Altay Tankı

Altay Tankı

Son dakika altay tankı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan altay tankı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan altay tankı haber sayfamızda...

Altay Tankı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 193 altay tanki haberi bulunmuştur.
‘Savunma’ya yeni kritik projeler
‘Savunma’ya yeni kritik projelerSavunma Sanayii Başkanlığı’nda (SSB) kritik projelerin başındaki isimler, yerli silah sistemleriyle ilgili son aşamayı paylaştı. İTÜ SAVTEK tarafından gerçekleştirilen Savunma Teknolojileri Günleri 2021 etkinliği dün başladı. Çevrimiçi platformlarda bugün ve yarın da sürecek etkinlikte, savunma sanayiinde kritik projeleri yöneten isimler soruları yanıtladı.
25.03.2021Siyaset
Son dakika: Bakan açıkladı! Bayraktar ve Anka çok yakında Avrupa semalarında
Son dakika: Bakan açıkladı! Bayraktar ve Anka çok yakında Avrupa semalarındaSon dakika haberlere göre Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, özellikle son 5 yılda yapılan yatırımların çok kısa sürede Türkiye'yi savunma sanayisinde devler ligine çıkaracağını belirterek, "İnanıyorum ki Avrupa semalarında da Türkiye'den satın alınan 'Bayraktar'ların ve 'Anka'ların uçtuğunu göreceğiz." dedi.
21.01.2021Ekonomi
SAMUR, ALTAY tankını taşıdı
SAMUR, ALTAY tankını taşıdıTürk savunma sanayisinin ilk özgün tasarım ve geliştirme projesi olan SAMUR, ikili nakliye takımı ile AYS70T ağırlık sınıfı, ALTAY tankını sığ derinliklerde dahi taşıyarak kullanıcının güvenini pekiştirdi.
20.01.2021Haberler
'ATMACA ve KARAOK’a teslimat'
'ATMACA ve KARAOK’a teslimat'Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 2021 yılında ilk milli gemisavar füzemiz ATMACA ve tanksavar silahımız KARAOK’un ilk teslimatlarının yapılacağını belirtti.
12.01.2021Siyaset
Son dakika... SSB Başkanı Demir duyurdu! TİHA'da ilk teslimatlar yapılacak
Son dakika... SSB Başkanı Demir duyurdu! TİHA'da ilk teslimatlar yapılacakGelen son dakika haberine göre; SSB Başkanı İsmail Demir, '2021'de Akıncı TİHA'da ilk teslimatlar yapılacak, Aksungur SİHA seri üretimi sürecek, Atak Faz-2'nin ilk teslimatları başlayacak' dedi.
11.01.2021Gündem
'Almanya bu süreçte kendi yükümlülüklerini yerine getirmiyor'
'Almanya bu süreçte kendi yükümlülüklerini yerine getirmiyor'AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Altay Tankı'nın seri üretiminin Almanya'nın yükümlüklerini yerine getirmediği için geciktiğini söyledi.
16.12.2020Siyaset
Son dakika... Bütçe görüşmeleri başladı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan açıklama
Son dakika... Bütçe görüşmeleri başladı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Tekrar uygulamaya konulan salgın kısıtlamalarına rağmen, 2020 yılını pozitif bir büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz. Ekim ve Kasım ayına ilişkin ilk öncü göstergeler de bu beklentimizi doğrular niteliktedir." dedi.
7.12.2020Siyaset
İsmail Demir'den yerli helikopter motoru açıklaması
İsmail Demir'den yerli helikopter motoru açıklamasıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Turboşaft Motor Geliştirme Projesi'ne ilişkin, "Bu proje kapsamında helikopter üzerinde testler başlatılmış olacak. Yerli olarak geliştirilmiş, uçuşa elverişli gereksinimleri doğrultusunda sertifiye edilmiş ve helikoptere entegre edilmiş bir motor ülkemize kazandırılmış olacaktır." dedi.
5.12.2020Ekonomi
Tarihi törende iddialara sert tepki: Vazgeçmeyeceğiz!
Tarihi törende iddialara sert tepki: Vazgeçmeyeceğiz!İlk Milli Helikopter Motorumuz TEİ-TS1400’ün Teslimi ve Tasarım Merkezi Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan, "Her ne kadar birileri tank ve palet fabrikası üzerinden ülkemizi baltalamaya çalışsa da hedeflerimize yürümekten vazgeçmeyeceğiz." dedi.
