Almatı

Almatı

Son dakika Almatı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Almatı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Almatı haber sayfamızda...

Almatı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 370 almatı haberi bulunmuştur.
Tokayev: 'Halkımızın birliğini bozmaya izin vermeyeceğiz'
Tokayev: 'Halkımızın birliğini bozmaya izin vermeyeceğiz'Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, ülkede yaşanan olayların bir daha yaşanmaması için her şeyin yapılacağını belirterek, “Halkımızın birlik ve beraberliğini bozmaya izin vermeyeceğiz” dedi.
13.02.2022Dünya
Putin: Kazakistan uluslararası çetelerin kurbanı oldu
Putin: Kazakistan uluslararası çetelerin kurbanı olduKazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev'i konuk eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kazakistan'da bastırılan sokak çatışmalarına dair, "Kazakistan, abartısız olarak uluslararası çetelerin kurbanı oldu, bu kişiler ülke içindeki durumdan yararlanarak harekete geçti" dedi.
10.02.2022Dünya
Kazakistan’daki barış gücü tamamen çekildi
Kazakistan’daki barış gücü tamamen çekildiKazakistan’da protestolar nedeniyle istikrarı sağlamak amacıyla ülkeye gönderilen Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) barış gücüne bağlı son Rus askeri birliğinin de ülkeden ayrılmasıyla barış gücünün ülkedeki görevi sona erdi.
19.01.2022Dünya
KGAÖ askerleri Kazakistan’dan çekiliyor
KGAÖ askerleri Kazakistan’dan çekiliyorRusya'nın başını çektiği beş ülkeden 2 bini aşkın asker Kazakistan'dan ayrılıyor, Almatı'daki törende dikkat çeken iki isim vardı.
13.01.2022Haberler
Almatı Havalimanı uçuşlara yeniden açıldı
Almatı Havalimanı uçuşlara yeniden açıldıKazakistan'da meydana gelen olayların ardından 5 Ocak tarihinde güvenlik nedeniyle uçuşlara kapatılan Almatı Havalimanı'nda bugün itibariyle uçuşlar yeniden başladı.
13.01.2022Ekonomi
Son dakika... Rus askerleri çekiliyor! İlk fotoğraflar geldi
Son dakika... Rus askerleri çekiliyor! İlk fotoğraflar geldiRusya'nın başını çektiği beş ülkeden 2 bini aşkın asker Kazakistan'dan ayrılıyor, Almatı'daki törende dikkat çeken iki isim vardı. Rus Bakan Şoygu da, çekilme takvimine ilişkin açıklamada bulundu.
13.01.2022Dünya
Kazakistan'da mahsur kalan Türkler THY uçağı ile İstanbul'a getirildi
Kazakistan'da mahsur kalan Türkler THY uçağı ile İstanbul'a getirildiKazakistan'da çıkan olayların ardından uçuşların durdurulmasıyla ülkede mahsur kalan 167 kişi, THY'nin tahliye uçuşuyla İstanbul'a getirildi. Almatı'dan sabah saatlerinde 3'ü bebek toplam 167 yolcusuyla hareket eden Türk Hava Yolları'nın TK-6093 sefer sayılı uçağı dün 16.20 sıralarında İstanbul Havalimanı'na indi.
12.01.2022Ekonomi
'Barış gücü geri gidecek'
'Barış gücü geri gidecek'Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Batı'nın kuşkuyla yaklaştığı Rusya liderliğindeki barış gücünün 10 gün içinde ülkeden ayrılacağını duyurdu.
12.01.2022 Dünya
Kazakistan'daki Türkler yaşadıkları korku dolu anları anlattı
Kazakistan'daki Türkler yaşadıkları korku dolu anları anlattıKazakistan'ın en büyük şehri Almatı'dan THY'nin tahliye uçuşuyla İstanbul'a gelen Türkler, ülkede çıkan iç karışıklık nedeniyle çatışmaların ortasında yaşadıkları korku dolu anları anlattılar. Almatı Üniversitesi'nde tıp öğrencisi olan Pembe Öztürk, "Her yerde bombalar patlıyor. Sadece bomba seslerini duyarak oturuyorduk. Bu olaylar çok kötü psikolojik etki bırakacak bizlerde" ifadelerini kullanırken, Ticaret için Almatı'da iş görüşmeleri için bulunan İsa Özyaman ise "Olayların başladığı gece çatışma seslerini duyduk. Şehir dışına kaçtık. 8 gün boyunca orada kaldık" diye konuştu.
