Antakya

Antakya

Son dakika antakya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan antakya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan antakya haber sayfamızda...

Antakya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.671 antakya haberi bulunmuştur.
Otobüs şoförünün manevrası faciayı önledi
Otobüs şoförünün manevrası faciayı önlediHatay’ın Antakya ilçesinde hafriyat kamyonu ile halk otobüsünün çarpışmasına ramak kala sürücünün yaptığı manevra faciayı önledi, o anlar kameraya yansıdı.
22.02.2024Haberler
Lütfü Savaş: Ben Hatay garip ve mahzun olmasın diye adayım
Lütfü Savaş: Ben Hatay garip ve mahzun olmasın diye adayımHatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş, "Ben Hatay garip ve mahzun olmasın diye adayım. Hatay halkı mücadeleci bir toplum. Yürekli insanlarımız ile şehrimizi modern bir şehir yapacağız. Hatay’ı ranta teslim etmemek için aday oldum. Bu seçim Atatürk’ün sevdası emaneti olan şehrimize sahip çıkılması gereken bir seçim. Bizi yalnız bırakanlara şehrimizi teslim etmeyeceğiz" dedi.
20.02.2024Gündem
Son dakika... Afyonkarahisar'da deprem! AFAD verileri paylaştı
Son dakika... Afyonkarahisar'da deprem! AFAD verileri paylaştıAfyonkarahisar'da saat 16.33 sıralarında bir deprem meydana geldi. Depreme ilişkin veriler AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından paylaşıldı.
20.02.2024Gündem
Bursa'da deprem! İstanbul ve çevre illerde de hissedildi
Bursa'da deprem! İstanbul ve çevre illerde de hissedildiBursa'da saat 10.45 sıralarında bir deprem meydana geldi. İstanbul ve çevre illerde de hissedilen depremin verileri AFAD tarafından paylaşıldı.
19.02.2024Gündem
Hatay Arkeoloji Müzesi: Depremde de tarihi korudu
Hatay Arkeoloji Müzesi: Depremde de tarihi koruduMozaikleriyle dünya çapında üne kavuşan Hatay Arkeoloji Müzesi depremde ayakta kaldı, ev sahipliği yaptığı eserler zarar görmedi. Tadilat çalışmalarının devam ettiği müzenin 2025 yılında tekrar ziyarete açılması planlanıyor.
19.02.2024Arkeoloji
Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi! Dünya çapında nadir bir örnek
Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi! Dünya çapında nadir bir örnekMüzede 13 ayrı medeniyetin izlerini görmek mümkün. Gün yüzüne çıkan eserleri yerinde korumanın önemi, antik ile moderni bir araya getirip yaşayan bir mekân yaratma düşüncesi burada müze-otel konseptiyle hayat buluyor.
19.02.2024Arkeoloji
Arkeosismolojide anadolu farkı
Arkeosismolojide anadolu farkıBirçok bölgede arkeosismoloji çalışmaları yapan Doç. Dr. Öktem Sümer, Türkiye’nin 1840 yılından itibaren tüm arkeosismolojik haritasını çıkarttıklarını belirterek “Arkeosismolojik anlamda dünyanın en iyi yeri Anadolu’dur” diyor.
19.02.2024Arkeoloji
6 Şubat depremlerinin 1. yıl dönümü anısına! Antiokheia’dan Antakya’ya depremler
6 Şubat depremlerinin 1. yıl dönümü anısına! Antiokheia’dan Antakya’ya depremler6 Şubat depremleri, Hatay’ın tarih boyunca yaşadığı onlarca yıkıcı depremden yalnızca biri. Tarihteki bu depremlerin ardından bölgede her defasında yerleşimlerin kurulması ise felaketlerin bu toprakların kaderinde bereket ve güzelliklerle birlikte var olmasından...
19.02.2024Arkeoloji
Hafızalardaki Antakya
Hafızalardaki AntakyaDeprem, geride gezilecek değil ancak hatırlanabilecek bir Antakya bıraktı. Kent küllerinden yeniden doğana kadar, belleklerimizde yaşamaya devam edecek. Sonra bir gün tekrar parlayacak zengin tarihiyle.
19.02.2024Arkeoloji
Kentle bütünleşmiş bir Anadolu müzesi
Kentle bütünleşmiş bir Anadolu müzesiYüksel Erimtan’ın kültürel mirası korumak amacıyla 60 yıllık emeği ile oluşturduğu arkeoloji koleksiyonunu barındıran Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, geçmişin ve bugünün değerlerini yaşatan bir kültür ve eğitim potası.
19.02.2024Arkeoloji
Yaşayan tarih yaşayan kent
Yaşayan tarih yaşayan kentAykut Ferah  Milliyet Arkeoloji Proje Danışmanı Değerli Milliyet Arkeoloji Dergisi Okurları;Bir sene önce, 6 Şubat 2023’te gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremlerin en büyük yıkıma sebep verdiği şehirlerden biri de medeniyetler şehri Hatay oldu...
19.02.2024Arkeoloji
Hatay'da 13 katlı bina iş makinesinin darbesiyle yerle bir oldu
