Fay

Fay

Son dakika fay haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fay haber sayfamızda...

Fay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.652 fay haberi bulunmuştur.
Prof. Dr. Pampal 'bu coğrafyanın en yıkıcı fayı' deyip uyardı
Prof. Dr. Pampal 'bu coğrafyanın en yıkıcı fayı' deyip uyardı Gazi Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Kurucu Başkanı Jeoloji Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Pampal’dan korkutan fayla ilgili uyarı geldi. Pampal, “Bu coğrafyada en yıkıcı ve en sık deprem olan fay budur. Şimdi o fay kırılmaya başlayacak. Çünkü oraya da stres yüklendi” dedi. Pampal, eğer fay kırılırsa bir kentin yeniden yıkılacağını da sözlerine ekledi.
3.03.2024 Haberler
İkinci el ve sıfır araç alacaklar dikkat: İşte en çok tercih edilen 3 model
İkinci el ve sıfır araç alacaklar dikkat: İşte en çok tercih edilen 3 model Geçen yılın sonlarına doğru ellerinde kalan 2023 üretimli araçları satmak için kampanyalarını başlayan bayiler fiyatları aşağı yönde kırmıştı. 2024 yılının başlarında ise bayilerde kampanyalar devam etmişti. Peki sıfır araçta kampanya dönemi sürüyor mu? Şu anda sıfır ve ikinci el araç almak mantıklı mı? Konuyla ilgili merak edilenleri uzman isim milliyet.com.tr’ye anlattı. İşte detaylar...
2.03.2024 Ekonomi
‘Son’a yaklaşırkenki telaş konuşmalara yansımış! Son gün bile paraları sormuş
‘Son’a yaklaşırkenki telaş konuşmalara yansımış! Son gün bile paraları sormuş “Fon dolandırıcılığı” davasında sanıkların dosyaya giren konuşmalarından, Seçil Erzan’ın gözaltına alınmadan bir gün önce başkasına ait bir telefondan Nazlı Can’la mesajlaştığı anlaşılıyor. Can, Erzan’a topladıkları paralara ilişkin bilgi veriyor.
2.03.2024 Gündem
Navalni’ye veda ettiler
Navalni’ye veda ettiler Cezaevinde ölen Rus muhalif Aleksey Navalni’nin cenaze töreni, tüm engellemelere rağmen büyük bir kalabalık eşliğinde gerçekleşti. Tutuklanma riskine rağmen cenazeye gelenlerin sayısı dikkat çekti
2.03.2024 Dünya
Mehmet Özhaseki: Deprem gerçeğini bilerek hareket etmeliyiz
Mehmet Özhaseki: Deprem gerçeğini bilerek hareket etmeliyiz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Aksaray’da yaptığı konuşmada, “En emin bölgeler buralar gözüküyor; ama böyle diyerek hiç kimse, binasını en ufak yapacağı bir müştemilatı bile sıradan yapmasın lütfen. Her an 5 ya da 6 şiddetinde buralarda deprem olabilir'' dedi.
1.03.2024 Gündem
Deprem hazırlığı temelden başlıyor! Türkiye genelinde durum
Deprem hazırlığı temelden başlıyor! Türkiye genelinde durum Türkiye’de 1-7 Mart tarihleri arası dönem ‘Deprem Haftası’ olarak anılıyor. Bu kapsamda depreme hazırlık çalışmaları içinde öncelikli uygulamalardan kentsel dönüşümde teşvik ve destekler ile yalıtım uygulamalarının önemini ele aldık...
1.03.2024 Ekonomi
Aktif faylarla çevrili il! Naci Görür: Bu tehlike denizden gelir
Aktif faylarla çevrili il! Naci Görür: Bu tehlike denizden gelir Antalya'yı tehdit eden fay sistemleri hakkında bilgi veren Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, denizden gelebilecek tehlikeye dikkat çekti. Görür, deprem konusunda öncelikli olarak endişelenilmesi gereken illeri de açıkladı.