11.01.2022Haberler
Kazakistan'daki Türkler yaşadıkları korku dolu anları anlattı
Kazakistan'daki Türkler yaşadıkları korku dolu anları anlattıKazakistan'ın en büyük şehri Almatı'dan THY'nin tahliye uçuşuyla İstanbul'a gelen Türkler, ülkede çıkan iç karışıklık nedeniyle çatışmaların ortasında yaşadıkları korku dolu anları anlattılar. Almatı Üniversitesi'nde tıp öğrencisi olan Pembe Öztürk, "Her yerde bombalar patlıyor. Sadece bomba seslerini duyarak oturuyorduk. Bu olaylar çok kötü psikolojik etki bırakacak bizlerde" ifadelerini kullanırken, Ticaret için Almatı'da iş görüşmeleri için bulunan İsa Özyaman ise "Olayların başladığı gece çatışma seslerini duyduk. Şehir dışına kaçtık. 8 gün boyunca orada kaldık" diye konuştu.
11.01.2022Gündem
Son dakika... Rusya'dan Kazakistan açıklaması! 'İstikrar sağlanana kadar çıkmayacağız'
Son dakika... Rusya'dan Kazakistan açıklaması! 'İstikrar sağlanana kadar çıkmayacağız'Kazakistan'daki akaryakıt zammı protestolarını bastırmak üzere ülkeye davet edilen Rus askerleriyle ilgili, Moskova'dan çok kritik bir açıklama geldi. ABD'nin şüpheyle yaklaştığı asker sevkiyatına ilişkin yapılan açıklama, soru işaretlerini artırdı.
11.01.2022Dünya
Kazakistan'daki yolcular THY'nin tahliye uçuşuyla İstanbul'a getirildi
Kazakistan'daki yolcular THY'nin tahliye uçuşuyla İstanbul'a getirildiKazakistan'da iç karışıklık nedeniyle çıkan olayların ardından uçuşların durdurulmasıyla Almatı'da mahsur kalan başta uçuş ekipleri olmak üzere, iş insanları ve Türk yolcuların bulunduğu 167 kişi THY'nin tahliye uçuşuyla İstanbul'a getirildi.
11.01.2022Ekonomi
Tahliye uçağı Almatı Havalimanı'ndan havalandı
Tahliye uçağı Almatı Havalimanı'ndan havalandıKazakistan'da meydana gelen olayların ardından uçuşların durdurulmasıyla Almatı şehrinde kalan personel, iş adamları ve Türk yolcuların tahliye edecek uçak Almatı Havalimanı'ndan havalandı. Tahliye uçağında bulanan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı operasyonu yakından takip ediyor.
11.01.2022Ekonomi
Son dakika... Çavuşoğlu: Kazakistan'a tam destek veriyoruz
Son dakika... Çavuşoğlu: Kazakistan'a tam destek veriyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kazakistan'da yaşanan gelişmelere ilişkin "Ülkede istikrarın yeniden tesisi için Kazakistan'a desteğimiz tamdır" dedi.
11.01.2022Dünya
THY'nin Kazakistan'a seferleri başlıyor
THY'nin Kazakistan'a seferleri başlıyorTürk Hava Yolları(THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Kazakistan seferlerinin yeniden başlayacağını açıkladı.
11.01.2022Ekonomi
Son dakika... Rus ordusu çekiliyor! Tokayev'den açıklama geldi
Son dakika... Rus ordusu çekiliyor! Tokayev'den açıklama geldiSon dakika haberlere göre, Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, ülkeye gelen barış güçlerinin 10 gün içinde ayrılacağını duyurdu.
