Anthony Fauci

Anthony Fauci

Son dakika Anthony Fauci haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Anthony Fauci gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Anthony Fauci haber sayfamızda...

Anthony Fauci

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 217 anthony fauci haberi bulunmuştur.
‘Kovid-19 artışı var paniğe gerek yok’
‘Kovid-19 artışı var paniğe gerek yok’ ABD Başkanı Joe Biden’ın eşi Jill Biden’ın (72) geçen hafta Kovid-19 olduğu açıklandı.
12.09.2023 Dünya
Tayland'daki mağaradan paylaştı: 'Burası pandeminin nükleer çekirdeği'
Tayland'daki mağaradan paylaştı: 'Burası pandeminin nükleer çekirdeği' Çin'deki Wuhan Teknoloji Enstitüsü'nü fonlayan Dr. Peter Dazsak, araştırma için gittiği Tayland'da, binlerce yarasayla dolu mağaradan çeşitli paylaşımlar yaparak, burayı pandeminin nükleer çekirdeği olarak tanımladı.
13.12.2022 Dünya
ABD'li bilim insanından bomba itiraf: 'Genetik olarak tasarlandı ve sızdırıldı'
ABD'li bilim insanından bomba itiraf: 'Genetik olarak tasarlandı ve sızdırıldı' Hem Çin hem de Wuhan Viroloji Enstitüsü, iddiaları şiddetle reddetti ancak EcoHealth Alliance'ın eski başkan yardımcısı Dr Andrew Huff, salgını "tarihin en büyük örtbaslarından biri" ve "11 Eylül'den bu yana ABD'nin en büyük istihbarat hatası" olarak nitelendirdi.
4.12.2022 Dünya
Hibrit virüs endişesi
Hibrit virüs endişesi ABD’deki Boston Üniversitesi’nden bir grup bilim insanının laboratuvarda koronavirüsün oldukça ölümcül formunu ürettiklerine dair bilgiler endişelere neden oldu.
23.10.2022 Gündem
Koronavirüs dönemine damga vurmuştu! Fauci istifa ediyor
Koronavirüs dönemine damga vurmuştu! Fauci istifa ediyor ABD Başkanı Joe Biden’ın Baş Tıbbi Danışmanı ve ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü (NIAID) Direktörü Dr. Anthony Fauci, aralık ayında görevlerinden istifa edeceğini açıkladı.
22.08.2022 Dünya
Biden’ın Baş Tıbbi Danışmanı Fauci koronavirüse yakalandı
Biden’ın Baş Tıbbi Danışmanı Fauci koronavirüse yakalandı ABD Başkanı Joe Biden’ın Baş Tıbbi Danışmanı ve ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü (NIAID) Direktörü Dr. Anthony Fauci’nin Covid-19 testinin pozitif çıktığı bildirildi.
15.06.2022 Dünya
Biden ile Öz karşılıklı restleşti!
Biden ile Öz karşılıklı restleşti! ABD Başkanı Joe Biden, ülkenin ünlü cerrahları arasında yer alan ve “Dr. Oz Show” adlı televizyon programının yıldızı Türk asıllı Mehmet Öz’ün, Cumhuriyetçi Parti’den senatör adayı olması nedeniyle ABD Başkanlığı bünyesindeki görevlerinden istifa etmesini istedi.
25.03.2022 Dünya
Gündemdeki son gelişmeler nelerdi? | Haftayı Kaçırma Bülteni (17-23 Ocak 2022)
Gündemdeki son gelişmeler nelerdi? | Haftayı Kaçırma Bülteni (17-23 Ocak 2022) 17-23 Ocak 2022 haftasında neler yaşandı? Gündemdeki son gelişmeleri kaçırdıysanız Milliyet.com.tr editörlerinin derlediği Haftayı Kaçırma bültenine bir göz atın...
