Altay Tankı

Altay Tankı

Son dakika altay tankı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan altay tankı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan altay tankı haber sayfamızda...

Altay Tankı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 210 altay tankı haberi bulunmuştur.
Anadolu Amfibi Hücum Gemisi ne zaman denizde olacak? Savunma Sanayii Başkanı Demir CNN TÜRK'te açıkladı
Anadolu Amfibi Hücum Gemisi ne zaman denizde olacak? Savunma Sanayii Başkanı Demir CNN TÜRK'te açıkladıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, CNN TÜRK'te soruları yanıtladı. Demir yaptığı açıklamada, "Anadolu Amfibi Hücum Gemisi ne zaman denizde olacak?" sorusuna da yanıt verdi. Demir, "İş gücü açısından salgının bazı etkileri oldu. Bu yıl sonuna yetişsin diyorduk, biraz daha sarkacak gibi görünüyor. Ama biz artık 2022'yi ıskalamak istemiyoruz" ifadelerini kullandı.
17.12.2021Ekonomi
Son dakika: Şehitlerin kanı yerde kalmadı! Bakan Akar duyurdu: 20 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika: Şehitlerin kanı yerde kalmadı! Bakan Akar duyurdu: 20 terörist etkisiz hale getirildiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Yıldırım bölgesinde 3 askerin şehit olduğu terörist saldırya ilişkin "Havadan ve karadan başlatılan operasyonlarda saldırıyı yapanlar dahil 20 terörist etkisiz hale getirildi." açıklamasında bulundu. Akar, bu yıl içinde 2 bin 619 terörist etkisiz hale getirildiğinin bilgisini paylaştı.
10.12.2021Gündem
Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı! Milli jette Rus teması
Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı! Milli jette Rus temasıTürkiye, ABD'nin yeni nesil savaş uçağı F-35 programından çıkarma kararının ardından milli muharip savaş uçağı projesini daha üst seviyeye taşımaya yöneldi. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Milli Muharip Uçak TF-X'ın geliştirilmesi konusunda Rusya ile temas kurulduğunu açıkladı.
5.12.2021Ekonomi
Türkiye'nin yeni gözdesi ARAT! İmzalar atıldı
Türkiye'nin yeni gözdesi ARAT! İmzalar atıldıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Kale Arge arasında Türkiye'nin yeni turbojet motoru ARAT için sözleşme imzalandı. İmzalanan sözleşme kapsamında SOM ve Atmaca füzelerinde kullanılmak üzere geliştirilen KTJ-3200 motorundan daha verimli, yakıt sarfiyatı daha az, itkisi (sevki) daha yüksek bir turbojet motor geliştirilecek.
5.11.2021Teknoloji
Altay tankının motoru için Güney Kore ile imzalar atıldı
Altay tankının motoru için Güney Kore ile imzalar atıldıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kore ile Altay tankı motoru tedarikine ilişkin niyet beyanının bugün imzaladığını duyurdu. Altay tankı için güç grubu temini noktasında şu anda 2 projenin aynı anda devam ettiğini belirten Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz anlaşmayla ilgili milliyet.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. Oğuz, "Bir tanesi BATU Projesi. Altay tankı için yerli ve milli bir güç grubu geliştirilmesi işi. Güç grubu dediğimizde içinde hem motor hem de transmisyon dahil oluyor. Süreç devam ediyor. 2018'de sözleşmesi uygulamaya girdi. 2024'ün ortalarında da ilk prototipin teslim edilmesi bekleniyor. Hatta 1500 beygirlik motorun yaklaşık 7-8 ay önce ilk çalışması başarıyla yapıldı. Şu anda olgunlaştırma ve test süreci devam ediyor. Transmisyonun da en geç önümüzdeki senenin ilk yarısında çalıştırılması bekleniyor." dedi.
22.10.2021Ekonomi
Fahrettin Altun, Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştı
Fahrettin Altun, Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştı.
7.10.2021Haberler
Fahrettin Altun, Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştı
Fahrettin Altun, Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştı.
