Afgan

Afgan

Son dakika Afgan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Afgan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Afgan haber sayfamızda...

Afgan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.713 afgan haberi bulunmuştur.
Dünyayı şoke eden açıklama! ‘Uzuv kesmeye devam edeceğiz’
Dünyayı şoke eden açıklama! ‘Uzuv kesmeye devam edeceğiz’Taliban yönetiminden uluslararası kamuoyunda endişe yaratacak açıklamalar gelmeye devam ediyor. Molla Turabi, ülkede uzuv kesme cezalarının geri geleceğini açıkladı.
25.09.2021Dünya
Son dakika: Taliban hükümeti ile kritik görüşme: Türkiye ile ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz
Son dakika: Taliban hükümeti ile kritik görüşme: Türkiye ile ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruzTürkiye'nin Kabil Büyükelçisi Cihad Erginay, Taliban geçici hükümetinin "Başbakan Yardımcısı Vekili" Abdusselam Hanefi ve "Enerji ve Su Bakan Vekili" Abdullatif Mansur ile ayrı ayrı görüştü. Hanefi'nin Türkiye'nin Afganistan ile dostane ilişkilerine vurgu yaptığı belirtilerek şu sözlerine yer verildi: Biz dost ve kardeş iki milletiz, ilişkilerimiz derin ve eskiye dayanıyor. Dini ve kültürel bağlarımız var. Türkiye'yle diplomatik ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Afganistan'ın tamamında güvenlik sağlanmış durumda, Türk yatırımcıların Afganistan'da çeşitli alanlarda yatırım yapmalarını istiyoruz."
24.09.2021Dünya
İngiltere'den skandal! Öldürülen sivillere 2 bin 380 sterlin değer biçildi
İngiltere'den skandal! Öldürülen sivillere 2 bin 380 sterlin değer biçildiİngiliz kuvvetlerinin Afganistan işgali sırasında 86 çocuk ve 200'den fazla yetişkin sivilin ölümüyle bağlantılı olduğu, bu kişiler için ortalama 2 bin 380 sterlin (yaklaşık 28 bin 800 TL) tazminat ödediği, bazı çocuklar içinse sadece birkaç 100 sterlin verildiği tespit edildi.
24.09.2021Dünya
BBP lideri Destici: ABD ziyareti başarılı geçmiştir, algı operasyonları yapılıyor
BBP lideri Destici: ABD ziyareti başarılı geçmiştir, algı operasyonları yapılıyorBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine ilişkin algı operasyonları yapıldığını belirterek, "Türk'üm diyen, devletin varlığından yanayım diyen hiçbir vatan evladı, algı operasyonlarına alkış tutamaz. Alkış tutuyorsa onun vatan evlatlığından şüphe ederiz. ABD ziyareti çok başarılı geçmiştir, fevkalade olmuştur" dedi.
24.09.2021Siyaset
'ABD ile ilişkiler iyi bir noktada değil'
'ABD ile ilişkiler iyi bir noktada değil'Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyaretini Türk gazetecilere değerlendirirken iki ülke ilişkilerinin maalesef iyi bir noktada olmadığını vurguladı. Erdoğan, “Temennim odur ki iki NATO ülkesi olarak birbirimize hasmane değil, dostane davranalım. Ama şu andaki gidiş pek hayra alamet değil” dedi.
24.09.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD açıklaması: Şu andaki gidiş pek hayra alamet değil
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD açıklaması: Şu andaki gidiş pek hayra alamet değilGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti sonunda New York'ta Türkevi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Türkiye-ABD ile ilişkileriyle ilgili, "Temennim odur ki iki NATO ülkesi olarak birbirimizle hasmane değil, dostane davranalım. Ama iki NATO ülkesi olarak şu andaki gidiş pek hayra alamet değil. Benim Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak yaklaşık 19 yıllık yöneticilik hayatımda Amerika ile olan münasebetlerimde geldiğimiz nokta maalesef iyi bir nokta değil. Ben oğul Bush ile iyi çalıştım, Sayın Obama ile iyi çalıştım, Sayın Trump ile iyi çalıştım ama Sayın Biden ile iyi başladık diyemem." dedi.
23.09.2021Siyaset
Pakistan'dan Taliban yönetimindeki Afganistan'ın 'tanınması' için yol haritası
