Arap Birliği

Arap Birliği

Son dakika Arap Birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Arap Birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Arap Birliği haber sayfamızda...

Arap Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.254 arap birliği haberi bulunmuştur.
Bakan Fidan'dan Gazze açıklaması: Türkiye sorumluluk almaya hazır
Bakan Fidan'dan Gazze açıklaması: Türkiye sorumluluk almaya hazır Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan’da düzenlenen 11. Küresel Bakü Forumu’nda yaptığı konuşmada, “Filistin'de süregelen trajedi, artık iki devletli çözüm kapsamında çözülmeli, derhal ateşkes ilan edilmeli ve engelsiz olarak insani yardım sağlanmalı. Ancak yoğun diplomatik çabalarımız İsrail'in Gazze'deki savaş suçlarını durdurmadı” dedi.
15.03.2024 Gündem
Gazze’de gıda yardımı bekleyen sivilleri vurdular!
Gazze’de gıda yardımı bekleyen sivilleri vurdular! İsrail’in Gazze şehrinin güneybatısında gıda yardımı bekleyen Filistinlilere ateş açması sonucu 77 kişi hayatını kaybetti, 250'den fazla kişi yaralandı.
29.02.2024 Haberler
Gazze’de gıda yardımı bekleyen sivilleri vurdular! 77 ölü, 250'den fazla yaralı
Gazze’de gıda yardımı bekleyen sivilleri vurdular! 77 ölü, 250'den fazla yaralı İsrail’in Gazze şehrinin güneybatısında gıda yardımı bekleyen Filistinlilere ateş açması sonucu 77 kişi hayatını kaybetti, 250'den fazla kişi yaralandı.
29.02.2024 Dünya
Lahey’de kritik İsrail duruşması
Lahey’de kritik İsrail duruşması Uluslararası Adalet Divanı’nın “İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarındaki uygulamalarının hukuki sonuçlarına ilişkin danışma görüşü” duruşmalarının son gününde Türkiye de beyanda bulundu. Divanın kararı bağlayıcı olmamakla birlikte önemli bir etki yaratabilir.
27.02.2024 Dünya
Türkiye’den Lahey hamlesi
Türkiye’den Lahey hamlesi Türkiye, Uluslararası Adalet Divanı’nda (UAD), İsrail’in işgal altında tuttuğu Filistin topraklarındaki uygulamalarının hukuki sonuçlarına ilişkin duruşmada 26 Şubat’ta beyanda bulunacak.
9.02.2024 Gündem
‘Savaşı durdurun’
‘Savaşı durdurun’ Güney Afrika, İsrail’e karşı açtığı ‘soykırım’ davasında delillerini sundu. Hukukçular, İsrailli siyasilerin Gazze’nin yok edilmesini destekleyen açıklamalarda bulunduğunu belirtirken, ihtiyati tedbir kararı istedi. İsrail ise savunmasını bugün yapacak.
12.01.2024 Dünya
Fidan’dan rekor diplomasi trafiği
Fidan’dan rekor diplomasi trafiği Dışişleri Bakanı Hakan Fidan görevinin ilk altı ayında 212 bin 950 kilometre yol kat ederek 25 ülkeye 36 ziyaret gerçekleştirdi, 72 ülkeden mevkidaşı ile 136 görüşme yaptı.
31.12.2023 Gündem
Bakan Fidan'ın 2023 mesaisi: 72 ülke, 136 görüşme
Bakan Fidan'ın 2023 mesaisi: 72 ülke, 136 görüşme Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 2023'te yurt dışı ziyaretlerinde 212 bin 950 kilometre yol kat etti, 72 farklı ülkeden mevkidaşlarıyla 136 görüşme yaptı. 
30.12.2023 Gündem
Erdoğan, ‘devran değişti’ dedi ve ekledi: İsrail daha da yalnızlaşacak
Erdoğan, ‘devran değişti’ dedi ve ekledi: İsrail daha da yalnızlaşacak Gazze’deki katliamları nedeniyle dünyanın İsrail’e bakışının gittikçe olumsuzlaştığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İsrail artık bir yalnızlığa doğru gidiyor, bundan sonraki süreçte de bu yalnızlığı daha da artacak” ifadesini kullandı.
