Adası

Adası

Son dakika Adası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Adası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Adası haber sayfamızda...

Adası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.258 adasi haberi bulunmuştur.
Fikirtepe kentsel dönüşüm alanında tahliye süresi yarın sona  erecek
Fikirtepe kentsel dönüşüm alanında tahliye süresi yarın sona erecekÇevre ve Şehircilik Bakanlığınca Fikirtepe'de yürütülen kentsel dönüşüm projesinde 1299 yapıda 5514 bağımsız birimin tahliyesi amacıyla verilen kanuni süre yarın sona erecek. Söz konusu alandaki vatandaşların yüzde 98'i taşınma işlemlerini tamamlarken, tahliye olmayanların çoğunluğunu ticari faaliyet gösteren bağımsız birimler oluşturuyor.
18.10.2021Emlak
IMDb Top 250 Film Listesi 2021: İzlenmesi Gereken Gelmiş Geçmiş En İyi 250 Film
IMDb Top 250 Film Listesi 2021: İzlenmesi Gereken Gelmiş Geçmiş En İyi 250 FilmDünyanın en iyi filmlerinin yer aldığı IMDb Top 250 film listesinde yerli ve yabancı filmler bulunuyor. Aksiyondan maceraya, bilim kurgudan fantastiğe, komediden drama kadar çeşit çeşit filmlerin yer aldığı listede dünya genelinde kültleşmiş durumda. Dünyanın en iyi filmleri IMDb Top 250 listesinde yayınlanmaktadır. İzlendiğinde kendine hayran bırakan filmler gelmiş geçmiş en iyi yapımlar arasında yer alıyor. Gelmiş geçmiş en iyi 250 film önerisi için “IMDb Top 250 Film Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.10.2021Kültür Sanat
Akdeniz'in kapısını Türklere açan ada! Dönüm noktası oldu
Akdeniz'in kapısını Türklere açan ada! Dönüm noktası olduRodos, mitolojik hikâyelerin odağında bir ada olmasının yanı sıra, stratejik konumu itibarıyla da oldukça önemli bir yerleşim. Pek çok uygarlığın izlerini günümzüde de yaşatan Rodos, Osmanlı tarihi için de bir dönüm noktası. Kanuni Sultan Süleyman döneminde fethededilen Rodos, Akdeniz'de Türk hakimiyetinin kurulmasında da önemli bir paya sahip. Dünyanın Yedi Harikası'ndan birinin bulunduğu bu tarihi adaya yakından bakalım.
18.10.2021Tatil
Bornova’ya Kültür Adası
Bornova’ya Kültür Adasıİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bornova’nın tarihi ve kültürel değerlerini turizme kazandırmak için Dünya Kenti İzmir Derneği, Levantenler Derneği ile Hizmet Sektörü Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Derneği öncülüğünde hazırlanan Bornova Kültür Adası projesinin ön tanıtım toplantısına katıldı...
18.10.2021Ege
Ağrı’nın gölgesinde
Ağrı’nın gölgesindeDoğubayazıt’a bir tık yolum kalmıştı ki o heybetli duruşuyla Ağrı Dağı karşıladı beni. Çok heyecan verici bir manzaraydı. Havanın bulutlu, benim 1500 küsur rakımda olmama rağmen; “hey küçük, hoş geldin” der gibiydi
17.10.2021Pazar
Filipinler'deki sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor
Filipinler'deki sel felaketinde bilanço ağırlaşıyorFilipinler'in kuzeyinde tropikal fırtına Kompasu'nun neden olduğu sel ve heyelanlarda hayatını kaybedenlerin sayısı 22'ye yükseldi, 16 kişi kayboldu.
16.10.2021Dünya
Uzaylı gibi! Karaya vurdu, herkese korku saldı
Uzaylı gibi! Karaya vurdu, herkese korku saldıGizemli bir deniz canlısı karaya vurdu. Uzaylı gibi gözüktüğü için görenlerin korku ile yaklaştığı bu canlı pembe ve saydam yapısıyla dikkat çekiyor. Facebook üzerinden paylaşılan görüntüler ile ‘gündem’ olan bu canlı şaşkınlık yarattı.
