Alışveriş Merkezleri

Alışveriş Merkezleri

Son dakika alışveriş merkezleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan alışveriş merkezleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan alışveriş merkezleri haber sayfamızda...

Alışveriş Merkezleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.323 alisveris merkezleri haberi bulunmuştur.
AVM'ler açık mı 2021? Kurban Bayramı tatilinde Alışveriş Merkezleri çalışıyor mu?
AVM'ler açık mı 2021? Kurban Bayramı tatilinde Alışveriş Merkezleri çalışıyor mu?Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak açıklanmıştı. 20 Temmuz günü başlayacak olan bayramda alışveriş merkezleri açık olacak mı sorusu vatandaşların gündeminde. Kademeli normalleşme başlangıcı ile AVM'ler hizmete açılmıştı. Peki, bayramda alışveriş merkezleri açık mı, kapalı mı?
21.07.2021Gündem
Bahçede Uzakdoğu esintisi
Bahçede Uzakdoğu esintisiJapon bahçesi olarak bilinen Zen bahçelerine ilgi artıyor. Bakımı kolay olan Zen bahçeleri, bitki, kum, taş ve kayalardan oluşuyor.
20.07.2021Dekorasyon
Ülke vaka artışlarından sonra acil harekete geçti!
Ülke vaka artışlarından sonra acil harekete geçti!Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının arttığı Kazakistan'da, virüsün daha fazla yayılmasını önlemek için hükümetin acil harekete geçtiği bildirildi.
19.07.2021Dünya
‘Uzun tatil’de alışveriş rekoru
‘Uzun tatil’de alışveriş rekoruResmi tatil ve bayramla 11 günü bulan uzun tatil alışverişi patlattı. Pek çok marka pandemi öncesi cirolarını yakalarken, sadece bayramda 15 milyar TL’lik kartlı ödeme bekleniyor .
16.07.2021Ekonomi
‘Kaynaklarımız köreliyor’
‘Kaynaklarımız köreliyor’Destination İzmir Başkanı Bülent Tercan, kentin sağlık turizmi için önemli olan termal kaynaklardan yeterince yararlanamadığını söyledi.
9.07.2021Ege
Klépierre Türkiye’ye yeni CEO
Klépierre Türkiye’ye yeni CEOAvrupa’nın en büyük halka açık Alışveriş Merkezleri Yatırım ve Yönetim şirketi Klépierre S.A., Türkiye operasyonunun başına CEO olarak Johan Caspar Bergenthal’i atadı. Klépierre Türkiye CEO’su Mehmet Kozlu ise şirketin Paris’teki genel merkezinde Grup Kiralama Başkanı görevine terfi etti.
3.07.2021Uzmanpara
Özpamukçu yine TAMPF Başkanı
Özpamukçu yine TAMPF BaşkanıTürkiye’de Organize Perakendenin Çatı Kuruluşu olan Türkiye Alışveriş Merkezleri Ve Perakendeciler Federasyonu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığına Alp Önder Özpamukçu yeniden seçildi.
25.06.2021Ekonomi
2021 AVM çalışma saatleri: Alışveriş Merkezi saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?
2021 AVM çalışma saatleri: Alışveriş Merkezi saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?AVM çalışma saatleri ne oldu? Haziran ayı koronavirüs tedbirleri kapsamında AVM çalışma saatlerine de yeni düzenlemeler getirilmişti. Peki, AVM'ler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte 2021 AVM çalışma saatleri.
24.06.2021 Gündem
Perakendecilerin ‘turist’ sevinci
Perakendecilerin ‘turist’ sevinciTurizm sezonunun açılması yazlık bölgelerde cirolarının önemli kısmını turizmden elde eden perakendecileri sevindirdi. Pazar kısıtlamasının kalkmasıyla alışveriş canlanacak.
24.06.2021Ekonomi
Kısıtlama kaldırıldı! Pazar günleri AVM'lere 5,5 milyon ziyaretçi bekleniyor
