Akciğer Kanseri

Akciğer Kanseri

Son dakika akciğer kanseri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan akciğer kanseri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan akciğer kanseri haber sayfamızda...

Akciğer Kanseri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.999 akciger kanseri haberi bulunmuştur.
Hava kirliliği tetikliyor! Endişe veren açıklama
Hava kirliliği tetikliyor! Endişe veren açıklamaHindistan'da doktorlar, hava kirliliğinin, akciğer kanseri başta olmak üzere hastalıkları daha da artırmasından endişe ediyor.
31.07.2021Dünya
Bir dozu 27 bin lira olan kanser ilacı için hukuk mücadelesi başlattı
Bir dozu 27 bin lira olan kanser ilacı için hukuk mücadelesi başlattıZonguldak'ta doktorların 1,5 yıl ömrü kaldığını söylemesine rağmen 5 yıldır akciğer kanseriyle mücadele eden Muhammet Arslancık (64), SGK ödemesi kapsamında olmayan tümörün büyüme ve gelişmesine engelleyen ilacı almak için mahkemeye başvurdu. Mahkeme, doktorların mutlaka ilacı kullanması yönünde raporu da bulunan Arslancık'ın başvurusu üzerine verdiği ara kararda, dava sonuçlanana kadar ilacı ücretsiz almasına hükmetti.
6.07.2021Gündem
Hiçbir belirti vermeden ilerleyebilir! Sigara içen kadınlarda...
Hiçbir belirti vermeden ilerleyebilir! Sigara içen kadınlarda...Dünyada ve ülkemizde hızla yaygınlaşan akciğer kanseri görülme sıklığı açısından erkeklerde prostat, kadınlarda ise meme kanserinden sonra ikinci sırada yer alıyor. Doç. Dr. Mehmet Akif Öztürk, akciğer kanseri ve tedavisi konusunda bilgi verdi.
17.06.2021Genel Sağlık
Nefes Darlığına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Nefes Darlığı Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir?
Nefes Darlığına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Nefes Darlığı Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir? Tıp literatüründeki karşılığı dispne olan nefes darlığı kişinin yeteri kadar nefes alamaması olarak açıklanabilir. İnsanın yaşam kalitesini olumsuz etkileyen nefes darlığının psikolojik olabildiği gibi farklı nedenleri de olabilir. Korona ve göğüs hastalıklarından kaynaklanan rahatsızlıklar nefes darlığı yapabilir. Nefes darlığının sebebi psikolojik ise evde yapılabilecek terapi veya fizik tedavi ile geçirmek mümkün. Ancak altta yatan problemin öncelikle tespit edilmesi gerekir. Nefes darlığında görülen şikayetlerin yarattığı his kişiden kişiye değişir. Nefes darlığı belirtilerinde nefesin yetmemesi, hava açlığı çekme, nefes nefese kalma, nefes alamama gibi yakınmalarla kendini gösterir. Nefes darlığına ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız “Nefes darlığı nedenleri ve belirtileri nelerdir?” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
31.05.2021Sağlık
Tütün ürünleri nasıl bırakılır?
Tütün ürünleri nasıl bırakılır? Sigara, tütünün en sık kullanım şeklidir. Yanan tütünde 7.000’den fazla kimyasal madde bulunur ve bunların 70’e yakını kanser yapıcı etkidedir. Tütün yandığında veya ısındığında nikotin oluşur. Nikotin 8 saniye içinde beyne ulaşıp, önce uyarıcı, sonra keyif verici özelliğiyle kullanıcılarını bedensel ve davranışsal açılardan hızla bağımlı hale getirir. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Elif Altuğ 31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü'ne özel önemli bilgiler paylaştı.
31.05.2021Genel Sağlık
Evde kalma sürecinde pasif içicilik arttı mı?
Evde kalma sürecinde pasif içicilik arttı mı? 31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü'ne özel Sigara Bırakma Polikliniği Sorumlusu Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Nilüfer Aykaç, özellikle pandemi döneminde evde kalma sürelerinin uzamasıyla birlikte kapalı ortamlardaki pasif içiciliğin artmış olabileceğine dikkat çekerek, önemli bilgiler verdi.
31.05.2021Genel Sağlık
Salgın döneminde sigara patlaması
Salgın döneminde sigara patlamasıDünya genelinde Kovid-19 salgını sırasında sigara kullananların sayısının 1.1 milyara ulaştığı, yeni başlayanların neredeyse hepsinin 25 yaş altı olduğu ortaya çıktı. Türkiye ilk on ülke arasında...
29.05.2021Dünya
Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Kuru öksürük için evde doğal çözümler
Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Kuru öksürük için evde doğal çözümlerKış ayları ile baş gösteren öksürük bakteri ve virüslerin sebep olduğu bir savunma mekanizmasıdır. Üst solunum yolu hastalıkları olmak üzere öksürük birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Toz, alerjen maddeler ve duman gibi tahriş edicilerin neden olduğu öksürük balgamlı veya kuru öksürük şeklinde kendini gösterebilir. Öksürük genellikle birkaç gün ya da birkaç hafta boyunca devam edebilir. Bitki çayları, sütlü bal, pekmez gibi beşlinler ile öksürük evde doğal yöntemlerle azaltılabilir. Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Kuru öksürük için evde doğal çözümler için içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
29.05.2021Sağlık
Göğüs Hastalıkları Nelerdir? Akciğer Hastalıklarının Belirtileri Ve Tedavi Yöntemleri...
Göğüs Hastalıkları Nelerdir? Akciğer Hastalıklarının Belirtileri Ve Tedavi Yöntemleri...Göğüs hastalıkları genel olarak akciğer, solunum ve benzeri sistemler ile ilgilenen bir bölümdür. Kişilerin göğüs ağrısı veya solunum ile şikayeti olması durumunda başvuruda bulunacağı yer göğüs hastalıklarıdır. Sizler için göğüs hastalıkları ve akciğer hastalıkları hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.
5.05.2021Sağlık
Kanser Tedavisi Seçenekleri Nelerdir? Hangi Kanser Nasıl Tedavi Edilir?
Kanser Tedavisi Seçenekleri Nelerdir? Hangi Kanser Nasıl Tedavi Edilir?Kanser çağımızın en tehlikeli hastalıklarından bir tanesidir. Kontrolsüz hücre çoğalması olarak da bilinen kanserin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bundan dolayı kanser hastalığına karşı bilinçli olmak gerekmektedir. Kanser teşhisi konulan bir kişi için kanser tedavisi süreci de başlamış demektir. Kanser tedavisi çok yönlü olarak sürmekte ve birden fazla tedavi seçeneği ile ortaya çıkmaktadır. Peki kanser tedavisi seçenekleri nelerdir? Hangi kanser nasıl tedavi edilir? İşte kanser tedavisi ile ilgili bütün detaylar.
5.05.2021Sağlık
Rolling Stones'un gitaristi Ronnie Wood tekrar hastalığa yakalandı
Rolling Stones'un gitaristi Ronnie Wood tekrar hastalığa yakalandıDört yıl önce kansere yakalanan ve hastalığı yenen efsane rock grubu Rolling Stones'un gitaristi Ronnie Wood, ikinci kez kansere yakalandığını duyurdu. 73 yaşındaki Wood, her şeyin yolunda olduğunu söyledi.
28.04.2021Cadde
Kanser hastalarına Kovid-19 sürecinde hayati öneriler
Kanser hastalarına Kovid-19 sürecinde hayati önerilerPandemi döneminde Kovid-19 korkusuyla sağlık kuruluşlarına başvurulmaması, kanser hastalığının erken teşhis edilmesini engellerken tedavi şansının da azalmasına neden olabiliyor. Bu süreçte kontrollerini ve tedavilerini aksatmaması gereken kanser hastalarının, Kovid-19 aşısını da en kısa sürede yaptırması tavsiye ediliyor. Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof.Dr. Umut Demirci, pandemi sürecinde kanser hastalarına önemli önerilerde bulundu
28.04.2021Genel Sağlık
Kimliğini kaybetti, 14 yıldır başına gelmeyen kalmadı
Kimliğini kaybetti, 14 yıldır başına gelmeyen kalmadıErzincan'da yaşayan çiftçi Hüseyin Bulut'un (65) hayatı, 2007 yılında kaybettiği kimliği nedeniyle kabusa döndü. Türkiye'nin dört bir yanında adına şirketler kurulup, krediler çekilerek senetler imzalanan Bulut, 14 yılda hakkında açılan 61 dava nedeniyle 91 gün cezaevinde kaldı. Kanser hastası olduğunu belirten Bulut, ev ve hastaneden daha çok adliyede zaman geçirdiğini söyledi.
28.04.2021Haberler
Küçük Hücreli Akciğer Kanseri Nedir, Belirtileri Nelerdir? Küçük Hücreli Akciğer Kanseri İyileşir Mi, Tedavisi Var Mı?
Küçük Hücreli Akciğer Kanseri Nedir, Belirtileri Nelerdir? Küçük Hücreli Akciğer Kanseri İyileşir Mi, Tedavisi Var Mı?Küçük hücreli akciğer kanseri onlarca tür kanser çeşidinden bir tanesidir. Tıp alanında çok yaygın olarak bilinir. Küçük hücreli akciğer kanseri tedavisi gören hasta sayısı diğerlerinden daha azdır. Genel olarak farklı türleri de vardır. Buna ek olarak bazı belirtiler küçük hücreli akciğer kanseri göstergesi olabilir. Bu nedenle Küçük hücreli akciğer kanseri nedir gibi soruları sizler için derledik.
