Adli Yargı

Adli Yargı

Son dakika adli yargı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan adli yargı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan adli yargı haber sayfamızda...

Adli Yargı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.002 adli yargı haberi bulunmuştur.
Son dakika... Adalet Bakanlığı sınav sonuçları açıklandı!
Son dakika... Adalet Bakanlığı sınav sonuçları açıklandı!ÖSYM Başkanı Aygün, 25-26 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen 2021-Adalet sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu.
20.01.2022Gündem
Yargıtay Başkanı Akarca: Ceza dosyalarında birikmiş iş yükü, yarı oranında azaldı
Yargıtay Başkanı Akarca: Ceza dosyalarında birikmiş iş yükü, yarı oranında azaldıYargıtay Başkanı Mehmet Akarca, "2020 yılının sonunda Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nda devreden dosya sayısı 203 bin 632 iken, 2021 yılı sonunda 97 bin 8 olmuştur. Ceza dosyalarında birikmiş iş yükü yarı oranında azalmıştır. Dosya sayısını azaltarak tasarruf ettiğimiz zamanı, adli kalitenin yükseltilmesine ayıracağız" dedi.
6.01.2022Gündem
Bakan Yanık açıkladı! Türkiye genelinde yapılacak
Bakan Yanık açıkladı! Türkiye genelinde yapılacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2022'de Türkiye genelinde boşanma araştırması yapılacağını bildirdi.
10.11.2021Ekonomi
Son dakika... 5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifi, Komisyon'da kabul edildi
Son dakika... 5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifi, Komisyon'da kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Adalet Komisyonunda, 5'inci Yargı Paketi'ni içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi kabul edildi.
5.11.2021Siyaset
Rekabet Kurumu Başkanı zincir marketlere verilen cezayı ilk kez değerlendirdi
Rekabet Kurumu Başkanı zincir marketlere verilen cezayı ilk kez değerlendirdiRekabet Kurumu (RK) Başkanı Birol Küle, Rekabet Kurulu tarafından zincir marketlere kesilen 2,7 milyar liralık rekor cezanın fahiş fiyat artışından değil, kartelleşme suçundan verildiğini belirterek, "Her şey usulüne uygun şekilde yapılmıştır. Yakın tarihte aynı pazarda, aynı türde ihlalin tespit edildiği diğer bazı rekabet otoriteleri tarafından yüzde 3'ten yüzde 7'ye kadar para cezası uygulanmıştır." dedi.
5.11.2021Ekonomi
Hakim savcı alımı başvuru ekranı: Adalet Bakanlığı sınavları başvuru kılavuzu ve tarihleri
Hakim savcı alımı başvuru ekranı: Adalet Bakanlığı sınavları başvuru kılavuzu ve tarihleriAdalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı başvuruları başladı. 2 Kasım'da başlayan başvurular 10 Kasım'a kadar devam edecek. Peki, hakim ve savcılık başvurusu nasıl yapılacak?
3.11.2021Gündem
5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun Meclis'te! İşte madde madde detaylar...
5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun Meclis'te! İşte madde madde detaylar...AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan 5'inci Yargı Paketi'ni içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu. Teklife göre, iş yoğunluğunun veya personel sayısının fazla olduğu icra dairelerinde dairenin düzenli, uyumlu ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla Adalet Bakanlığı tarafından icra müdür ve müdür yardımcıları arasından, icra müdürünün yetkilerini haiz bir icra başmüdürü görevlendirilebilecek.
2.11.2021Siyaset
Adli Yargı Nedir? Adli Yargı Mahkemeleri Nelerdir?
