Akciğer Kanseri

Akciğer Kanseri

Son dakika akciğer kanseri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan akciğer kanseri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan akciğer kanseri haber sayfamızda...

Akciğer Kanseri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.114 akciğer kanseri haberi bulunmuştur.
Trafik kazası geçirdi, akciğer kanseri olduğunu öğrendi
Trafik kazası geçirdi, akciğer kanseri olduğunu öğrendi4 yıl önce Bodrum’da eşiyle birlikte motosikletle giderken geçirdiği kaza sonucu kaburgasını incitten Şehnaz Benoziyo, İstanbul’a döndüklerinde şiddetli ağrı ve şişme şikâyetiyle hastaneye başvurdu. Tedavisi devam ederken yapılan incelemeler sırasında tesadüfi olarak akciğer kanseri olduğunu öğrenen Benoziyo, başladığı zor süreç sonrasında immünoterapi tedavisiyle hayata tutunmayı başardı.
16.05.2022Sağlık
Güçlü akciğerlere sahip olmak için olmazsa olmaz 11 besin
Güçlü akciğerlere sahip olmak için olmazsa olmaz 11 besinModern kent yaşamı sağladığı birçok konforun yanı sıra tütün kullanımını kolaylaştırması, yoğun hava kirliliği ve yanlış beslenme tercihleri nedeniyle akciğer sağlığımızı da olumsuz etkiliyor. Sağlıklı akciğerlere sahip olmanın en önemli diğer parçası olan, düzenli tüketildiği takdirde akciğerlerimizi güçlendiren besinleri Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Levent Dalar sıraladı.
Gonca Vuslateri boşanma nedenini açıkladı!
Gonca Vuslateri boşanma nedenini açıkladı!Ses mühendisi Edip Burak Ertoğan ile 2015 yılında nikâh masasına oturup, 2018'de tek celsede yollarını ayıran Gonca Vuslateri, evliliğin en sevmediği tarafının 'boşanmak' olduğunu söyledi. Usta komedyen Cem Yılmaz’la barıştığını açıklayen oyuncu, özel hayatıyla ilgili de konuştu.
10.05.2022Cadde
Eski CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman hayatını kaybetti
Eski CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman hayatını kaybettiCHP'nin 22'nci ve 23’üncü dönem İzmir Milletvekili Canan Arıtman (72), Karşıyaka ilçesindeki evinde yaşamını yitirdi.
7.05.2022Siyaset
Öksürüğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Evde Kuru ve Balgamlı Öksürük Kesici Doğal Yöntemler
Öksürüğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Evde Kuru ve Balgamlı Öksürük Kesici Doğal YöntemlerÖksürük vücudun istemli veya istemsiz olarak boğaz ve solunum yollarını temizlemek için verdiği tepkidir. Kış aylarında soğuk algınlığı nedeniyle, korona veya mevsim geçişlerinde alerjik reaksiyonların neden olduğu sağlık problemidir. Bazen kendini boğazda gıcık şeklinde gösteren öksürük kuru öksürük ve balgamlı öksürük olabilir. Çocuklarda, bebeklerde ve yetişkin bireylerde sıklıkla görülen öksürük gidermek için evde yapılabilecek doğal ve bitkisel yöntemler vardır. Evde tedavi edilerek geçirilebilir. Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Öksürüğü en hızlı ne keser, hangi yöntemler giderir? Evde kuru ve balgamlı öksürük kesici doğal yöntemler için içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Sağlık
Reishi Mantarı Faydaları Nelerdir? Kırmızı Reishi Mantarı Neye İyi Gelir?
