Alaska

Alaska

Son dakika alaska haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan alaska gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan alaska haber sayfamızda...

Alaska

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.062 alaska haberi bulunmuştur.
Son dakika haberleri: Canavar dehşeti! Kentin ortasında panik ve kaos...
Son dakika haberleri: Canavar dehşeti! Kentin ortasında panik ve kaos...Kenti kasıp kavurdu, kışlada askerlere saldırdı, tam anlamıyla dehşet saçtı ve şehri panik ve kaosa sürükledi. Sapporo'daki işlek caddelerde çekilen görüntüler tüm dünyayı şoka uğrattı.
20.06.2021Dünya
Burası dünyanın en soğuk 10 yeri
Burası dünyanın en soğuk 10 yeriIlıman bir hava çoğu insanın hayaliyken aşırı sıcak ve soğuklar dünyanın bir gerçeği. Özellikle kuzey ve güney kutup bölgelerine yaklaştıkça soğuk hava etkisini daha fazla hissettirirken gezegenimizin denize uzak bölgeleri de bu soğuktan payını almakta.
20.06.2021Tatil
Son Dakika Haberi: İlk kez oldu, büyük panik! İnsan dişli...
Son Dakika Haberi: İlk kez oldu, büyük panik! İnsan dişli...Pirana ailesinden gelen ve insan benzeri dişleriyle dikkat çeken balık, boyu yalnızca 20 santimetre civarında olmasına rağmen insanlar için büyük bir korku unsuru. Uzmanların "oldukça ciddi bir ısırığı var" uyarısında bulundu balık, literatürde 'testis yiyen balık' olarak geçiyor. Genellikle Amazon nehir havzasında bulunan balıkla ilgili korkutan haber ise, Doğa Tarihi Müzesi yetkisinden geldi.
17.06.2021Dünya
Son dakika: Dalış yapan denizci dev balinanın ağzında mahsur kaldı!
Son dakika: Dalış yapan denizci dev balinanın ağzında mahsur kaldı!Istakoz avlamak için dalış yapan kaptan, 14 metre kadar derine indiğinde tam anlamıyla dehşeti yaşadı. Önce güçlü bir çarpışma hissetti, ardından her şey karardı ve simsiyah oldu. Öldüğünü düşünürken gerçeği çok geçmeden anladı.
12.06.2021Dünya
Kuzey yarımkürede, halkalı güneş tutulması başladı
Kuzey yarımkürede, halkalı güneş tutulması başladıABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), kuzey yarımkürede halkalı ve kısmi Güneş tutulmasının başladığını duyurdu. Kuzey yarımkürede yer alan birçok bölgenin, Güneş tutulmasına gündoğumu sırasında tanıklık edeceği ifade edildi.
10.06.2021Haberler
İğne Yapraklı Ormanlar Hangi Ülkede Ve Hangi Bölgelerde Görülür?
İğne Yapraklı Ormanlar Hangi Ülkede Ve Hangi Bölgelerde Görülür?İğne yapraklı ormanlar oldukça geniş bir alana doğru yayılım gösteren bir orman çeşididir. Bu orman çeşidinin görüldüğü bölgeler ve bu ormanların içerisinde yaşayan hayvan türleri iğne yapraklı ormanların bünyelerinde taşımış oldukları özelliklere göre çeşitlilik gösterir. İğne yapraklı ormanların ne olduğunu, hangi bölgelerde görüldüğünü ve ne tür özelliklere sahip olduğuna dair detayları derledik.
7.06.2021Eğitim
Son dakika... Güpegündüz duvara çıktı! Gözünü karartıp koştu
Son dakika... Güpegündüz duvara çıktı! Gözünü karartıp koştuBahçedeki kaos sürerken genç kadın kadraja girdi, o andan sonra yaşananlar sosyal medyada bomba etkisi yarattı. 65 milyondan fazla izlenen görüntüler, tüyler ürpertici.
2.06.2021Dünya
