Adil Karaismailoğlu

Adil Karaismailoğlu

Son dakika Adil Karaismailoğlu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Adil Karaismailoğlu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Adil Karaismailoğlu haber sayfamızda...

Adil Karaismailoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 617 adil karaismailoglu haberi bulunmuştur.
TCDD kamu hizmeti 2023’e uzatılacak
TCDD kamu hizmeti 2023’e uzatılacakAK Parti, Meclis’e 12 maddelik mini bir torba yasa teklifi sundu. Yeni yasa teklifine göre, TCDD Taşımacılık AŞ’nin 31 Aralık 2020’de sona eren “kamu hizmeti yükümlülüğü” 3 yıl daha uzatılacak.
2.03.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan açıkladı! İstanbul'a iki raylı sistem hattı daha geliyor..
Son dakika: Bakan açıkladı! İstanbul'a iki raylı sistem hattı daha geliyor..Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'a, Altunizade-Çamlıca ve Kazlıçeşme-Sirkeci hatları olmak üzere iki raylı sistem hattı daha kazandıracaklarını bildirdi.
1.03.2021Ekonomi
Halkalı-Havalimanı Metrosu'nun son kesiminin kazısı yarın başlayacak
Halkalı-Havalimanı Metrosu'nun son kesiminin kazısı yarın başlayacakİstanbul'da ulaşımı kolaylaştıracak stratejik hatlardan Halkalı-Havalimanı Metrosu'nun son kesimi için kazı çalışmaları Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun da katılacağı törenle yarın başlayacak.
28.02.2021Ekonomi
Türksat 5A uydusu için önemli gelişme: Kapsama alanı ve kapasite artacak!
Türksat 5A uydusu için önemli gelişme: Kapsama alanı ve kapasite artacak!Türksat AŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, kullanımdaki uyduların "fırlatma artı 1 yıl" olarak üretim sözleşmesi kapsamında sigortalı olduklarını belirterek, "Bunların sigorta süresi bittiğinde, diğer uydularımızla birlikte yerli ve milli sigorta şirketimiz vasıtasıyla yıllık sigortalanma sürecini devam ettireceğiz." dedi.
28.02.2021Teknoloji
Türksat 5A da diğer uydularla birlikte yerli ve milli sigorta şirketine emanet edilecek
Türksat 5A da diğer uydularla birlikte yerli ve milli sigorta şirketine emanet edilecekTürksat AŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, kullanımdaki uyduların "fırlatma artı 1 yıl" olarak üretim sözleşmesi kapsamında sigortalı olduklarını belirterek, "Bunların sigorta süresi bittiğinde, diğer uydularımızla birlikte yerli ve milli sigorta şirketimiz vasıtasıyla yıllık sigortalanma sürecini devam ettireceğiz." dedi.
28.02.2021Ekonomi
Biz hayatımızı ortaya koyuyoruz
Biz hayatımızı ortaya koyuyoruzKızılcahamam Tüneli açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Ülkemizin bütünlüğü, devletimizin bekası söz konusu olduğunda gerekiyorsa hayatımızı ortaya koyuyoruz’ dedi
28.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Hayatımızı ortaya koyuyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Hayatımızı ortaya koyuyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam – Çerkeş Tüneli Açılış Töreni'ne canlı bağlantı ile katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Bir zamanlar kurduğumuz köprüleri gösterip 'buradan koyun sürüleri mi geçireceksiniz?' diye dalga geçiyorlardı. Fakat bu eserler tamamlanıp hizmete açıldığında ilk ve en çok böyle diyenlerin oralardan istifade ettiklerini gördük." dedi. Erdoğan açıklamalarında beka vurgusu yaparken, "Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birliği, devletimizin bekası söz konusu olduğunda gerekiyorsa hayatımızı ortaya koyuyoruz." ifadelerini kullandı.
27.02.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Hayatımızı ortaya koyuyoruz
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Hayatımızı ortaya koyuyoruzGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam – Çerkeş Tüneli Açılış Töreni'ne canlı bağlantı ile katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Bir zamanlar kurduğumuz köprüleri gösterip 'buradan koyun sürüleri mi geçireceksiniz?' diye dalga geçiyorlardı. Fakat bu eserler tamamlanıp hizmete açıldığında ilk ve en çok böyle diyenlerin oralardan istifade ettiklerini gördük." dedi. Erdoğan açıklamalarında beka vurgusu yaparken, "Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birliği, devletimizin bekası söz konusu olduğunda gerekiyorsa hayatımızı ortaya koyuyoruz." ifadelerini kullandı.
