Anthony Fauci

Anthony Fauci

Son dakika Anthony Fauci haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Anthony Fauci gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Anthony Fauci haber sayfamızda...

Anthony Fauci

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 166 anthony fauci haberi bulunmuştur.
Son dakika... ABD'de 4. dalga endişesi!
Son dakika... ABD'de 4. dalga endişesi!ABD Başkanı Joe Biden'ın Sağlık Başdanışmanı Anthony Fauci, son haftalarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının "rahatsız edici derecede yüksek seviyede" olduğunu belirterek, ülkenin yeni bir dalga riski altında olduğunu belirtti.
8.04.2021Dünya
Ünlü doktor Fauci'den uyarı! 'Zafer ilan etmek için erken'
Ünlü doktor Fauci'den uyarı! 'Zafer ilan etmek için erken'ABD Başkanı Joe Biden'ın Sağlık Başdanışmanı Anthony Fauci, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında şu anda virüse karşı zafer ilan etmenin başka bir salgın dalgası riski doğurabileceği uyarısında bulundu.
16.03.2021Dünya
Çinli ünlü uzman: Koronavirüs bağışıklığı üç yıl alabilir
Çinli ünlü uzman: Koronavirüs bağışıklığı üç yıl alabilirÇin'in alanında en önemli uzmanlarından epidemiyolog Cong Nanşan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında küresel sürü bağışıklığı kazanılmasının 2 ila 3 yıl süreceğini öne sürdü.
3.03.2021Dünya
Savaştan da beter!
Savaştan da beter!ABD’de Kovid-19 salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 500 bini geçerken, anma töreninde konuşan Başkan Joe Biden, bu rakamın 1. ve 2. Dünya Savaşı ile Vietnam Savaşı’ndaki kayıpların toplamından fazla olduğunu kaydetti
24.02.2021Dünya
ABD'li ünlü doktordan karamsar tablo! Maskeyle ilgili konuştu...
ABD'li ünlü doktordan karamsar tablo! Maskeyle ilgili konuştu...Dr. Anthony Fauci, Pazar günü yaptığı açıklamada, ABD'nin bu yılın sonunda "önemli derecede normale dönebileceğini" ancak Amerikalıların koronavirüse karşı korunmak için 2022'de hala maske takmaya ihtiyaç duyacak olmasının "olası" olduğunu söyledi.
21.02.2021Dünya
ABD'de koronada en yetkili kişi: Trump oldukça şanslıydı
ABD'de koronada en yetkili kişi: Trump oldukça şanslıydıABD'de bulaşıcı hastalıklar uzmanı Dr. Anthony Fauci, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın koronavirüse (Covid-19) yakalanması ve iyileşmesi konusunda oldukça şanslı olduğunu söyledi. Fauci, "Ciddi bir duruma düşebilirdi. Bence oldukça şanslıydı" dedi.
20.02.2021Dünya
Önlem almazsan ‘Faucilenirsin!’
Önlem almazsan ‘Faucilenirsin!’ABD Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, yeni kullanılmaya başlanan bir terime ‘isim babası’ oldu.
20.02.2021Dünya
Dr. Fauci: Kovid-19 aşısı, doğal bağışıklıktan daha etkili
Dr. Fauci: Kovid-19 aşısı, doğal bağışıklıktan daha etkiliABD Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Anthony Fauci, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının, yeniden virüse yakalanmayı önlemekte doğal bağışıklık geliştirmekten daha etkili olduğunu söyledi.
14.02.2021Dünya
ABD'de koronavirüsü en çok onlar yayıyor!
ABD'de koronavirüsü en çok onlar yayıyor!İngiltere'de yapılan araştırma, ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasında en fazla 20 ile 49 yaş aralığındakilerin etken olduğunu ortaya koydu.
5.02.2021Dünya
Beyaz Saray evde Kovid-19 testi için 230 milyon dolar fon sağlayacak
Beyaz Saray evde Kovid-19 testi için 230 milyon dolar fon sağlayacakDünyadaki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülke konumundaki ABD'de, Joe Biden yönetimi evde uygulanan test kiti için Avustralyalı firmaya 230 milyon dolar ödeyecek.
1.02.2021Dünya
ABD için korkutan tahmin! 'Bir ayda 90 bin kişi ölebilir'
ABD için korkutan tahmin! 'Bir ayda 90 bin kişi ölebilir'Beyaz Saray Kovid-19'la Mücadele Görev Gücü, gelecek 4 hafta içinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ülkede 90 bin kişinin yaşamını yitirebileceğini bildirdi.
27.01.2021Dünya
'Salgının sona ermesi aşıların eşit dağıtılmasına bağlı'
'Salgının sona ermesi aşıların eşit dağıtılmasına bağlı'Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, üretilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının yüzde 75'ninin sadece 10 zengin ülkeye dağıtıldığını, salgının sona ermesinin aşıların eşit dağıtılmasına bağlı olduğunu belirtti.
27.01.2021Dünya
‘Sanal Davos’la büyük sıfırlama
