Adalet Bakanlığı

Adalet Bakanlığı

Son dakika adalet bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan adalet bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan adalet bakanlığı haber sayfamızda...

Adalet Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.535 adalet bakanlığı haberi bulunmuştur.
9. YARGI PAKETİ HABERLERİ SON DURUM 🔴 9. Yargı Paketi ne zaman yürürlüğe girecek, Meclis'e geldi mi? Yeni 9. Yargı paketi içeriği...
9. YARGI PAKETİ HABERLERİ SON DURUM 🔴 9. Yargı Paketi ne zaman yürürlüğe girecek, Meclis'e geldi mi? Yeni 9. Yargı paketi içeriği... Yeni yargı paketi heyecanı yaşanıyor! 9. Yargı Paketi hazırlıklarında sona gelinirken Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yeni yargı paketinin son durumunu paylaştı. Cezasızlık algısını ortadan kaldıracak 9. Yargı Paketi ne zaman çıkacak, içeriği nedir?
20.05.2024 Bilgi Rehberi
Dursun Özbek'ten Ali Koç'a sert tepki! 'Yüreğin yetiyorsa gel'
Dursun Özbek'ten Ali Koç'a sert tepki! 'Yüreğin yetiyorsa gel' Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe derbisinin ardından açıklamalarda bulundu.
19.05.2024 Galatasaray
Yardım iskelesi faaliyete geçti
Yardım iskelesi faaliyete geçti ABD’nin kurduğu yüzer iskele sayesinde Gazze’ye denizden ilk yardımlar ulaştırıldı. Yeni iskele sayesinde yardım girişleri kapanan bölgeye yeni bir insani yardım rotası açılmış oldu.
18.05.2024 Dünya
27 yıl boyunca kayıptı, komşunun evindeki delikte bulundu!
27 yıl boyunca kayıptı, komşunun evindeki delikte bulundu! Lisedeyken kayboldu, ailesi 27 yıl boyunca öldüğünü düşündü, gerçek yalnızca 200 metre uzaktaydı.
17.05.2024 Dünya
Trump'ın 'sus payı' davasında çapraz sorgu yapıldı! Ses kaydı dinletildi
Trump'ın 'sus payı' davasında çapraz sorgu yapıldı! Ses kaydı dinletildi Trump’ın eski avukatı ve sağ kolu olarak bilinen Michael Cohen, “sus payı” davasında ifade vermeyi sürdürdü. Trump’ın avukatı Todd Blanche, Cohen’i yetişkin film oyuncusu Stormy Daniels’a sus payı ödenmesi konusunda Trump ile yaptığını iddia ettiği bir telefon görüşmesi hakkında yalan söylemekle suçladı.
17.05.2024 Dünya
MIT mezunu iki kardeşten 12 saniyede 25 milyon dolarlık vurgun!
MIT mezunu iki kardeşten 12 saniyede 25 milyon dolarlık vurgun! Aylarca üzerine çalıştıkları planı saniyeler içinde uygulayan iki kardeş 25 milyon dolar değerinde Ethereum çaldı. Soygun, 'türünün şu ana kadarki ilk örneği' olarak nitelendirildi.
16.05.2024 Dünya
Yargıtay Başkanı 37. tur oylamasında belli oldu
Yargıtay Başkanı 37. tur oylamasında belli oldu Yargıtay Başkanlığına 37. tur oylamada 193 oy alan Ömer Kerkez seçildi.
14.05.2024 Gündem
Kadın hükümlülere açık görüş
Kadın hükümlülere açık görüş Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 13-17 Mayıs tarihleri arasında ziyaret hakkı bulunan kadın hükümlü ve tutuklularla ilgili alınan kararı paylaştı.
12.05.2024 Gündem
Bakan Tunç açıkladı! Kadın hükümlülere 'Anneler Günü' jesti
Bakan Tunç açıkladı! Kadın hükümlülere 'Anneler Günü' jesti Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 13-17 Mayıs tarihleri arasında ziyaret hakkı bulunan kadın hükümlü ve tutuklularla ilgili alınan kararı paylaştı.
11.05.2024 Gündem
Adalette 2028 hedefleri
Adalette 2028 hedefleri Adalet Bakanlığı’nın 2024-2028 Stratejik Planı’nda, yeni dönemde atılacak adımlar ve yapılacak düzenlemelerin başlıkları tek tek belirlendi.
10.05.2024 Gündem
Bakan Tunç Kocaeli’ye yeni adalet sarayı müjdesi verdi
Bakan Tunç Kocaeli’ye yeni adalet sarayı müjdesi verdi Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kocaeli’de 104 bin metrekare kapalı alana sahip yeni adalet sarayının inşa edileceği müjdesini verdi. Anayasa çalışmalarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Tunç, “Siyasi düşüncesi farklı olan herkes, Türkiye’nin demokratik, sivil ve katılımcı bir anayasaya ihtiyacı olduğunu söylüyor. Darbe anayasası ile yönetilmek Türkiye Yüzyıl’ının başında, Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına girerken Türkiye’ye yakışmaz. Türkiye’nin demokratik, sivil ve katılımcı bir anayasayı hayata geçirmesi lazım” dedi.
9.05.2024 Gündem
Adalet Bakanı Tunç: Adli görüşme odalarının sayısını artırıyoruz
