Abdulhamit Gül

Abdulhamit Gül

Adalet ve Kalkınma Partisi Gaziantep 2 .sıra Adayı.1977 yılında Gaziantep-Nizip’te doğan Abdülhamit Gül, lise öğrenimini 1995’te Nizip İmam Hatip Lisesinde, lisans öğrenimini ise 2001 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Refah ve Fazilet Partilerinde Ankara İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 1999-2001 yılları arasında Milli Gençlik Vakfı Üniversitelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.2001-2003 yılları arasında Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı, 2003-2010 yılları arasında Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyeliği görevlerini yürüttü. 1 Kasım 2010 - 22 Eylül 2012 tarihleri arasında Has Parti Ankara İl Başkanlığı ve Genel İdare Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) üyesi olup halen serbest avukatlık yapmaktadır. Şu an Ak Parti MYK Üyesi olarak Genel Başkan Yardımcılığı, Yerel Yönetimler Başkanlığını yürüten Gül, evli ve 2 çocuk babası.

Abdulhamit Gül

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.349 abdulhamit gül haberi bulunmuştur.
Endişeye gerek yok
Endişeye gerek yokBuca Cezaevi yerine AVM yapılacağı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirten İESOB Başkanı Mutlu, “Dönemin Adalet Bakanı Gül, geçen yıl esnaf ziyaretinde kente yeni yaşam alanı kazandıracaklarını söyledi” dedi.
11.04.2022Ege
Abdulhamit Gül: Mevkiler, makamlar değil, ne yaptığınız önemlidir
Abdulhamit Gül: Mevkiler, makamlar değil, ne yaptığınız önemlidirEski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 2023 seçimleri için ilk günkü gibi çalışacaklarını belirterek, "Mevkiler, makamlar gelir geçer. Ama en güzel makam, bu milletin ferdi olmak ve bu ailenin bir parçası olmaktır. Bu millete bugüne kadar olduğu gibi hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Nasıl bu zamana kadar hizmet ettiysek şimdi de bu şehrin, bu milletin bir evladı olarak gece gündüz gayretimizi artırarak hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Mevkiler, makamlar değil, ne yaptığınız önemlidir" dedi.
25.03.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 68. doğum günü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 68. doğum günüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doğum gününü Twitter'dan on binlerce kişi mesaj atarak kutladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününü gönderdiği mesajla kutladı.
26.02.2022Gündem
Bakan Özer açıkladı! Öğretmenlik meslek kanunu ile ilgili yönetmelik hazır
Bakan Özer açıkladı! Öğretmenlik meslek kanunu ile ilgili yönetmelik hazırMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili yönetmeliğin hazır olduğunu ve tüm eğitim paydaşlarının görüşlerine açtıklarını söyledi. Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun Resmi Gazete'de yayımlandığını açıkladı.
15.02.2022Gündem
İş insanı Ahmet Kalyoncu son yolculuğuna uğurlandı
İş insanı Ahmet Kalyoncu son yolculuğuna uğurlandıİstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu'nun ağabeyi Ahmet Kalyoncu (77), Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı.
4.02.2022Gündem
Bakan Soylu, AK Partili Ceylan’ın babasının cenazesine katıldı
Bakan Soylu, AK Partili Ceylan’ın babasının cenazesine katıldıAK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın babası İsmet Ceylan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Çorum'da son yolculuğuna uğurlanan Ceylan'ın cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı.
2.02.2022Siyaset
Bakan Soylu, AK Parti'li Ceylan'ın babasının cenazesine katıldı
Bakan Soylu, AK Parti'li Ceylan'ın babasının cenazesine katıldıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan'ın babası İsmet Ceylan'ın (85) cenaze törenine katıldı.
2.02.2022Gündem
Bozdağ yemin etti
Bozdağ yemin ettiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, dün TBMM Genel Kurulunda yemin etti.
2.02.2022Siyaset
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM'de yemin etti
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM'de yemin ettiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM Genel Kurulu’nda yemin ederek görevine başladı. TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç; Cumhurbaşkanlığı'nın, Adalet Bakanlığı'na atama yapılmasına ilişkin tezkeresini okuttu. Bilgiç, tezkerenin okunmasının ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı, Genel Kurul Salonu'na davet etti. Bozdağ, Genel Kurul'da yemin etti.
