Angola

Angola

Son dakika Angola haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Angola gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Angola haber sayfamızda...

Angola

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.131 angola haberi bulunmuştur.
Angola, ABD'nin gönderdiği koronavirüs aşılarını teslim aldı
Angola, ABD'nin gönderdiği koronavirüs aşılarını teslim aldıPfizer/BioNTech'in geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısından 750 bin doz, Angola'ya gönderildi. Angola'da, salgının başından bu yana 64 bin 940 kişi virüse yakalandı, bunlardan 62 bin 565'i sağlığına kavuştu, 1729 kişi ise yaşamını yitirdi.
17.11.2021Dünya
Enflasyon 'rekorlarla' tüm dünyanın sorunu haline geldi
Enflasyon 'rekorlarla' tüm dünyanın sorunu haline geldiYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kaynaklı arz darboğazları fiyat artışlarını körüklemeye devam ederken, tüm dünyanın sorunu haline gelen enflasyonla mücadele küresel ekonominin en önemli gündem maddesini oluşturuyor.
15.11.2021Ekonomi
Enflasyon tüm dünyanın sorunu haline geldi
Enflasyon tüm dünyanın sorunu haline geldiYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kaynaklı arz darboğazları fiyat artışlarını körüklemeye devam ederken, tüm dünyanın sorunu haline gelen enflasyonla mücadele küresel ekonominin en önemli gündem maddesini oluşturuyor.
15.11.2021Uzmanpara
İzmir'de 52 düzensiz göçmen kurtarıldı
İzmir'de 52 düzensiz göçmen kurtarıldıİzmir'in Foça ilçesi açıklarında Yunan unsurlarınca Türk karasularına itilen aralarında hamile bir kadının da bulunduğu 52 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.
7.11.2021Haberler
İhbar üzerine harekete geçildi! 52 düzensiz göçmen kurtarıldı
İhbar üzerine harekete geçildi! 52 düzensiz göçmen kurtarıldıİzmir'in Foça ilçesi açıklarında Yunan unsurlarınca Türk karasularına itilen aralarında hamile bir kadının da bulunduğu 52 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.
7.11.2021Gündem
Türk SİHA'ları ABD'li senatörü korkuttu! Harekete geçti...
Türk SİHA'ları ABD'li senatörü korkuttu! Harekete geçti...Ermeni ve Rum lobisine yakınlığı ile bilinen New Jersey Senatörü ve Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Bob Menendez 2022 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası'na (NDAA) için Türkiye'nin silahlı insansız hava aracı (SİHA) programını yakın takibe almak ve Azerbaycan'a yapılan yardımları kesilmesine önleyen muafiyeti kaldıran iki ek tasarı sundu.
5.11.2021Dünya
Başkenti Luanda Olan Orta Afrika Ülkesi Hangisidir? Bulmaca Sorusunun Cevabı
Başkenti Luanda Olan Orta Afrika Ülkesi Hangisidir? Bulmaca Sorusunun CevabıBulmaca, insanların sık sık ilgilendiği ve hobi olarak yaptığı aktivitelerden biridir. Özellikle boş zamanları değerlendirmek ve değişik bilgiler öğrenmek ya da var olan bilgileri tazelemek için önem taşımaktadır. Bu bakımdan çözemediğiniz bulmaca sorularını araştırabilir ve öğrenebilirsiniz. Sizler için cevabı merak edilen bulmaca sorularından birini detaylarıyla derledik.
29.10.2021Bulmacalar
Şimdi de A.30 varyantı alarmı!  'Aşılara dirençli' uyarısı
Şimdi de A.30 varyantı alarmı! 'Aşılara dirençli' uyarısıAlman bilim insanları, İsveç'te de tespit edilen yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) A.30 varyantının aşılarının sağladığı antikorlara karşı yüksek düzeyde dirençli olduğunu bildirdi.
28.10.2021Dünya
Son dakika: Kritik görüşme sonrası Erdoğan'dan net mesaj: Her türlü desteği vermeye hazırız
Son dakika: Kritik görüşme sonrası Erdoğan'dan net mesaj: Her türlü desteği vermeye hazırızSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çad Geçiş Dönemi Devlet Başkanı Mahamat İdris Debi Itno ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Terör örgütleri ve silahlı muhalif gruplarla eş zamanlı mücadele yürüten Çad'la askeri, savunma, güvenlik alanlarındaki iş birliğimizi geliştirmeye hazırız" ifadelerini kullandı. Erdoğan Çad ile ilişkilerin gelişeceğine vurgu yaparak 'Her türlü desteği vermeye hazırız' şeklinde konuştu. Erdoğan, Çad ile ikili ticaret hacmini 200 milyon dolara çıkarma hedeflerini ikinci etapta ise bunu 500 milyon dolara taşıma hedeflerini belirtti.