Hatay'da 13 katlı bina iş makinesinin darbesiyle yerle bir olduHatay’da 13 katlı bina iş makinesinin darbesiyle yerle bir olurken yaşanan panik cep telefonu kamerasına yansıdı.
18.02.2024Gündem
Antakya’da tarih küllerinden doğacak
Antakya’da tarih küllerinden doğacakAntakya’da depremde yıkılan tarihi yapıların enkazı, Kültür Enkazı Döküm ve Ayrıştırma Sahası’nda koruma altına alındı. Ayrıştırılan parçalar, yeniden inşa sırasında kullanılacak.
18.02.2024Gündem
İş güvenliği uzmanı defalarca uyarmış
İş güvenliği uzmanı defalarca uyarmışÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, dokuz işçinin göçük altında kaldığı maden ocağının çevre izin ve lisans belgesini iptal etti. Bilirkişi heyetinin ön raporu ise facianın göz göre göre geldiğini ortaya koydu.
18.02.2024Gündem
Hatay'da doğal gaz paniği! Boru patladı, sızan gaz böyle görüntülendi
Hatay'da doğal gaz paniği! Boru patladı, sızan gaz böyle görüntülendiHatay’ın Antakya ilçesinde doğal gaz hattında meydana gelen patlamanın ardından sızan gaz görüntülendi.
17.02.2024Haberler
Hatay'da doğal gaz paniği! Boru patladı, sızan gaz böyle görüntülendi
Hatay'da doğal gaz paniği! Boru patladı, sızan gaz böyle görüntülendiHatay’ın Antakya ilçesinde doğal gaz hattında meydana gelen patlamanın ardından sızan gaz görüntülendi.
17.02.2024Gündem
‘Piyanonun Kadınları’na armağan
‘Piyanonun Kadınları’na armağanDengin Ceyhan, Türkiye’de ilk defa klasik müziği kadın bestecilerinin yer aldığı “Piyano’nun Kadınları” projesinin konserlerini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel oluşturduğu takvimle sürdürüyor.
16.02.2024Kültür Sanat
Depremde 33 yıllık eşini kaybetti! Yürek burkan Sevgililer Günü
Depremde 33 yıllık eşini kaybetti! Yürek burkan Sevgililer GünüHatay'da asrın felaketinde 33 yıllık eşini kaybeden Mustafa Kemal Soner, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü buruk geçiriyor.
14.02.2024Gündem
Hurda araç mezarlığında ilginç görüntü! Koyunlara otlak oldu
Hurda araç mezarlığında ilginç görüntü! Koyunlara otlak olduDepremin vurduğu Hatay’da enkazdan çıkarılarak muhafaza altına alınan araçların büyük çoğunluğu hak sahiplerine teslim edildi. Yüzlerce hurda aracın sayıları azalması ile koyunlara otlak olan alanın havadan çekilen görüntüleri ilginç manzaralar oluştu.
11.02.2024Haberler
Hurda araç mezarlığında ilginç görüntü! Koyunlara otlak oldu
Hurda araç mezarlığında ilginç görüntü! Koyunlara otlak olduDepremin vurduğu Hatay’da enkazdan çıkarılarak muhafaza altına alınan araçların büyük çoğunluğu hak sahiplerine teslim edildi. Yüzlerce hurda aracın sayıları azalması ile koyunlara otlak olan alanın havadan çekilen görüntüleri ilginç manzaralar oluştu.
11.02.2024Ekonomi
İstanbul'da AK Parti programına saldırıda yeni görüntü
İstanbul'da AK Parti programına saldırıda yeni görüntüYerel seçimlere kısa bir süre kala İstanbul’da AK Parti başkan adayının etkinliğine plakasız araçtan uzun namlulu silahlar ve tabancalarla 17 kez ateş açılırken, olaya ilişkin yeni görüntüler de ortaya çıktı.
11.02.2024Gündem
Hatay'da kan donduran olay! Çukurdaki 3 cesette yasak aşk iddiası
Hatay'da kan donduran olay! Çukurdaki 3 cesette yasak aşk iddiasıHatay’ın İskenderun ilçesinde, ailesi tarafından kayıp ihbarı yapılan 7 aylık hamile Selma Abacı (37) ile çocukları Kerim (3) ve Azat’ın (2) su kanaletinde cesedi bulunurken, kan donduran olaya ilişkin detaylar da ortaya çıktı.
11.02.2024Gündem
Son dakika: Hakkari'de 4.4 büyüklüğünde deprem
Son dakika: Hakkari'de 4.4 büyüklüğünde depremAFAD'dan yapılan açıklamada Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi.
11.02.2024Gündem
Hayvanat değil, insanat bahçesi! 'Rezervasyonlar 3 ay önceden doldu'
Hayvanat değil, insanat bahçesi! 'Rezervasyonlar 3 ay önceden doldu'Hayvanat bahçeleri, anlık seyir keyfi için hayvanların sıkışık kafeslere koyulup doğasından kopmasına neden oluyor. Bu da onların depresyona girerek beslenme sorunları yaşamasına yol açarken, ne yazık ki sonuç ölüme kadar varabiliyor. Yaşanan zulme son vermek isteyen bir hayvanat bahçesi ilke imza attı ve hayvanları değil, insanları kafeslere kapattı.
11.02.2024Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Antakya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.