1.02.2022Haberler
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM'de yemin etti
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM'de yemin ettiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM Genel Kurulu’nda yemin ederek görevine başladı. TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç; Cumhurbaşkanlığı'nın, Adalet Bakanlığı'na atama yapılmasına ilişkin tezkeresini okuttu. Bilgiç, tezkerenin okunmasının ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı, Genel Kurul Salonu'na davet etti. Bozdağ, Genel Kurul'da yemin etti.
1.02.2022Siyaset
Elektrikte faturayı düşürecek düzenleme
Elektrikte faturayı düşürecek düzenlemeElektrik faturalarında tarife değişikliğiyle ortaya çıkan büyük artışın önüne geçmek üzere "yeniden düzenleme" talimatı verdiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu çerçevede en düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan tüketim tutarını 7 kilovata, dolayısıyla aylık tüketimi de 150 kilovattan 210 kilovata çıkartıyoruz" dedi.
1.02.2022Siyaset
Erdoğan'dan son dakika açıklaması! Elektrik faturalarına yeni düzenleme...
Erdoğan'dan son dakika açıklaması! Elektrik faturalarına yeni düzenleme...Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Vatandaşlarımızın elektrik faturalarının iki kat, hatta üç kat arttığı yönündeki şikayetleri üzerine ilgili kurumlarımıza elektrik tarifelerinin yeniden düzenlenmesi talimatını verdik. Bu çerçevede en düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan tüketim tutarını 7 kilovata, dolayısıyla aylık tüketimi de 150 kilovattan 210 kilovata çıkartıyoruz. Şubat ayında sarf edilecek elektriğin faturası vatandaşlarımız lehine yapılacak bu yeni düzenlemeye uygun şekilde gelecektir” dedi.
1.02.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan Kabine revizyonu açıklaması: Gerektiğinde yeni değişiklikler yapabiliriz
Son dakika: Erdoğan'dan Kabine revizyonu açıklaması: Gerektiğinde yeni değişiklikler yapabilirizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Her görev gibi kabinedeki değişimler de bir bayrak yarışıdır. Bundan sonra da gerektiğinde yeni değişiklikler yapabilir." ifadelerini kullandı.
31.01.2022Siyaset
Meclis'te yoğun mesai! Komisyon, HDP'li Güzel'in sözlü savunması için toplanıyor
Meclis'te yoğun mesai! Komisyon, HDP'li Güzel'in sözlü savunması için toplanıyor Türkiye Büyük Millet Meclisi, 1 haftalık aranın ardından çalışmalarına devam edecek Yeni haftada HDP'li Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin süreç de işleyecek. Hazırlık Komisyonu, hafta başında HDP'li vekilin sözlü savunmasını almak üzere toplanacak.
30.01.2022Siyaset
Bozdağ üçüncü kez Adalet Bakanı oldu
Bozdağ üçüncü kez Adalet Bakanı olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün görevden affını isteyen Abdülhamit Gül'ün talebini kabul ederek yerine TBMM Anayasa Komisyonu Başkanlığı'nı yürüten Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ'ı atadı. Bozdağ üçüncü kez bu koltuğa otururken, anayasa uyarınca milletvekilliği düştüğü için AK Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısı 285'e geriledi. Gül, törenle 2017 yılında Bozdağ'dan devraldığı görevi 4 yıl 6 ay 10 gün sonra yine Bozdağ'a devretti.
30.01.2022Siyaset
Kabine'de görev değişimi! Adalet Bakanlığı'na Bekir Bozdağ atandı
Kabine'de görev değişimi! Adalet Bakanlığı'na Bekir Bozdağ atandıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla, görevden af talebi kabul edilen Abdulhamit Gül'ün yerine Adalet Bakanlığı'na Bekir Bozdağ atandı. Atama kararı sonrasında görev değişim töreni gerçekleşti. Törende konuşan Bozdağ, 'Bu bayrak değişimi, bugün bu bayrağı ben devralıyorum. Rehberimiz hukuk olacaktır. Kanunlara bağlı bir biçimde vazifemizi yerine getireceğiz. Cumhurbaşkanımızın adalet politikalarını hayata geçirmek için büyük bir çabayı ortaya koyacağız.' dedi.
