Abd Başkanı

Abd Başkanı

Son dakika ABD Başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD Başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD Başkanı haber sayfamızda...

Abd Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 38.748 abd baskani haberi bulunmuştur.
ABD Başkanı Biden: Hayırlı Ramazanlar
ABD Başkanı Biden: Hayırlı RamazanlarABD Başkanı Joe Biden, Müslümanlara karşı ön yargı ve saldırıların kabul edilemez olduğunu ve durması gerektiğini vurgulayarak, "Çin'deki Uygurlar, Myanmar'daki Arakanlı Müslümanlar ve tüm dünyadaki Müslüman toplumlar da dahil insan haklarını savunmaya devam edeceğim." açıklamasında bulundu. Biden, Ramazan ayının başlaması münasebetiyle yaptığı yazılı açıklamada, "Eşim Jill ve ben, ABD'deki ve tüm dünyadaki Müslüman toplumlara en içten tebriklerimizi ve dileklerimi gönderiyoruz. Hayırlı Ramazanlar." ifadesini kullandı.
13.04.2021 Dünya
AB'nin 'kurtarma fonu' yasalaştı
AB'nin 'kurtarma fonu' yasalaştıAvrupa Birliği (AB) kurumları, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçları ile mücadele için hazırlanan 672,5 milyar euroluk kurtarma fonuna ilişkin düzenlemeyi yasalaştırdı.
12.02.2021Uzmanpara
Başkanlığın ilk günü Biden'a 'azil' şoku! Meclise sunuldu
Başkanlığın ilk günü Biden'a 'azil' şoku! Meclise sunulduGelen son dakika haberine göre; ABD'li Temsilciler Meclisi vekili Cumhuriyetçi Marjorie Greene, yeni Başkan Joe Biden'a karşı "azil maddesini" Meclise sunduğunu açıklarken, çoğunluk Demokratlarda olduğu için söz konusu adımın sonuca ulaşması beklenmiyor.
22.01.2021Dünya
Son dakika: Trump Washington DC'de 'acil durum" ilan etti
Son dakika: Trump Washington DC'de 'acil durum" ilan ettiGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin yeni başkanı seçilen Joe Biden'ın 20 Ocak'taki göreve başlama töreni için gerekli hazırlıkların yapılması adına federal fonların kullanılmasına yönelik "acil durum" ilan etti.
12.01.2021Dünya
ABD Kongresi Joe Biden'ın zaferini onayladı
ABD Kongresi Joe Biden'ın zaferini onayladıABD Kongresi, 3 Kasım'da seçilen Joe Biden'ın Başkan Trump'a karşı kazandığı zaferini resmen onayladı. Toplantıda 'Bu gece buraya zarar verenler kazanamadı. Hiçbir zaman kazanamayacaklar' ifadesini kullanan ABD Başkanı Trump'ın en güvendiği isim Mike Pence'in sözleri yankı uyandırdı.
7.01.2021Haberler
Pentagon'dan Biden'a 'geçiş süreci' yanıtı
Pentagon'dan Biden'a 'geçiş süreci' yanıtıABD Savunma Bakan Vekili Christopher Miller, seçilmiş başkan Joe Biden'ın, engellerle karşılaştıkları açıklamasına, "Siyasi ve kariyer yetkililerimiz sıkıştırılmış bir program kapsamında geçiş faaliyetlerini destek vermek için son derece profesyonelce çalışıyorlar ve bunu yapmaya devam edecekler." karşılığını verdi.
29.12.2020Dünya
ABD başkanlığına seçilen Biden, Pazartesi Kovid-19 aşısı olacak
ABD başkanlığına seçilen Biden, Pazartesi Kovid-19 aşısı olacakABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ın pazartesi günü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olacağı bildirildi.
18.12.2020Dünya
ABD Senatosu Çoğunluk Lideri McConnell, Biden'ın zaferini kabul etti