16.12.2023 Gündem
Erdoğan'dan Gazze diplomasisi! BAE Devlet Başkanı ile görüştü
Erdoğan'dan Gazze diplomasisi! BAE Devlet Başkanı ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan görüşmede, İsrail’in bir an önce durdurulması ve kalıcı ateşkesi sağlamak için atılan adımların kararlılıkla devam ettirilmesinin önemli olduğunu söyledi.
15.12.2023 Gündem
‘ABD yine zulmün arkasında durdu’
‘ABD yine zulmün arkasında durdu’ Gazze’de acilen insani ateşkes talep edilen karar tasarısının Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde 13 üyenin olumlu oyuna karşın ABD’nin vetosu nedeniyle kabul edilmemesine Ankara’nın tepkisi sert oldu.
10.12.2023 Gündem
‘Sorun artık İsrail ve Filistin’i aşıyor’
‘Sorun artık İsrail ve Filistin’i aşıyor’ Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Gazze’deki son duruma ilişkin “Sorun artık İsraillileri ve Filistinlileri aşıyor. O yüzden bölgesel devletler sorunu sahiplenmeli ve sorumluluklarını bilerek hareket etmeli” dedi.
9.12.2023 Dünya
'Paramız artık değer kazanacak'
'Paramız artık değer kazanacak' Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uyguladığımız sağlıklı politikalar ve yapısal reformlarla önümüzdeki dönemde yatırımcı güvenini kazanacağız... Bu güven fon akışını tetikleyecek. Fon akışı lirada reel değerlemeye sebep olacak” açıklaması yaptı.
23.11.2023 Gündem
İsrail'in Gazze ablukası! Erdoğan: En kısa zamanda bir Mısır seyahati düzenleyebilirim
İsrail'in Gazze ablukası! Erdoğan: En kısa zamanda bir Mısır seyahati düzenleyebilirim Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki vahşeti sürerken, Türkiye'nin planlarına ilişkin bilgi verdi. Mısır'a ziyaret düzenleyebileceğini belirten Erdoğan, rehine takasıyla birlikte yeni bir adımın atıldığını ifade etti. Erdoğan, yerel seçimlerde adaylarla ilgili de mesajlar verdi.
22.11.2023 Haberler
Son dakika... İsrail'in Gazze ablukası! Erdoğan: En kısa zamanda bir Mısır seyahati düzenleyebilirim
Son dakika... İsrail'in Gazze ablukası! Erdoğan: En kısa zamanda bir Mısır seyahati düzenleyebilirim Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki vahşeti sürerken, Türkiye'nin planlarına ilişkin bilgi verdi. Mısır'a ziyaret düzenleyebileceğini belirten Erdoğan, rehine takasıyla birlikte yeni bir adımın atıldığını ifade etti. Erdoğan, yerel seçimlerde adaylarla ilgili de mesajlar verdi.
22.11.2023 Gündem
İslam İşbirliği Teşkilatı AB'ye seslendi! Türkiye’den 11. madde vurgusu
İslam İşbirliği Teşkilatı AB'ye seslendi! Türkiye’den 11. madde vurgusu Belçika’nın başkenti Brüksel’de bir araya gelen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) büyükelçileri, yaptıkları ortak açıklamada, “AB ve üye ülkelerini acilen İsrail’in barbar saldırılarına son vermek ve derhal bir ateşkes sağlanması için harekete geçmeye çağırıyoruz” dedi. Basın açıklamasına katılan büyükelçilerden konuşma yapan Türkiye’nin AB Daimi Temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakçı ise, İİT’nin kararlarından 11. maddeye vurgu yaptı.
13.11.2023 Gündem
‘Krizleri çözmede kilit ülke Türkiye’
‘Krizleri çözmede kilit ülke Türkiye’ Cumhurbaşkanı Erdoğan İİT zirvesi dönüşü uçakta konuştu. “Bu coğrafyada Türkiye’ye rağmen girişimde bulunmak mümkün değil” diyen Erdoğan, bölgemizdeki krizlerin çözümünde kilit ülkenin Türkiye olduğunu vurguladı.