16.10.2021Dünya
Köpek balığı saldırısına uğrayan 34 yaşındaki adam ağır yaralandı
Köpek balığı saldırısına uğrayan 34 yaşındaki adam ağır yaralandıAvustralya’nın Queensland eyaletindeki Whitsundays bölgesinde köpek balığının saldırısına uğrayan 34 yaşındaki kişi yaralı kurtuldu.
16.10.2021Dünya
Gerçekleri gizlemek ile suçlanıyor! Pilot hakim karşısına çıkacak
Gerçekleri gizlemek ile suçlanıyor! Pilot hakim karşısına çıkacakBoeing’in eski baş test pilotuna, 2018 ve 2019 yıllarındaki uçak kazalarında toplam 346 kişinin ölümüne neden olan 737 Max modelinin uçuş kontrolleriyle ilgili federal yetkilileri yanılttığı iddiasıyla dava açıldı.
15.10.2021Dünya
İngiltere, AB'nin çözümünü yetersiz buldu
İngiltere, AB'nin çözümünü yetersiz bulduİngiltere Brexit Bakanı David Frost, Avrupa Birliği'nin (AB) Kuzey İrlanda Protokolü'ne yönelik teklifinin yeterli olmadığını, Avrupa  Adalet Divanı'nın denetleyici rolünün de değiştirilmesi gerektiğini ifade etti.
15.10.2021Dünya
En son nerede deprem oldu? Bugün deprem oldu mu? 15 Ekim son depremler listesi
En son nerede deprem oldu? Bugün deprem oldu mu? 15 Ekim son depremler listesiBugün deprem oldu mu? Vatandaşlar bulundukları bölgede deprem olup olmadığını sorguluyor. Kandilli Rasathanesi son depremler listesini güncellemeye devam ediyor. Peki, en son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu?
15.10.2021Gündem
Yunan basınında korku büyüyor! İmza yetmedi...
Yunan basınında korku büyüyor! İmza yetmedi...Son dakika haberlere göre, Türkiye'nin bölgesel etkisinin artması üzerine paniğe kapılan Atina, artık safını açıkça belli eden ABD ile savunma işbirliği protokolünü imzaladı. Yunan basınında 'ABD'nin Yunanistan üzerindeki etkisinin artması' coşkuyla karşılanırken, Yunan Kathimerini gazetesi yazarı ciddi bir uyarıda bulundu.
15.10.2021Dünya
Oruç Reis kimdir, nasıl öldü? Kızıl Sakal (Oruç Reis) ne zaman öldü, kaç kardeşti?
Oruç Reis kimdir, nasıl öldü? Kızıl Sakal (Oruç Reis) ne zaman öldü, kaç kardeşti?Oruç Reis, denizlere hakimiyeti ile bilinen ünlü denizcidir. Baba Oruç, Barbaros ve Kızıl Sakal unvanları ile bilinen Oruç Reis, Barbaros Hayreddin Paşa'nın da ağabeyidir. Peki, Oruç Reis neden öldü?
14.10.2021Cadde
Son dakika... Yunan basınında yeni korku! 'Türk hava sanayisi eskisi gibi değil'
Son dakika... Yunan basınında yeni korku! 'Türk hava sanayisi eskisi gibi değil'Bugün imzalayacağı anlaşmayla egemenlik haklarını savunması için ABD'ye bel bağlayacak olan Yunanistan'da, yeni bir kaygı baş gösterdi. Yunan basını, Ankara'nın yerli havacılık sanayisindeki atılımlarını, kaygıyla sayfalarına taşıdı.
14.10.2021Dünya
Son depremler son dakika Kandilli - AFAD: 14 Ekim deprem mi oldu, nerede deprem oldu?
Son depremler son dakika Kandilli - AFAD: 14 Ekim deprem mi oldu, nerede deprem oldu?En son nerede, kaç şiddetinde deprem meydana geldi? Vatandaşlar bulundukları bölgede deprem olup olmadığını Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından yayınlanan son dakika depremler listesine bakarak görebiliyor. Peki, bugün deprem oldu mu? İşte 14 Ekim depremler Kandilli.
14.10.2021Gündem
La Palma'da lavlar 90 evi daha yakıp geçti!
La Palma'da lavlar 90 evi daha yakıp geçti!İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı'ndan çıkan lavlar son 24 saatte 24,4 hektarlık alanda daha ilerleyerek 90 evi daha yakıp yıktı.
