Akif Çağatay Kılıç

Akif Çağatay Kılıç

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun 1 .sıra Adayı. Akif Çağatay Kılıç, 15 Haziran 1976'da Almanya Siegen'de doğdu. Babasının adı Sinan, annesinin adı Behire Yıldız'dır.Siyaset Bilimi Uzmanı; Herfordshire Üniversitesini bitirdi.Siyaset Bilimi ve Avrupa Ekonomisi alanında eğitim gördü.Sabancı Holding Universal Trading Uk Şirketinde satın alma görevlisi olarak çalıştı. 2003'te AK Parti Genel Merkezinde Danışman olarak çalıştı. Başbakan Müşaviri, Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.25 Aralık 2013 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanı oldu.24. Dönemde NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu üyesi oldu.Çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Kılıç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Akif Çağatay Kılıç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.314 akif cagatay kilic haberi bulunmuştur.
TBMM Başkanı Şentop, Viyana'da Türk toplumu temsilcilerini kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, Viyana'da Türk toplumu temsilcilerini kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 5. Dünya Parlamento Başkanları Konferansı'na katılmak üzere geldiği Viyana'da, Türk toplumu temsilcileri ile buluştu.
7.09.2021Siyaset
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Viyana'da
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Viyana'daTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 5'inci Dünya Parlamento Başkanları Konferansı'na katılmak için Avusturya'ya geldi.
6.09.2021Haberler
TBMM Başkanı Şentop Viyana'ya gitti
TBMM Başkanı Şentop Viyana'ya gittiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 5'inci Dünya Parlamento Başkanları Konferansı'na katılmak için Avusturya'ya geldi.
6.09.2021Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'dan Azerbaycanlı heyet ile kritik görüşme
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'dan Azerbaycanlı heyet ile kritik görüşmeDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Milli Meclisi Dışişleri ve ​​Parlamentolararası İlişkiler Komitesi ​​Başkanı Samad Seyidov ve ​​beraberindeki heyet ile bir araya geldi.
13.07.2021Haberler
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'dan Azerbaycanlı heyet ile kritik görüşme
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'dan Azerbaycanlı heyet ile kritik görüşmeDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Milli Meclisi Dışişleri ve Parlamentolararası İlişkiler Komitesi Başkanı Samad Seyidov ve beraberindeki heyeti kabul etti.
13.07.2021Siyaset
İletişim Başkanlığı'ndan 27 Mayıs 1960 Darbesi Uluslararası Konferansı
İletişim Başkanlığı'ndan 27 Mayıs 1960 Darbesi Uluslararası KonferansıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca "27 Mayıs 1960 Darbesi Uluslararası Konferansı" düzenlendi.
27.05.2021Siyaset
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'yakında' deyip açıkladı! 'Meclis'e sunuyoruz'
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'yakında' deyip açıkladı! 'Meclis'e sunuyoruz'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun 7. Kesimi olan Hasdal-Habipler-Başakşehir etabının açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakında yargı reform paketinin dördüncüsünün Meclis'e sunulacağını açıkladı. Erdoğan, 'Yakında ilk köprüsünün temelini atarak fiilen hayata geçirmeye başlayacağımız Kanal İstanbul da inşallah tarihe damgasını vuran bir eser olarak ülkemizin iftihar tablosu içerisindeki yerini alacaktır' dedi. Öte yandan Erdoğan, törenin ardından makam aracını da kullandı.
21.05.2021Siyaset
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç: Kabul edilemez
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç: Kabul edilemezGelen son dakika haberine göre; TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki göstererek, "ABD yönetiminin ortaya koymuş olduğu yaklaşım bizim nezdimizde kabul edilemez. Bu tavır, tarihi gerçeklerden kopuktur ve ABD iç siyasetindeki sığ lobicilik faaliyetlerinin bir yansımasıdır." dedi.
24.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AB Komisyonu Başkanı ile görüşmesi sona erdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AB Komisyonu Başkanı ile görüşmesi sona erdiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile videokonferans görüşmesinde, Türkiye-AB ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik hususlar ele alındı, salgınla mücadelede atılacak ortak adımlar ve bölgesel meseleler değerlendirildi. Görüşmenin ardından Michel ve von der Leyen'in ortak açıklaması yayımlandı.
19.03.2021Siyaset
Azerbaycan Meclisi Başkanı Gafarova, TBMM Dışişleri Komisyonu heyetini kabul etti
