Adli Yıl

Adli Yıl

Son dakika adli yıl haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan adli yıl gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan adli yıl haber sayfamızda...

Adli Yıl

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 49.162 adli yıl haberi bulunmuştur.
ADLİ TATİL TARİHİ 2024: Adli tatil ne zaman başlıyor, bitiyor? Adli tatilde görülen davalar...
ADLİ TATİL TARİHİ 2024: Adli tatil ne zaman başlıyor, bitiyor? Adli tatilde görülen davalar... Adli tatil süreci, adliyelerde işleri olanlar ve çalışan kesim tarafından takip ediliyor. Adli tatilde adliye personelleri ve adliyeler çalışmalarına ara veriyor. 2024 adli tatil başlangıcı ne zaman?
24.02.2024 Bilgi Rehberi
Yargıtay'dan Anayasa Mahkemesi ile ilgili açıklama
Yargıtay'dan Anayasa Mahkemesi ile ilgili açıklama Yargıtay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Temel hak ve özgürlüklerin korunması, yalnızca Anayasa Mahkemesinin değil, tüm yargı organlarının görevidir." denildi.
10.11.2023 Gündem
Erdoğan'dan gençlere vergisiz telefon ve evlilik kredisi açıklaması
Erdoğan'dan gençlere vergisiz telefon ve evlilik kredisi açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası alınan kararları duyurdu. Bu kararlar arasında gençlere vergisiz telefon ve evlilik kredisi açıklamaları da vardı. Öte yandan Erdoğan çiftçilere destek ödemelerinin erkene alındığı müjdesini verdi.
6.09.2023 Gündem
Adli yıl açılışında ‘yeni anayasa’ mesajı: Birinci sınıf Anayasa olacak
Adli yıl açılışında ‘yeni anayasa’ mesajı: Birinci sınıf Anayasa olacak Meclis’in açılışıyla yeni Anayasa girişimlerini başlatacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimize vaadimiz olan birinci sınıf demokrasi, birinci sınıf ekonomi ve birinci sınıf özgürlüklerin tamamlayıcısı birinci sınıf anayasa olacaktır” dedi.
2.09.2023 Gündem
Bakan Tunç: Demokratik, sivil ve özgürlükçü bir anayasa hedefliyoruz
Bakan Tunç: Demokratik, sivil ve özgürlükçü bir anayasa hedefliyoruz Yeni adli yıl bugün itibarıyla başladı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç katıldığı canlı yayında; yeni anayasa çalışmaları, kira anlaşmazlıklarında arabuluculuk dönemi gibi güncel konulara dair açıklamalarda bulundu.
1.09.2023 Gündem
Erdoğan: Türkiye yeni bir anayasayı hak ediyor
Erdoğan: Türkiye yeni bir anayasayı hak ediyor 2023-2024 Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bir hayalimiz var' diyerek, yeni anayasa çağrısı yaptı.
1.09.2023 Haberler
Erdoğan: Türkiye yeni bir anayasayı hak ediyor
Erdoğan: Türkiye yeni bir anayasayı hak ediyor 2023-2024 Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bir hayalimiz var' diyerek, yeni anayasa çağrısı yaptı.
1.09.2023 Gündem
Yargıtay üyelerinden Anıtkabir'e ziyaret
Yargıtay üyelerinden Anıtkabir'e ziyaret Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca başkanlığındaki heyet, '2023-2024 Adli Yıl' açılışı nedeniyle Anıtkabir'i ziyaret etti.
1.09.2023 Gündem
Bakan Tunç'tan, yeni adli yıl mesajı
Bakan Tunç'tan, yeni adli yıl mesajı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Yeni adli yıl, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın milletimize ve dünyaya ilan ettikleri 'Türkiye Yüzyılı' vizyonunda en güzel şekilde ifade bulan 'Güç değil, haklılık hak sebebidir' ilkesinin en mükemmel şekilde tesis edildiği bir yıl olacaktır" dedi.
