Alışveriş

Alışveriş

Son dakika alışveriş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan alışveriş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan alışveriş haber sayfamızda...

Alışveriş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 48.623 alisveris haberi bulunmuştur.
Milyonluk evlerle milyoner oluyor!
Milyonluk evlerle milyoner oluyor!Sörf sporunda üç kez bayrağımızı dalgalandıran Enes Yılmazer, şimdi Amerika’nın en lüks malikânelerini tanıttığı videolarla milyoner olma yolunda
16.05.2021Gündem
İnternet Sitesinin Güvenilirliği Nasıl Anlaşılır? Online Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?
İnternet Sitesinin Güvenilirliği Nasıl Anlaşılır? Online Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?Günümüzde online alışveriş sitelerinde artış gözlemleniyor. Kişiler hangi sitenin güvenilir olup olmadığını nasıl anlayacağını bilmiyor. Alışveriş yapacak olan bireylerin internet sitelerinin güvenirliğini sorgulayabiliyor. Alışveriş yapılacak olan sitenin güvenilir olup olmadığını öğrenmek istiyor. İnternet sitesinin güvenirliği nasıl anlaşılır? Online alışveriş yapılırken nelere dikkat edilmeli? Alışveriş siteleri hakkında merak edilen tüm detayları derledik.
16.05.2021Teknoloji
İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır? Kartı İnternet Alışverişine Açmanın En Kolay Yolu...
İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır? Kartı İnternet Alışverişine Açmanın En Kolay Yolu...Bankaların kişilere sunduğu çok farklı hizmetler bulunuyor. İnternet bankacılığı kişilere kolayca hesaplarını kontrol etmeye ve online olarak para harcamaya olanak sağlıyor. İnternet bankacılığı açık olmayan kişiler, internet bankacılığını nasıl aktif edeceğini araştırabiliyor. İnternet bankacılığı nasıl açılır? Kartı internet alışverişine açmanın tüm detaylarını derledik.
16.05.2021Teknoloji
Kapıköy Gümrük Kapısı'nın açılacağı müjdesi Van'da bayram sevincini ikiye katladı
Kapıköy Gümrük Kapısı'nın açılacağı müjdesi Van'da bayram sevincini ikiye katladıİran ile en uzun kara sınırına sahip Van'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 14 aydır geçişlere kapatılan Kapıköy Gümrük Kapısı'nın 17 Mayıs'tan sonra yeniden geçişlere açılacak olması Van'daki esnafın bayram sevincini ikiye katladı.
15.05.2021Ekonomi
‘Yas’ı anlatmak bir ihtiyaç
‘Yas’ı anlatmak bir ihtiyaçUğradığı suikast sonucu 19 yıl önce hayatını kaybeden Necip Hablemitoğlu’nun eşi Şengül Hablemitoğlu, kişisel deneyimlerini ve yas terapilerini “Yas Uzun Bir Veda” kitabında anlattı. Hablemitoğlu, “Yası anlatmaya başlamam ihtiyaçtı. Buna karar vermem yıllar içinde şekillendi. Herkesin acısı kendisine ağır. Sadece hissettiğimiz acıyı etkileyen bazı faktörler var” diyor
15.05.2021Kültür Sanat
Sanal marketler rekor kırıyor
Sanal marketler rekor kırıyorPandemi, sanal süpermarketlere rekor kırdırdı. Migros E-Ticaret İcra Kurulu Üyesi Mustafa Bartın, “Gıdayı sanaldan alma alışkanlığı oturdu. Sanal Market’in alışveriş hacminde 4 kat büyüme var” dedi.
15.05.2021Ekonomi
Editör'ün seçtikleri
Editör'ün seçtikleriGünlük şıklıkSuwen, zarif tasarımlarıyla kadınlara önemli anlarında ayrıcalıklı bir yaşam tarzı sunuyor...
15.05.2021Cadde
Bayram tatlısız olmaz
Bayram tatlısız olmazGeleneklerimizde bayramlar, önemli olaylar hep tatlıyla başlar tatlıyla biter. Anadolu’da ev baklavasına doyum olmaz, büyük kentlerde ise asırlık lezzetleriyle tatlıcılar yetişir imdada.
