Alaska

Alaska

Son dakika alaska haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan alaska gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan alaska haber sayfamızda...

Alaska

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.071 alaska haberi bulunmuştur.
Broad Peak zirvesinden dönüşte düşen Güney Koreli dağcı kayıp
Broad Peak zirvesinden dönüşte düşen Güney Koreli dağcı kayıp Pakistan'da, kuzeydeki Karakurum Dağları'nda Broad Peak zirvesine yaptığı tırmanıştan dönerken düşen 57 yaşındaki Güney Koreli dağcı Kim Hong Bin’in kayıp olduğu bildirildi.
20.07.2021Dünya
Son dakika haberler: Yürürken üstüne bastı! Kendini hastanede buldu...
Son dakika haberler: Yürürken üstüne bastı! Kendini hastanede buldu...Son dakika haberlere göre, İngiltere'de ailesiyle gezmeye giden 11 yaşındaki kız yolda yürürken bir şeyin üstüne bastığını fark etti. İlk başta ailesi bunun bir solucan olduğunu düşündü ancak hastaneye kaldırılan kızın durumunu gören doktorlar gözlerine inanamadı.
20.07.2021Dünya
Son dakika haberi: İstila! Gece yatağının yanında 18 yılan buldu...
Son dakika haberi: İstila! Gece yatağının yanında 18 yılan buldu...Gece geç saatlerde, uyumak üzere yatağına gelen kadın, hayatının şokunu yaşadı. Yatağının yanında 18 tane yılan bulan kadın, "Yerde tüy olduğunu düşündüğüm bir şey fark ettim, tam almaya çalışırken hareket ediverdi" diyerek yaşadığı dehşeti anlattı.
18.07.2021Dünya
İnci kefali avı başladı
İnci kefali avı başladıVan Gölü’nün tuzlu ve sodalı suyunda yaşayabilen tek endemik tür olan inci kefalinin üreme döneminde başlatılan 3 aylık av yasağı, sona erdi. Yasağın kalkmasıyla ilçedeki balıkçılar, ‘Vira bismillah’ diyerek ağlarını göle bıraktı.
16.07.2021Ekonomi
İnci kefalinde av yasağı sona erdi
İnci kefalinde av yasağı sona erdiVan Gölü'nün tuzlu ve sodalı suyunda yaşayabilen tek endemik tür olan inci kefalinin üreme döneminde başlatılan 3 aylık av yasağı, bugün sona erdi. Yasağın kalkmasıyla ilçedeki balıkçılar, 'Vira bismillah' diyerek ağlarını göle bıraktı.
15.07.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Üç buçuk metrelik piton AVM'de kayboldu, alarm verildi!
Son dakika haberi: Üç buçuk metrelik piton AVM'de kayboldu, alarm verildi!Üç buçuk metre uzunluğundaki piton, AVM'de bulunan hayvanat bahçesindeki kafesinden kaçtı. Yetkililer saatlerce devasa sürüngeni arasa da, yılanı bir türlü bulamadı. Panik halindeki hayvanat bahçesinin kurucusu, en büyük korkusunu açıkladı.
9.07.2021Dünya
Sırta takılan jet roketleri günlük hayata girebilecek
Sırta takılan jet roketleri günlük hayata girebilecekFarklı teknolojiler hayatımıza girmeye devam ediyor. Bunlardan biri olan sırta takılan roketler, özellikle askeri operasyonlarda kullanılıyor. Şimdi ise günlük kullanımda kullanılması tartışılıyor.
7.07.2021Teknoloji
Son dakika: Tuvaletteki yılan cinsel organını ısırdı!
Son dakika: Tuvaletteki yılan cinsel organını ısırdı!Yeni taşındıkları evlerinde, çatının sızdırdığından şikayet eden aile, aylar sonra çatı çöktüğünde ise, tavanlarında yılanların yaşadığını keşfetmenin dehşetini yaşadılar. En az dört yılanın tavandan sarktığı görüntüler, izleyenleri dehşete düşürdü.
6.07.2021Dünya
Türkiye’de depremler ortalama iki hafta konuşuluyor!