Pakistan'dan Taliban yönetimindeki Afganistan'ın 'tanınması' için yol haritasıPakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, ülkesinin barışçıl, istikrarlı ve terör unsurlarının olmadığı Afganistan noktasında uluslararası toplumla birlikte hareket ettiğini ifade ederek İslamabad'ın dünyaya bu ülkeye yaklaşımları konusunda daha gerçekçi olmasını söylediğini belirtti.
23.09.2021Dünya
Erdoğan CBS televizyonu’na mülakat verdi: ABD, Afganlar için  daha fazlasını yapmalı
Erdoğan CBS televizyonu’na mülakat verdi: ABD, Afganlar için daha fazlasını yapmalıCumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin Afgan mülteciler konusunda daha fazlasını yapmasını gerektiğini belirterek “ABD orada 20 yıldır neden var, önce bu soruların cevabını kendi kendisine vermesi gerek” değerlendirmesinde bulundu
23.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD basınına Afganistan açıklaması: 300 binden fazla var
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD basınına Afganistan açıklaması: 300 binden fazla varCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Afgan mülteciler konusunda daha fazla sorumluluk alması gerektiğini belirterek, "ABD orada 20 yıldır neden var, önce bu soruların cevabını kendi kendisine vermesi gerek." dedi.
22.09.2021Siyaset
3'üncü kattan düşen Ali'nin sağlık durumu iyiye gidiyor
3'üncü kattan düşen Ali'nin sağlık durumu iyiye gidiyorDenizli’nin Merkezefendi ilçesinde, 3'üncü kattaki evlerinin balkonundan düşüp, ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tedavisi süren Afganistan uyruklu Ali Ahmedi'nin (2) sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi.
22.09.2021Gündem
‘Göç dalgasına tahammül yok’
‘Göç dalgasına tahammül yok’BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Afganistan ve Suriye’deki gelişmelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye krizinde insanlık onurunu kurtaran bir ülke olarak, artık yeni göç dalgalarını karşılamaya ne imkanımız ne de tahammülümüz vardır” dedi
22.09.2021Siyaset
36 yıl sonra aynı bakış!
36 yıl sonra aynı bakış!Afganistan’ın tekrar Taliban’ın kontrolüne geçmesinin ardından1 Eylül’de, Philadelphia’ya giden bir uçağa binmek için Sicilya’daki ABD üssünde bekleyen Afgan aile yansıdı Alessio Mamo’nun objektifine.
22.09.2021Dünya
Son dakika: BM 76. Genel Kurulu! Erdoğan'dan dünyaya önemli mesajlar
Son dakika: BM 76. Genel Kurulu! Erdoğan'dan dünyaya önemli mesajlarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, 10 milyonlarca insanın Kovid-19 virüsünün pençesinde kıvrandığı bir dönemde, aşı milliyetçiliğinin farklı yöntemlerle halen sürdürülüyor olmasının, insanlık adına yüz kızartıcı olduğunu ifade etti. "Yerli aşımız TURKOVAC'ı yakın zamanda milletimizle birlikte tüm insanlığın istifadesine sunacağımızı ifade etmek istiyorum." diyen Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütünün güçlendirilmesi ve salgınlara karşı sözleşme hazırlanması girişimlerini desteklediklerini vurguladı. "Doğu Akdeniz'de en uzun kıyıya sahip Türkiye'yi bölgede yok sayan anlayıştan vazgeçilmesi şarttır." diyen Erdoğan, KKTC ile ilgili olarak, "BM'nin eşit olarak kabul ettiği Ada'daki iki halktan birinin lideri sizlere hitap edebilirken, diğer liderin bu platformda sesini duyuramaması adil değildir." açıklamasında bulundu.
21.09.2021Siyaset
Katar Emiri Al Sani: Uluslararası toplum Taliban ile diyaloğu sürdürmeli
Katar Emiri Al Sani: Uluslararası toplum Taliban ile diyaloğu sürdürmeliKatar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, uluslararası toplumu Taliban ile diyaloğu sürdürmeye ve insani yardımları Afganistan'daki siyasi süreçten ayrı tutmaya çağırdı.
21.09.2021Dünya
İran Cumhurbaşkanı: ABD'nin hegemonya düzeninin geçerliliği yoktur
İran Cumhurbaşkanı: ABD'nin hegemonya düzeninin geçerliliği yokturİran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, ABD yaptırımlarını bir tür savaşa benzetirken, ülkesinin başta komşular olmak üzere dünya ile geniş kapsamlı ekonomik ve siyasi iş birliği ve yakınlaşma arayışında olduğunu söyledi.
