Afiş

Afiş

Son dakika afiş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan afiş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan afiş haber sayfamızda...

Afiş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.205 afiş haberi bulunmuştur.
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
Derya Bedavacı: 2000'li yılların acıların kadını benim
Derya Bedavacı: 2000'li yılların acıların kadını benimŞarkıcı Derya Bedavacı ve oryantal Didem Kınalı, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Maslak'ta bulunan bir mekanda sahne aldılar. Öncesinde muhabirlerle sohbet eden ikiliden Didem, afiş krizine nokta koyarken; Bedavacı ise yeni projelerinden bahsederken "2000'li yılların acıların kadını benim" diyerek iddiasını konuşturdu.
26.11.2021Cadde
Ben ne yapabilirim ki demeyin!
Ben ne yapabilirim ki demeyin!Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından hazırlanan çalışmada, çeşitli senaryolarla sokakta, apartmanda, kafede, okulda, işte, spor kulübünde ve sosyal medyada fiziksel ya da psikolojik şiddetle karşılaşan bir kişiyi gördüğünüzde neler yapabileceğinize dair bir bilgilere yer verildi. Çalışmada, şiddet gören kişiye nasıl yaklaşılması gerektiği, bu gibi durumlarda neler yapılabileceği ve hangi kurumlarla iletişime geçilebileceğine dair detaylı bilgiler detaylı bir şekilde ele alındı.
26.11.2021Gündem
Tunceli’de eylem ve etkinliklere 15 gün 'koronavirüs' yasağı
Tunceli’de eylem ve etkinliklere 15 gün 'koronavirüs' yasağıSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı haftalık vaka haritasına göre, nüfusa oranla vaka sayısının 100 bin kişide 414,65 olduğu Tunceli'de, yapılması planlanan eylem ve etkinlikler, koronavirüs tedbirleri kapsamında 15 gün yasaklandı.
24.11.2021Gündem
Seyit Rıza’nın ölüm yıl dönümü öncesi asılan afişler kaldırıldı
Seyit Rıza’nın ölüm yıl dönümü öncesi asılan afişler kaldırıldıTunceli’de 1937-38 yıllarındaki Dersim olaylarında oğluyla birlikte idam edilen Seyit Rıza’nın ölüm yıl dönümü öncesi reklam panolarına asılan afişler Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararıyla kaldırıldı. Valilik, 15 Kasım’da yapılması planlanan anma programına izin vermedi.
13.11.2021Gündem
Göstergebilim Nedir, Neyi İnceler? Göstergebilim Kavramları Nelerdir?
Göstergebilim Nedir, Neyi İnceler? Göstergebilim Kavramları Nelerdir?Göstergebilimin ne olduğunu anlamak için bu işin temellerini oluşturan ve dünyada, dili bir bilim olarak sayılmasını sağlayan Saussure’ün görüşlerine bakmak gerekiyor. Günümüzde göstergebilim, Saussure’ün temelini attığı zaman çok daha farklı bir yerde; hatta post ve göstergebilim anlayışı ile gerçekten de göstergebilim aşılmış bir haldedir. Göstergebilim nedir, neyi inceler sizler için derledik.
27.10.2021Eğitim
Adobe Illustrator Nedir, Neden Kullanılır? Adobe Illustrator Nerede Kullanılır?
Adobe Illustrator Nedir, Neden Kullanılır? Adobe Illustrator Nerede Kullanılır?Sanal dünyada ve reklam dünyasında karşımıza çıkan çoğu görsel, öncesinde belirli tasarımlar ile yorumlanarak hedef kitle karşısına çıkarılmaktadır. Bu aşamada grafik tasarım bölümü devreye girmektedir. Bu alanda kullanılan onlarca farklı program vardır. Adobe Illustrator, bu programlardan yalnızca biridir. Adobe Illustrator nedir? Neden kullanılır? Adobe Illustrator nerede kullanılır tüm detayları ile derledik.
22.10.2021Eğitim
Elit İşcan kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Biyografisi...
Elit İşcan kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Biyografisi...Elit İşcan'ın Hamlet dizisinin afişinde verdiği çıplak poz gündem oldu. Ünlü oyuncuyu tanımayanlar biyografisini merak etmeye başladı. Sıklıkla "Elit İşcan kimdir? Kaç yaşında ve nereli?" soruları geliyor.