14.10.2021Dünya
Yılan uyarısı! Şehre kadar indiler, dünyanın en zehirlisi
Yılan uyarısı! Şehre kadar indiler, dünyanın en zehirlisiFarklı yılan türlerinin sayısında önemli bir artış var. Özellikle yaşanan iklim değişiklikleri sebebiyle sürüngenlerin sayısı bazı bölgelerde artıyor. Avustralyalı bir yılan avcısı ise devasa yılanların sayısında önemli bir artış yaşandığını söyleyerek, uyardı.
14.10.2021Dünya
Filipinler'deki sel ve heyelanlarda hayatını kaybedenlerin sayısı 19'a yükseldi
Filipinler'deki sel ve heyelanlarda hayatını kaybedenlerin sayısı 19'a yükseldiFilipinler'in kuzeyinde tropikal fırtına Kompasu'nun  neden olduğu sel ve heyelanlarda hayatını kaybedenlerin sayısı 19'a yükseldi, 14 kişi kayboldu.
14.10.2021Dünya
AB'den yaşanan sorunlara çözüm teklifi
AB'den yaşanan sorunlara çözüm teklifiAvrupa Birliği (AB), İngiltere ve Kuzey İrlanda arasındaki ticarette Brexit nedeniyle uygulanan gümrük kontrollerini azaltmayı teklif etti.
14.10.2021Uzmanpara
Son dakika... Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı ABD planı ortaya çıktı!
Son dakika... Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı ABD planı ortaya çıktı!Fransa'nın ardından ABD ile yarın savunma anlaşması imzalamaya hazırlanan Yunanistan'ın gözü kulağı, Washington'da açıklanacak mektuba çevrildi. Mektupta yer alabilecek 'egemenlik hakları' gibi ifadeler, Türkiye ve ABD'yi karşı karşıya getirebilir.
13.10.2021Dünya
Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı ABD planı ortaya çıktı!
Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı ABD planı ortaya çıktı!Fransa'nın ardından ABD ile yarın savunma anlaşması imzalamaya hazırlanan Yunanistan'ın gözü kulağı, Washington'da açıklanacak mektuba çevrildi. Mektupta yer alabilecek 'egemenlik hakları' gibi ifadeler, Türkiye ve ABD'yi karşı karşıya getirebilir.
13.10.2021Haberler
Burada hiç erkek yok! 400 kadının yaşayıp yönettiği ada
Burada hiç erkek yok! 400 kadının yaşayıp yönettiği adaEstonya’daki bu ada sadece kadınlar tarafından yönetiliyor. Erkeklerin olmadığı adada kadınlar her işi yapıyor ve sorunsuz bir şekilde yıllardır yaşıyorlar. 400 kadının yaşadığı adada erkek nüfus yok denecek kadar az. İşte, kadınlar tarafından yönetilen Kihnu adasının güçlü kadınları.
13.10.2021Tatil
Mafyanın doğdu yer: Sicilya
Mafyanın doğdu yer: SicilyaSicilya, Akdeniz'in en büyük adası. İtalya'ya bağlı olan ada, anakaradan Messina Boğazı ile ayrılır. Tarih boyunca farklı toplulukların akınına uğramış olan adada Romalılar, Normanlar, Araplar, Yunanlar ve İtalyanlar hüküm sürdü. Hal böyle olunca bölgenin kültürü de çok renkli bir hal aldı. Mafyanın doğduğu topraklar olarak bilinen Sicilya aynı zamanda Avrupa'nın en etkin yanardağlarından biri olan Etna'ya da ev sahipliği yapıyor.
13.10.2021Tatil
İskorpitle dünya şampiyonluğu
İskorpitle dünya şampiyonluğuDünya Su Altı Sporları Konfederasyonu’nun (CMAS) her yıl düzenlediği Su Altı görüntüleme yarışmasının 18’incisi Portekiz’in Maderia Adaları’nda gerçekleşti.
13.10.2021Gündem
Günlerdir devam ediyor! Alarm verildi: Tahliye!
Günlerdir devam ediyor! Alarm verildi: Tahliye!İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı'ndan çıkan lavların bölgedeki riskleri artırmasıyla 800 kişinin daha evlerinden tahliye edildiği açıklandı.
12.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDson dakika haberlerYunanistanegefilipinler

Adası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.