Türkiye’de depremler ortalama iki hafta konuşuluyor!Bugüne kadar dünyada olan büyük depremler sıralanırken, Türkiye’de yaşanan en büyük depremin 1939’da 7,9 şiddetindeki Erzincan depremi olduğu kaydedildi. Medyada deprem ile alakalı yer alan haberler ise sadece deprem sonrasındaki iki haftalık süreçte yoğun olarak konuşulduğu görüldü.
23.06.2021Gündem
Son dakika haberleri: Canavar dehşeti! Kentin ortasında panik ve kaos...
Son dakika haberleri: Canavar dehşeti! Kentin ortasında panik ve kaos...Kenti kasıp kavurdu, kışlada askerlere saldırdı, tam anlamıyla dehşet saçtı ve şehri panik ve kaosa sürükledi. Sapporo'daki işlek caddelerde çekilen görüntüler tüm dünyayı şoka uğrattı.
20.06.2021Dünya
Burası dünyanın en soğuk 10 yeri
Burası dünyanın en soğuk 10 yeriIlıman bir hava çoğu insanın hayaliyken aşırı sıcak ve soğuklar dünyanın bir gerçeği. Özellikle kuzey ve güney kutup bölgelerine yaklaştıkça soğuk hava etkisini daha fazla hissettirirken gezegenimizin denize uzak bölgeleri de bu soğuktan payını almakta.
20.06.2021Tatil
Son Dakika Haberi: İlk kez oldu, büyük panik! İnsan dişli...
Son Dakika Haberi: İlk kez oldu, büyük panik! İnsan dişli...Pirana ailesinden gelen ve insan benzeri dişleriyle dikkat çeken balık, boyu yalnızca 20 santimetre civarında olmasına rağmen insanlar için büyük bir korku unsuru. Uzmanların "oldukça ciddi bir ısırığı var" uyarısında bulundu balık, literatürde 'testis yiyen balık' olarak geçiyor. Genellikle Amazon nehir havzasında bulunan balıkla ilgili korkutan haber ise, Doğa Tarihi Müzesi yetkisinden geldi.
17.06.2021Dünya
Son dakika: Dalış yapan denizci dev balinanın ağzında mahsur kaldı!
Son dakika: Dalış yapan denizci dev balinanın ağzında mahsur kaldı!Istakoz avlamak için dalış yapan kaptan, 14 metre kadar derine indiğinde tam anlamıyla dehşeti yaşadı. Önce güçlü bir çarpışma hissetti, ardından her şey karardı ve simsiyah oldu. Öldüğünü düşünürken gerçeği çok geçmeden anladı.
12.06.2021Dünya
Kuzey yarımkürede, halkalı güneş tutulması başladı
Kuzey yarımkürede, halkalı güneş tutulması başladıABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), kuzey yarımkürede halkalı ve kısmi Güneş tutulmasının başladığını duyurdu. Kuzey yarımkürede yer alan birçok bölgenin, Güneş tutulmasına gündoğumu sırasında tanıklık edeceği ifade edildi.
10.06.2021Haberler
İğne Yapraklı Ormanlar Hangi Ülkede Ve Hangi Bölgelerde Görülür?
İğne Yapraklı Ormanlar Hangi Ülkede Ve Hangi Bölgelerde Görülür?İğne yapraklı ormanlar oldukça geniş bir alana doğru yayılım gösteren bir orman çeşididir. Bu orman çeşidinin görüldüğü bölgeler ve bu ormanların içerisinde yaşayan hayvan türleri iğne yapraklı ormanların bünyelerinde taşımış oldukları özelliklere göre çeşitlilik gösterir. İğne yapraklı ormanların ne olduğunu, hangi bölgelerde görüldüğünü ve ne tür özelliklere sahip olduğuna dair detayları derledik.
7.06.2021Eğitim
Son dakika... Güpegündüz duvara çıktı! Gözünü karartıp koştu
Son dakika... Güpegündüz duvara çıktı! Gözünü karartıp koştuBahçedeki kaos sürerken genç kadın kadraja girdi, o andan sonra yaşananlar sosyal medyada bomba etkisi yarattı. 65 milyondan fazla izlenen görüntüler, tüyler ürpertici.
2.06.2021Dünya