1.09.2023 Gündem
Ülke başsavcılığına açık kapı bıraktı
Ülke başsavcılığına açık kapı bıraktı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca’nın, Milliyet’e verdiği röportajda gündeme getirdiği “Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı” önerisine ilişkin, “Tartışılabilir. Türkiye için ne faydalıysa onu yapmak lazım” dedi.
1.09.2023 Gündem
ADLİ TATİL BİTİŞ TARİHİ 2023: Adli tatilde dava açılır mı? Adli tatilde görülen işler...
ADLİ TATİL BİTİŞ TARİHİ 2023: Adli tatilde dava açılır mı? Adli tatilde görülen işler... Adli tatil süreci başladı. Adliyelerde işleri olanlar ise adli tatil bitiş tarihi ile beraber adli tatilde görülen işler aramasına yöneldi. Her yıl gerçekleşen adli tatil, belirli tarihlerde uygulanıyor. Peki, 2023 adli tatilde dava açılır mı?
26.07.2023 Bilgi Rehberi
Adalet Bakanı Tunç açıkladı: Adli tatil döneminde yargılamalara devam edilecek
Adalet Bakanı Tunç açıkladı: Adli tatil döneminde yargılamalara devam edilecek Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yarın başlayacak adli tatil dönemi süresince adliyelerde nöbetçi mahkemelerce, Yargıtay ve Danıştay'da da nöbetçi heyetler tarafından kanunla belirtilen yargılamalara devam edileceğini duyurdu.
19.07.2023 Gündem
Mahkemelerdeki ev sahibi kiracı uyuşmazlığı dosyalarında artış yaşanıyor
Mahkemelerdeki ev sahibi kiracı uyuşmazlığı dosyalarında artış yaşanıyor İstanbul'da ev sahibi kiracı arasındaki uyuşmazlıklar nedeniyle 2023'ün ilk çeyreğinde sulh hukuk mahkemelerindeki dosyaların sayısı her geçen gün artıyor.
7.06.2023 Ekonomi
Bakan Bozdağ: Dünyaya örnek olacak bir hukuk sigortası sistemini hayata geçireceğiz
Bakan Bozdağ: Dünyaya örnek olacak bir hukuk sigortası sistemini hayata geçireceğiz Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Önümüzdeki dönemde, var olan ama uygulaması az olan yeni bir hukuk sigortası düzenini ülkemize kazandırmak istiyoruz. Türkiye'mizin tecrübesini hem teorisini hem dünyanın bu konudaki birikim ve tecrübesini inceleyerek Türkiye'de bir ilki dünyaya da örnek olacak bir sigorta sistemini hayata geçireceğiz" dedi.
7.09.2022 Siyaset
Bakan Bozdağ: 2053 hedefleri için yeni strateji belgesi hazırlayacağız
Bakan Bozdağ: 2053 hedefleri için yeni strateji belgesi hazırlayacağız Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Dünyadaki uygulamaları inceleyerek hukuk ve yargı alanında 2053 vizyonunu hep birlikte oluşturacağız. Bu çalışmaları yaparken yargının tüm tarafları ile bir araya gelerek 2053 hedefleri doğrultusunda atılması gereken adımlar konusunda yeni bir strateji belgesi hazırlayacağız" dedi.
6.09.2022 Siyaset
‘AİHM kararları adil değildir, siyasidir’
‘AİHM kararları adil değildir, siyasidir’ Yeni adli yıl, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Yargıtay Başkanlığı’nda düzenlenen törenle başladı.
2.09.2022 Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay'da düzenlenecek 2022-2023 Adli Yıl açılış programında konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay'da düzenlenecek 2022-2023 Adli Yıl açılış programında konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay'da düzenlenecek 2022-2023 Adli Yıl açılış programında konuştu - "Karşımızdakilerin derdi hukuku kendi ajandalarının bir aracı haline dönüştürmektir"
1.09.2022 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Böyle bir rezilliğe asla izin vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Böyle bir rezilliğe asla izin vermeyeceğiz 2022-2023 Adli Yıl Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birileri, ülkemizin adalet sistemini, suç çetelerinin kirli oyunlarına kurban etmek için uğraşıyor. Böyle bir rezilliğe asla izin vermeyeceğiz" dedi. Erdoğan'ın gündeminde AİHM kararları da vardı.