13.11.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM planını açıkladı: İsrail için alan markajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM planını açıkladı: İsrail için alan markajı Suudi Arabistan ziyareti dönüşünde soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki katliamları sonrası atılacak adımlara ilişkin yeni mesajlar verdi. Erdoğan'ın gündeminde Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasındaki gerilim de vardı.
12.11.2023 Haberler
Son dakika! Erdoğan, BM planını açıkladı: İsrail için alan markajı
Son dakika! Erdoğan, BM planını açıkladı: İsrail için alan markajı Suudi Arabistan ziyareti dönüşünde soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki katliamları sonrası atılacak adımlara ilişkin yeni mesajlar verdi. Erdoğan'ın gündeminde Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasındaki gerilim de vardı.
12.11.2023 Gündem
‘Gerekli gayreti göstermeye hazırız’
‘Gerekli gayreti göstermeye hazırız’ Liderler düzeyinde İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği Riyad’ta gerçekleştirilen 8. Olağanüstü İslam Zirvesi’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Garantörlük dâhil gerekli gayreti göstermeye hazırız” dedi.
12.11.2023 Gündem
Dünyanın merakla takip ettiği zirveden ortak bildiri: Gazze'de abluka sona erdirilmeli
Dünyanın merakla takip ettiği zirveden ortak bildiri: Gazze'de abluka sona erdirilmeli Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Birliği tarafından ortaklaşa düzenlenen 8. Olağanüstü İslam Zirvesi'nin ardından yayımlanan ortak bildirgede, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları savaş suçu olarak betimlemesi talep edilirken, Kimyasal Silahların Yasaklanması Teşkilatı’na İsrail’in kimyasal silah kullanımını araştırması yönünde çağrı yapıldı.
11.11.2023 Dünya
Dünyanın izlediği zirvede Erdoğan'dan Gazze çağrısı
Dünyanın izlediği zirvede Erdoğan'dan Gazze çağrısı İslam İşbirliği Teşkilatı 8. Olağanüstü İslam Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan katılımcılara hitap etti. Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir barbarlıkla karşı karşıya olunduğunu vurgulayan Erdoğan, 'Batı'nın şımarık çocuğu gibi davranan İsrail devleti verdiği zararı tazmin etmek zorunda.' ifadelerini kullandı.
11.11.2023 Haberler
Dünyanın izlediği zirvede Erdoğan'dan Gazze çağrısı
Dünyanın izlediği zirvede Erdoğan'dan Gazze çağrısı İslam İşbirliği Teşkilatı 8. Olağanüstü İslam Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan katılımcılara hitap etti. Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir barbarlıkla karşı karşıya olunduğunu vurgulayan Erdoğan, 'Batı'nın şımarık çocuğu gibi davranan İsrail devleti verdiği zararı tazmin etmek zorunda.' ifadelerini kullandı.
11.11.2023 Gündem
Reisi: Tüm dünya ABD'nin gerçek yüzünü tanımalı
Reisi: Tüm dünya ABD'nin gerçek yüzünü tanımalı İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, ABD'nin İsrail'e verdiği desteğin bölgede savaşın büyümesine neden olduğu belirterek, "ABD, Gazze'de ateşkesi engelliyor. Tüm dünya ABD'nin gerçek yüzünü tanımalı" dedi.
11.11.2023 Dünya
İsrail davet edilmeyecek! Fransa'da 'Gazze' konferansı
İsrail davet edilmeyecek! Fransa'da 'Gazze' konferansı Fransa Dışişleri Bakanlığı, Fransa’nın başkenti Paris’te 9 Kasım’da İsrail saldırılarının hedefindeki Gazze Şeridi’ne insani yardım konulu uluslararası konferans düzenleneceğini duyurdu. İsrail'in konferansa davet edilmeyeceği öğrenildi.
6.11.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Arap Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.