Adalar

Adalar

Son dakika adalar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan adalar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan adalar haber sayfamızda...

Adalar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.320 adalar haberi bulunmuştur.
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları CevaplarıYeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
20.09.2021Eğitim
Çin bandıralı 4 gemi Japonya kara sularına girdi
Çin bandıralı 4 gemi Japonya kara sularına girdiÇin bandıralı 4 sahil güvenlik gemisinin Doğu Çin Denizi'ndeki tartışmalı Senkaku Adaları etrafında Japonya kara sularına girdiği bildirildi.
20.09.2021Dünya
Japonya'dan 'tehditkar faaliyetlere' karşı askeri tatbikat
Japonya'dan 'tehditkar faaliyetlere' karşı askeri tatbikatEmekli Japon Koramiral Koda Yoji, ülkesinin başlattığı geniş çaplı askeri tatbikatları, komşuları Kuzey Kore ve Çin'in olası tehditlerine yönelik "Japonya savunmasında tam komuta koordinasyonunu test etme fırsatı" olarak değerlendirdi.
18.09.2021Dünya
‘Barış ve dostlukla anılsın istiyoruz’
‘Barış ve dostlukla anılsın istiyoruz’Erdoğan’dan Yunanistan’a 9 Eylül mesajı: “Ege Denizi’nin gerilim ve çekişmeden ziyade, barış ve dostlukla anılmasını arzu ediyoruz. Şimdiye kadar gerilimi artıran taraf olmamaya özen gösterdik”
10.09.2021Siyaset
‘Gerçekten pes doğrusu’
‘Gerçekten pes doğrusu’Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da katıldığı, 9 Eylül Üniversitesi tarafından Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen, “Adalar Denizi ve Yunanistan ile Komşuluk İlişkileri Sorunları Sempozyumu”nda sözlerine İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü kutlayarak başladı.
10.09.2021Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Bakan Akar, 'İzmir Airshow'u izledi
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Bakan Akar, 'İzmir Airshow'u izlediKKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 9 Eylül dolayısıyla Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirilen hava gösterisini vatandaşlarla izledi.
9.09.2021Haberler
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Bakan Akar, 'İzmir Airshow'u izledi
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Bakan Akar, 'İzmir Airshow'u izlediKKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 9 Eylül dolayısıyla Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirilen hava gösterisini vatandaşlarla izledi.
9.09.2021Siyaset
Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepki
Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepkiİzmir’de 'Adalar Denizi ve Yunanistan ile Komşuluk İlişkileri Sorunları Sempozyumu'nda konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rum kesiminin Atatürk kitabıyla ilgili verdiği skandal talimata tepki gösterdi. Akar, "Çarpık ve düşmanca zihniyetin bir örneği. Şiddetle reddediyor ve şiddetle kınıyoruz." dedi.
9.09.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atina'ya net mesaj
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atina'ya net mesajCumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de Adalar Denizi Sempozyomu'na video mesaj gönderdi. Erdoğan, "Ege Denizi medeniyetin kavşak noktasında yer aldı.Ege Denizi barış ve dostlukla anılmalı. Aylan Bebek dünyanın utanç vesikası olarak hafızalarda. Tarihi fırsatlar Yunanistan nedeniyle heba edilmiştir." dedi.
9.09.2021Haberler
Son dakika! Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepki
Son dakika! Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepkiİzmir’de 'Adalar Denizi ve Yunanistan ile Komşuluk İlişkileri Sorunları Sempozyumu'nda konuşan Bakan Akar, Rum kesiminin Atatürk kitabıyla ilgili verdiği skandal talimata tepki gösterdi. Akar, "Çarpık ve düşmanca zihniyetin bir örneği. Şiddetle reddediyor ve şiddetle kınıyoruz." dedi.