29.01.2022Haberler
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan Bakan Bozdağ'a tebrik mesajı
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan Bakan Bozdağ'a tebrik mesajıCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Adalet Bakanlığı'na atanan Bekir Bozdağ'a başarılar dileyerek, eski bakan Abdulhamit Gül'e teşekkür etti.
29.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Bakan Bozdağ'a tebrik mesajı
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Bakan Bozdağ'a tebrik mesajıCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Adalet Bakanlığı'na atanan Bekir Bozdağ'a başarılar dileyerek, eski bakan Abdulhamit Gül'e teşekkür etti.
29.01.2022Gündem
İletişim Başkanı Altun'dan Bozdağ için tebrik, Gül için teşekkür paylaşımı
İletişim Başkanı Altun'dan Bozdağ için tebrik, Gül için teşekkür paylaşımıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, Adalet Bakanlığı'na atanan Bekir Bozdağ'a tebrik, Abdulhamit Gül'e de hizmetlerinden dolayı teşekkür paylaşımında bulundu.
29.01.2022Gündem
Kabine'de görev değişimi! Adalet Bakanlığı'na Bekir Bozdağ atandı...
Kabine'de görev değişimi! Adalet Bakanlığı'na Bekir Bozdağ atandı...Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla, görevden af talebi kabul edilen Abdulhamit Gül'ün yerine Adalet Bakanlığı'na Bekir Bozdağ atandı.
28.01.2022Haberler
Son dakika: Kabine'de görev değişimi! Adalet Bakanlığı'na Bekir Bozdağ atandı
Son dakika: Kabine'de görev değişimi! Adalet Bakanlığı'na Bekir Bozdağ atandıSon dakika haberine göre; Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla, görevden af talebi kabul edilen Abdulhamit Gül'ün yerine Adalet Bakanlığı'na Bekir Bozdağ atandı. Atama kararı sonrasında görev değişim töreni gerçekleşti. Törende konuşan Bozdağ, 'Bu bayrak değişimi, bugün bu bayrağı ben devralıyorum. Rehberimiz hukuk olacaktır. Kanunlara bağlı bir biçimde vazifemizi yerine getireceğiz. Cumhurbaşkanımızın adalet politikalarını hayata geçirmek için büyük bir çabayı ortaya koyacağız.' dedi.
29.01.2022Gündem
Bakan Gül: FETÖ'vari anlayışın gerçekleşmemesi için hukukun tedbir alması görevdir
Bakan Gül: FETÖ'vari anlayışın gerçekleşmemesi için hukukun tedbir alması görevdirAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Dijital kumpaslarla insanların hayatını tarumar eden, insanlara kumpas kuran FETÖ'cü zihniyetin asla ama asla unutulmaması gereken bir mücadele alanı olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu FETÖ'vari anlayış ve uygulamaların hiçbir zaman gerçekleşmemesi yönünde hukukun gerekli tedbirleri alması en esaslı görevlerden biridir" dedi.
28.01.2022Siyaset
Bakan Gül, Bulgaristan Cumhuriyeti Başsavcısı Geshev ile görüştü
Bakan Gül, Bulgaristan Cumhuriyeti Başsavcısı Geshev ile görüştüAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bulgaristan Cumhuriyeti Başsavcısı Ivan Geshev ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.
25.01.2022Siyaset
Avukatından Kabaş'ın tutukluluğuna itiraz
Avukatından Kabaş'ın tutukluluğuna itiraz"Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla 22 Ocak'ta tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'ın avukatı Uğur Poyraz, müvekkilinin tutukluluğuna itirazda bulundu.
25.01.2022Gündem
Bakan Gül'den Sedef Kabaş'a sert tepki
Bakan Gül'den Sedef Kabaş'a sert tepkiAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, gazeteci Sedef Kabaş'ın bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine sert tepki gösterdi.
22.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Abdulhamit Gül ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.