Adli Tatil

Adli Tatil

Son dakika adli tatil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan adli tatil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan adli tatil haber sayfamızda...

Adli Tatil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.395 adli tatil haberi bulunmuştur.
Adli tatil ne zaman 2024? Adli tatil nedir, adli tatilde görülen davalar neler?
Adli tatil ne zaman 2024? Adli tatil nedir, adli tatilde görülen davalar neler? Adli tatil tarihleri, adliyelerde işi olanlar tarafından merakla sorgulanıyor. Her yıl belirli zaman aralıklarında adliye personelleri çalışmalarına ara veriyor. Adli tatil sürecinde kimi davalar görülmüyor. Peki, 2024 adli tatil ne zaman, hangi davalar görülür?
3.04.2024 Bilgi Rehberi
ADLİ TATİL TARİHİ 2024: Adli tatil ne zaman başlıyor, bitiyor? Adli tatilde görülen davalar...
ADLİ TATİL TARİHİ 2024: Adli tatil ne zaman başlıyor, bitiyor? Adli tatilde görülen davalar... Adli tatil süreci, adliyelerde işleri olanlar ve çalışan kesim tarafından takip ediliyor. Adli tatilde adliye personelleri ve adliyeler çalışmalarına ara veriyor. 2024 adli tatil başlangıcı ne zaman?
24.02.2024 Bilgi Rehberi
Antalya'da arbede: Yıkıma izin vermeyenlere gözaltı
Antalya'da arbede: Yıkıma izin vermeyenlere gözaltı Antalya’da tapusu olmayan ve yıkım kararı verilen 66 daireden oluşan 26 yıllık sitede mühür arbedesi yaşandı.
31.08.2023 Gündem
5 yaşındaki Zeynep'in ölümünde jet tahliye! 'Çocuğuma oyuncak yerine mezar taşı beğeniyorum'
5 yaşındaki Zeynep'in ölümünde jet tahliye! 'Çocuğuma oyuncak yerine mezar taşı beğeniyorum' Ankara’da evinin önünde otomobilden inip yola çıkan Zeynep Ela Bülbül'e (5) çarparak hayatını kaybetmesine neden olduğu suçlamasıyla tutuklanan servis minibüsünün sürücüsü İsmail A. (58), ilk duruşmada tahliye edildi.
8.08.2023 Gündem
Kontrata imza atmak yerine haciz işlemi başlattı
Kontrata imza atmak yerine haciz işlemi başlattı Ev sahibi kiracı davalarında her gün yeni bir olay yaşanıyor. Bu kez Antalya'da bir ev sahibi, 3 yıllık kiracısına yüzde 25 zam oranında anlaştı. Ardından ise kiracı yeni kontratı beklerken, hayatının şokunu yaşadı.
7.08.2023 Haberler
Ev sahibi kiracı davalarında yeni perde! Kontrata imza atmak yerine haciz işlemi başlattı
Ev sahibi kiracı davalarında yeni perde! Kontrata imza atmak yerine haciz işlemi başlattı Ev sahibi kiracı davalarında her gün yeni bir olay yaşanıyor. Bu kez Antalya'da bir ev sahibi, 3 yıllık kiracısına yüzde 25 zam oranında anlaştı. Ardından ise kiracı yeni kontratı beklerken, hayatının şokunu yaşadı. İşte detaylar...
7.08.2023 Ekonomi
ADLİ TATİL NE ZAMAN SONA ERECEK? 2023 Adli Tatil başlangıç ve bitiş tarihleri...
ADLİ TATİL NE ZAMAN SONA ERECEK? 2023 Adli Tatil başlangıç ve bitiş tarihleri... Adli tatil tarihler merak konusu olmaya devam ediyor. Her yıl belirli tarihlerde Hakim, Savcı ve Hukuk görevlileri için adli tatil süreci yer alıyor. Mahkemelerde davaları olan veya dava açmak için hazırlanan vatandaşlar Adli tatil sürelerini merak ediyor. İşte başlangıç ve bitiş tarihleri...
2.08.2023 Bilgi Rehberi
ADLİ TATİL BİTİŞ TARİHİ 2023: Adli tatilde dava açılır mı? Adli tatilde görülen işler...