7.10.2021Siyaset
Türkiye'ye gizli ambargo! 5 yıldır cevap yok
Türkiye'ye gizli ambargo! 5 yıldır cevap yokAlmanya'da geçtiğimiz haziran ayında Türkiye'ye silah ambargosu uygulanması konulu bir önerge verilmişti. Fakat bu önerge reddedilmişti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Almanya'nın Türkiye'ye adı konmamış bir ambargo uyguladığını açıkladı. Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz da konuyla ilgili çarpıcı mesajlar vererek, "Bir proje için verecek misiniz vermeyecek misiniz kısmında bile 5 yıl bekleniyorsa biz buna "gizli ambargo" diyoruz. Resmi bir şey yok, sınırlama yok ama proje bekletiliyor. " dedi. İşte haberin ayrıntıları...
14.09.2021Gündem
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den S-400 açıklaması!
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den S-400 açıklaması!Üretilen hava, deniz ve kara araçlarıyla, ihracat başarısı yakalayan insansız hava araçlarıyla adından söz ettiren yerli savunma sanayiinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Sektörün gündemindeki tüm konuları  Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir değerlendirdi.
7.09.2021Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den S-400 açıklaması!
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den S-400 açıklaması!Üretilen hava, deniz ve kara araçlarıyla, ihracat başarısı yakalayan insansız hava araçlarıyla adından söz ettiren yerli savunma sanayiinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Sektörün gündemindeki tüm konuları  Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir değerlendirdi.
7.09.2021Haberler
Burası devlet malı öyle de kalacaktır
Burası devlet malı öyle de kalacaktırFabrikanın mülkiyetinin Hazine’de, tahsisinin Milli Savunma Bakanlığı’nda olduğunu belirten Erdoğan, “Katar buranın finansal ortağıdır, yüzde 49’uyla. Yüzde 51 Türk ortaklara aittir” dedi
3.07.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Burası devletin malıdır, tapusu devlettedir
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Burası devletin malıdır, tapusu devlettedirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da Tank Palet Fabrikası işçilerine hitap etti. Tank paleti fabrikasıyla ilgili net konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fabrikamızın mülkiyeti Hazine'nin tahsisi Milli Savunma Bakanlığımızındır. Yani burası devletin malıdır, tapusu devlettedir öyle de kalacaktır." ifadelerine yer verdi.
2.07.2021Siyaset
‘Savunma’ya yeni kritik projeler
‘Savunma’ya yeni kritik projelerSavunma Sanayii Başkanlığı’nda (SSB) kritik projelerin başındaki isimler, yerli silah sistemleriyle ilgili son aşamayı paylaştı. İTÜ SAVTEK tarafından gerçekleştirilen Savunma Teknolojileri Günleri 2021 etkinliği dün başladı. Çevrimiçi platformlarda bugün ve yarın da sürecek etkinlikte, savunma sanayiinde kritik projeleri yöneten isimler soruları yanıtladı.
25.03.2021Siyaset
Son dakika: Bakan açıkladı! Bayraktar ve Anka çok yakında Avrupa semalarında
Son dakika: Bakan açıkladı! Bayraktar ve Anka çok yakında Avrupa semalarındaSon dakika haberlere göre Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, özellikle son 5 yılda yapılan yatırımların çok kısa sürede Türkiye'yi savunma sanayisinde devler ligine çıkaracağını belirterek, "İnanıyorum ki Avrupa semalarında da Türkiye'den satın alınan 'Bayraktar'ların ve 'Anka'ların uçtuğunu göreceğiz." dedi.
21.01.2021Ekonomi
SAMUR, ALTAY tankını taşıdı
SAMUR, ALTAY tankını taşıdıTürk savunma sanayisinin ilk özgün tasarım ve geliştirme projesi olan SAMUR, ikili nakliye takımı ile AYS70T ağırlık sınıfı, ALTAY tankını sığ derinliklerde dahi taşıyarak kullanıcının güvenini pekiştirdi.
20.01.2021Haberler
'ATMACA ve KARAOK’a teslimat'
'ATMACA ve KARAOK’a teslimat'Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 2021 yılında ilk milli gemisavar füzemiz ATMACA ve tanksavar silahımız KARAOK’un ilk teslimatlarının yapılacağını belirtti.
12.01.2021Siyaset
Son dakika... SSB Başkanı Demir duyurdu! TİHA'da ilk teslimatlar yapılacak
Son dakika... SSB Başkanı Demir duyurdu! TİHA'da ilk teslimatlar yapılacakGelen son dakika haberine göre; SSB Başkanı İsmail Demir, '2021'de Akıncı TİHA'da ilk teslimatlar yapılacak, Aksungur SİHA seri üretimi sürecek, Atak Faz-2'nin ilk teslimatları başlayacak' dedi.