27.02.2021Siyaset
Bakanı Karaismailoğlu Zonguldak'ta Mithatpaşa Tünelleri'nde incelemelerde bulundu
Bakanı Karaismailoğlu Zonguldak'ta Mithatpaşa Tünelleri'nde incelemelerde bulunduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakanlık olarak Türkiye'de ulaşım ve haberleşme hizmetleri için hükümetleri döneminde yaptıkları harcamanın 914 milyar liraya yaklaştığını belirterek, "Bu bütçe aslında, Türkiye'nin gelişmekte olan ülkeler arasına girmesine temel teşkil edecek bir altyapının oluşturulması, dünya ve bölgesi ile her anlamda bağlarının sağlamlaştırılması yolunda değerlendirilmiştir." dedi.
26.02.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu, Filyos Limanı'nda incelemelerde bulundu
Bakan Karaismailoğlu, Filyos Limanı'nda incelemelerde bulunduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Zonguldak kıyılarında yükselen Filyos Limanı'nın, bir liman olmanın ötesinde hem bölgeyi hem de ülkeye lojistik alanında bir adım daha ileriye taşıyacak "dev bir lojistik merkez" projesi olduğunu söyledi.
26.02.2021Ekonomi
Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli yarın açılıyor
Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli yarın açılıyorAnkara'nın Kızılcahamam ilçesini Çankırı'nın Çerkeş ilçesine bağlayan 2 bin 71 metrelik Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli, yarın hizmete girecek.
26.02.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu, Iraklı mevkidaşı ile görüştü
Bakan Karaismailoğlu, Iraklı mevkidaşı ile görüştüUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Irak'ın alt yapı geliştirme hamlesinde güçlü iş birlikleri kurmayı amaçladıklarını belirterek, "Ülkelerimiz arasında yeni bir kara sınır kapısı açılması ve doğrudan demir yolu bağlantısı kurulması önceliğimizdir." dedi.
25.02.2021Ekonomi
Son dakika: Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: İnadına yapacağız buna da alışacaklar
Son dakika: Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: İnadına yapacağız buna da alışacaklarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'de konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Karşımıza kim dikilirse dikilsin, önümüze hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın, geride hangi oyunlar oynanırsa oynansın, ülkemize, milletimize ve İstanbul'a hizmet davamızdan asla vazgeçmedik." ifadelerine yer verdi. Erdoğan, Gezi olaylarına dair "Bundan sonra da ola ki böyle bir yola tevessül edecek olurlarsa bu millet bunun bedelini çok ağır ödetir." dedi. Kanal İstanbul hakkında da konuşan Erdoğan, "Engellemeye çalışıyorlar ya, şimdi tüm teknik çalışmalar tamamlandı. İnadına yapacağız buna da alışacaklar" dedi. Erdoğan "Önümüzdeki salı günü İnsan Hakları Eylem Planını milletimiz ile paylaşacağız." şeklinde konuştu. Öte yandan kongrede konuşmasına başlamadan önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Ederlezi ve Karadeniz türküsüyle herkesi büyüleyen görme engelli Tuana Şahin, 'Beraber Yürüdük Biz Yollarda' şarkısını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Tuana'ya eşlik etti.
25.02.2021Siyaset
Bakan açıkladı! Mobil abone sayısı 82 milyonu geçti
Bakan açıkladı! Mobil abone sayısı 82 milyonu geçtiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'de genişbant internet abone sayısının geçen yılın sonunda yaklaşık 82,4 milyona ulaştığını, toplam mobil abone sayısının ise 82,1 milyonu geçtiğini bildirdi.
24.02.2021Ekonomi
5G’de yerli ve milli ilk faz martta tamam
5G’de yerli ve milli ilk faz martta tamamUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 5G sistemine yerli ve milli imkanlarla geçeceklerini belirterek, “projemizin ilk fazı martta tamamlanacak” dedi.
24.02.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: 5G sistemine yerli ve milli imkanlarla geçeceğiz
Bakan Karaismailoğlu: 5G sistemine yerli ve milli imkanlarla geçeceğizUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da vurguladığı gibi 5G sistemine yerli ve milli imkanlarla geçeceklerini ve bundan gurur duyduklarını belirterek, "Projemizin ilk fazı mart ayında tamamlanacak. Diğer fazlara ilişkin çalışmalarımız da devam ediyor. Tüm fazları tamamladığımızda alnımızın akı ile 5G'ye geçeceğiz." dedi.