Adli Yargı Nedir? Adli Yargı Mahkemeleri Nelerdir?Hukuk sisteminde alanları birbirinden ayırmak ve daha kolay sonuçlara ulaşabilmek için yargı kolları bulunmaktadır. Adli yargı ve idari yargı bunların örnekleri arasındadır. Bu yargı kollarının da alt mahkemeleri bulunmaktadır. Peki, adli yargı nedir? Adli yargının hangi mahkemeleri vardır? Bu mahkemeler neye göre belirlenmektedir? İşte, hukuk sisteminde kullanılmakta olan adli yargı ve mahkemeleri hakkında bilgileri derledik.
22.10.2021Eğitim
İdari Hakimlik sınavı başvuruları ne zaman? Hakim ve Savcılık sınavı tarihi
İdari Hakimlik sınavı başvuruları ne zaman? Hakim ve Savcılık sınavı tarihiAdalet Bakanlığı 800 adli yargı hakim ve savcı adayı için merak edilen tarihleri açıkladı. Peki, hakimlik ve savcılık sınavı ne zaman yapılacak? İşte idari hakimlik ve savcılık başvuru tarihleri.
15.10.2021Gündem
Adalet Bakanlığı 1000 hakim ve savcı alımı başvurusu başladı mı? Bin hakim ve savcı alımı sınav tarihi, kontenjan dağılımı ve başvuru şartları
Adalet Bakanlığı 1000 hakim ve savcı alımı başvurusu başladı mı? Bin hakim ve savcı alımı sınav tarihi, kontenjan dağılımı ve başvuru şartlarıAdalet Bakanlığı, üç farklı branşta 1000 hakim ve savcı alımı yapacağını duyurdu. Başvuru kılavuzu Bakanlığın sayfasından yayımlandı. Başvuru şartları ve kontenjanlar belli oldu. Başvurular ÖSYM'den yapılacak. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?
13.10.2021Gündem
Aydın'da evinde ölü bulunan hakim son yolculuğuna uğurlandı
Aydın'da evinde ölü bulunan hakim son yolculuğuna uğurlandıAydın'da evinde ölü bulunan hakim Aydın Tuncalı'nın cenazesi, adliye binası önünde düzenlenen törenin ardından memleketi Muğla'ya gönderildi.
13.10.2021Gündem
Hakim, kaldığı lojmanda ölü bulundu
Hakim, kaldığı lojmanda ölü bulunduAydın Adliyesi’nde hakim olarak görev yapan Aydın Tuncalı (53), kaldığı lojmanda ölü olarak bulundu. Tuncalı'nın kesin ölüm nedeni otopsiden sonra belli olacak.
13.10.2021Gündem
Bin hakim ve savcı adayı alınacak
Bin hakim ve savcı adayı alınacakAdalet Bakanlığı, adli ve idari yargı için bin hakim ve savcı adayı alacak.
11.10.2021Ekonomi
Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de!
Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de! Hakimler ve Savcılar Kurulunca, 1008 adli yargı hakim ve cumhuriyet savcısı adayı ile 7 idari yargı hakim adayının atanmalarına ilişkin kararname Resmi Gazete'de yayımlandı.
29.09.2021Gündem
‘İdari sulh usulü ile yargı sistemini rahatlatacağız’
‘İdari sulh usulü ile yargı sistemini rahatlatacağız’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 24. Dönem Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni’nde konuştu.
28.09.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında her ilde devreye alıyoruz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında her ilde devreye alıyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "24. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları" Kura Töreni'nde konuşma yaptı. Yargıda iş yükünü düşüren alternatif bir hukuk sistemini hedeflediklerini belirten Erdoğan, 'İdari sulh usulü, sistemi rahatlatacak bir yeniliğimiz olacak. Yakında her ilde sulh komisyonlarını devreye alıyoruz. Böylece yargının iş yükünü düşüren bir çözüm yolunu daha hukuk sistemimize kazandırmayı hedefliyoruz.' dedi.