1.09.2022 Siyaset
Bakan Bozdağ: Türk yargısına saldırmak büyük bir haksızlıktır
Bakan Bozdağ: Türk yargısına saldırmak büyük bir haksızlıktır Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türk yargısını eleştirmek, Türk yargısına saldırmak büyük bir haksızlıktır. Gece gündüz çalışan hakimlerimize ve savcılarımıza saygısızlıktır. Bu saygısızlığı ve bu haksızlığı reddediyoruz. Benim yargıya, yargı görevi yapanlara inancım tamdır. Dışarıdan yapılan saldırılar, Türk yargısının ortaya koyduğu büyük başarıyı gölgeleyemeyecektir" dedi.
1.09.2022 Siyaset
Boşanma davası avukat ve doktor kardeşleri karşı karşıya getirdi
Boşanma davası avukat ve doktor kardeşleri karşı karşıya getirdi Diyarbakır'da görevli Doktor Metin Er, boşanma davası için avukat ağabeyi Musa Er ile 40 bin liraya anlaştığını, bunun 10 bin lirasını peşin ödediğini, ancak ağabeyinin dosyayı takip etmediği için hem davayı kaybettiğini hem de kendisine 38 bin lira icra göndererek maaşından kesinti yapıldığını söyledi.
19.12.2021 Haberler
Boşanma davası avukat ve doktor kardeşleri karşı karşıya getirdi
Boşanma davası avukat ve doktor kardeşleri karşı karşıya getirdi Diyarbakır'da görevli Doktor Metin Er, boşanma davası için avukat ağabeyi Musa Er ile 40 bin liraya anlaştığını, bunun 10 bin lirasını peşin ödediğini, ancak ağabeyinin dosyayı takip etmediği için hem davayı kaybettiğini hem de kendisine 38 bin lira icra göndererek maaşından kesinti yapıldığını söyledi.
19.12.2021 Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında her ilde devreye alıyoruz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında her ilde devreye alıyoruz Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "24. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları" Kura Töreni'nde konuşma yaptı. Yargıda iş yükünü düşüren alternatif bir hukuk sistemini hedeflediklerini belirten Erdoğan, 'İdari sulh usulü, sistemi rahatlatacak bir yeniliğimiz olacak. Yakında her ilde sulh komisyonlarını devreye alıyoruz. Böylece yargının iş yükünü düşüren bir çözüm yolunu daha hukuk sistemimize kazandırmayı hedefliyoruz.' dedi.
27.09.2021 Siyaset
Adalet Bakanı Gül: Yargıyı yargıya bırakacak hukuk kültürünü hep beraber oluşturmalıyız
Adalet Bakanı Gül: Yargıyı yargıya bırakacak hukuk kültürünü hep beraber oluşturmalıyız  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Hepimizin müşterek duygularına, ortak vicdanına hitap eden olayların soruşturma veya davalarını, bağımsız ve tarafsız yargıyı yıpratma kampanyasına dönüştürme girişimlerini asla kabul etmeyiz. Yargıyı yargıya bırakacak bir hukuk kültürünü medyasıyla, siyasetiyle, akademi ve sivil toplum kuruluşlarıyla hep beraber oluşturmamız gerekmektedir." dedi.
20.09.2021 Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'Z kuşağı' yanıtı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'Z kuşağı' yanıtı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mersin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuşma yaptı. 'Z kuşağı, Y kuşağı muhalefetin yanında' diyenlere yanıt veren Erdoğan, 'İşte şimdi A'dan Z'ye bütün kuşaklar burada' açıklamasını yaptı.
17.09.2021 Haberler
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'Z kuşağı' yanıtı!
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'Z kuşağı' yanıtı! Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mersin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuşma yaptı. 'Z kuşağı, Y kuşağı muhalefetin yanında' diyenlere yanıt veren Erdoğan, 'İşte şimdi A'dan Z'ye bütün kuşaklar burada' açıklamasını yaptı.
17.09.2021 Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Adli Yıl ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.