Kısıtlama kaldırıldı! Pazar günleri AVM'lere 5,5 milyon ziyaretçi bekleniyorKovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamaların kalkması perakende sektöründe sevinçle karşılanırken, perakendede ciro artışı, AVM'lerde ise pazar günleri 5,5 milyon ziyaretçi bekleniyor.
22.06.2021Ekonomi
Bugün AVM'ler açık mı, kaçta açılıyor? AVM çalışma saatleri değişti mi?
Bugün AVM'ler açık mı, kaçta açılıyor? AVM çalışma saatleri değişti mi?Bugün AVM'ler açık mı? Koronavirüs pandemisi nedeniyle AVM çalışma saatlerinde değişiklikler yaşanıyor. Vaka sayılarındaki düşüşle birlikte AVM'lerin açılış ve kapanış saatleri ne oldu? İşte 2021 Alışveriş Merkezi çalışma saatlerinde güncel durum.
19.06.2021Gündem
AVM’ler aşılamaya yer tahsisi için kolları sıvadı
AVM’ler aşılamaya yer tahsisi için kolları sıvadıAlışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyükşehirler dahil bütün İl Sağlık Müdürlükleriyle irtibatta olduklarını belirterek, “Bizden talep edilmesi halinde yer tahsisi sağlayacağız. Bazı illerde ihtiyaç bulunmuyor ama yoğunluk olduğunda bunu talep edebileceklerini söylediler. Bu konuda ne zaman bizden bir şey istenirse yardımcı olmaya hazırız.” dedi.
18.06.2021Ekonomi
AVM’lerde ziyaretçi rekoru
AVM’lerde ziyaretçi rekoruPandemi kısıtlamasının kalkmasının ardından AVM’lere giriş sayılarında hızlı artış görülüyor. AVM’lerde günlük 4 milyon giriş sayısı yakalandı. Bu pandemi öncesinde 6 milyondu. AYD Başkanı Hüseyin Altaş, “Aşının hızlanmasıyla yıl sonunda 5 milyonu yakalarız” diye konuştu. Tam kapanmanın ardından açılan alışveriş merkezlerinin günlük ziyaretçi sayısı 4 milyonu bulmaya başladı.
16.06.2021Ekonomi
AVM Perakende Ciro Endeksi azaldı
AVM Perakende Ciro Endeksi azaldıAVM Perakende Ciro Endeksi nisanda, aylık bazda enflasyondan arındırılmadan incelendiğinde yüzde 19,7 azalarak 273 puana geriledi.
15.06.2021Uzmanpara
Pandemi döneminde perakendede neler değişti?
Pandemi döneminde perakendede neler değişti?Perakendede hızlı teslimat dönemi… E-ticaret pandemi döneminde büyük bir ivme kazandı. Özellikle son zamanlarda perakende de gerçekleşen hizmetler tüketicilerin hayatını ciddi anlamda kolaylaştırıyor. Markalar artık müşterilerine her zaman ve her yerde alışveriş yapabilme imkanı ve birçok kolaylık sunuyor. Öyle ki alışveriş yaptıktan sonra teslimatınız 3 saat içeresinde gerçekleştiriliyor. Perakendedeki son gelişmeleri, hizmetleri Boyner Büyük Mağazacılık Omnichannel Genel Müdürü Erdem Çalışkan ile görüştük.
14.07.2021Yaşam
AVM'ler kaça kadar açık? Hafta sonu Alışveriş Merkezi (AVM) çalışma saatleri
AVM'ler kaça kadar açık? Hafta sonu Alışveriş Merkezi (AVM) çalışma saatleriAVM çalışma saatleri değişti mi? Koronavirüs salgını ile mücadelede vaka sayılarında yaşanan düşüşle birlikte bazı normalleşme kararları alındı. Haziran ayında geçerli olan kademeli normalleşme kararları arasında AVM çalışma saatleri de yer alıyor. İşte AVM çalışma saatleri...
10.06.2021Gündem
AVM'ler bugün açık mı, kaçta açılıyor? Haziran ayı AVM çalışma saatleri değişti mi? İşte AVM kapanış saati
AVM'ler bugün açık mı, kaçta açılıyor? Haziran ayı AVM çalışma saatleri değişti mi? İşte AVM kapanış saatiAVM'ler hafta sonu açık mı? Alışveriş Merkezleri saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Haziran ayı normalleşme genelgesi İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlandı. Yeni genelgeye göre hafta içi ve cumartesi günleri sokağa çıkma yasağı 22.00'de başlıyor. Peki, Cumartesi günleri AVM'ler açık mı? İşte güncel çalışma saatleri.