9.09.2021Gündem
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atina'ya net mesaj
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atina'ya net mesajCumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de Adalar Denizi Sempozyomu'na video mesaj gönderdi. Erdoğan, "Türkiye, Suriye kaynaklı düzensiz göçün engellenmesine yönelik verdiği olağanüstü mücadelede tek başına bırakılmıştır. Suriyeli mazlumlara kapanan kapıların, ülkemizde darbe girişiminde bulunmuş ve 251 vatandaşımızın kanını dökmüş FETÖ'cü canilere sonuna kadar açılması ise insanlık adına hicap kaynağıdır. Bu tablo karşısında komşumuz Yunanistan ülkemizin iyi niyetli çabalarına anlamlı katkı sunmak yerine maksimalist politikalarına hız vermiştir. Mülteci krizi iki ülke arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesine vesile olabilecekken bu tarihi fırsat Yunanistan'ın uzlaşmaz tutumu sebebiyle heba edilmiştir." dedi.
9.09.2021Gündem
Dokuz Eylül’ün adına yakışacak
Dokuz Eylül’ün adına yakışacakDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıldönümü için bir dizi etkinlik hazırladı.
7.09.2021Ege
Şampiyonlar belli oldu
Şampiyonlar belli olduYelken tutkunlarından yoğun ilgi gören Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası, altıncı senesinde 18 takımın coşkulu mücadelesine ev sahipliği yaptı.
7.09.2021Cadde
Son dakika... Gökçeada seferlerine poyraz engeli!
Son dakika... Gökçeada seferlerine poyraz engeli!Kuzey Ege'de kuvvetli poyraz, Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde feribot seferlerinin iptaline neden oldu. Öte yandan GESTAŞ firması fırtına nedeniyle yarınki seferlerin de iptal edildiğini duyurdu.
6.09.2021Gündem
Çin, 19 savaş uçağıyla Tayvan'ın hava sahasını ihlal etti
Çin, 19 savaş uçağıyla Tayvan'ın hava sahasını ihlal ettiTayvan, Çin'e ait 19 savaş uçağının Hava Savunma Tanımlama Sahası'na (ADIZ) girdiğini bildirdi.
6.09.2021Dünya
Heybeliada yangınında ihmal iddiası! ‘Ada 2 saatte yanar’
Heybeliada yangınında ihmal iddiası! ‘Ada 2 saatte yanar’Heybeliada Mahalle Afet Gönüllüleri, 7.2 hektarlık alanı küle çeviren orman yangınının sabahı erken müdahale su tankerlerinin adadan götürüldüğünü, belediyeye ait çıkartma gemisinin bozuk olduğunu ve İSKİ’nin yangın musluklarının da çalışmadığını iddia ettiler. Raporda, şiddetli rüzgâr varken çıkacak bir yangında Büyükada’nın 4 saatte, Heybeliada’nın ise 2 saate tamamen yanacağına dikkat çekildi. Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Çelik ise çıkartma gemisinin arızalı olduğunun kısmen doğru olduğunu söyledi.
6.09.2021Gündem
Dikkat! Feribot seferlerine fırtına engeli: İptal edildi
Dikkat! Feribot seferlerine fırtına engeli: İptal edildiÇanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Gökçeada ilçesine, yarın yapılması planlanan tüm tarifeli feribot seferleri, beklenen fırtına nedeniyle iptal edildi.
5.09.2021Gündem
MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildi
MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, “Irak’ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında bugüne kadar 244 terörist etkisiz hale getirildi. Tedbirler sayesinde son bir ayda, tüm hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 13 bin 769 şahıs yakalandı, 25 bin 186 şahıs hududu geçmeden engellendi” dedi.