20.10.2021Gündem
70 yılda tarihe tanıklık! Dünyayı Türkiye’ye taşıdı
70 yılda tarihe tanıklık! Dünyayı Türkiye’ye taşıdıDuayen gazeteci Kohen, yaklaşık 70 yıllık gazetecilik hayatına birbirinden önemli anılar sığdırdı. 1963’te kimselerin giremediği Arnavutluk’a futbol takımıyla birlikte “masör” olarak girmiş, 1965’te “kişiye özel vize anlaşması ile” Kıbrıs’a gitmiş, 1991’de Sovyetler Birliği’nin dağılışını yerinde izlemişti.
20.10.2021Gündem
Valilik duyurdu: 15 gün süreyle yasak
Valilik duyurdu: 15 gün süreyle yasakMuş Valiliği, güvenlik tedbirleri kapsamında toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.
19.10.2021Gündem
İlan Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? İlan Vermek Ne Demek?
İlan Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? İlan Vermek Ne Demek?Dilimize Arapçadan geçmiş olan ilan kelimesi, ''aleni'' sözcüğünden türetilmiştir. Aleni, herkesin gözü önünde olan, açık ve aşikar anlamına gelirken, ilan da duyuru ve bildirim demektir. Bu kelime birçok tamlamada da kullanılır. Örneğin, malumun ilanı, halihazırda herkesin bildiği bir şeyi açıklamak manasına gelir. İlan ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? İlan vermek ne demek tüm detayları ile derledik.
18.10.2021Sözlük
'Camdaki Kız' alternatif afişi NFT pazarında
'Camdaki Kız' alternatif afişi NFT pazarındaTV’de yer alan dizileriyle izleyiciyi ekrana kilitleyen ve aynı zamanda dijital platformlarda yer alan ilk yerli yapıma imza atan OGM Pictures, 'Camdaki Kız' dizisinin alternatif gif NFT afişini Carny NFT Pazaryeri’nde (carny.io) satışa çıkararak, sektörde yeni bir ilke imza atıyor.
12.10.2021Cadde
Son dakika... Hakkari'de gösteri ve yürüyüşlere geçici yasak
Son dakika... Hakkari'de gösteri ve yürüyüşlere geçici yasakHakkari'de basın açıklamaları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, açlık grevi, çadır kurma, stant açma gibi eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.
28.09.2021Gündem
Adana'da kiralık evlerin fiyatı 2 katına çıktı
Adana'da kiralık evlerin fiyatı 2 katına çıktıAdana'da pandemi yüzünden durgun geçen kiralama dönemi, konut yetersizliği ve üniversitelerin yüz yüze eğitime başlamasıyla hareketlendi. Sıfır dairelerini satamayan müteahhitlerin de kiraya yönelmesiyle fiyatlar bir ayda 2 kattan fazla arttı. Adana Emlakçılar Odası Başkanı Ülkü Uçar, aylık bin lira karşılığında kiraya veremedikleri için 2 yıl boş kalan evlerin şu an 2 bin liraya rahatlıkla verildiğini söyledi.
24.09.2021Emlak
İçişleri: 2021'de 26 milyon kişiye afet eğitimi verildi
İçişleri: 2021'de 26 milyon kişiye afet eğitimi verildiİçişleri Bakanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) tarafından bu yıl sel, deprem yangın gibi olası afet durumlarıyla ilgili 26 milyon 292 bin 445 vatandaşa eğitim verildiğini açıkladı.
22.09.2021Siyaset
ASO Başkanı Özdebir'den 'yerli ve milli ürün kullanılması' çağrısı
ASO Başkanı Özdebir'den 'yerli ve milli ürün kullanılması' çağrısıAnkara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, ülkeye giren ve ülkeden çıkan döviz arasındaki farkın 84 milyon Türkiye vatandaşının tercihlerinden kaynaklandığını belirterek, "En büyük dövizi bireyler olarak bizler harcıyoruz ve hak etmediğimiz bir lüksü yaşıyoruz. Bu anlamda herkesin harcamalarını yaparken yerli ve milli ürünleri kullanması son derece önemli." ifadelerini kullandı.
