aşanlara bu millet inanıyorum ki 2023 seçimlerinde haddini bildirecektir. Meral hanım, sen kim, Sultan Abdülhamid’e saygısızlık kim. O altılı masada olanlardan isim vermeyeceğim. 3 tanesi var ki bunlar Sultan Abdülhamid’e bugüne kadar laf söyletmemişlerdi. Şimdi ne oldu bunlara da sus pus oldular. Ne oldu bunlara da aynı masanın etrafında oturdukları halde Sultan Abdülhamid cennet mekan. Ona laf atanlara haddini bildiremediler” dedi.
21.05.2022Siyaset
AK Parti'li Kurtulmuş: 1 milyonu aşkın Suriyeli yurtlarına geri dönecektir
AK Parti'li Kurtulmuş: 1 milyonu aşkın Suriyeli yurtlarına geri dönecektirAK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, sığınmacılar konusunda insani olanın yapılacağını belirterek, "Biz bu soruna hamasi bir ırkçılık üzerinden asla bakamayız. Biz bu soruna, insanları ötekileştiren bir perspektifle asla bakamayız. Biz bu soruna insani gözle bakmak zorundayız ve inşallah ümit ediyoruz şu anda 500 bine yakın Suriyeli kardeşimiz geri döndü. En kısa zamanda diğer bölgelerde de güvenlik sağlandıktan sonra 1 milyonu aşkın Suriyeli kardeşimiz yurtlarına geri dönecektir" dedi.
11.05.2022Siyaset
Fotoğraflarla sanayinin 70 yılı...
Fotoğraflarla sanayinin 70 yılı...İstanbul Sanayi Odası (İSO), tarihi Odakule pasajını 70. kuruluş yılında açık hava sergi alanına dönüştürdü.
9.05.2022Ekonomi
Venedik'e günübirlik ziyaretler için rezervasyon ve 'ayakbastı' ücreti geliyor!
Venedik'e günübirlik ziyaretler için rezervasyon ve 'ayakbastı' ücreti geliyor!İtalya'nın Venedik kentinde turizmin pandemi öncesi seviyelere dönmeye başlamasıyla, kente girişlerin rezervasyona bağlanması ve günübirlik girişlerden "ayakbastı" ücreti alınması planı da yeniden devreye giriyor.
20.04.2022Dünya
Cazibe merkezi meslek lisesi
Cazibe merkezi meslek lisesiMeslek liseleri, önceleri, başarılı öğrencilerin radarına pek girmezdi. Şimdi durum hızla değişiyor. Meslek liseleri artık yüzde 1'lik dilimden öğrenci çekiyor, Ar-Ge merkeziyle patent alıyor, hatta Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yapıyor.
4.04.2022Ekonomi
'Kızlar okula gitmiyor' söylemleri tarih oldu
'Kızlar okula gitmiyor' söylemleri tarih olduMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kız çocuklarının okula gitmediği söylemlerinin tarih olduğunu, Türkiye'de kız çocuklarının eğitime erişememe gibi bir sorununun kalmadığını söyledi.
2.04.2022Siyaset
Milli Eğitim Bakanı Özer'den meslek liseleri vurgusu
Milli Eğitim Bakanı Özer'den meslek liseleri vurgusuMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, geçmişte çok tartışılan meslek liseleri kaygısının ortadan kalktığını belirterek, “Bir zamanlar ne olacak bu meslek liselerinin halinden gelinen nokta artık herkesin yer almak istediği, bir taraftan istihdamla ilişkiyi güçlendiren, diğer taraftan gelir kazandıran, diğer taraftan ülkenin gelişmesine katkı veren bir meslek lisesi” dedi.