5.12.2020Haberler
Son dakika! Tarihi törende iddialara sert tepki: Vazgeçmeyeceğiz!
Son dakika! Tarihi törende iddialara sert tepki: Vazgeçmeyeceğiz!Gelen bir son dakika haberine göre; İlk Milli Helikopter Motorumuz TEİ-TS1400’ün Teslimi ve Tasarım Merkezi Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan, "Her ne kadar birileri tank ve palet fabrikası üzerinden ülkemizi baltalamaya çalışsa da hedeflerimize yürümekten vazgeçmeyeceğiz." dedi.
5.12.2020Siyaset
‘Ambargo bizi sadece kamçılar’
‘Ambargo bizi sadece kamçılar’Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2021’in reform ve değişim odaklı, yeni ihtiyaçlara en uygun projelerin gerçekleştirileceği bir yıl olacağını belirterek, reformları Cumhur İttifakı’yla hayata geçireceklerini söyledi. Oktay, “Birisi bize herhangi bir ambargo koyacaksa biz buna önceden olduğu gibi üzülen taraf değiliz. Bu bizi sadece kamçılıyor” diye konuştu.
29.11.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Tüm reform çalışmalarının merkezinde milletimiz olmuştur
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Tüm reform çalışmalarının merkezinde milletimiz olmuşturGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "18 yıldır AK Parti hükümetleri tarafından yürütülen tüm reform çalışmalarının merkezinde milletimiz olmuştur, bundan sonra da yine öncesinde olduğu gibi Cumhur İttifakı'yla birlikte vatandaş odaklı reformları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.
27.11.2020Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milli olarak geliştirildi' dedi ve müjdeyi verdi!
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milli olarak geliştirildi' dedi ve müjdeyi verdi!Cumhurbaşkanı Erdoğan Roketsan'nın Uzay Teknoloji Merkezinin açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "30 ağustos ya istiklal ya izmihlal tercihiyle başbaşa bırakılan bir milletin neleri göze alabileceğinin en açık örneğidir. Ortak değerlerimiz arasında bölücülük yapanlar bu ülke bağını koparmış zavallılardır. " dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milli ve yerli olarak geliştirilen sıvı yakıtlı roket motoru teknolojisinin ilk uzay denemelerine başlayacağımızın müjdesini vermek istiyorum." ifadelerini kullandı.
30.08.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: 'Kimse heveslenmesin'
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: 'Kimse heveslenmesin'Son dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi iki yıllık değerlendirme toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gerek ülkemizin içinde, gerek dışında ister Irak'ın kuzeyinde, Suriye'nin kuzeyinde, Libya'da, Azeri kardeşlerimize karşı Ermenistan'ın yaptığı saldırılarda hiçbir zaman mazlumları yalnız bırakmadık, bırakmayacağız.' ifadelerine yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın dönemi dahil 180 günlük icraat programlarında planlanan 2 bin 384 ana eylemin yüzde 93'ünün tamamlandığını da sözlerine ekledi.
21.07.2020Siyaset
Türkiye'nin yerli silah ve teçhizatları dünyaca ünlü bilgisayar oyununda yer buldu
Türkiye'nin yerli silah ve teçhizatları dünyaca ünlü bilgisayar oyununda yer bulduDünyanın en çok oynanan FPS online oyunlarından birine Turkish Mod Team üyelerince geliştirilen yamayla Bayraktar İHA ve SİHA, Anka, Kobra, Akrep, Kirpi, Atak helikopteri ve Altay tankı gibi yerli üretim araç, mühimmat ve silahlar dahil edildi.
11.07.2020Haberler
Türkiye'nin yerli silah ve teçhizatları dünyaca ünlü bilgisayar oyununda yer buldu
Türkiye'nin yerli silah ve teçhizatları dünyaca ünlü bilgisayar oyununda yer bulduDünyanın en çok oynanan FPS online oyunlarından birine Turkish Mod Team üyelerince geliştirilen yamayla Bayraktar İHA ve SİHA, Anka, Kobra, Akrep, Kirpi, Atak helikopteri ve Altay tankı gibi yerli üretim araç, mühimmat ve silahlar dahil edildi.