Reishi Mantarı Faydaları Nelerdir? Kırmızı Reishi Mantarı Neye İyi Gelir?Ölümsüzlük mantarı olarak da bilinen Reishi mantarı faydaları saymakla bitmeyen bir bitki türüdür. Latinde adı Ganoderma Lucidum olan bu mantar türü Asya kıtasında yaygındır. Pek çok hastalığı iyi geldiği bilinen Reishi mantarının çeşit çeşit renkleri bulunur. Ancak günümüzde en yaygın olarak tüketileni kırmızı Reishi mantarıdır. Acı tadı ve ser bir yapısı vardır. Ancak Reishi mantarının faydalarının olduğu gibi kontrolsüz tüketiminin zararları bulunur. Bu yüzden Resihi mantarı tüketirken dikkat edilmelidir. Kırmızı Reishi mantarı neye iyi gelir? “Reishi mantarı faydaları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Sağlık
Tek ve küçük kesiden 'akciğer kanseri' ameliyatı! Pek çok fayda sağlıyor
Tek ve küçük kesiden 'akciğer kanseri' ameliyatı! Pek çok fayda sağlıyorGünümüzde akciğer kanseri ameliyatlarının büyük bölümü, hastaya pek çok avantaj sunan kapalı ameliyatlarla gerçekleştiriliyor. Bu sayede erken evredeki akciğer kanseri ameliyatlarında yüzde 70’lere varan başarılı sonuçlar elde edilebiliyor ve hastalar uzun yıllar sağlıklı yaşamlarına devam edebiliyor. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Semih Halezeroğlu, "Küçük bir kesi, büyük bir fayda" olarak tanımladığı Tek Port VATS yöntemini anlattı.
27.04.2022Genel Sağlık
'Tek baktığım göz, tek tuttuğum el'
'Tek baktığım göz, tek tuttuğum el'Oyuncu Hülya Darcan, 48'inci evlilik yıl dönümünü, 17 yıl önce akciğer kanseri nedeniyle kaybettiği eşi Tanju Korel'in fotoğrafıyla kutladı.
20.04.2022Cadde
Mahkemeden 'kanser ilacını SGK ödesin' kararı
Mahkemeden 'kanser ilacını SGK ödesin' kararıAnkara'da akciğer kanseri hastası Z.A., yurt dışından getirilen ve bir kürü 24 bin lira olan 'atezolizumab' etken maddeli ilacı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) karşılamayınca idare mahkemesine başvurdu.
15.04.2022Ekonomi
Görünmeyen tehdide kalıcı çözüm için
Görünmeyen tehdide kalıcı çözüm içinSon dönemde karşımıza çıkan hava kirliliğine dair güncel verileri ve sağlığımız üzerindeki etkilerini uzmanlara sorduk.
10.04.2022Pazar
İmmünoterapi kanser tedavisinde giderek yaygınlaşıyor
İmmünoterapi kanser tedavisinde giderek yaygınlaşıyorKanser tedavisinde her geçen gün daha çok kullanılan immünoterapi yönteminin, başka kanser türlerinde de kullanım onayı almak için gün saydığını belirten Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Necdet Üskent, "İmmünoterapilerin kemoterapilerden en önemli farkı, kimyasal içermemesi ve vücudun doğal savaşçı hücrelerini tümöre yönlendirmesi. Doğal olarak yan etkiler de kemoterapiye göre çok daha az oluyor" diyerek önemli bilgiler paylaştı.
31.03.2022Genel Sağlık
Solunum hastalıklarına pulmoner rehabilitasyon
Solunum hastalıklarına pulmoner rehabilitasyonKOAH, astım, Kovid-19 gibi hastalıkların neden olduğu, kişinin yaşam kalitesini ve hareketlerini azaltan solunum problemleri, pulmoner rehabilitasyon adı verilen solunum terapisiyle tedavi edilebiliyor.
28.03.2022Ege
Pandemi sonrası verem artabilir! En sık bu belirtilerle kendini gösteriyor
Pandemi sonrası verem artabilir! En sık bu belirtilerle kendini gösteriyorYüzyılın salgın hastalığı Kovid-19’un ardından çok sayıda insanı etkileyen ve ölümüne neden olan ikinci önemli bulaşıcı hastalığın tüberküloz olduğunu biliyor muydunuz? Halk arasında ‘verem’ olarak da adlandırılan tüberküloz hastalığı dünyada her yıl milyonlarca kişinin kapısını çalıyor. Pandemisinin tüberkülozun tanı ve tedavisini etkilediğini belirten Doç. Dr. Tülin Sevim, veremin en sık görülen 6 önemli belirtisini sıraladı.