21.01.2022 Gündem
Avrupa'da  bir günde 1 milyon vaka
Avrupa'da bir günde 1 milyon vaka Omicron varyantı etkisiyle Avrupa kıtasında vaka sayıları rekor seviyeye ulaştı. 24 saatte 1 milyon vakanın tespit edildiği kıtada, Fransa yarım milyon yeni vakayla rekor kırdı. DSÖ Direktörü Ghebreyesus, ‘Salgında sona yaklaştığımızı asla söyleyemeyiz’ dedi
20.01.2022 Dünya
Biden'ın danışmanı Fauci'den Cumhuriyetçi Senatör'e tehdit suçlaması
Biden'ın danışmanı Fauci'den Cumhuriyetçi Senatör'e tehdit suçlaması ABD Ulusal Alerji ve Salgın Hastalıklar Enstitüsü Başkanı ve Başkan Joe Biden’ın koronavirüs danışmanı Anthony Fauci, Cumhuriyetçi Senatör Rand Paul’ün yaydığı dezenformasyonun kendisi ve ailesine yönelik şiddet içeren tehditleri tetiklediğini söyledi.
12.01.2022 Dünya
Omicron vakaları artarken Biden ve Harris'in onay oranları düşüyor
Omicron vakaları artarken Biden ve Harris'in onay oranları düşüyor Gallup'un yaptığı ve Amerikalıların federal liderler hakkındaki düşüncelerini gösteren yeni bir ankete göre, hem ABD Başkanı Joe Biden'ın hem de Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in onaylanmama oranı kayda değer ölçüde yüksek. Federal liderler arasında Yüksek Mahkeme Başkanı John Roberts en yüksek, Senato Azınlık Lideri McConnell ise en düşük onay oranına sahip.
28.12.2021 Dünya
DSÖ'den çağrı! Etkinlikleri iptal edin
DSÖ'den çağrı! Etkinlikleri iptal edin Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Omicron nedeniyle dünya çapında vaka sayıları artarken, insanlara Noel ve yılbaşı tatillerini ve kutlamalarını iptal etme çağrısı yaptı.
21.12.2021 Dünya
Dünya kilitlendi! Biden'ın açıklaması bekleniyor
Dünya kilitlendi! Biden'ın açıklaması bekleniyor ABD liderinin yarın Omicron varyantıyla ilgili açıklama yapacağı belirtiliyor. Biden'ın konuşması sırasında ek önlemler açıklayarak kış planının ayrıntılarının ötesine geçmesi bekleniyor.
20.12.2021 Dünya
DSÖ'den flaş Omicron varyantı açıklaması! Aşılar...
DSÖ'den flaş Omicron varyantı açıklaması! Aşılar... Dünya Sağlık Örgütü yetkilisi, bugüne kadar Kovid-19'a karşı uygulanan aşılarını Omicron varyantına karşı da etkili olmaması için bir sebep olmadığını söyledi.
8.12.2021 Dünya
Omicron’a karşı 3’üncü doz uyarısı
Omicron’a karşı 3’üncü doz uyarısı Koronavirüsün Omicron varyantı dünyada hızla yayılmaya devam ediyor. Türkiye'deki uzmanlar, Delta'ya göre en az 6.5 kat daha hızlı yayılan Omicron'a karşı 3'üncü dozun önemine işaret ederek '2 doz Sinovac olanlar vakit kaybetmeden 3'üncü dozunu olmalı' uyarısı yaptı.
7.12.2021 Gündem
Omicron ABD'de yayılmaya devam ediyor
Omicron ABD'de yayılmaya devam ediyor Koronavirüsün Omicron varyantı ABD'nin üçte birinde görülürken, Delta varyantı ise ülke çapında artmaya devam eden salgında en çok görülen varyant konumunda.
6.12.2021 Dünya
Son dakika: Korkulan oldu! Omicron ABD'ye sıçradı
Son dakika: Korkulan oldu! Omicron ABD'ye sıçradı ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, ilk Omicron mutasyonunun tespit edildiğini duyurdu. Fauci, California ve San Francisco Kamu Sağlığı Birimi ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin California'da 1 kişide korona virüsün yeni mutasyonu Omicron'u tespit ettiğini açıkladı. Öte yandan  Birleşik Arap Emirliklerinde (BAE) 1 kişide korona virüsün yeni mutasyon türü Omicron'a rastlandığı açıklandı.