Son dakika: Böylesi hiç görülmemişti... Demirden dişleri var!
Son dakika: Böylesi hiç görülmemişti... Demirden dişleri var!Oval şekilli ve kırmızımsı kabukları bulunuyor. Boyları 36 santimetreye kadar ulaşabiliyor. Uzmanlar "daha önce biyolojik bağlamda hiç görülmemişti" diyerek açıkladıkları keşfi duyurarak dünyayı şoka uğrattı.
1.06.2021Dünya
Son dakika haberler: Yüzünü yılan ısırdı! Dehşete düşüren görüntü
Son dakika haberler: Yüzünü yılan ısırdı! Dehşete düşüren görüntü30 yılı aşkın süredir sahip olduğu hayvanat bahçesinde yılanlar ve sürüngen hayvanlarla ilgilenen adam, yaşadığı saldırı sonrasında hayatının şokunu yaşadı. Görüntüler sosyal medyada kısa sürede yayılırken, izleyenler korkudan tir tir titrediklerini itiraf etti.
31.05.2021Dünya
ABD'de deprem fırtınası
ABD'de deprem fırtınasıAlaska'nın merkezinde meydana gelen 6.1 büyüklüğündeki sarsıntıyı çok sayıda artçı izledi, USGS depremin geniş bir alanda hissedildiğini bildiriyor.
31.05.2021Dünya
Son dakika: Sızdırıyor sanmışlardı... Tavandan yılanlar döküldü!
Son dakika: Sızdırıyor sanmışlardı... Tavandan yılanlar döküldü!Yeni taşındıkları evlerinde, çatının sızdırdığından şikayet eden aile, aylar sonra çatı çöktüğünde ise, tavanlarında yılanların yaşadığını keşfetmenin dehşetini yaşadılar. En az dört yılanın tavandan sarktığı görüntüler, izleyenleri dehşete düşürdü.
29.05.2021Dünya
Son dakika: Mutfaktan çıktı! Boyu üç metre, tam 100 dişi var...
Son dakika: Mutfaktan çıktı! Boyu üç metre, tam 100 dişi var...Son dakika haberine göre, televizyon izlerken mutfaktan bir gürültü geldiğini duyan aile, sesin kaynağını öğrenmek üzere mutfağa koştuklarında korkunç bir manzarayla karşılaştılar. Karşılarında üç metre boyunda ve sekiz kilo ağırlığında bir piton duruyordu.
23.05.2021Dünya
İki kutuplu dünyanın  Kuzey Kutbu savaşı
İki kutuplu dünyanın Kuzey Kutbu savaşıGüç savaşının yapıldığı Kuzey Kutbu’nda Rusya’nın askeri faaliyetlerini artırarak öne geçmesi, başta ABD olmak üzere NATO ülkelerini rahatsız etti. ABD, Moskova’yı Kuzey Kutbu’nu askerileştirmekle suçlarken, Rus komutan ise NATO ve ABD’nin provokatif davrandığını, bunun asla kabul edilemeyeceğini söyledi
23.05.2021Dünya
Son dakika: Sahilde yürüyüşe çıktı, kumda buldu! Kimse böylesini görmemişti...
Son dakika: Sahilde yürüyüşe çıktı, kumda buldu! Kimse böylesini görmemişti...Sahilde sabah yürüyüşüne çıktığında kumsalda gördü. Korkunç yaratığa yaklaştıkça şaşkınlıkla birlikte korku da bedenini kapladı. Sosyal medyada çektiği fotoğrafları paylaştığında ise şok dalgası hızla yayıldı.
20.05.2021Dünya
Ayı saldırdı, ölümden döndü
Ayı saldırdı, ölümden döndüABD’nin Alaska eyaletinde araştırma yapmak için tek başına ormana giden Allen Minish ayı saldırısına uğradı.
20.05.2021Dünya
Son dakika... İlk kez görüldü! 'Yaratık' ortaya çıktı...
Son dakika... İlk kez görüldü! 'Yaratık' ortaya çıktı...Görüntü sosyal medyada yayılınca bilim insanları afalladı, ne şekilde ölçülürse ölçülsün büyüklüğüne akıl sır erdirilemedi. Bir bilim insanı, "İlk fotoğrafı açtığımda kelimenin tam anlamıyla sandalyemden düştüm" diyor.
18.05.2021Dünya