24.03.2022Genel Sağlık
Aşık Veysel kimdir, nereli? Halk Ozanı Aşık Veysel'in hayatı kısaca...
Aşık Veysel kimdir, nereli? Halk Ozanı Aşık Veysel'in hayatı kısaca...Türk halk ozanı Aşık Veysel'in hayatı ve eserlerine dair detaylar araştırılıyor. Besteleri ve sözleri ile milyonlarca kişinin gönlüne taht kuran Aşık Veysel, Sivas Şarkışla'da doğdu. Hastalıktan ötürü iki gözünü de kaybeden Veysel, Ahmet Kutsi Tecer'in de desteği ile birçok ili dolaştı. Peki, Aşık Veysel neden ve ne zaman vefat etti?
20.03.2022Gündem
Prostat kanserine karşı geliştirdiler! Nokta atışı yapacak
Prostat kanserine karşı geliştirdiler! Nokta atışı yapacakErkeklerde en sık rastlanan ikinci kanser türü olan prostat kanseri için daha kesin ve hızlı bir tarama yöntemi geliştirildi. Uzmanlar, dünyada her yıl 375 bin erkeğin yakalandığı prostat kanserini teşhis etmede kullanılan bu yeni yöntemin pek çok şeyi değiştirebileceği görüşünde.
22.03.2022Gündem
Erken evre akciğer kanserinde yüz güldüren yöntem! İyileşme süresini kısaltıyor
Erken evre akciğer kanserinde yüz güldüren yöntem! İyileşme süresini kısaltıyorGöğüs cerrahisinde geliştirilen minimal invazif cerrahi yöntemler özellikle erken evre akciğer kanserinin cerrahi tedavisinde yüz güldürüyor. Kapalı ameliyat imkânı sunan bu cerrahi teknikler, akciğer kanserli hastalarda ameliyat sonrası iyileşme süresini de kısaltıyor.
12.03.2022Genel Sağlık
İstanbul'da hava kirliliği arttı: Kovid yayılımı ve etkisi artıyor
İstanbul'da hava kirliliği arttı: Kovid yayılımı ve etkisi artıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın hava kalitesini gösterdiği haritada son günlerde İstanbul'a yönelik uyarılar dikkat çekiyor. Kentte bir çok ilçede hava kirliliği tehlikeli boyutlara ulaştı.
23.02.2022Gündem
Evlerdeki gizli tehlike! Binaların bodrum ve zemin katlarında radon gazı birikiyor
Evlerdeki gizli tehlike! Binaların bodrum ve zemin katlarında radon gazı birikiyorDünya koronavirüsten sonra yeni bir salgınla karşı karşıya gelebilir mi? Yapılan son araştırmalara göre, artan sıcaklıkların etkisiyle radyoaktif olan ve akciğer kanserine yol açan radon gazına maruz kalma riskimiz oldukça yüksek. "Tıpkı Kovid gibi bir riskin olduğunu tabii ki söyleyebiliriz" diyen uzmanlar, binaların bodrum ve zemin katlarına dikkat çekti.
