Arap Birliği

Arap Birliği

Son dakika Arap Birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Arap Birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Arap Birliği haber sayfamızda...

Arap Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.753 arap birliği haberi bulunmuştur.
Binali Yıldırım: Türk Devletleri Teşkilatı'na üye olan devlet sayısı artacak
Binali Yıldırım: Türk Devletleri Teşkilatı'na üye olan devlet sayısı artacakAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Türk Devletleri Teşkilatı'na üye üyelerin sayısının artacağını belirterek, "Aynı kökten gelen dilleri konuşan veya bünyelerinde Türklerin yaşadığı devletler de bu topluluğun doğal üyesidir. Moğolistan bunlardan biridir. Balkan coğrafyasında Macaristan başta olmak üzere Bulgaristan, Bosna Hersek, Sırbistan. Arnavutluk, Makedonya ve bütün Balkan devletleri Türk Devletleri Teşkilatı'nın doğal bir üyesidir. Yine Rusya ve Çin de bu topluluğun doğal üyeleridir" dedi.
25.11.2021Siyaset
Filistin'den 'sessiz ibadet' onayına çok sert tepki
Filistin'den 'sessiz ibadet' onayına çok sert tepkiFilistin, İsrail mahkemesinin, Yahudilerin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da "sessizce" ibadet etmelerine onay vermesini kınadı.
6.10.2021Dünya
Arap Birliği hamile tutuklu için çağrıda bulundu
Arap Birliği hamile tutuklu için çağrıda bulunduArap Birliği, uluslararası insan hakları kuruluşlarına İsrail hapishanesinde tutuklu Filistinli hamile kadın Enhar ed-Diyk'in serbest bırakılmasını hızlandırmak için çaba sarf etme çağrısında bulundu.
2.09.2021Dünya
Suriye rejimi Arap Ligi’ne mi dönüyor?
Suriye rejimi Arap Ligi’ne mi dönüyor?Üyeliği, yaşanan iç savaş sonrası 2011 yılının kasım ayında askıya alınan Suriye rejiminin Arap Ligi’ne geri dönmesi için Mısır tarafından başlatılan girişime Irak ve Ürdün yönetimi destek verdi. “Irak’a Komşu Ülkeler Konferansı”na katılan Arap ülkeleri ile konu istişare edildi. Irak Cumhurbaşkanı Berham Salih, “Yakın zamanda Beşar Esad’la görüştüm. Siyasi çözüm üzerine genel mutabakata vardık” dedi.
30.08.2021Dünya
İtalya'da toplanan bakanlardan Suriyelilere ev sahipliği yapan ülkelere mesaj
İtalya'da toplanan bakanlardan Suriyelilere ev sahipliği yapan ülkelere mesajİtalya'nın başkenti Roma'da bir araya gelen bakanlar, Suriye'nin birliği ve toprak bütünlüğü ile Birleşmiş Milletler (BM) yardımlarının ulaştırılmasının öneminin altını çizerek, Suriyelilerin evlerine gönüllü ve güvenli dönüşü sağlanana kadar ev sahibi ülkelere destek olunması konusunda anlaştı.
28.06.2021Dünya
Son dakika... Katar ve Mısır dışişleri bakanları Kahire'de "ikili ilişkileri" görüştü
Son dakika... Katar ve Mısır dışişleri bakanları Kahire'de "ikili ilişkileri" görüştüResmi temaslarda bulunmak üzere Mısır'a gelen Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, başkent Kahire'de Mısırlı mevkidaşı Samih Şukri ile bir araya geldi.
25.05.2021Dünya
Mahir Ünal'dan Ali Babacan açıklaması
Mahir Ünal'dan Ali Babacan açıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Ünal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Abdullah Gül hakkındaki itirafları için "Eğer tasarlanmış bir siyaset yapıyorsanız, gerçekliğe değil de kendi zihninizdeki tasarımlara uygun bir şekilde yapıyorsanız bir yerde bir şeyi unutursunuz. Cumhurbaşkanımızı, aday gösteren imzacılar arasında unutursunuz. Bunun açıklanacak ve izah edilecek bir tarafı yok. AK Parti'den istifa ederek giden kişi ve onurlu şekilde siyasetinizi sürdürecek şekilde kendinizi tasarlamışsınız ama bir unutkanlık her şeyi darmadağın etti" dedi.
12.05.2021Haberler
Son Dakika: Mahir Ünal'dan Ali Babacan açıklaması
Son Dakika: Mahir Ünal'dan Ali Babacan açıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Ünal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Abdullah Gül hakkındaki itirafları için "Eğer tasarlanmış bir siyaset yapıyorsanız, gerçekliğe değil de kendi zihninizdeki tasarımlara uygun bir şekilde yapıyorsanız bir yerde bir şeyi unutursunuz. Cumhurbaşkanımızı, aday gösteren imzacılar arasında unutursunuz. Bunun açıklanacak ve izah edilecek bir tarafı yok. AK Parti'den istifa ederek giden kişi ve onurlu şekilde siyasetinizi sürdürecek şekilde kendinizi tasarlamışsınız ama bir unutkanlık her şeyi darmadağın etti" dedi.
12.05.2021Siyaset
Son dakika... Birleşmiş Milletler, Filistin için acil toplanıyor!
Son dakika... Birleşmiş Milletler, Filistin için acil toplanıyor!Gelen son dakika haberine göre, BMGK, Doğu Kudüs'te artan gerginliği görüşmek için toplantı kararı aldı. Diplomatlar, brifingin 15 üyeli konseyin üçte ikisi tarafından talep edildiğini bildirdi.
9.05.2021Dünya
Son dakika! İsrail polisi saldırılarına devam ediyor! Filistinlilere ses bombalarıyla müdahale...