15.05.2021Cumartesi
İklim için bireysel çözümler
İklim için bireysel çözümler15 Mayıs Dünya İklim Günü vesilesiyle artık iklim krizi olarak anılan iklim değişikliğine karşı bireysel olarak neler yapabileceğimizi hatırlayalım
15.05.2021Cumartesi
Amazon İngiltere’de büyümeye odaklandı
Amazon İngiltere’de büyümeye odaklandıOnline alışveriş platformu Amazon, İngiltere’de 10 bin kişi daha istihdam ederek bölgesel atılımlara odaklandı.
14.05.2021Uzmanpara
Amazon, İngiltere’de büyümeye odaklandı
Amazon, İngiltere’de büyümeye odaklandıOnline alışveriş platformu Amazon, İngiltere’de 10 bin kişi daha istihdam ederek bölgesel atılımlara odaklandı.
14.05.2021Ekonomi
Talep patlaması yaşandı! En çok mobil tercih ediliyor
Talep patlaması yaşandı! En çok mobil tercih ediliyorMobil cihazlarla yapılan işlemlerde alışveriş markası veya pazar yeri uygulamalarının payı 2019'da yüzde 56,4 iken 2020'de yüzde 82,3'e yükseldi. Bu yüksek artış, Kovid-19 salgını sürecinde tüketicilerin çevrim içi alışveriş yapma eğiliminin arttığını ve kullanım kolaylığı sunan mobil uygulamaların daha sık kullanılmaya başlandığını ortaya koydu.
14.05.2021Teknoloji
Kızılay’dan 10,8 milyon kişiye Ramazan yardımı
Kızılay’dan 10,8 milyon kişiye Ramazan yardımıKızılay, ‘Ramazan bereketini paylaşan tüm kalplere Hilal Olsun’ sloganıyla başlattığı kampanya ile Ramazan ayı boyunca yurt içi ve yurt dışında 10.8 milyon kişiye hayırseverlerin bağışlarıyla hazırlanan yardımları ulaştırdığını açıkladı. Kampanyanın başındaki hedefin üstüne çıkıldığı ve yardımların, Türkiye ile 20 ülkedeki vatandaşlara gönderildiği kaydedildi.
14.05.2021Gündem
Türkiye vatandaşı olmak istedi öldüğünü öğrendi!
Türkiye vatandaşı olmak istedi öldüğünü öğrendi!Delia Simona, çalışmak için 20 yıl önce Romanya'dan Türkiye'ye göç etti, burada tanıştığı Arkın Çavdar ile dünya evine girdi. 15 yılık evliğin ardından eşi vefat eden Delia, hayatının şokunu yaşadı. İşte Kaan ve Aras adında iki çocuğu olan kadının başına gelenler…
14.05.2021Gündem
Ukraynalı Hanna'nın yüzü falçatayla parçalanmıştı! Yeni bir hayat kurdu
Ukraynalı Hanna'nın yüzü falçatayla parçalanmıştı! Yeni bir hayat kurduBoşanmak istediği kocasının alışveriş merkezi önünde pusu kurup yüzünü falçatayla parçaladığı Ukraynalı Hanna Butym, kendine yeni bir hayat kurdu. Cezaevindeki eşiyle boşanan Hanna, “Artık bambaşka bir Hanna’yım. Tüm yaşadıklarıma rağmen Türkiye’yi çok sevdim. Burada yaşamak istiyorum” dedi.
14.05.2021Gündem
İkinci el eşya satışında dolandırıcılık şikayetleri arttı!
İkinci el eşya satışında dolandırıcılık şikayetleri arttı!İnternet üzerinden ya da cep telefonlarına yüklenen uygulamadan yapılan ikinci el eşya alım satımında dolandırıcılık şikayetleri artıyor. İkinci el satışa sunulan saati almak için istenilen bedeli banka hesabına gönderdikten sonra satıcıya ulaşamayan Ömer Akkuş, savcılığa giderek şikayetçi oldu. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu da "İkinci el alışveriş yapmak tüketicinin kumar oynamasından farksız. Bu şekilde yapılan alışverişlerin yarıya yakını hüsranla sonuçlanıyor. O ödediği bedelin üzerine halk deyimiyle bir bardak su içmek zorunda kalıyor" dedi.