1.04.2022Siyaset
ABD'de 20 yıldır idamını bekliyor! Büyükanne 'komşusunu öldürüp bebeğini çaldı'
ABD'de 20 yıldır idamını bekliyor! Büyükanne 'komşusunu öldürüp bebeğini çaldı'Çocuğunu kaçırmak için komşusunu öldürdüğü suçlamasıyla mahkum olan ve 20 yıldır idamını bekleyen büyükanne Carty'nin tüyler ürpertici hikayesi belgesel oluyor. Masum olduğu konusunda ısrarcı olan Carty'nin bebeğin doğduğunu bilmediği ve komşusunun karının kesip bebeği çıkartmak için makas ve eldivenle olay yerine gittiği öne sürülmüştü.
22.03.2022Dünya
Bakan Özer: Milli Eğitim Bakanlığı'nın en büyük bütçesini İstanbul'a ayırdık
Bakan Özer: Milli Eğitim Bakanlığı'nın en büyük bütçesini İstanbul'a ayırdıkGaziosmanpaşa'daki Süleyman Şah Anadolu Lisesi'nin açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022 yılında Bakanlığın en bütçesinin İstanbul'a ayrıldığını belirterek eğitim yatırımın bütçesini açıkladı.
8.03.2022Haberler
Bakan Özer: Milli Eğitim Bakanlığı'nın en büyük bütçesini İstanbul'a ayırdık
Bakan Özer: Milli Eğitim Bakanlığı'nın en büyük bütçesini İstanbul'a ayırdıkGaziosmanpaşa'daki Süleyman Şah Anadolu Lisesi'nin açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022 yılında Bakanlığın en bütçesinin İstanbul'a ayrıldığını belirterek eğitim yatırımın bütçesini açıkladı.
8.03.2022Gündem
Günay Musayeva'nın savaş isyanı: İçim parçalanıyor
Günay Musayeva'nın savaş isyanı: İçim parçalanıyorManken Günay Musayeva, önceki gün Nişantaşı'nda objektiflere yansıdı. Ayaküstü muhabirlerle sohbet eden ünlü isim, Rusya'nın Ukrayna’yı işgal etmesine ve masum halkın yara almasına isyan etti.
7.03.2022Cadde
‘İçim parçalanıyor’
‘İçim parçalanıyor’ Günay Musayeva, Nişantaşı City’s’de görüntülendi.
7.03.2022Cadde
Metin Akpınar itiraz etti, istinaf Mahkemesi yerel mahkemenin kararını bozdu
Metin Akpınar itiraz etti, istinaf Mahkemesi yerel mahkemenin kararını bozduTürk sinemasının usta oyuncusu Metin Akpınar, oynadığı filmlerin kendisinden izin alınmadan yayınlandığı iddiasıyla televizyon kanalına açtığı davayı kaybedince İstinaf Mahkemesi'ne başvurdu. İstinaf Mahkemesi, eksik inceleme ve değerlendirme yapıldığı gerekçesiyle yerel mahkemenin kararını bozarak davanın yeniden görülmesine karar verdi.
5.03.2022Gündem
'Türkiye ilkeli bir yol izliyor'
'Türkiye ilkeli bir yol izliyor'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonda görüştü.
19.02.2022Siyaset
Türkiye kritik bir müttefiktir
Türkiye kritik bir müttefiktirABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake, Türkiye’nin kritik öneme sahip bir müttefik olduğunu belirtti.
19.02.2022Siyaset
Bakan Akar Yunan mevkidaşıyla görüştü! 'Buna derhal son verilmeli'
Bakan Akar Yunan mevkidaşıyla görüştü! 'Buna derhal son verilmeli'Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ardından Brüksel'de görev yapan Türk gazetecilerle bir araya gelerek soruları yanıtladı ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yunan Bakan ile görüşmesiyle ilgili Bakan Akar, "Olumlu, yapıcı bir görüşme yaptık. Spontane gerçekleşti, gerçekçi bir görüşme oldu. 3 yılda 85 bin mülteciyi özellikle denizde acımasız, canice karşılamışlar, itmişlerdir. Buna derhal son verilmeli." ifadelerine yer verdi.
18.02.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

70 Yıl ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.