21.09.2021Ekonomi
Pera Müzesi'nde dünyayla alternatif ve yenilikçi bir Yüzleşme
Pera Müzesi'nde dünyayla alternatif ve yenilikçi bir YüzleşmePera Müzesi, ulusal ve uluslararası eğitim kurumlarıyla gerçekleştirdiği iş birlikleri ile genç sanatçı ve tasarımcıların çalışmalarını sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Müzenin yeni sergisi “Yüzleşme”, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrenci ve mezunlarının yapıtlarını bir araya getiriyor. Fakültenin 25 yıllık üretiminden disiplinler ötesi bir yaklaşımla örnekler sunan sergi, kurumun geçmişi ve bugünüyle yüzleşmesine aracı olurken, bir yandan da izleyiciye dünyayla yüzleşme ve onu alışılmadık açılardan yeniden keşfetme fırsatı sunuyor. Sergi, 24 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde ziyaret edilebilir.
Şişli Plak Festivali başlıyor
Şişli Plak Festivali başlıyorŞişli Belediyesi'nin bu yıl ilk kez 18-19 Eylül tarihlerinde Feriköy Organik Pazarı otopark alanında düzenleyeceği ve gelenekselleşmesi planlanan 'Şişli Plak Festivali', İstanbul’un müzik kültürünü ve plak atmosferini yaratan tüm paydaşlarını 2 gün boyunca bir araya getirmeyi hedefliyor.
Almanya'da skandal! Atatürk afişine büyük tepki yağıyor
Almanya'da skandal! Atatürk afişine büyük tepki yağıyorAlmanya’da seçimlere az bir zaman kala partiler çalışmalarına hız verirken, sosyal medyada dolaşan Atatürk’ün yer aldığı afişler büyük tepki çekti.
27.08.2021Gündem
İnce ve Soyer arasında afiş polemiği
İnce ve Soyer arasında afiş polemiğiMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İzmir’de kongre öncesi partisince asılan afişlerin zabıta ekipleri tarafından toplandığını söyleyerek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e tepki gösterdi.
23.08.2021Siyaset
Son dakika: Bakanlık'tan yeni aşı kararı!
Son dakika: Bakanlık'tan yeni aşı kararı!Gelen son dakika haberine göre, Sağlık Bakanlığı, alınan yeni aşı kararlarını duyurdu. 15 yaş ve 12 yaş üstüyle ilgili aşı hakları sisteme tanımlandı. Bakan Koca'dan da yeni düzenlemeyle ilgili açıklama geldi. İşte salgın ile mücadelenin seyrini belirleyecek son dakika gelişmesinin tüm detayları...
16.08.2021Gündem
Diyarbakır’da  aşı seferberliği
Diyarbakır’da aşı seferberliğiVaka sayısı artışında Siirt’ten sonra ikinci sıradaki Diyarbakır’da, salgına karşı sivil toplum kuruluşları harekete geçti. Halkı aşı olmaya teşvik amacıyla iş dünyası da kampanya başlattı
16.08.2021Gündem
Xiaomi yeni hoparlörüyle ‘konser deneyimi’ sunmayı hedefliyor
Xiaomi yeni hoparlörüyle ‘konser deneyimi’ sunmayı hedefliyorBaşarılı bir yükseliş ile karşımıza çıkan Xiaomi, yeni bir etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor. Bu etkinlikte yeni nesil Mi MIX serisi akıllı telefonu olan Mi MIX 4’ü tanıtacak. Öte yandan buna ek olarak da akıllı bir hoparlör de piyasaya sürecek. İşte bu cihaz hakkında yeni bir afiş daha yayımlandı.
9.08.2021Teknoloji
Mizanpaj Nedir, Nasıl Yapılır? Mizanpaj Örnekleri Nelerdir?
Mizanpaj Nedir, Nasıl Yapılır? Mizanpaj Örnekleri Nelerdir?Özellikle çok sık karşılaşılan ancak tam olarak ne anlama geldiği bilinmeyen sözcüklerden biri mizanpaj kelimesidir. Peki mizanpaj nedir, nasıl yapılır? Mizanpaj örnekleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
7.08.2021Sözlük
Macron'dan Hitler'e benzetildiği afişlere suç duyurusu
Macron'dan Hitler'e benzetildiği afişlere suç duyurusuFransa Cumhurbaşkanı Macron, Hitler'e benzetildiği afişlerle ilgili suç duyurusunda bulundu.
29.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Afiş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.