27.10.2021Siyaset
İhracat bedellerinde 29 ülke için muafiyet
İhracat bedellerinde 29 ülke için muafiyetİhracat bedellerinin yurda getirilme zorunluluğu ile ilgili Merkez Bankası genelgesi güncellendi.
27.10.2021Ekonomi
Kadın hükümdarların ilginç özellikleri
Kadın hükümdarların ilginç özellikleriTarih boyunca binlerce hükümdar yeryüzünden gelip geçmiştir. Kimileri adını altın harflerle yazdırmış kimileri unutulmak istenecek kadar zalimce davranmıştır. Tüm hükümdarların birbirinden farklı binlerce özelliği vardır. Bu kez sizler için kadın hükümdarların, yöneticilerin ilginç özelliklerini derledik. Gelin, birlikte sahip olduları gücün arkasında yatan ilginç yönlerini inceleyelim...
7.11.2021Dünya
Hayvancılıktan sağladığı gelirle 4 kıtada 35 ülkeyi gezdi
Hayvancılıktan sağladığı gelirle 4 kıtada 35 ülkeyi gezdiŞırnak'ın Balveren beldesinde yaşayan, hayvancılıktan sağladıkları gelirle 12 yılda 4 kıtada 35 ülke ve 85 şehri gezen Taybet ve Feyzullah Artuç çifti, yeni ülkeler görmeye devam etmek istiyor.
26.10.2021Yaşam
Son dakika haberi: Erdoğan 'paniğe kapıldılar' dedi ve geri adım atan elçilere net mesaj verdi: Daha dikkatli olacaklar
Son dakika haberi: Erdoğan 'paniğe kapıldılar' dedi ve geri adım atan elçilere net mesaj verdi: Daha dikkatli olacaklarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 büyükelçinin geri adım atması ilgili olarak, "Viyana Sözleşmesi'nin 41'inci maddesine, yani ülkelerin kanunlarına ve nizamlarına uyulacağı, içişlerine karşılamayacağı taahhüdüne bağlılıklarını ifade eden bu büyükelçilerin artık Türkiye'nin egemenlik hakları konusundaki beyanlarında daha dikkatli olacaklarına inanıyoruz." dedi.
25.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan memurlara seslendi: Sakın ha bu oyunlara gelmeyin
Cumhurbaşkanı Erdoğan memurlara seslendi: Sakın ha bu oyunlara gelmeyinCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara yönelik sözlerine ilişkin memurlara seslenen Erdoğan, "Sakın bu oyunlara gelmeyin, memur olarak görevinizi yaptığınız sürece bunların hiçbiri kılınıza dokunamaz." ifadelerine yer verdi.
23.10.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memurlara çağrı: Sakın ha bu oyunlara gelmeyin!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memurlara çağrı: Sakın ha bu oyunlara gelmeyin!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara yönelik sözlerine ilişkin memurlara seslenen Erdoğan, "Sakın bu oyunlara gelmeyin, memur olarak görevinizi yaptığınız sürece bunların hiçbiri kılınıza dokunamaz." ifadelerine yer verdi.
23.10.2021Siyaset
Son dakika! Erdoğan'dan dünyaya koronavirüs çağrısı: Hakkaniyetle yönetmiyorlar
Son dakika! Erdoğan'dan dünyaya koronavirüs çağrısı: Hakkaniyetle yönetmiyorlarTürkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son 2 yıllık sürece baktığımızda batılı ülkeler başta olmak üzere gelişmiş devletlerin salgın sürecini adalete ve hakkaniyete uygun yönetmediklerini görüyoruz. Afrika halkı salgın sürecinde yalnız bırakılmıştır. TURKOVAC aşımız devreye girdiğinde örnek bir davranış sergileyeceğiz. Kar eksenli yaklaşılmasını doğru bulmuyoruz. Kıta ülkelerine aşı yardımı da yapacağız." dedi.