24.04.2021Sağlık
Gürbüz’den miras: ‘Dünya Diye Bir Yer’
Gürbüz’den miras: ‘Dünya Diye Bir Yer’Çağdaş sanatın önemli isimlerinden ressam ve heykeltraş Selma Gürbüz hayatını kaybetti...
24.04.2021Kültür Sanat
Kanserojen asbestte formalite rapor iddiası
Kanserojen asbestte formalite rapor iddiasıUzmanlar, kentsel dönüşüm nedeniyle yıkılan eski binalarda asbestle ilgili yeterli ölçüm ve bertaraf işlemi yapılmadığını söylüyor. Asbestin kansere neden olduğunu bildiren uzmanlar, İstanbul’un 32 ilçesindeki yıkımlar sırasında özenli davranılmadığını belirtiyor
16.04.2021Gündem
'51 gündür kayıp kızım halası tarafından evlendirilmek için kaçırıldı'
'51 gündür kayıp kızım halası tarafından evlendirilmek için kaçırıldı'Afyonkarahisar’da oturan Bünyamin Yumuk, 51 gündür haber alınamayan kızı Gülsüm Yumuk'un (15), yıllardır görmediği kız kardeşi tarafından, oğluyla evlendirilmek amacıyla kaçırıldığını iddia etti.
12.04.2021Gündem
‘Çok çekti...’
‘Çok çekti...’Ses ve sinema sanatçısı Mehtap Ar, uzun süredir mücadele ettiği akciğer kanserine yenik düştü
11.04.2021Cadde
Baba Levo'ya veda! Vasiyeti yerine getirildi
Baba Levo'ya veda! Vasiyeti yerine getirildiKanser hastalığına yenik düşen Baba Levo olarak tanınan nefesli ustası müzisyen Levent Altındağ (67), vasiyeti üzerine 8 yıl önce taşındığı Balıkesirin Ayvalık ilçesine bağlı turistik Altınova Mahallesi'ne toprağa verildi.
10.04.2021Cadde
Mehtap Ar kimdir, neden öldü? Müjde Ar'ın kardeşi Mehtap Ar kaç yaşındaydı?
Mehtap Ar kimdir, neden öldü? Müjde Ar'ın kardeşi Mehtap Ar kaç yaşındaydı?Mehtap Ar'ın hayatı gündemde araştırılmaya başlandı. Aysel Gürel'in kızı Mehtap Ar, son dakika gelen habere göre hayatını kaybetti. Müjde Ar'ın kardeşi olan Mehtap Ar ile ilgili detaylar merak ediliyor. Peki Mehtap Ar kimdir? İşte son dakika gelişmeleri ve Mehtap Ar'ın hayatı ile ilgili detaylar...
10.04.2021Cadde
Son dakika haberi: Mehtap Ar yaşamını yitirdi
Son dakika haberi: Mehtap Ar yaşamını yitirdiOyuncu Mehtap Ar, 64 yaşında hayatını kaybetti. Uzun süredir akciğer kanseri tedavisi gören Mehtap Ar, Aysel Gürel'in kızı, Müjde Ar'ın kardeşiydi.
11.04.2021Cadde
Müjde Ar kardeşi Mehtap Ar'ın doğum gününü kutladı
Müjde Ar kardeşi Mehtap Ar'ın doğum gününü kutladıMerhum sanatçı Aysel Gürel’in oyuncu kızı Mehtap Ar, dün 64 yaşına bastı. Ablası Müjde Ar da kardeşinin doğum gününü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kutladı.
7.04.2021Cadde
Son dakika... Breaking Bad dizisi gerçek oldu! Ankara'da yakalandılar
Son dakika... Breaking Bad dizisi gerçek oldu! Ankara'da yakalandılarYaşanan olay Breaking Bad dizisini akıllara getirdi. Aile hekimi Ömer Ali E. hastası Gökhan D. ile birlikte uyuşturucu madde ticaretinden gözaltına alındı. Aile hekiminin, Gökhan D. ile muayeneye geldiğinde tanıştığı, ardından ise ikilinin uyuşturucu ticareti yapmaya başladığı öğrenildi. İşte haberin ayrıntıları...
4.04.2021Gündem
Son dakika... Doktora oksijen tüpüyle saldıran zanlıya 5 yıl hapis!
Son dakika... Doktora oksijen tüpüyle saldıran zanlıya 5 yıl hapis!Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde doktor Esra Ersöz Genç ile hemşire ve güvenlik görevlisine saldırıp, oksijen tüpüyle kovaladığı gerekçesiyle tutuksuz yargılanan İhsan Aydın (35), 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
31.03.2021Gündem
Akciğer Biyopsi Nedir? Akciğer İğne Biyopsisi Hangi Durumlarda Yapılır, Ne İşe Yarar?
Akciğer Biyopsi Nedir? Akciğer İğne Biyopsisi Hangi Durumlarda Yapılır, Ne İşe Yarar?Çekilen akciğer filmi ya da tomografi sonrası herhangi bir akciğer hastalığı fark edilmesi ya da akciğer kanseri varlığından şüphelenmesi durumunda hızlı ve kesin tanı koyabilmek için akciğer biyopsisi yapılması gerekir. Akciğer biyopsi nedir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
30.03.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

kanser tedavisikansermehtap armüjde arsigara

Akciğer Kanseri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.