25.02.2022Gündem
80'inci kez pozitif çıktı! Bilim Kurulu Üyesi değerlendirdi
80'inci kez pozitif çıktı! Bilim Kurulu Üyesi değerlendirdiLösemi nedeniyle birkaç yıl önce kemik iliği nakli geçiren ve 14 ay önce de Kovid'e yakalanan 56 yaşındaki Muzaffer Kayasan'ın PCR çilesi bitmiyor. En son 9 Şubat'ta tekrar kontrol için test yapıldığını ve hem varyant hem de PCR pozitifliğine bakıldığını söyleyen Kayasan, varyant belirlenemediğini ama PCR'ının 80'nci kez pozitif çıktığını söyleyerek, "14 aydır temassız kart gibiyim, sanal bir hayat yaşıyorum. Sevdiklerimle internetten görüntülü görüşebiliyorum" dedi. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Omicron varyantının da bu şekilde bağışıklığı baskılanmış bir konaktan ortaya çıkmış olabileceği teorisini hatırlatarak "Bu hasta da o nedenle sürekli takip altında" diye konuştu.
13.02.2022Gündem
Bilim insanları uyardı: Arktik permafrostun çözülmesi kansere neden olabilir
Bilim insanları uyardı: Arktik permafrostun çözülmesi kansere neden olabilirBilim insanları, iklim krizi sebebiyle çözülmekte olan permafrostun Arktik Bölgesi'ndeki topluluklara akciğer kanserine yol açan bir gaz salabileceğini söyledi.
11.02.2022Dünya
SMA ilacını artık komisyon verecek
SMA ilacını artık komisyon verecekSağlık Uygulama Tebliği'nde (SUT) yapılan değişiklikle, Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastası bebekler için Türkiye'de 2017’den beri kullanılan "Nusinersen sodium" etken maddeli ilacın kullanım ilkeleri güncellendi.
10.02.2022Gündem
‘Kansere bağlı ölüm artabilir’
‘Kansere bağlı ölüm artabilir’Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk, dünyayı kasıp kavuran Kovid-19 salgını nedeniyle dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kanser taramalarının azaldığını belirterek, bunun da kansere bağlı ölüm oranlarını yüzde 5-10 arasında artırabileceği öngörüsünde bulundu.
4.02.2022Gündem
Erken teşhis hayat kurtarıyor
Erken teşhis hayat kurtarıyorDünyada her yıl yaklaşık 10 milyon, Türkiye'de ise yaklaşık 175 bin kişiye kanser teşhisi konduğunu söyleyen uzmanlar, erken teşhisin hayat kurtardığını ve gelişen tedavi yöntemleri sayesinde iyileşme şansının yüksek olduğunu söylüyor.
3.02.2022Gündem
Akciğer kanserinin evreleri nelerdir?
Akciğer kanserinin evreleri nelerdir?Dünya üzerinde en sık görülen kanser türleri arasında yer alan akciğer kanseri, çoğunlukla sigaranın neden olduğu ölümcül bir hastalıktır. Erken evrelerde teşhis edildiğinde tedavi edilebilen akciğer kanserinin en büyük nedeni sigara içmek gibi görünse de hiç sigara içmemiş kişilerde de akciğer kanseri görülebilir. Yaygın olarak görülen küçük hücreli ve büyük hücreli türlerinde takip edilen tedavi yöntemleri ise farklılık gösterebilir. Onkolog Doç. Dr. Fatma Şen akciğer kanseriyle ilgili bilgi verdi.
27.01.2022Genel Sağlık
Ayberk Pekcan kimdir kaç yaşındaydı neden öldü? Ayberk Pekcan hastalığı neydi film ve dizileri...
Ayberk Pekcan kimdir kaç yaşındaydı neden öldü? Ayberk Pekcan hastalığı neydi film ve dizileri...Oyuncu Ayberk Pekcan'ın ölüm haberinin duyulmasının ardından sanat camiası aynı gün ikinci kez acı haber almanın üzüntüsünü yaşadı. Geçtiğimiz yıl akciğer kanseri olduğunu duyuran Ayberk Pekcan tedavisi için memleketi Mersin'e gitmiş ve tedavisine başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde yoğun bakıma alınan oyuncudan dün akşam saatlerinde acı haber geldi. Peki Ayberk Pekcan kimdir neden öldü, hastalığı neydi? İşte film ve dizileri...
26.01.2022Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Akciğer Kanseri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.