22.10.2021Siyaset
Erdoğan'dan dünyaya koronavirüs çağrısı: Hakkaniyetle yönetmiyorlar
Erdoğan'dan dünyaya koronavirüs çağrısı: Hakkaniyetle yönetmiyorlarTürkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son 2 yıllık sürece baktığımızda batılı ülkeler başta olmak üzere gelişmiş devletlerin salgın sürecini adalete ve hakkaniyete uygun yönetmediklerini görüyoruz. Afrika halkı salgın sürecinde yalnız bırakılmıştır. TURKOVAC aşımız devreye girdiğinde örnek bir davranış sergileyeceğiz. Kar eksenli yaklaşılmasını doğru bulmuyoruz. Kıta ülkelerine aşı yardımı da yapacağız." dedi.
22.10.2021Haberler
Emine Erdoğan: Afrika seyahatlerinde kadınların kahraman olduğunu fark ettim
Emine Erdoğan: Afrika seyahatlerinde kadınların kahraman olduğunu fark ettimTürkiye-Afrika 3. Ekonomi ve İş Forumu, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından Ticaret Bakanlığı ve Afrika Birliği Komisyonu (AUC) iş birliğiyle İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Panelde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, " Afrikalı kadınların güçlendirilmesinde aktif rol alıyoruz. Afrika'nın bizim için çok önemli yeri var. Uzun yıllara dayanan Afrika seyahatinde Afrikalı kadınların gizli kahramanlar olduklarını fark ettim. Afrikalı kadınların ekonomi üzerinde büyük bir katkısı var." dedi.
22.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Persona non grata' mesajı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Persona non grata' mesajı!ABD ve Almanya dahil 10 ülke büyükelçisinin Osman Kavala’nın serbest bırakılması çağrısına sert tepki gösteren Erdoğan, “Türkiye’ye böyle bir ders vermek haddinize mi sizin?” dedi ve ‘istenmeyen adam’ (Persona non grata) ilan edileceklerine dair mesaj verdi.
22.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Afrika ziyareti dönüşü önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Afrika ziyareti dönüşü önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özdemir Bayraktar'ın vefatı, erken seçim tartışmaları, büyükelçilerin Osman Kavala açıklaması, siyasi cinayetler iddiası, Birleşmiş Milletler, Yunanistan'ın Fransa ve ABD ile anlaşması konularıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
21.10.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afrika ziyaretine ilişkin paylaşım: Amacımız birlikte büyümek
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afrika ziyaretine ilişkin paylaşım: Amacımız birlikte büyümekSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Angola, Togo ve Nijerya'yı kapsayan Afrika ziyaretlerine ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir diğer paylaşımında, "Bizim amacımız Afrika ile birlikte kazanmak, birlikte kalkınmak, birlikte büyümek, birlikte yol yürümektir." ifadelerini kullandı.
21.10.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suya kademeli tarife geliyor
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suya kademeli tarife geliyor1'inci Su Şûrası'na canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, 'Suyun tasarruflu kullanımını hedefleyen kademeli tarifelerle düşük gelirli hane gruplarını gözeten sosyal ve adil su tarifeleri uygulanacaktır.' dedi.
21.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Afrika ziyareti dönüşü önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Afrika ziyareti dönüşü önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özdemir Bayraktar'ın vefatı, erken seçim tartışmaları, büyükelçilerin Osman Kavala açıklaması, siyasi cinayetler iddiası, Birleşmiş Milletler, Yunanistan'ın Fransa ve ABD ile anlaşması konularıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
21.10.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı: 'Elverişli şartlar sunuyoruz'
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı: 'Elverişli şartlar sunuyoruz'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bölgesel Finans Konferansı'na video mesajla katıldı.Yatırımcılara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Ülkemiz iş kurma ve iş yapma imkanları açısından uluslararası yatırımcılar için oldukça cazip bir mevzuata sahiptir. KDV istisnası, vergi indirimi, gümrük vergisi muafiyeti, yatırım yeri tahsisi gibi imkanlar özellikle stratejik yatırımlar için elverişli şartlar sunuyor.' dedi.
21.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika'daki temaslarının ardından yurda döndü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika'daki temaslarının ardından yurda döndüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika'daki ziyaretlerinin son durağı Nijerya'daki temaslarını tamamlayarak yurda döndü.
20.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Angola ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.