11.01.2022Dünya
Kazakistan'daki THY personellerini getirecek uçak İstanbul'dan havalandı
Kazakistan'daki THY personellerini getirecek uçak İstanbul'dan havalandıKazakistan'da meydana gelen olayların ardından uçuşların durdurulmasıyla Almatı şehrinde kalan THY'de görevli personellerin tahliyesini gerçekleştirecek uçak saat 01.30'da İstanbul Havalimanı'ndan havalandı.
10.01.2022Gündem
Son dakika... Putin noktayı koydu! İzin verilmeyecek
Son dakika... Putin noktayı koydu! İzin verilmeyecekKazakistan'daki gösterilerde yabancı güçlerin parmağı olduğunu savunan Rusya lideri, Orta Asya'nın en büyük ülkesine hızla asker gönderen CSTO'nun bölgede yeni 'renkli devrimler'e izin vermeyeceğini söyledi. Öte yandan, NATO'dan da Moskova'nın bir başka tansiyon noktası olan Ukrayna kriziyle ilgili açıklama geldi.
10.01.2022Dünya
Kazakistan'da ulusal yas... Almatı'da internet erişimi yeniden sağlandı
Kazakistan'da ulusal yas... Almatı'da internet erişimi yeniden sağlandıKazakistan'ın en büyük kenti Almatı'da 5 gün kesik olan internete bugün itibarıyla erişim sağlandı.
10.01.2022Dünya
Rusya, bin 461 vatandaşını Kazakistan’dan tahliye etti
Rusya, bin 461 vatandaşını Kazakistan’dan tahliye ettiRusya Savunma Bakanlığı, Kazakistan’da düzenlenen protestoların ardından bin 461 vatandaşının askeri nakliye uçaklarıyla ülkeye tahliye edildiğini duyurdu.
10.01.2022Dünya
Durum kontrol altında...
Durum kontrol altında...Kazakistan İçişleri Bakanlığı, durumun kontrol altına alındığını, 6 bin kişinin polis merkezlerine sevk edildiğini, 164 kişinin de hayatını kaybettiğini bildirdi
10.01.2022Dünya
Dünya anbean izliyor! 'Operasyonlar devam edecek'
Dünya anbean izliyor! 'Operasyonlar devam edecek'Kazakistan Savunma Bakanı Yardımcısı Sultan Kamaletdinov, “teröristler” tamamen öldürülene kadar terörle mücadele operasyonlarının devam edeceğini söyledi.
9.01.2022Dünya
Kazakistan’daki protestolarda ölü sayısı 164'e yükseldi
Kazakistan’daki protestolarda ölü sayısı 164'e yükseldiKazakistan Sağlık Bakanlığı'na dayandırılan haberlerde, ülkede şiddet eylemlerine dönüşen protesto gösterilerinde en az 164 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Protestolarda 5 binden fazla kişi de gözaltına alındı.
9.01.2022Dünya
Ruslar Kazakistan'dan yeni görüntüler yayınladı!
Ruslar Kazakistan'dan yeni görüntüler yayınladı!Binlerce asker ve yüzlerce tankı Orta Asya'nın en büyük ülkesine sevk eden Moskova yönetimi, göstericilerin birkaç gün işgal ettiği Almatı Havalimanı'ndan eşine az rastlanır görüntüler servis etti. Son yapılan açıklamaya göre can kaybının 164'e yükseldiği Kazakistan'da, gözaltına alınanların sayısı da 6 bini buldu.
9.01.2022Haberler
Kazakistan'ın Astana şehrinde bulunan 6 THY personeli Türkiye'ye geldi
Kazakistan'ın Astana şehrinde bulunan 6 THY personeli Türkiye'ye geldi Kazakistan'da meydana gelen olayların ardından  uçuşların durdurulmasıyla Astana şehrinde görevde bulunan 2'si kaptan pilot, 4'ü kabin çalışanı olmak üzere toplam 6 kişiden oluşan  Türk Hava Yolları (THY) uçuş personeli  Dubai aktarmalı olarak Türkiye'ye getirildi.
9.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Almatı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.