11.01.2021Gündem
'Almanya bu süreçte kendi yükümlülüklerini yerine getirmiyor'
'Almanya bu süreçte kendi yükümlülüklerini yerine getirmiyor'AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Altay Tankı'nın seri üretiminin Almanya'nın yükümlüklerini yerine getirmediği için geciktiğini söyledi.
16.12.2020Siyaset
Son dakika... Bütçe görüşmeleri başladı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan açıklama
Son dakika... Bütçe görüşmeleri başladı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Tekrar uygulamaya konulan salgın kısıtlamalarına rağmen, 2020 yılını pozitif bir büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz. Ekim ve Kasım ayına ilişkin ilk öncü göstergeler de bu beklentimizi doğrular niteliktedir." dedi.
7.12.2020Siyaset
İsmail Demir'den yerli helikopter motoru açıklaması
İsmail Demir'den yerli helikopter motoru açıklamasıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Turboşaft Motor Geliştirme Projesi'ne ilişkin, "Bu proje kapsamında helikopter üzerinde testler başlatılmış olacak. Yerli olarak geliştirilmiş, uçuşa elverişli gereksinimleri doğrultusunda sertifiye edilmiş ve helikoptere entegre edilmiş bir motor ülkemize kazandırılmış olacaktır." dedi.
5.12.2020Ekonomi
Tarihi törende iddialara sert tepki: Vazgeçmeyeceğiz!
Tarihi törende iddialara sert tepki: Vazgeçmeyeceğiz!İlk Milli Helikopter Motorumuz TEİ-TS1400’ün Teslimi ve Tasarım Merkezi Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan, "Her ne kadar birileri tank ve palet fabrikası üzerinden ülkemizi baltalamaya çalışsa da hedeflerimize yürümekten vazgeçmeyeceğiz." dedi.
5.12.2020Haberler
Son dakika! Tarihi törende iddialara sert tepki: Vazgeçmeyeceğiz!
Son dakika! Tarihi törende iddialara sert tepki: Vazgeçmeyeceğiz!Gelen bir son dakika haberine göre; İlk Milli Helikopter Motorumuz TEİ-TS1400’ün Teslimi ve Tasarım Merkezi Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan, "Her ne kadar birileri tank ve palet fabrikası üzerinden ülkemizi baltalamaya çalışsa da hedeflerimize yürümekten vazgeçmeyeceğiz." dedi.
5.12.2020Siyaset
‘Ambargo bizi sadece kamçılar’
‘Ambargo bizi sadece kamçılar’Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2021’in reform ve değişim odaklı, yeni ihtiyaçlara en uygun projelerin gerçekleştirileceği bir yıl olacağını belirterek, reformları Cumhur İttifakı’yla hayata geçireceklerini söyledi. Oktay, “Birisi bize herhangi bir ambargo koyacaksa biz buna önceden olduğu gibi üzülen taraf değiliz. Bu bizi sadece kamçılıyor” diye konuştu.
29.11.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Tüm reform çalışmalarının merkezinde milletimiz olmuştur
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Tüm reform çalışmalarının merkezinde milletimiz olmuşturGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "18 yıldır AK Parti hükümetleri tarafından yürütülen tüm reform çalışmalarının merkezinde milletimiz olmuştur, bundan sonra da yine öncesinde olduğu gibi Cumhur İttifakı'yla birlikte vatandaş odaklı reformları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.
27.11.2020Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milli olarak geliştirildi' dedi ve müjdeyi verdi!
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milli olarak geliştirildi' dedi ve müjdeyi verdi!Cumhurbaşkanı Erdoğan Roketsan'nın Uzay Teknoloji Merkezinin açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "30 ağustos ya istiklal ya izmihlal tercihiyle başbaşa bırakılan bir milletin neleri göze alabileceğinin en açık örneğidir. Ortak değerlerimiz arasında bölücülük yapanlar bu ülke bağını koparmış zavallılardır. " dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milli ve yerli olarak geliştirilen sıvı yakıtlı roket motoru teknolojisinin ilk uzay denemelerine başlayacağımızın müjdesini vermek istiyorum." ifadelerini kullandı.
30.08.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Altay Tankı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.