27.09.2021Siyaset
Bakan Gül: Dikkat ve ihtiyatı elden bırakmadan mücadeleye devam edeceğiz
Bakan Gül: Dikkat ve ihtiyatı elden bırakmadan mücadeleye devam edeceğizAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, aklı, vicdanı ve adaleti yok sayan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), bu ülkeye ödettiği bedeli asla unutmadıklarını belirterek, "Devletin ve yargının bu virüsten temizlenmesi yolunda ne büyük mesafe almış olursak olalım, dikkat ve ihtiyatı elden bırakmadan mücadeleye devam edeceğimizi de önemle vurgulamak isterim." dedi.
27.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında her ilde devreye alıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında her ilde devreye alıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "24. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları" Kura Töreni'nde konuşma yaptı. Yargıda iş yükünü düşüren alternatif bir hukuk sistemini hedeflediklerini belirten Erdoğan, 'İdari sulh usulü, sistemi rahatlatacak bir yeniliğimiz olacak. Yakında her ilde sulh komisyonlarını devreye alıyoruz. Böylece yargının iş yükünü düşüren bir çözüm yolunu daha hukuk sistemimize kazandırmayı hedefliyoruz.' dedi.
27.09.2021Haberler
Sulh komisyonları nedir? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sulh komisyonları açıklaması
Sulh komisyonları nedir? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sulh komisyonları açıklamasıSulh komisyonları ile ilgili detaylar gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "24. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları" Kura Töreni'nde konuşma gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yakında her ilde sulh komisyonlarını devreye alıyoruz." dedi. Peki sulh komisyonları nedir?
27.09.2021Gündem
Hakimlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 Adalet Bakanlığı sorgulama
Hakimlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 Adalet Bakanlığı sorgulamaAdalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı mülakatları Haziran ayında tamamlandı. Mülakata katılan adaylar sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki, Hakim ve savcı alımı mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?
22.09.2021Gündem
Hakim ve savcıların görevde yükselme kararları Resmi Gazete'de
Hakim ve savcıların görevde yükselme kararları Resmi Gazete'deÇeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin isim listelerinden oluşan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
15.09.2021Siyaset
Mutluluğa evet
Mutluluğa evetKonak Pier AVM’nin en özel mekanlarından Elia Seafood Mezzes ve Laura Kıtchen&Bar İşletme Müdürü Aziz Murat Erdoğan-Gülseren Erdoğan çiftinin pilot oğulları Ali Kemal ile Rıza Baran-Hacer Baran çiftinin öğretmen kızları Şevkiye Baran’ın İzmir Arena’da gerçekleşen nikah ve düğünü çok sayıda simayı bir araya getirdi.
28.07.2021Ege
Son dakika haberi - Galatasaray'dan Oğulcan Çağlayan açıklaması
Son dakika haberi - Galatasaray'dan Oğulcan Çağlayan açıklamasıGalatasaray, TFF'den lisansı çıkarılamadığı için PSV maçında formaya giyemeyecek olan Oğulcan Çağlayan ile ilgili bir açıklama yaptı.
16.07.2021Galatasaray
‘Bu yıl bin hâkim ve savcı alınacak’
‘Bu yıl bin hâkim ve savcı alınacak’Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin 2020-2021 Akademik Yılı mezuniyet törenine katıldı. Mezun olan öğrencilere, hâkim savcı alımı yapılacağı müjdesini veren Gül, “Yıl sonunda bin kişi hukuk fakültesi mezunlarından, yine avukatlıktan, idari yargı ve adli yargı için hâkim savcı alımı inşallah gerçekleşmiş olacak” açıklamasında bulundu.
8.07.2021Gündem
Son dakika... Adalet Bakanı Gül: Bin hakim ve savcı alacağız
Son dakika... Adalet Bakanı Gül: Bin hakim ve savcı alacağızGelen son dakika haberine göre; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, " Yıl sonunda bin kişi hukuk fakültesi mezunlarından yine avukatlıktan, idari yargı ve adli yargı için hakim savcı alımı inşallah gerçekleşmiş olacak" dedi.
7.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Adli Yargı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.