Son dakika: Dünyanın en büyüğü... Dehşete düştüler!
Son dakika: Dünyanın en büyüğü... Dehşete düştüler!Devasa timsahın çevik hareketleri karşısında ne yapacağını şaşıran hayvanat bahçesi sahibi, 'canavarın hayarında gördüğü en büyük timsah' olduğunu söyledi.
17.05.2021Dünya
Son dakika haberler: Yakaladığı balığın ağzını açtı, hayatının şokunu yaşadı!
Son dakika haberler: Yakaladığı balığın ağzını açtı, hayatının şokunu yaşadı!27 yaşındaki deniz biyolojisi öğrencisi, altı kiloluk balığı yakaladığında başına geleceklerden habersizdi. Yakaladığı balığın ağzını açtığında gördüğü manzara karşısında şoka giren öğrenci, bir ilke imza attı.
14.05.2021Dünya
Son dakika: Biden'a Ermenilerden büyük tepki! Dün kahramandı bugün...
Son dakika: Biden'a Ermenilerden büyük tepki! Dün kahramandı bugün...Gelen bir son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, Azerbaycan’a yönelik askeri yardımlara devam etme kararı alırken, bu gelişme, Beyaz Saray’a birkaç hafta önce övgüler yağdıran Ermeni diasporası tarafından tepkiyle karşılandı
5.05.2021Dünya
Defender Europe 21 başladı! ABD ve 26 Avrupa ülkesi Rusya'ya karşı...
Defender Europe 21 başladı! ABD ve 26 Avrupa ülkesi Rusya'ya karşı...ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD'nin 26 Avrupa ülkesi ile düzenlediği ve 28 bin askerin katılacağı "Defender Europe 21" tatbikatının başladığını duyurdu.
4.05.2021Dünya
Herkes bakıcısı sanıyor! Biri 28 diğeri 76 yaşında...
Herkes bakıcısı sanıyor! Biri 28 diğeri 76 yaşında...Yoga dersinde tanışan çift, aralarında anlık bir çekim olduğunu itiraf ediyor. Çift birlikte dışarı çıktıklarında, 28 yaşındaki genç kadın sık sık 76 yaşındaki sevgilisinin bakıcısı zannediliyor.
1.05.2021Dünya
Türk profesörden dünyanın en kapsamlı fotokapan literatürü
Türk profesörden dünyanın en kapsamlı fotokapan literatürü Doğu Anadolu ve ABD'nin Utah eyaletinin yaban hayatını yıllardır araştıran Utah ve Koç üniversitelerinde öğretim üyesi Prof. Dr. Çağan Şekercioğlu ile öğrencileri, 3 bin 326 bilimsel makaleyi sentezleyerek, fotokapan literatürüne ilişkin dünyanın en kapsamlı çalışmasını yayımladı.
1.05.2021Haberler
Dünya eriyor!
Dünya eriyor!Şu ana kadar yapılan en kapsamlı araştırmaya göre, dünyadaki buzulların erime hızı 20 yılda ikiye katlandı. Bunun bir ‘rekor’ olduğu bildirilirken buzul erimesinin deniz seviyesinin yükselmesine neden olduğu açıklandı.
30.04.2021Gündem
Buzullar için kırmızı alarm verildi
Buzullar için kırmızı alarm verildiUydu verileri, buzulların daha hızlı eridiğini, 15 yıl öncesine göre yılda yüzde 31 daha fazla kar ve buz kaybettiğini ortaya koydu.
29.04.2021Teknoloji
Av sezonu bitti, ağlar bakıma alındı
Av sezonu bitti, ağlar bakıma alındıKaradeniz'de 15 Nisan’da başlayacak av yasağı öncesi balıkçılar teknelerini ve zarar gören ağlarını bakıma aldı. Van Gölü’nde de balıkçılar, tuzlu ve sodalı suda yaşayan endemik bir tür olan inci kefalinin yarın başlayacak av yasağı öncesi teknelerini kıyıya yanaştırdı.
14.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ABDAlaskason dakika haberlerkurt yılan balığıFacebook

Alaska ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.