23.02.2021Ekonomi
Kiraları iptal edilen işletmeciler konuştu!
Kiraları iptal edilen işletmeciler konuştu!Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünce işletilen havalimanlarında faaliyet gösteren hava yolu, yer hizmet kuruluşları ve ticari hacim işleten kiracılar için 2020 yılı içinde düzenlenen ve vadesi 31 Ocak'a ötelenen kira bedeli faturalarına ait tutarların iptal edilmesi havalimanlarındaki esnafı memnun etti.
22.02.2021Ekonomi
Saraç’ı devletin zirvesi uğurladı
Saraç’ı devletin zirvesi uğurladıYÖK Başkanı Yekta Saraç’ın babası M. Emin Saraç, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Başkanı Şentop ve bakanların da katıldığı törenin ardından toprağa verildi. Erdoğan, “Yakından tanıma fırsatını bulduğumuz için mutluyuz” dedi
22.02.2021Siyaset
Çorum'da yapımı devam eden Kırkdilim Tünelleri'nde sona geliniyor
Çorum'da yapımı devam eden Kırkdilim Tünelleri'nde sona geliniyorKaradeniz Bölgesi'ni İç Anadolu'ya bağlayan en önemli güzergahlar arasında yer alan Çorum'da inşa edilen Kırkdilim Tünelleri'nde sona yaklaşılıyor.
21.02.2021Ekonomi
Son dakika... İslam alimi M. Emin Saraç'a veda
Son dakika... İslam alimi M. Emin Saraç'a vedaGelen son dakika haberine göre; YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın babası, Hadis alimi Muhammed Emin Saraç için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. "Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhterem hocamızı imam hatip okulu yıllarından itibaren tanıdım, tanıyorum. O günden, son dönemdeki yaşadığı sıkıntılara kadar zaman zaman fırsat buldukça ziyaretlerine de hep gittim ve bu ziyaretlerimde de kendisinden çok ama çok istifade ettim. Rabbim inşallah bizleri sevgili habibinin Liva-ül hamd ismiyle müsemma sancağı altında da beraber haşru cem eylesin" dedi.
21.02.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu'ndan Çamlıca Kulesi'nde inceleme
Bakan Karaismailoğlu'ndan Çamlıca Kulesi'nde incelemeUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çamlıca Kulesi'ni ziyaret etti. Son hazırlıkların yapıldığını anımsatan Karaismailoğlu, açıklamalarda bulundu.
20.02.2021Ekonomi
15 milyar dolarlık hedefe kararlı adım
15 milyar dolarlık hedefe kararlı adımCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Azerbaycan ile Türkiye arasında 138 maddelik Karma Ekonomik Komisyon Protokolü’nün imzalandığını duyurdu. Oktay, protokolün iki ülke arasındaki 15 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine önemli katkı yapacağını söyledi
20.02.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalar atıldı!
Son dakika: Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalar atıldı!Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ticaretin önemine değinerek, "Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerine rağmen 2020 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 5 artarak, enerji dahil 4,6 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir." dedi.
19.02.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan açıkladı! Yüzde 50 indirimli olacak
Son dakika: Bakan açıkladı! Yüzde 50 indirimli olacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "DHMİ tarafından işletilen havalimanlarından 2020 için kira alınmayacak." ifadelerini kullandı.
19.02.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu, Ankara-Kahramankazan yolu şantiyesinde incelemelerde bulundu
Bakan Karaismailoğlu, Ankara-Kahramankazan yolu şantiyesinde incelemelerde bulunduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, günde ortalama 63 bin aracın geçtiği, önemli sanayi merkezlerine de hizmet veren Ankara-Kahramankazan yolu projesine ilişkin, "2021 içinde 14 kilometre daha tamamlayarak 17 kilometreye ulaşacağız. Haziran sonu hedefimiz ise Saray Kavşağı'nı bitirerek hizmet almak." dedi.
19.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

adil karaismailoğlubakanistanbulaçılışTürkiye

Adil Karaismailoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.