13.05.2021Ekonomi
Covid-19 salgını nedeniyle işleri bozulanlara kira kolaylığı
Covid-19 salgını nedeniyle işleri bozulanlara kira kolaylığıCovid-19 nedeniyle işleri bozulan esnaf ve tüccarları rahatlatmak için kira sözleşmelerinde yeni düzenlemeye gidiliyor. Buna göre, kiracılara kolaylıklar sağlanacak. Kapanma dönemlerinde iş yerleri artık kira ödemeyecek.
13.05.2021Emlak
‘Alışveriş çılgınlığı yaşanacak’
‘Alışveriş çılgınlığı yaşanacak’Pandemi nedeniyle bir yılı aşkın süredir 7’den 77’ye herkesin rutin hayat akışı altüst olurken, karantina psikolojisinin nasıl aşılacağı, pandemi sonrası yeni yaşamın kodları ve yeni duygu durumunun nasıl şekilleneceği en çok merak edilen konuların başında geliyor.
13.05.2021Gündem
Şeker gibi bir bayram olsun
Şeker gibi bir bayram olsunÇok bayram görmüş, geçirmiş olanların “Nerede o eski bayramlar?” dediğini sık sık duyarız. Koronavirüs salgını ve beraberinde gelen tam kapanmayla birlikte şimdi bu soru tam da yerini buldu: “Nerede o eski bayramlar?"
13.05.2021Ekonomi
Son dakika! Pandemiden sonra yaşanacak! Büyük çılgınlık
Son dakika! Pandemiden sonra yaşanacak! Büyük çılgınlıkGelen bir son dakika haberine göre; Pandemi nedeniyle bir yılı aşkın süredir 7’den 77’ye herkesin rutin hayat akışı altüst olurken, karantina psikolojisinin nasıl aşılacağı, pandemi sonrası yeni yaşamın kodları ve yeni duygu durumunun nasıl şekilleneceği en çok merak edilen konuların başında geliyor.
13.05.2021Gündem
Kapanma döneminde en çok popüler kitaplar ilgi gördü
Kapanma döneminde en çok popüler kitaplar ilgi gördüKidega, tam kapanma döneminin kitap alışveriş verilerini açıkladı. Bu dönemde İstanbul, Ankara ve İzmir en çok alışveriş yapan kentler olurken, en çok kitap alışverişi yapan kesim ise yüzde 35’lik ortalamayla 25-34 yaş arasındakiler oldu. Kidega’nın verilerine göre kapanma döneminde online kitap alışverişleri arama hacminde yüzde 20 oranında artış gerçekleşti.
12.05.2021Kültür Sanat
AB mahkemesinden Amazon lehine karar
AB mahkemesinden Amazon lehine kararAvrupa Birliği (AB) Genel Mahkemesi dünyanın en büyük internet alışveriş şirketi Amazon'a Lüksemburg’daki faaliyetlerinden dolayı geriye dönük 250 milyon euronun üzerinde vergi borcu çıkaran AB Komisyonu kararını iptal etti.
12.05.2021Uzmanpara
Bayram şekeri ve çikolata uyarısı
Bayram şekeri ve çikolata uyarısıGıda Mühendisleri Derneği Başkanı Abdussamed Boyu, Ramazan Bayramı'nda "uygun fiyatlı" bayram şekeri ve çikolata tüketiminin sağlığı etkileyebileceği uyarısında bulundu.
12.05.2021Ekonomi
Siparişleri 1 yıldır balkondan sarkıtılan sepete dolduruyor
Siparişleri 1 yıldır balkondan sarkıtılan sepete dolduruyorGeçmişte balkondan sepet sarkıtıp, seslenerek bakkaldan alacaklarını istemek, tam kapanma sürecinde dışarı çıkmak istemeyenlerin alışveriş yöntemi oldu. Sepet sarkıtmanın yanı sıra, hijyen açısından para ile temas edilmemesi gibi zorunluluklardan veresiye defteri kullanımının yaygınlaşması, unutulmaya yüz tutan eski alışkanlıkları yeniden canlandırdı.
12.05.2021Yaşam
Beyazlar içinde
Beyazlar içindeEiza Gonzalez, önceki gün Santa Monica’da dostlarıyla öğle yemeğinde buluştu.
12.05.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiamazonkoronavirüsPandemicumartesi

Alışveriş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.