21.09.2021Dünya
Burdur'da TIR devrildi: 2 ölü, 1 yaralı
Burdur'da TIR devrildi: 2 ölü, 1 yaralıBurdur'un Ağlasun ilçesinde küçükbaş hayvan yüklü TIR'ın devrilmesiyle meydana gelen kazada Serdar Uygun (31) ile Muhammet Tanır (39) yaşamını yitirdi, Afgan uyruklu Ali Muhammet Reşit yaralandı. TIR'ın dorsesindeki 260 küçükbaş hayvandan çoğunun da öldüğü belirlendi.
21.09.2021Gündem
3'üncü kattan düşen Ali'nin iç organlarında hasar oluşmuş
3'üncü kattan düşen Ali'nin iç organlarında hasar oluşmuşDenizli’de, 3'üncü kattaki evlerinin balkonundan düşerek, ağır yaralanan ve yoğun bakımda tedavisi süren Afganistan uyruklu Ali Ahmedi'nin (2) bilicinin açık olduğu ancak bazı iç organlarında hasar olduğu belirtildi.
21.09.2021Gündem
İngiltere, 250'den fazla Afgan tercümanın bilgilerini yanlışlıkla paylaştı
İngiltere, 250'den fazla Afgan tercümanın bilgilerini yanlışlıkla paylaştıİngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Afganistan'da görev yapan İngiliz birliklerine tercümanlık yapan 250'den fazla Afgana ait verilerin sızmasıyla ilgili inceleme başlattı.
21.09.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop: Parlamenterleri kandırarak karar çıkarmaya çalışıyorlar
TBMM Başkanı Şentop: Parlamenterleri kandırarak karar çıkarmaya çalışıyorlarTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Avrupa Birliği'nin (AB) göç sorunu, İslamofobi ve Doğu Akdeniz ile ilgili politikalarını, tutarsız, gerçek dışı ve tarafsızlıktan uzak olmakla eleştirdi.
21.09.2021Siyaset
Çekçekçiler dert  ‘çekmeye’ başladı
Çekçekçiler dert ‘çekmeye’ başladıBelediye ve valilik kararlarıyla çevre kirliliğine sebep oldukları gerekçesiyle haklarında idari işlem yapılan çekçekçiler, mültecilerin yarı ücrete çalıştırılmaları nedeniyle işlerinin sekteye uğramasından şikâyetçi...
21.09.2021Gündem
Taliban: ABD geçmişteki eylemlerinden sorumlu tutulmalı
Taliban: ABD geçmişteki eylemlerinden sorumlu tutulmalıTaliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, ABD'nin geçmişteki eylemlerinden sorumlu tutulması gerektiğini söyledi.
20.09.2021Dünya
Fotoğraftaki herkesi buzladılar! Yayınlanamadı
Fotoğraftaki herkesi buzladılar! YayınlanamadıAfganistan’da Taliban'ın yönetimi devralmasının ardından ülkedeki 250 kadın hakimin işine son verildi. Ayrıca bu hakimlerin hapse attığı binlerce tecavüz, aile içi şiddet ve cinayet suçlusu serbest bırakıldı. CNN International'a konuşan kadın hakimler, sürekli ölüm tehditi aldıklarını ve mahkum ettikleri suçluların kendilerinden intikam almalarından korktuklarını söyledi. O hakimlerden biri olan Bibi, ailesi ile sürekli taşındığını belirterek, "Çocuklarımın, annelerinin öldürüldüğünü görmesini istemiyorum" dedi. CNN, hakimlerden birinin aile fotoğrafını yayınlayamadı.
20.09.2021Dünya
Son dakika haberi: Dünya bu görüntülerle hayrete düştü! Ellerine silahlarla...
Son dakika haberi: Dünya bu görüntülerle hayrete düştü! Ellerine silahlarla...Taliban'ın Afganistan'ı hızla ele geçirmesinden sonra peş peşe korkunç olaylar yaşanıyor. Özellikle kadınların tam bir korku içinde başına gelecekleri merak ettiği ülkede çekilen fotoğraflar dünyayı şaşkına çevirdi. Bir yanda protestolar sürerken, Kabil'in geçici belediye başkanının açıklaması kandondurdu.
19.09.2021Dünya
Afgan kadınlarından sessiz protesto!
Afgan kadınlarından sessiz protesto!Afganistan'da bir grup kadın, Taliban'ın ülke yönetimini devralması sonrası kısıtlanan eğitim ve çalışma haklarını geri almak için "sessiz protesto" gerçekleştirdi.
19.09.2021Dünya
Kız öğrenciler okula dönemeyecek!
Kız öğrenciler okula dönemeyecek!Afganistan’da iktidarın Taliban’a geçmesinin ardından ortaokullar açıldı.
19.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

afganistantalibanabdbmson dakika haber

Afgan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.