Azerbaycan Meclisi Başkanı Gafarova, TBMM Dışişleri Komisyonu heyetini kabul ettiAzerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç başkanlığındaki TBMM heyetini kabul etti.
9.03.2021Dünya
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, TBMM Dışişleri Komisyonu heyetini kabul etti
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, TBMM Dışişleri Komisyonu heyetini kabul ettiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç başkanlığındaki TBMM heyetini kabul etti.
9.03.2021Haberler
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, TBMM Dışişleri Komisyonu heyetini kabul etti
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, TBMM Dışişleri Komisyonu heyetini kabul ettiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç başkanlığındaki TBMM heyetini kabul etti.
9.03.2021Siyaset
Son dakika... İslam alimi M. Emin Saraç'a veda
Son dakika... İslam alimi M. Emin Saraç'a vedaGelen son dakika haberine göre; YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın babası, Hadis alimi Muhammed Emin Saraç için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. "Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhterem hocamızı imam hatip okulu yıllarından itibaren tanıdım, tanıyorum. O günden, son dönemdeki yaşadığı sıkıntılara kadar zaman zaman fırsat buldukça ziyaretlerine de hep gittim ve bu ziyaretlerimde de kendisinden çok ama çok istifade ettim. Rabbim inşallah bizleri sevgili habibinin Liva-ül hamd ismiyle müsemma sancağı altında da beraber haşru cem eylesin" dedi.
21.02.2021Gündem
Aşının yan etkisi oldu mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama
Aşının yan etkisi oldu mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı Veliaht Dairesi'nde Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Resim Heykel Müzesi Restorasyon Sonrası Açılış Programında konuşuyor.
15.01.2021Haberler
İşgal demokrasi  için kara bir leke
İşgal demokrasi için kara bir lekeMeclis Dışişleri Komisyonu Başkanı, eski Bakan Kılıç, ABD’de 5 kişinin hayatını kaybettiği senato işgalini demokrasi için kara leke olarak değerlendirdi
9.01.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Schulz'u kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, Schulz'u kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz'u makamında kabul etti.
16.12.2020Siyaset
TBMM Dışişleri Komisyonunda 2 kanun teklifi kabul edildi
TBMM Dışişleri Komisyonunda 2 kanun teklifi kabul edildiTBMM Dışişleri Komisyonu, uluslararası anlaşmaların onaylanmasını uygun bulan 2 kanun teklifini kabul etti.
2.12.2020Siyaset
TBMM Dışişleri Komisyonu 4 kanun teklifini kabul etti
TBMM Dışişleri Komisyonu 4 kanun teklifini kabul ettiTBMM Dışişleri Komisyonu, uluslararası anlaşmaların onaylanmasını uygun bulan 4 kanun teklifini kabul etti.
25.11.2020Siyaset
Eski bakan Akif Çağatay Kılıç'ın Kovid-19 testi pozitif çıktı
Eski bakan Akif Çağatay Kılıç'ın Kovid-19 testi pozitif çıktıEski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı.
9.10.2020Gündem
Baba Kılıç uğurlandı
Baba Kılıç uğurlandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, babası Sinan Kılıç’ı kaybeden Eski Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç’ı acı gününde yalnız bırakmadı.
24.02.2020Siyaset
Akif Çağatay Kılıç'ın babası son yolculuğuna uğurlandı
Akif Çağatay Kılıç'ın babası son yolculuğuna uğurlandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın hayatını kaybeden babası Sinan Kılıç, cenaze törenine katıldı.
23.02.2020Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alev Alatlı'ya ziyaret!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alev Alatlı'ya ziyaret!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yazar Alev Alatlı'yı ziyaret etti.
23.02.2020Siyaset
Eski bakanın acı günü! Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı
Eski bakanın acı günü! Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın hayatını kaybeden babası Sinan Kılıç, cenaze törenine katıldı.
23.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinan Kılıç'ın cenaze törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinan Kılıç'ın cenaze törenine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın hayatını kaybeden babası Sinan Kılıç, cenaze törenine katıldı.
25.02.2020Gündem
Mustafa Cengiz: Galatasaray için önemli olan şampiyonluklardır
Mustafa Cengiz: Galatasaray için önemli olan şampiyonluklardırGalatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “İnşallah Galatasaray’ın şampiyonlukları devam eder. Bizim için önemli olan şampiyonluklardır bunu unutmayalım” dedi.
30.06.2020Galatasaray

Benzer Haber Etiketleri

recep tayyip erdoğanTBMMAzerbaycancumhurbaşkanıSinan Kılıç

Akif Çağatay Kılıç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.