9.06.2021Gündem
Hindistan'da koronavirüs vakaları azalıyor, bazı eyaletlerde önlemler gevşetiliyor
Hindistan'da koronavirüs vakaları azalıyor, bazı eyaletlerde önlemler gevşetiliyorKoronavirüs salgınının ikinci dalgasının büyük can kaybına yol açtığı Hindistan'da vaka sayıları düşüyor. Bazı eyaletler yavaş yavaş kapanma önlemlerini hafifletmeye başladı.
7.06.2021Dünya
Bir günde 100 binden fazla yeni vaka, 2 bin 427 ölü!
Bir günde 100 binden fazla yeni vaka, 2 bin 427 ölü!Yeni tip koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, son 24 saatte 2 bin 427 kişi virüs nedeniyle yaşamını yitirdi.
7.06.2021Dünya
Hindistan’da 24 saatte 2 bin 677 kişi öldü
Hindistan’da 24 saatte 2 bin 677 kişi öldüYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, son 24 saatte 2 bin 677 kişi virüs nedeniyle yaşamını yitirdi.
6.06.2021Dünya
Hafta sonu AVM'ler açık mı? AVM'ler kaçta açılıyor, kaça kadar açık? İşte AVM çalışma saatleri
Hafta sonu AVM'ler açık mı? AVM'ler kaçta açılıyor, kaça kadar açık? İşte AVM çalışma saatleriAVM'ler açık mı? Kademeli normalleşmede son gün. 1 Haziran'a kadar geçerli olan kademeli normalleşmede hafta içi AVM çalışma saatleri düzenlenmişti. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması devam ettiği için AVM'ler kapalıydı. 1 Haziran'dan sonra AVM çalışma saatleri değişti mi? AVM'ler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte AVM çalışma saatleri ile ilgili son durum.
4.06.2021Gündem
Tüketicilerin AVM'lerde kalma süresi azaldı
Tüketicilerin AVM'lerde kalma süresi azaldıAlışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, tüketici alışkanlıklarının bu dönemde değiştiğini belirterek, "Nokta atışı gelip alışveriş yapıp gidiyorlar. Tüketicilerin alışveriş merkezlerinde kalma süreleri de azaldı." dedi.
3.06.2021Ekonomi
'Kısa çalışma devam etsin kapalıyken kira alınmasın'
'Kısa çalışma devam etsin kapalıyken kira alınmasın'Pandemiden en çok etkilenenler arasında yer alan perakendeciler, hükümetten desteklerin devam etmesini talep etti. Sektörü temsil eden 6 sivil toplum kuruluşu, Perakende Günleri’nde biraraya gelerek değerlendirmelerde bulundu.
3.06.2021Ekonomi
Restoranlarda QR kodlu yeni uygulama eylülde başlıyor
Restoranlarda QR kodlu yeni uygulama eylülde başlıyorEv Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER) Başkanı Melih Şahinöz, yeni bir sistem geliştirdiklerini belirterek, "Tüketici, Eylül 2021 itibarıyla restorana girdiğinde QR kod ile sipariş verir gibi, yine QR ile ilgili tedarikçisinin güvenilirliğini görebilecek, yediği ürün güvenli mi diye bakabilecek. Bunu dünyada ilk defa hayata geçiren ülke olacağız." dedi.
2.06.2021Ekonomi
Son dakika! Marketlere yeni kurallar geliyor! Flaş sigara kararı...
Son dakika! Marketlere yeni kurallar geliyor! Flaş sigara kararı...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, alışveriş merkezleri (AVM) ve zincir marketler ile ilgili kuralları belirleyen yasa teklifi çalışmalarının hızlandırılmasını istedi. Hükümet küçük esnafı korumak için harekete geçti. Zincir market mahalle bakkalının 200 metre yanında olamayacak. Bulvar üzerinde ise 2 kilometre arayla açılabilecek. İşte detaylar...
31.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

avmalışveriş merkezikoronavirüsavm çalışma saatlerihindistan

Alışveriş Merkezleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.