ADLİ TATİL BİTİŞ TARİHİ 2023: Adli tatilde dava açılır mı? Adli tatilde görülen işler... Adli tatil süreci başladı. Adliyelerde işleri olanlar ise adli tatil bitiş tarihi ile beraber adli tatilde görülen işler aramasına yöneldi. Her yıl gerçekleşen adli tatil, belirli tarihlerde uygulanıyor. Peki, 2023 adli tatilde dava açılır mı?
26.07.2023 Bilgi Rehberi
Adalet Bakanı Tunç açıkladı: Adli tatil döneminde yargılamalara devam edilecek
Adalet Bakanı Tunç açıkladı: Adli tatil döneminde yargılamalara devam edilecek Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yarın başlayacak adli tatil dönemi süresince adliyelerde nöbetçi mahkemelerce, Yargıtay ve Danıştay'da da nöbetçi heyetler tarafından kanunla belirtilen yargılamalara devam edileceğini duyurdu.
19.07.2023 Gündem
Adli tatil ne zaman başlıyor, hangi tarihte bitiyor? 2023 Adli tatil tarihleri...
Adli tatil ne zaman başlıyor, hangi tarihte bitiyor? 2023 Adli tatil tarihleri... Adil tatil süreci, adliyelerde, mahkemelerde işleri olanlara tarafından merakla araştırılan konulardan. Davaları devam edenler vatandaşlar, Yaz aylarının gelmesiyle 2023 adli tatil tarihlerini araştırılıyor. Peki, bu yıl adli tatil ne zaman başlıyor, bitiyor?
8.06.2023 Bilgi Rehberi
4 kişinin öldüğü kazayı yapan TIR şöförü, 'Ailem perişan' diyerek mektupla tahliyesini istedi
4 kişinin öldüğü kazayı yapan TIR şöförü, 'Ailem perişan' diyerek mektupla tahliyesini istedi Bursa'nın Kestel ilçesinde 4 kişinin öldüğü, 22 kişinin yaralandığı, 22 aracın ise hasar gördüğü trafik kazası sonrası tutuklanan TIR şoförü Faruk Eskiçırak, bulunduğu cezaevinden mahkemeye mektup göndererek, tahliyesini istedi. Eskiçırak mektubunda, 3 çocuğuyla ortada kalan eşinin çok zor durumlar yaşadığını belirterek, "Ailemi ve çocuklarımı kaybetmek, bu evliliği yıkmak istemiyorum. Hangi koşullarda olursa tahliyemi talep ediyorum" dedi.
2.08.2022 Gündem
İstanbul'da kanlı baskınlar! 2 kişiyi öldürdü, ifadesi ortaya çıktı
İstanbul'da kanlı baskınlar! 2 kişiyi öldürdü, ifadesi ortaya çıktı İstanbul’da dün Bakırköy’de avukat Servet Bakırtaş’ı sonra da Büyükçekmece’ye giderek 71 yaşındaki Öznur Tufan’ı silahla vurarak öldüren Abdullah Türkoğlu’nun emniyette verdiği ifade ortaya çıktı. İfadesinde cinayetleri detaylıca anlatan şüpheli, 'bugünleri özellikle seçtim” dedi. Türkoğlu tutuklanarak cezaevine gönderildi.
7.07.2022 Gündem
Fenerbahçe'den UEFA'ya dava sinyali: Bütün hukuk yollarını kullanacağız
Fenerbahçe'den UEFA'ya dava sinyali: Bütün hukuk yollarını kullanacağız Fenerbahçe Kulübü, "Futbolda şike kumpası" davasının gerekçeli kararıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.
24.09.2021 Fenerbahçe
2021 Adli tatil ne zaman sona erecek? 2021 Adli tatil tarihleri...
2021 Adli tatil ne zaman sona erecek? 2021 Adli tatil tarihleri... 2021 Adli tatil ne zaman sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Yargı mensuplarının her yıl yılın belli dönemleri içerisinde toplu olarak tatil yaptıkları sürece Adli tatil adı veriliyor. 20 Temmuz'da başlayan Adli tatilin ne zaman sona ereceği vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor
27.07.2021 Gündem
Adli tatil ne zaman başlar 2021? Adli tatilde çalışma sistemi nasıl?
Adli tatil ne zaman başlar 2021? Adli tatilde çalışma sistemi nasıl? Adli tatil ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatil için vakit yaklaşıyor. Binlerce hakim, savcı ve adliye çalışanı adli tatil süresini araştırıyor. İşte o tarihler.