Son dakika: Böylesi hiç görülmemişti... Demirden dişleri var!
Son dakika: Böylesi hiç görülmemişti... Demirden dişleri var!Oval şekilli ve kırmızımsı kabukları bulunuyor. Boyları 36 santimetreye kadar ulaşabiliyor. Uzmanlar "daha önce biyolojik bağlamda hiç görülmemişti" diyerek açıkladıkları keşfi duyurarak dünyayı şoka uğrattı.
1.06.2021Dünya
Son dakika haberler: Yüzünü yılan ısırdı! Dehşete düşüren görüntü
Son dakika haberler: Yüzünü yılan ısırdı! Dehşete düşüren görüntü30 yılı aşkın süredir sahip olduğu hayvanat bahçesinde yılanlar ve sürüngen hayvanlarla ilgilenen adam, yaşadığı saldırı sonrasında hayatının şokunu yaşadı. Görüntüler sosyal medyada kısa sürede yayılırken, izleyenler korkudan tir tir titrediklerini itiraf etti.
31.05.2021Dünya
ABD'de deprem fırtınası
ABD'de deprem fırtınasıAlaska'nın merkezinde meydana gelen 6.1 büyüklüğündeki sarsıntıyı çok sayıda artçı izledi, USGS depremin geniş bir alanda hissedildiğini bildiriyor.
31.05.2021Dünya
Son dakika: Sızdırıyor sanmışlardı... Tavandan yılanlar döküldü!
Son dakika: Sızdırıyor sanmışlardı... Tavandan yılanlar döküldü!Yeni taşındıkları evlerinde, çatının sızdırdığından şikayet eden aile, aylar sonra çatı çöktüğünde ise, tavanlarında yılanların yaşadığını keşfetmenin dehşetini yaşadılar. En az dört yılanın tavandan sarktığı görüntüler, izleyenleri dehşete düşürdü.
29.05.2021Dünya
Son dakika: Mutfaktan çıktı! Boyu üç metre, tam 100 dişi var...
Son dakika: Mutfaktan çıktı! Boyu üç metre, tam 100 dişi var...Son dakika haberine göre, televizyon izlerken mutfaktan bir gürültü geldiğini duyan aile, sesin kaynağını öğrenmek üzere mutfağa koştuklarında korkunç bir manzarayla karşılaştılar. Karşılarında üç metre boyunda ve sekiz kilo ağırlığında bir piton duruyordu.
23.05.2021Dünya
İki kutuplu dünyanın  Kuzey Kutbu savaşı
İki kutuplu dünyanın Kuzey Kutbu savaşıGüç savaşının yapıldığı Kuzey Kutbu’nda Rusya’nın askeri faaliyetlerini artırarak öne geçmesi, başta ABD olmak üzere NATO ülkelerini rahatsız etti. ABD, Moskova’yı Kuzey Kutbu’nu askerileştirmekle suçlarken, Rus komutan ise NATO ve ABD’nin provokatif davrandığını, bunun asla kabul edilemeyeceğini söyledi
23.05.2021Dünya
Son dakika: Sahilde yürüyüşe çıktı, kumda buldu! Kimse böylesini görmemişti...
Son dakika: Sahilde yürüyüşe çıktı, kumda buldu! Kimse böylesini görmemişti...Sahilde sabah yürüyüşüne çıktığında kumsalda gördü. Korkunç yaratığa yaklaştıkça şaşkınlıkla birlikte korku da bedenini kapladı. Sosyal medyada çektiği fotoğrafları paylaştığında ise şok dalgası hızla yayıldı.
20.05.2021Dünya
Ayı saldırdı, ölümden döndü
Ayı saldırdı, ölümden döndüABD’nin Alaska eyaletinde araştırma yapmak için tek başına ormana giden Allen Minish ayı saldırısına uğradı.
20.05.2021Dünya
Son dakika... İlk kez görüldü! 'Yaratık' ortaya çıktı...
Son dakika... İlk kez görüldü! 'Yaratık' ortaya çıktı...Görüntü sosyal medyada yayılınca bilim insanları afalladı, ne şekilde ölçülürse ölçülsün büyüklüğüne akıl sır erdirilemedi. Bir bilim insanı, "İlk fotoğrafı açtığımda kelimenin tam anlamıyla sandalyemden düştüm" diyor.
18.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

AlaskaABDkurt yılan balığıFacebookNate Iszac

Alaska ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.