11.07.2020Ekonomi
‘Ruslar S-400’e  ulaşamayacak’
‘Ruslar S-400’e ulaşamayacak’Koronavirüs sebebiyle aktive edilmesi ertelenen S-400 hava ve füze savunma sisteminde kurulum sürecinin devam ettiğini belirten Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Rus personel S-400 bataryalarına istediği gibi ulaşamayacak” dedi.
8.05.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iş adamlarına çağrı: Artık yatırım zamanıdır
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iş adamlarına çağrı: Artık yatırım zamanıdırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Teknopark-İstanbul 2. Etap Açılış Töreni”nde önemli açıklamalar bulundu. Erdoğan, "Teknopark İstanbul, sunduğu nitelikli altyapı, atölye, laboratuvar ve sosyal imkanlarıyla yabancı şirketleri de cezbediyor." dedi. Konuşmasında iş adamlarına çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zaman yatırım zamanıdır. Yatırım olacak ki üretim artsın, istihdam olsun. Hükümet olarak yatırım, üretim, ar-ge, istihdam desteği veriyoruz.  Faizler ciddi manada tek haneli rakamlara doğru düşmüş durumda. Artık yatırım zamanıdır. Girişimci de üzerine düşeni yapsın diyorum sonra geç kalırsınız" açıklamasını yaptı.
16.02.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Teknopark İstanbul'un ikinci etabını açacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan Teknopark İstanbul'un ikinci etabını açacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk savunma sanayisinin inovasyon merkezi Teknopark İstanbul'un yapımı tamamlanan 2. etap binalarının açılışını yapacak.
16.02.2020Siyaset
Seri üretim bekleniyor! Altay tankı...
Seri üretim bekleniyor! Altay tankı...Altay Tankı'nda motorun Almanya dışında başka bir ülkeden bulunması bekleniyor. 'Bulunmazsa ne olacak?' sorusunun yanıtı: Milli üretim beklenecek.
4.02.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ile OSTİM arasında iş birliği
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ile OSTİM arasında iş birliğiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, OSTİM ile imzalan protokolle sanayide yerlilik oranlarının daha yukarılara taşınacağını bildirdi.
31.01.2020Ekonomi
‘Bahar iklimini yaşatmalıyız’
‘Bahar iklimini yaşatmalıyız’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bütün CHP’li belediyelerdeki asgari ücret tutarının net 2 bin 500 lira olacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Kılıçdaroğlu, “Sözünün arkasında duran, sözünün eri olan, ahdine kavline sadık olan biziz, sen değilsin. İktidara ders olsun” dedi.
18.01.2020Siyaset
‘S-400 nisanda hazır olacak’
‘S-400 nisanda hazır olacak’S-400 hava savunma sistemlerinin nisan ayında hazır hale geleceğini, ikinci S-400’de ortak üretim üzerine çalıştıklarını kaydeden Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. Demir, Altay tankı için alternatif motor arandığını kaydetti
7.01.2020Gündem
Kritik projeyle ilgili Türkiye'den flaş açıklama: 'Fransa süreci tıkadı'
Kritik projeyle ilgili Türkiye'den flaş açıklama: 'Fransa süreci tıkadı'Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Altay Tankı için verilen 18 aylık teslimat sürecine ilişkin, "Elimizde motor kalmadığı için Altay'da T0 başlatılamıyor. Motor yani güç pakati alternatif aramaları sürüyor. Motor olduktan sonra 18 ay başlayacak" dedi. EUROSAM'la olan SAMP-T hava savunma sistemine ilişkin Demir, "Fransa'nın genel siyasi tavrı projeyi olumsuz etkiledi" diye konuştu. Demir, "Bayraktar Akıncı TİHA'yı 2020 sonunda teslim edeceğiz. Atak Faz-2 helikopterlerini teslime başlayacağı" açıklamasını yaptı.
6.01.2020Gündem
Bakan Akar'dan flaş Libya açıklaması
Bakan Akar'dan flaş Libya açıklamasıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yedi iklim üç kıtaya barışı, huzuru ve adaleti götüren atalarımızdan aldığımız ilhamla ve milli, manevi değerlerimiz doğrultusunda bugüne kadar mazlum ve mağdurların yanında olduk. Aynı şekilde bugün Suriye’de olduğu gibi Libya’da da barış, huzur ve güvenlik sağlanana kadar Libyalı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.
22.12.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ismail demircumhurbaşkanısihaTürk savunma sanayisialtay tankı

Altay Tankı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.