6.07.2021 Gündem
Yüksek yargı taşınıyor
Yüksek yargı taşınıyor Yargıtay'ın daha etkin ve verimli hale getirilmesi amacıyla 46 olan daire sayısının 24'e, üye sayısının da 200'e indirilmesi için çalışmalar sürerken, yeni binasını temmuz ayında teslim alacağı açıklandı. Yargıtay'da, taşınma hazırlıklarının da başladığı, yeni adli yıla kadar tamamlanmasının beklendiği öğrenildi. Yargıtay üyeleri, savcı ve tetkik hakimler ile personele eşyalarını toplamaları için çağrıda bulunulduğu belirtildi. Adli tatil sonrası dosyaların da taşınacağı bildirildi.
26.06.2021 Gündem
Güzelbahçe, go-kart pistini istemiyor
Güzelbahçe, go-kart pistini istemiyor Güzelbahçe Belediyesi, Güzelbahçe Kültür, Çevre Ve Güzelleştirme Derneği (GÜLDER), Ege Çevre Derneği (EGEÇEP), CHP Güzelbahçe ilçe yöneticileri ve halk go-kart pist alanı çevresinde insan zinciri oluşturarak tarım alanına asfalt dökülme girişimini bir kez daha protesto etti...
9.08.2020 Ege
Adli tatil yarın başlıyor
Adli tatil yarın başlıyor Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatil yarın başlayacak. Adli tatil 31 Ağustos'ta sona erecek.
19.07.2020 Gündem
O gece yaşananlar
O gece yaşananlar 15 Temmuz’da saat 22.00’den itibaren başlayan ve 21 saatte kontrol altına alınan hain darbe girişiminde saat saat şu gelişmeler yaşandı.
15.07.2020 Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kovid-19 kongresinde konuştu: Eğitime ara vermeyi  asla düşünmüyoruz
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kovid-19 kongresinde konuştu: Eğitime ara vermeyi asla düşünmüyoruz Milli Eğitim Bakanı Selçuk, eğitim-öğretimin yaz ayları boyunca EBA üzerinden devam edeceğini belirtti. Selçuk, koronavirüs sürecini telafi için çalışmaların devamının geleceğini de bildirdi
25.06.2020 Eğitim
Türkiye'nin corona virüsle mücadelesi! Son 24 saatte neler yaşandı?
Türkiye'nin corona virüsle mücadelesi! Son 24 saatte neler yaşandı? Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 2 bin 704 kişiye yeni tip corona virüs (Kovid-19) tanısı konulduğunu, 46 kişinin daha hayatını kaybettiğini, toplam vaka sayısının 13 bin 531'e, can kaybının 214'e, toplam iyileşen hasta sayısının da 243'e ulaştığını açıkladı
31.03.2020 Gündem
Bakan Gül'den son dakika infaz düzenlemesi açıklaması
Bakan Gül'den son dakika infaz düzenlemesi açıklaması Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti'nin üzerinde çalıştığı, infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifinin çok gecikmeden TBMM gündemine geleceğini belirterek, "Bizim de gözümüz kulağımız Meclis'te." dedi.
31.03.2020 Siyaset
Adli tatil ne zaman bitiyor? 2019 adli yıl hangi gün başlıyor?
Adli tatil ne zaman bitiyor? 2019 adli yıl hangi gün başlıyor? Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatil sona eriyor. Binlerce çalışan ise adli tatil ne zaman sona eriyor sorusunun cevabını arıyor. İşte adli yılın başlayacağı gün ve adli tatil ile ilgili tüm detaylar...
1.09.2019 Gündem
Yeni adli yıl başlıyor! Pazartesi...
Yeni adli yıl başlıyor! Pazartesi... Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatil sona ererken, yargılamalara pazartesi günü itibarıyla devam edilecek.
31.08.2019 Gündem
23 yıl sonra öğrendi! Hayatı karardı...
23 yıl sonra öğrendi! Hayatı karardı... Ankara'da, Ramazan Sarı (23), 3 yaşındayken annesinden boşanan babası ölünce 'Ramazan Balcıoğlu' adına düzenlenmiş ikinci kimliğinin olduğunu öğrendi. Durumu düzelttirmek için nüfus müdürlüğüne giden Sarı, sahte kimlik bulundurmaktan gözaltına alındı. Adli kontrolle serbest bırakılan Sarı, askerliğini yapmasına rağmen kaçak göründüğü ve çift seçmen kaydından hakkında dava açıldığını öğrendi.
21.07.2019 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Adli Tatil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.