ABD Senatosu Çoğunluk Lideri McConnell, Biden'ın zaferini kabul ettiABD Senatosu Çoğunluk Lideri Cumhuriyetçi Mitch McConnell, uzun süren sessizliğinin ve Seçiciler Kurulunun onayının ardından ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ı tebrik etti.
15.12.2020Dünya
Dünya turizmi 2020'yi 3 trilyon dolarlık kayıpla kapatıyor
Dünya turizmi 2020'yi 3 trilyon dolarlık kayıpla kapatıyorDünya Turizm Forumu Enstitüsü Başkanı Bağcı, global turizm sektörünün Kovid-19 salgını nedeniyle 2020'yi 3 trilyon dolar kayıpla kapatmaya hazırlandığını belirtti.
29.11.2020Ekonomi
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ı kutladı
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ı kutladıAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ABD Başkanlığı görevine seçilen Joe Biden'ı tebrik etti.
9.11.2020Dünya
ABD seçimini kim kazandı, seçim sonucu son durumu nedir (CANLI)? ABD seçimlerinde kim önde?
ABD seçimini kim kazandı, seçim sonucu son durumu nedir (CANLI)? ABD seçimlerinde kim önde?ABD seçim sonuçları ile ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor. ABD başkanlık seçimlerinde net sonuçlar merakla bekleniyor. 270 delege sayısına ulaşan aday ABD başkanı olacak. Seçim ile ilgili açıklamalar geliyor. Peki ABD seçimini kim kazandı? ABD seçim sonuçları canlı takip ekranı...
7.11.2020Gündem
ABD seçim sonuçları canlı takip sayfası, yeni başkan kim oldu? SON DAKİKA Amerika eyalet delege sayıları kaç oldu?
ABD seçim sonuçları canlı takip sayfası, yeni başkan kim oldu? SON DAKİKA Amerika eyalet delege sayıları kaç oldu?ABD seçim sonuçları son dakika detayları merak konusu. ABD başkanlık seçimleri ile ilgili Trump ve Biden açıklamalr gerçekleştirdi. Trump ve Biden'in yarıştığı seçimde hangi adayın kazanacağı dünyanın gündeminde yer alıyor. 270 delege sayısı olan Amerika'nın yeni başkanı olacak. İşte 2020 ABD seçim sonuçları ile ilgili gelişmeler...Peki ABD yeni başkanı kim oldu?
6.11.2020Dünya
ABD başkanlık seçim sonuçları son dakika canlı takip ekranı: ABD seçimini kim kazandı, eyalet delege sayıları kaç, Amerika yeni başkanı kim oldu?
ABD başkanlık seçim sonuçları son dakika canlı takip ekranı: ABD seçimini kim kazandı, eyalet delege sayıları kaç, Amerika yeni başkanı kim oldu?ABD seçimin sonuçları son dakika gelişmeleri dünyanın gündeminde bulunuyor. Delege sayılarında 270 oyun olan aday ABD yeni başkanı olacak. Joe Biden ile Donald Trump'ın yarıştığı seçim sonuçlarında sona doğru geliniyor. Peki ABD seçim sonuçları son dakika gelişmelerdi nedir? Amerika yeni başkanı kim oldu, eyalet delege sayıları kaç?
5.11.2020Gündem
Avrupa Parlamentosu Macron'un talebini geri çevirdi
Avrupa Parlamentosu Macron'un talebini geri çevirdiAvrupa Parlamentosu (AP), genel kurul toplantısını yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle Fransa'nın Strazburg kenti yerine yine Brüksel'de yapacak.
28.09.2020Dünya
AB, Stockholm sendromu ve güven sorunu
AB, Stockholm sendromu ve güven sorunuAvrupa Birliği (AB) ile Türkiye arasında yeniden gerilim yaşanmakta...
30.08.2020Dünya
AP'den eğitim ve araştırmaya daha fazla kaynak çağrısı