29.02.2024 Haberler
Aktif faylarla çevrili il! Naci Görür: Bu tehlike denizden gelir
Aktif faylarla çevrili il! Naci Görür: Bu tehlike denizden gelir Antalya'yı tehdit eden fay sistemleri hakkında bilgi veren Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, denizden gelebilecek tehlikeye dikkat çekti. Görür, deprem konusunda öncelikli olarak endişelenilmesi gereken illeri de açıkladı.
29.02.2024 Gündem
Son dakika: Kars'ta 3.9 büyüklüğünde deprem
Son dakika: Kars'ta 3.9 büyüklüğünde deprem Kars'ın Digor ilçesinde 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
28.02.2024 Gündem
Peş peşe 150 deprem sonrası beklenen açıklama: Öncü depremlerin olduğunu görüyoruz
Peş peşe 150 deprem sonrası beklenen açıklama: Öncü depremlerin olduğunu görüyoruz Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Fakültesi Dekanı ve ÇOMÜ Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tolga Bekler ve ÇOMÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süha Özden, dün Biga’da yaşanan 4.6 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi.
28.02.2024 Haberler
Peş peşe 150 deprem sonrası beklenen açıklama: Öncü depremlerin olduğunu görüyoruz
Peş peşe 150 deprem sonrası beklenen açıklama: Öncü depremlerin olduğunu görüyoruz Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Fakültesi Dekanı ve ÇOMÜ Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tolga Bekler ve ÇOMÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süha Özden, dün Biga’da yaşanan 4.6 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi.
28.02.2024 Gündem
Bursa merkezli 21 sarsıntının şifresi! 'Depremsellik değil, ölçüm istasyonu arttı'
Bursa merkezli 21 sarsıntının şifresi! 'Depremsellik değil, ölçüm istasyonu arttı' Son 6 gün içinde merkez üssü Bursa olan 12 deprem kaydedildi. Bu depremlere ek olarak Gemlik'te de 9 sarsıntı Kandilli Rasathanesi verilerine yansıdı. Geçtiğimiz günlerde Bursa'da bulunan yeni fayın bu depremlere etkisi olup olamayacağı ise akıllarda yeni soru işaretleri oluşturdu. 2 uzman, konuyu Milliyet.com.tr'ye açıkladı.
28.02.2024 Gündem
Gemlik’te peş peşe depremler! Prof. Dr. Naci Görür’den korkutan ‘7 ve üstü’ açıklaması
Gemlik’te peş peşe depremler! Prof. Dr. Naci Görür’den korkutan ‘7 ve üstü’ açıklaması Bursa’da 23 Şubat'ta 4.1, 25 Şubat’ta ise 3.4 büyüklüğünde peş peşe depremler meydana geldi. Konuya ilişkin Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür’den korkutan uyarı geldi. Prof. Dr. Görür, “kesinlikle 7 ve üstü bir depreme dayanamaz” dedi.
27.02.2024 Gündem
Son dakika... Çanakkale'de 4.6 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevre illerde de hissedildi
Son dakika... Çanakkale'de 4.6 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevre illerde de hissedildi Çanakkale'de saat 16.09 sıralarında bir deprem meydana geldi. AFAD verileri paylaşırken depremin İstanbul ve çevre illerde de hissedildiği bildirildi.
27.02.2024 Gündem
"Malatya’nın çarşısı 1 seneye ayağa kalkacak"
"Malatya’nın çarşısı 1 seneye ayağa kalkacak" Deprem bölgesi Malatya’da yapımı devam eden kalıcı iş yeri alanlarını inceleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Malatya’nın ticaretinin döndüğü çarşı projesinin 1 yıla kadar tamamlanacağını söyledi.
27.02.2024 Ekonomi
‘Fay hattı silinmedi’
‘Fay hattı silinmedi’ Erzincan İliç’te dokuz işçinin toprak altında kaldığı madenin fay hattının üzerinde yer aldığı ve bu fayın Türkiye Diri Fay Haritası’ndan silindiği iddiasına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü yanıt verdi.