5.09.2021Haberler
C ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri: C Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
C ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri: C Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen anne ve baba adaylarını heyecanın yanında bir de isim telaşı sarıyor. Evlatlarına en güzel, en eşsiz isimleri vermek isteyen aileler derin bir araştırma sürecine giriyorlar. Erkek bebek bekleyen çiftler isim seçme konusunda zorlanıyor. Kulağa hoş gelmesinin yanında aileler keşfedilmemiş, modern çağa uygun, popüler, duyulmamış ve nadir bulunan isimleri tercih ediyor. Aileler isimlerin anlamlarına dikkat ediyor. C harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “C ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Bebek
A ile Başlayan Kız Bebek İsimleri: A Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
A ile Başlayan Kız Bebek İsimleri: A Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne baba olmaya hazırlanan çiftler bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra derin bir isim araştırmasına girer. Çiftler hayatları boyunca taşıyacakları ismi çocukları için seçerken oldukça seçici davranırlar. Anne ve baba adayları kız bebekleri için nadir bulunan, keşfedilmemiş ve duyulmamış, kula hoş gelen isimleri tercih etmek isterler. Bu konuda uzun soluklu bir araştırma içerisine giren çiftlerin kız bebek isimlerinin anlamlarına da dikkat ederler. A harfi ile başlayan kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? “A ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Bebek
İstanbul'un sayfiye yeri Prens Adaları
İstanbul'un sayfiye yeri Prens AdalarıBüyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Sedef adası ve yerleşimin bulunmadığı diğer adalarla birlikte dokuz adadan oluşan Prens Adaları, İstanbul'un en turistik rotaları arasında yer alıyor. Osmanlı'nın son dönemlerinde özellikle de varlıklı ailelerin yazlık evlerini inşa ettiği adalar, günümüzde hem İstanbulluların hem de kente gelen turistlerin hafta sonu için en gözde gezi rotaları arasında yer alıyor. Koyları, plajları ve ormanlarıyla İstanbul içinde adeta bir tatil yöresi havası yaşatan Prens Adaları'nı daha yakından tanıyalım.
4.09.2021Tatil
Afganistan’dan gelene 10 gün karantina
Afganistan’dan gelene 10 gün karantinaİçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine ‘Ülkeye Giriş Tedbirleri’ konulu genelge gönderdi. Hindistan ve Bangladeş uçuş yasağı kapsamından çıkarıldı. Afganistan’dan gelenler, 10 gün zorunlu karantinaya tabi tutulacak. Bugünden itibaren sınır kapılarından Türkiye’ye giriş yapacak Türk vatandaşlarının, aşı ya da PCR/hızlı antijen testi sonucu kontrol edilecek. Bunları ibraz edemeyenler, PCR testi uygulandıktan sonra geçebilecek
4.09.2021Gündem
İstanbul'da 'kaçak tur' stantları! 200 liraya Bursa!
İstanbul'da 'kaçak tur' stantları! 200 liraya Bursa!Beyoğlu'nda özellikle Arap turistlerin yoğunlukta olduğu noktalardan Talimhane'de çok sayıda turizm acentesi bulunuyor. Ancak akşam saatlerinde acenteler kapandıktan sonra 'kaçak tur' stantları açılıyor. Yabancı uyrukluların açtığı stantlarda turistlere tur satılıyor. Turistler turlara okul servisi ibareli minibüslerle götürülüyor. Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği (OTSAD) Başkanı Hüseyin Kırk, "Ben 20 yıllık turizmciyim böyle fiyat görmedim. 200 liraya Bursa turu verdiler. Kimse 200 liraya Bursa'ya gidemez, maliyetini kurtarmaz. Kesinlikle yasadışı çalışıyorlar" dedi
3.09.2021Gündem
Yüzen adalar sabitlenecek! 'Yok olması engellenecek'
Yüzen adalar sabitlenecek! 'Yok olması engellenecek'Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde Çat Baraj gölündeki yüzen adaların, su debisinin azalması sonucu veya rüzgarla sürüklenip kıyıya oturmasının önüne geçilmesi için çalışma başlatıldı. Alanları 100 ila 500 metrekare arasında değişen yüzen adaların zemine monte edilerek hareketlerinin engellenmesi ya da birbirine belirli mesafede bağlanarak sürekli yüzer halde tutulması hedefleniyor.
2.09.2021Gündem
Baraj gölündeki yüzen adalar sabitlenecek
Baraj gölündeki yüzen adalar sabitlenecekAdıyman'ın Çelikhan ilçesinde Çat Baraj gölündeki yüzen adaların, su debisinin azalması sonucu veya rüzgarla sürüklenip kıyıya oturmasının önüne geçilmesi için çalışma başlatıldı. Alanları 100 ila 500 metrekare arasında değişen yüzen adaların zemine monte edilerek hareketlerinin engellenmesi ya da birbirine belirli mesafede bağlanarak sürekli yüzer halde tutulması hedefleniyor.
2.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Milli Savunma BakanıHulusi Akarakarson dakika haberlerEge

Adalar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.