‘Sanal Davos’la büyük sıfırlamaDünya liderlerinin ve küresel iş aleminin fikir alışverişi platformu Davos bu yıl koronavirüs nedeniyle sanal dünyaya taşındı. Düşünceler ekranda paylaşılıyor. Salgın sonrası dünya ekonomilerini ayağa kaldıracak fikirlerin ele alındığı zirve ‘Büyük Sıfırlama’ (Great Reset) ana fikri etrafında şekilleniyor.
26.01.2021Ekonomi
İntikam peşinde
İntikam peşindeEski başkan Donald Trump’ın, özellikle “kendisine ihanet ettiği”ni düşündüğü Cumhuriyetçilerden intikam almak istediği belirtiliyor.
26.01.2021Dünya
Dr. Fauci, Biden yönetimindeki ilk basın toplantısında Trump’ı eleştirdi
Dr. Fauci, Biden yönetimindeki ilk basın toplantısında Trump’ı eleştirdiABD’nin 46’ncı Başkanı Joe Biden’ın yönetiminde de Beyaz Saray Baş Tıbbi Danışman görevini devam ettiren Dr. Anthony Fauci, ilk basın toplantısında Donald Trump'ın koronavirüse yönelik açıklamalarından rahatsızlığını dile getirdi. Fauci, eski Başkan Trump’ın hidroksiklorokin açıklamasının bilimsel olmadığını belirtti.
22.01.2021Dünya
Amerika’da Biden etkisi
Amerika’da Biden etkisiABD Başkanı Joe Biden, göreve başlar başlamaz Trump döneminin tartışmalı uygulamalarına karşı adım atarken, görevindeki ilk gününde Trump’ın politikalarını geri çevirmeye yönelik 17 kararı imzaladı. Bunlardan en önemlileri, Trump yönetiminin geri çekildiği Paris İklim Anlaşması’na geri dönüş ve Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) yeniden katılmaya yönelik olan başkanlık kararnameleri oldu.
22.01.2021Dünya
Fauci normalleşme için 'sonbahar'ı işaret etti
Fauci normalleşme için 'sonbahar'ı işaret ettiABD Başkanı Joe Biden'ın Sağlık Başdanışmanı Anthony Fauci, "Amerikalıların yüzde 70 ila 85'i yaz ortasına ya da sonuna kadar aşılanırsa, sonbahar gibi normale bir nebze dönebiliriz." dedi.
21.01.2021Dünya
DSÖ'ye dönen Biden'dan bir adım da koronavirüs aşısı için atıyor
DSÖ'ye dönen Biden'dan bir adım da koronavirüs aşısı için atıyorABD Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, düşük ve orta gelirli 92 ülkenin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için küresel tek umudu olan Kovid-19 Aşıları Küresel Erişim Programına (COVAX) katılma niyetinde olduklarını belirterek, "Başkan Biden bugün ABD'nin COVAX'a katılma niyetini içeren bir talimat yayımlayacak." dedi.
21.01.2021Dünya
Son dakika... İlk basın toplantısı! 'ABD masaya geri dönüyor'
Son dakika... İlk basın toplantısı! 'ABD masaya geri dönüyor'Beyaz Saray'ın yeni Sözcüsü Jen Psaki, Joe Biden'ın yeni döneminde salgını yenmeye odaklandığının altını çizdi.
21.01.2021Dünya
ABD'de Kovid-19'a karşı aşılamada "öncelik" tartışmaları sürüyor
ABD'de Kovid-19'a karşı aşılamada "öncelik" tartışmaları sürüyorABD'de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı başlatılan aşı çalışmalarının dağıtımı ve aşılamada önceliğin kime verilmesi gerektiği konusundaki farklı yaklaşımlar kafa karışıklığına sebep oldu.
15.01.2021Dünya
Aşıya ‘yarım doz’ ayarı
Aşıya ‘yarım doz’ ayarıKovid-19 salgınından çıkışın anahtarı olarak görülen aşılama çalışmaları bu kez ‘yarım doz’ tartışmalarıyla gündemde. Moderna ve BioNTech/Pfizer aşılarının 2’şer doz uygulanması gerekiyor. Ancak İngiltere, ABD ve Almanya’da daha çok kişinin aşılanabilmesi için 2 doz yerine aşıların 1’er doz halinde uygulanması gündemde.
5.01.2021Dünya
İngiltere'de flaş aşı kararı! ABD'den tepki geldi
İngiltere'de flaş aşı kararı! ABD'den tepki geldiİngiltere hükümeti, koronavirüs (Covid-19) hastalarına uygulanan aşıların aynı dozu stokta kalmadığı veya ilk aşının bilinmediği durumlarda farklı Covid-19 aşılarının karıştırılarak kullanılabilmesinin yolunu açtı.
2.01.2021Dünya
Mutasyon koronavirüs oraya da sıçradı!
Mutasyon koronavirüs oraya da sıçradı!Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) İngiltere'de mutasyon geçiren ve daha hızlı yayılan türüne ABD'nin California eyaletinde de rastlandı.
31.12.2020Dünya
Dün uyarı gelmişti korkulan oldu! Milyonlarca kişi...
Dün uyarı gelmişti korkulan oldu! Milyonlarca kişi...ABD Ulaşım Güvenliği İdaresi (TSA), Noel ve yılbaşı tatili nedeniyle havalimanlarından son 10 günde seyahat eden yolcu sayısının 10,2 milyona ulaştığını açıkladı.
28.12.2020Dünya
Dr. Fauci'den korkutan açıklama: En karanlık günler daha gelmedi mi?
Dr. Fauci'den korkutan açıklama: En karanlık günler daha gelmedi mi?ABD Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, ülkenin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında "en kötüyü henüz yaşamamış olabileceği" konusunda uyarıda bulundu.
27.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdkoronavirüskovid-19faucisalgın

Anthony Fauci ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.