27.02.2024 Gündem
Bakan Özhaseki: Bütün hak sahiplerinin konutlarını bitirmiş olacağız
Bakan Özhaseki: Bütün hak sahiplerinin konutlarını bitirmiş olacağız Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş’ta Kapalı Çarşı esnaflarını ziyaret etti. Esnaflarla sohbet eden Bakan Özhaseki, bazı esnaflardan ise alışveriş yaparken, Maraş salebinin de tadına baktı.
26.02.2024 Gündem
Dr. Marwa Al-Sabouni: Mimarinin davranışlarımızı yönlendirme gücü vardır; inşa ettiğimiz şey kimliğimizi dönüştürür...
Dr. Marwa Al-Sabouni: Mimarinin davranışlarımızı yönlendirme gücü vardır; inşa ettiğimiz şey kimliğimizi dönüştürür... İstanbulSMD’nin düzenlediği “Mimarlık Ne İşe Yarar” konferansı için İstanbul’a gelen Suriyeli mimar, yazar ve yayıncı Dr. Marwa AlSabouni ile dünya çapında ses getiren kitaplarını, mimarlığın ve şehirlerin savaş ve çatışmalardaki rolünü, yıkımına tanıklık ettiği kadim şehir Humus’taki gözlemlerini ve kentlerin yeniden inşasındaki olası riskleri konuştuk.
26.02.2024 Mimarlık
İzmir açıklarında 4,2 büyüklüğünde deprem
İzmir açıklarında 4,2 büyüklüğünde deprem Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamaya göre İzmir'in Karaburun açıklarında 4,2 büyüklüğünde deprem oldu.
25.02.2024 Gündem
DÜZCE SON DEPREMLER: Düzce'de deprem mi oldu? Düzce'de son 24 saatte meydana gelen depremler listesi
DÜZCE SON DEPREMLER: Düzce'de deprem mi oldu? Düzce'de son 24 saatte meydana gelen depremler listesi Düzce'de meydana gelen son dakika depremler, bölge halkı tarafından sıklıkla sorgulanan konulardan. Sismik olarak aktif olan ülkemiz sınırlarında aktif fay hatları nedeniyle şiddetli ve artçı boyutta sarsıntılar yaşanıyor. Diri fay hatları arasına yenilerinin eklenmesiyle anlık olarak son depremler arayışı da arttı. Düzce'de az önce deprem oldu mu? Düzce son dakika depremler listesi Milliyet.com.tr'de...
24.02.2024 Bilgi Rehberi
BATMAN SON DEPREMLER: Batman'da deprem mi oldu? Batman'da son 24 saatte meydana gelen depremler listesi
BATMAN SON DEPREMLER: Batman'da deprem mi oldu? Batman'da son 24 saatte meydana gelen depremler listesi Türkiye, Doğu Anadolu Fay Hattı üzerinde bulunması sebebiyle sıklıkla depremlere maruz kalmaktadır. Batman da bu deprem riski altında olan illerimizden biridir. Son dönemde Batman'da da birkaç deprem meydana gelmiştir. Örneğin, 2023 yılında 4.6 büyüklüğünde bir deprem yaşanmıştır. Bu deprem, Batman ve çevresinde hissedilmiş ve halk arasında kısa süreli bir panik yaratmıştır. Batman'da son dakika meydana gelen depremleri Milliyet.com.tr son depremler sayfasında görüntüleyebilirsiniz.