Adalet Bakanı Tunç: Adli görüşme odalarının sayısını artırıyoruz Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Kadına yönelik şiddetin önlenmesi hususu bütün dünyanın da problemi, sadece ülkemizin değil. İstatistiklere baktığımız zaman, tabi bunu bir istatistik meselesi olarak da görmemek lazım, bir kadınımızın bile kötü muameleye maruz kalması hepimizin yüreklerini acıtan bir durum” dedi.
8.05.2024 Gündem
Yargıda usta-çırak dönemi
Yargıda usta-çırak dönemi Adalet Bakanlığı’nca hazırlanan Hakim ve Savcı Yardımcılığı Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı.
8.05.2024 Gündem
‘Kurbanlık sayısı yeterli’
‘Kurbanlık sayısı yeterli’ Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Kurbanla ilgili hiçbir sıkıntı olmayacak” dedi.
8.05.2024 Ekonomi
Adalet Bakanı Tunç: Toplam 2 bin 449 mahkeme kurduk
Adalet Bakanı Tunç: Toplam 2 bin 449 mahkeme kurduk Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, vatandaşların adalet hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak amacıyla 504'ü deprem bölgesinde olmak üzere toplam 2 bin 449 yeni mahkeme kurduklarını açıkladı.
4.05.2024 Gündem
Ev sahibi ve kiracılar dikkat: 7 bin TL'lik kira 14 bin TL'ye çıkarıldı
Ev sahibi ve kiracılar dikkat: 7 bin TL'lik kira 14 bin TL'ye çıkarıldı Ev sahibi ile kiracılar arasından yaşanan birçok anlaşmazlık 1 Eylül’de devreye alınan zorunlu arabuluculuk ile çözüme kavuşmaya başladı. 8 aylık süreçte 85 bin 500 anlaşma sağlandı. Yaşanan bir arabuluculuk örneğinde ise ev sahibi kiracısından 23 bin TL kira istedi. Kiracı ‘12 bin TL’den fazla ödemem’ deyince konu arabulucuya taşındı. Arabulucu huzurunda dikkat çeken bir çözüm üretildi. İşte detaylar...
2.05.2024 Ekonomi
ABD'de yarım asırlık uyuşturucu politikası değişiyor: Esrar yeniden sınıflandırılacak
ABD'de yarım asırlık uyuşturucu politikası değişiyor: Esrar yeniden sınıflandırılacak Esrar, ABD'de 1970 yılından bu yana eroin ve ecstasy'nin de içinde bulunduğu 'Birinci Derece' olarak adlandırılan bir uyuşturucu madde olarak sınıflandırılmış durumda. Ancak bu değişiyor.
1.05.2024 Dünya
Ticaret Bakanlığı'ndan 'IBAN kiralama' uyarısı
Ticaret Bakanlığı'ndan 'IBAN kiralama' uyarısı Ticaret Bakanlığı, IBAN kiralama ilanları başta olmak üzere sosyal mühendislik dolandırıcılığına karşı vatandaşları uyararak; bir banka hesabının maddi menfaat karşılığında başka kişiler tarafından kullanılmasına izin vermenin 'Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Kanunu'na göre suç teşkil ettiğini bildirdi.
26.04.2024 Ekonomi
Taciz mağdurlarına 138,7 milyon $
Taciz mağdurlarına 138,7 milyon $ ABD Adalet Bakanlığı, ulusal jimnastik takımının hapisteki doktoru Larry Nassar’ın cinsel istismar kurbanlarına 138,7 milyon dolar tazminat ödeyecek.
25.04.2024 Dünya
9. YARGI PAKETİNDE SON DURUM 🔴 YENİ YARGI PAKETİ MADDELERİ/İÇERİĞİ! 9. Yargı Paketi ne zaman çıkacak, ceza indirimi var mı?
9. YARGI PAKETİNDE SON DURUM 🔴 YENİ YARGI PAKETİ MADDELERİ/İÇERİĞİ! 9. Yargı Paketi ne zaman çıkacak, ceza indirimi var mı? 9. Yargı paketi düzenlemesi ile ilgili son dakika gelişmeleri takip ediliyor. 8. Yargı paketi kısa süre önce yasalaşmıştı, şimdi gözler yeni yargı paketinde! Bakan Yılmaz Tunç, önceki pakette yer alamayan birçok detayın 9. yargı paketinde bulunacağını belirtti. Peki, 9. yargı paketinde ceza indirimi var mı? Yeni yargı paketinde son durum...
24.04.2024 Bilgi Rehberi
ABD Adalet Bakanlığı, cinsel taciz kurbanlarına 138,7 milyon dolar ödeyecek
ABD Adalet Bakanlığı, cinsel taciz kurbanlarına 138,7 milyon dolar ödeyecek ABD Adalet Bakanlığı, ulusal jimnastik takımının doktoru Larry Nasser’ın kurbanlarına 138,7 milyon dolar tazminat ödeyecek.
24.04.2024 Dünya
Trabzonspor Genel Sekreteri Kemal Ertürk'ten Fenerbahçe maçıyla ilgili açıklama
Trabzonspor Genel Sekreteri Kemal Ertürk'ten Fenerbahçe maçıyla ilgili açıklama Trabzonspor Genel Sekreteri Kemal Ertürk, Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşması sonrası çıkan olaylara ilişkin yazılı açıklamada bulundu
22.04.2024 Trabzonspor
Sur’daki çirkin olaya soruşturma
Sur’daki çirkin olaya soruşturma Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Diyarbakır Sur Belediyesi’ndeki mazbata töreni sırasında, DEM Partililerin makam odasında asılı bulunan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarına yönelik hakaretleri nedeniyle Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olayla ilgili soruşturma başlattığını bildirdi.
21.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Adalet Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.