1.12.2021 Dünya
Biden'ın danışmanı: ABD Omicron'la mücadeleye hazır olmalı
Biden'ın danışmanı: ABD Omicron'la mücadeleye hazır olmalı ABD, koronavirüsün Güney Afrika’da ortaya çıkan yeni varyantı Omicron ile mücadeleye hazırlanıyor. ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü Bulaşıcı Hastalıklar Merkezi Başkanı ve Başkan Joe Biden’ın sağlık danışmanı Anthony Fauci, Amerikalılar’ın Omicron’la mücadeleye hazır olması gerektiğini söyledi ancak henüz hangi adımların atılması gerektiğini ve yeni bir kapanmanın gerekip gerekmeyeceğini söylemek için erken olduğunu belirtti.
29.11.2021 Dünya
Çocuk vakalarda patlama! ABD'li uzmanlar çağrı yaptı
Çocuk vakalarda patlama! ABD'li uzmanlar çağrı yaptı Amerikan Pediatri Akademisi tarafından Pazartesi günü yayınlanan yeni rakamlara göre, çocuklarda Kovid-19 vakaları iki hafta öncesine göre yüzde 32 arttı. Uzmanlardan acil uyarı geldi.
26.11.2021 Dünya
Noel’in tadı bu yıl da yok
Noel’in tadı bu yıl da yok Avrupa’da Noel tatili öncesi vaka artışıyla korona yasakları geri döndü. Bazı ülkelerde tedbirlerin bir kısmı yeniden devrede. Önlem alınan ülkelerde protesto gösterileri de virüs gibi hızla yayıldı. Hollanda Başbakanı, ülkesindeki eylemlerle ilgili ‘Geri zekâlıların davranışları’ dedi
23.11.2021 Dünya
ABD'de koronavirüs aşısıyla ilgili yeni karar! Kasımda başlayabilir
ABD'de koronavirüs aşısıyla ilgili yeni karar! Kasımda başlayabilir ABD Başkanı Joe Biden'ın Sağlık Başdanışmanı ve ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, Pfizer-BioNTech'in 5-11 yaş grubu için geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının kasım başında hazır olabileceğini söyledi.
25.10.2021 Dünya
ABD'de üçüncü doz BioNTech aşısına onay!
ABD'de üçüncü doz BioNTech aşısına onay! ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Çarşamba günü 65 yaş üstü ve yüksek risk grubundaki Amerikalılar için üçüncü doz Pfizer/BioNTech aşısı için onay verdi. Böylece iki doz aşısının üzerinden en az altı ay geçmiş kişiler için hızlıca aşı dağıtımı yapılabilecek.
23.09.2021 Dünya
Nicki Minaj’a Fauci’den yanıt: Kovid aşıları  kısırlık yapmaz
Nicki Minaj’a Fauci’den yanıt: Kovid aşıları kısırlık yapmaz Dünyaca ünlü rapçi Nicki Minaj, Kovid-19 aşılarının kısır yaptığını iddia edip, “Triniad’daki kuzeninin bir arkadaşının aşıdan sonra testislerinin şiştiğini ve nişanlısının düğünü iptal ettiğini” öne süren bir Tweet attı.
16.09.2021 Dünya
Kabusun yeni adı: Mu! ABD’nin 49 eyaletine sıçradı
Kabusun yeni adı: Mu! ABD’nin 49 eyaletine sıçradı Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) tespit edilen son varyantı Mu’nun sebep olduğu vakalar, ABD’nin 49 eyaletine yayıldı.
7.09.2021 Dünya
Beyaz Saray'a üçüncü doz koronavirüs aşıları gecikebilir!
Beyaz Saray'a üçüncü doz koronavirüs aşıları gecikebilir! ABD'nin üst düzey sağlık kuruluşlarının yetkilileri, Beyaz Saray'ı, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı daha iyi koruma sağlamak için Amerikalılara yapılması planlanan üçüncü doz aşılarda gecikme yaşanabileceği konusunda bilgilendirdi.
3.09.2021 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Anthony Fauci ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.