24.02.2024 Bilgi Rehberi
ZONGULDAK SON DEPREMLER: Zonguldak'ta deprem mi oldu? Zonguldak'ta son 24 saatte meydana gelen depremler listesi
ZONGULDAK SON DEPREMLER: Zonguldak'ta deprem mi oldu? Zonguldak'ta son 24 saatte meydana gelen depremler listesi Zonguldak deprem listesi ilde yaşayanlar tarafından yakından takip ediliyor. Ülkemizin yanı sıra dünyanın her an başka noktalarında çeşitli büyüklüklerde depremler meydana geliyor. Aktif fay hatları üzerinde bulunan ülkemizin deprem haritası sorgulanıyor. İl il araştırılan güncel depremler arasında Zonguldak son derpremler yer aldı. Peki, Zonguldak'ta son dakika deprem oldu mu? Zonguldak son depremleri milliyet.com.tr'de...
24.02.2024 Bilgi Rehberi
ŞANLIURFA SON DEPREMLER 2024: Şanlıurfa'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde deprem oldu? Şanlıurfa'da son 24 saatte meydana gelen depremler listesi
ŞANLIURFA SON DEPREMLER 2024: Şanlıurfa'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde deprem oldu? Şanlıurfa'da son 24 saatte meydana gelen depremler listesi Türkiye, tarihi boyunca deprem kuşağında bulunması sebebiyle sıklıkla depremlerle karşı karşıya kalmaktadır. Son dönemde yaşanan depremler arasında 2024 yılında Şanlıurfa'da meydana gelen depremler de yer almaktadır. Şanlıurfa, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin önemli illerinden biri olup, deprem riskine sahip bir şehirdir. Şanlıurfa'da gerçekleşen depremler, genellikle bu bölgedeki aktif fay hatlarından kaynaklanmaktadır. Bu fay hatlarından kaynaklanan depremler, yerel halkın yaşantısını etkilemekte ve bölgede bazı yıkımlara yol açabilmektedir. Son depremlere ilişkin olarak, Şanlıurfa'da 2024 yılında meydana gelen depremlere ilişkin haritalar ve bilgiler, ilgili kurumlar tarafından yayımlanmaktadır. Bu haritalar ve bilgiler, ilgili bölgelerdeki mülkiyet sahipleri, yerel yönetimler ve afet yönetimi kurumları tarafından takip edilmektedir. Şanlıurfa'da son dakika meydana gelen depremleri Milliyet.com.tr son depremler sayfasında görüntüleyebilirsiniz.
24.02.2024 Bilgi Rehberi
TOKAT SON DEPREMLER: Tokat'ta deprem mi oldu? Tokat'ta son 24 saatte meydana gelen depremler listesi
TOKAT SON DEPREMLER: Tokat'ta deprem mi oldu? Tokat'ta son 24 saatte meydana gelen depremler listesi Tokat son depremler ilde yaşayanlar tarafından takip ediliyor. Hayatımızın bir parçası haline gelen depremin ne zaman, nerede olacağı bilinmediğinden uzmanlar, şiddetli sarsıntılara hazırlıklı olunması ve önlem alınması konusunda uyarılarda bulunuyor. Ülkemiz aktif fay hatları üzerinden bulunduğu için her an deprem yaşanabiliyor. ''Tokat'ta deprem mi oldu, az önce Tokat'ta kaç şiddetinde deprem oldu?'' soruları da bölge halkının sıklıkla yönelttiği sorulardan oldu. İşte, Tokat son dakika depremler...
24.02.2024 Bilgi Rehberi
RİZE SON DEPREMLER: Rize'de deprem mi oldu? Rize'de son 24 saatte meydana gelen depremler listesi
RİZE SON DEPREMLER: Rize'de deprem mi oldu? Rize'de son 24 saatte meydana gelen depremler listesi Rize'de meydana gelen depremler anbean bölge halkı tarafından takip ediliyor. Deprem kuşağında bulunan ülkemizde geçmiş dönemlerde şiddetli depremler meydana geldi. Aktif fay hatları olması nedeniyle ülkemizin farklı bölgelerinde depremler yaşanmaya devam ediyor. Vatandaşlar da Rize'de son dakika deprem olup olmadığını araştırıyor. İşte, Rize'de son depremler...
24.02.2024 Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Fay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.