AP'den eğitim ve araştırmaya daha fazla kaynak çağrısıAvrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, "Araştırma ve gençlerin eğitimine yönelik Erasmus programlarının bütçesinde kesinti yapamayız." dedi.
22.07.2020Ekonomi
AB liderleri yarın Brüksel'de bir araya gelecek
AB liderleri yarın Brüksel'de bir araya gelecekAvrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçlarıyla mücadele için hazırlanan kurtarma programı ile gelecekteki bütçeyi görüşmek üzere yarın Brüksel'de bir araya gelecek.
16.07.2020Dünya
Almanya Başbakanı Merkel'den bütçe ve kurtarma programında anlaşma çağrısı
Almanya Başbakanı Merkel'den bütçe ve kurtarma programında anlaşma çağrısıAlmanya Başbakanı Angela Merkel, "Kurtarma fonu ve gelecekteki bütçe konusunda zaman kaybetmemeli ve hızlı biçimde anlaşma sağlamalıyız." dedi.
8.07.2020Ekonomi
AB ve İngiltere müzakereleri hızlandıracak
AB ve İngiltere müzakereleri hızlandıracakAvrupa Birliği (AB) ve İngiltere, ticaret ve gelecekteki ilişkileri şekillendirecek anlaşma müzakerelerini hızlandırmaya karar verdi.
15.06.2020Ekonomi
Avrupa Parlamentosu corona virüs gündemiyle toplanıyor
Avrupa Parlamentosu corona virüs gündemiyle toplanıyorAvrupa Parlamentosu (AP), yeni tip corona virüs (Kovid-19) ilişkin özel tedbirleri onaylamak için 26 Mart'ta olağanüstü toplanacak.
19.03.2020Dünya
‘AB yükümlülüklerini tam yerine getirmedi’
‘AB yükümlülüklerini tam yerine getirmedi’Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB Konseyi Başkanı Charles Michel, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli ve AB Konseyi Dönem Başkanı Hırvatistan’ın başbakanı Andrej Plenkovic ile dün Türkiye-Yunanistan sınırında incelemelerde bulundu.
4.03.2020Dünya
AB, gelecekteki bütçesi için zirve düzenliyor
AB, gelecekteki bütçesi için zirve düzenliyorAvrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, birliğin gelecekteki bütçesini görüşmek üzere yarın Brüksel'de bir araya gelecek.
19.02.2020Ekonomi
Son dakika... Avrupa Parlamentosu'ndan Türk bayrağı yırtan Yunan vekile ceza
Son dakika... Avrupa Parlamentosu'ndan Türk bayrağı yırtan Yunan vekile cezaAP, Türk bayrağını yırtan Yunan milletvekili Lagos'a ödenek kesintisi ve 4 gün parlamento faaliyetlerine katılmama cezası verdi
11.02.2020Dünya
‘Neyle izah edeceğiz?’
‘Neyle izah edeceğiz?’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Terörle mücadeledeki iki yüzlülüğü anlatmaktan biz yorulduk, fakat bu iki yüzlülüğü sergilemekten bazı Avrupa ülkeleri, Avrupa Birliği ve Avrupa Parlamentosu yorulmadı. AB’nin terör listesinde olan bir terör örgütünün kırmızı bültenle aranan mensuplarının AP’de ağırlanmasını neyle izah edeceğiz” dedi.
8.02.2020Dünya
TBMM Başkanı Şentop'tan Sassoli'ye kınama mektubu
TBMM Başkanı Şentop'tan Sassoli'ye kınama mektubuTBMM Başkanı Şentop, PKK/PYD'nin sözde yöneticilerinin AP'deki konferansa katılımına ilişkin AP Başkanı Sassoli'ye kınama mektubu gönderdi. Şentop açıklamasında, "Bu skandal faaliyeti şiddetle kınıyorum. Terörün yalnızca Türkiye'nin değil, Avrupa'nın ve dünyanın ortak düşmanı olduğu unutulmamalıdır" dedi.
7.02.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

abd başkanıabABDjoe bidenBiden

Abd Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.