Son dakika! İsrail polisi saldırılarına devam ediyor! Filistinlilere ses bombalarıyla müdahale...Gelen son dakika haberine göre;  Filistin Kızılayı, Kudüs ve çevresinde İsrail polisi ile Filistinliler arasında yaşanan arbedede yaralananların sayısının 90'a yükseldiğini, yaralananlar arasında bir yaşında bebek ve çocukların da olduğunu açıkladı.
9.05.2021Dünya
Son dakika: Çavuşoğlu: Türkiye, Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunmaya devam edecek
Son dakika: Çavuşoğlu: Türkiye, Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunmaya devam edecekSon dakika haberine göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doha'da Türkiye-Rusya-Katar Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılıyor. Çavuşoğlu, "Türkiye, Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunmaya, sivilleri korumaya ve terör örgütleriyle savaşmaya devam edecek." dedi.
11.03.2021Dünya
Yunan basınının kafası karışık!
Yunan basınının kafası karışık!Mısır’ın 18 numaralı parselde ilan ettiği ruhsat ihalesi, Yunanistan basınında birbirinden tamamen farklı haberlerle duyuruldu. Bazı Yunan gazeteleri Mısır’ın Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki egemenlik hakkına saygı göstermesini eleştirirken, Kathimerini, Mısır’ın yeni bir Münhasır Ekonomik Bölge haritası yayınladığını savundu
10.03.2021Dünya
‘Sahada karşılığını veririz’
‘Sahada karşılığını veririz’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Arap Birliği’nin Türkiye karşıtı bildirisini olumlu karşılayan Yunanistan’a tepki gösterdi.
10.03.2021Siyaset
‘Tabii ki pozitif ayrımcılık yapılacak’
‘Tabii ki pozitif ayrımcılık yapılacak’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sürerken açıklamalarda bulundu.
10.03.2021Siyaset
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Yarın onlar gider, Türkiye ile baş başa kalırsınız
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Yarın onlar gider, Türkiye ile baş başa kalırsınızGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamalarında "Birtakım devletlerin Türkiye ile bilek güreşi yapmak için Yunanistan'ı yanına almasını, kalıcı bir ittifak zannetmesinler. Yarın onlar gider, Yunanistan yine Türkiye ile baş başa kalır bu bölgede." ifadelerini kullandı. Arap Birliği'nin Türkiye bildirisine tepki gösteren Çelik, "Geçtiğimiz günlerdeki Arap Birliği'nin Türkiye'ye yönelik yayınladığı bildiriyi doğru bulmuyoruz." şeklinde konuştu.
9.03.2021Siyaset
Filistin: Biden yönetiminin Filistin meselesindeki yanlışlardan dönmesini bekliyoruz
Filistin: Biden yönetiminin Filistin meselesindeki yanlışlardan dönmesini bekliyoruzFilistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, ABD'de Joe Biden yönetiminin eski başkan Donald Trump döneminde yapılan yanlışlardan dönmesini beklediklerini belirtti.
3.03.2021Dünya
Libya uçağı, Mısır'ın kısıtlamayı kaldırmasının ardından ilk inişini yaptı
Libya uçağı, Mısır'ın kısıtlamayı kaldırmasının ardından ilk inişini yaptıLibya Dışişleri Bakanı Muhammed Tahir Siyale'nin de aralarında bulunduğu 217 yolcuyu taşıyan Libya Havayolları'na ait uçağın, iki yılın ardından ilk kez Kahire Uluslararası Havalimanı'na iniş yaptığı bildirildi.
2.03.2021Dünya
Filistin: (Filistinli) gruplar arasındaki diyalog görüşmelerinin ilk oturumu başarılı
Filistin: (Filistinli) gruplar arasındaki diyalog görüşmelerinin ilk oturumu başarılıFilistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Mısır'ın başkenti Kahire'de Filistinli grupların temsilcilerinin katılımıyla yürütülen kapsamlı diyalog görüşmelerinin ilk oturumunu "başarılı" şeklinde nitelendirdi.
8.02.2021Dünya
Mısır Dışişleri Bakanı Şukri, Libyalı mevkidaşı Siyala ile görüştü
Mısır Dışişleri Bakanı Şukri, Libyalı mevkidaşı Siyala ile görüştüMısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, Libyalı mevkidaşı Muhammed Tahir Siyala ile gerçekleştirdiği görüşmede, ülkesinin, Libya krizine siyasi çözüm bulunmasından yana olduğunu belirtti.
8.02.2021Dünya
Arap Birliği toplantısından "Filistin-İsrail görüşmeleri yeniden başlasın" mesajı
Arap Birliği toplantısından "Filistin-İsrail görüşmeleri yeniden başlasın" mesajıArap Birliği'nin dışişleri bakanları düzeyindeki olağanüstü toplantısında, İsrail-Filistin barış görüşmelerinin yeniden başlaması çağrısı yapıldı.
8.02.2021Dünya
Arap Birliği Libya'da geçici yönetimin seçilmesinden memnun
Arap Birliği Libya'da geçici yönetimin seçilmesinden memnunArap Birliği, Cezayir, Umman ve Yemen, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı ve üyeleri ile Başbakanın seçilmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
6.02.2021Dünya
Arap Birliği ve Afrika Birliği, Sudan ile Etiyopya arasındaki sınır krizini görüştü
Arap Birliği ve Afrika Birliği, Sudan ile Etiyopya arasındaki sınır krizini görüştüArap Birliği ve Afrika Birliği, Sudan ile Etiyopya arasındaki sınır krizini ele aldı. Mısır resmi haber ajansı MENA'nın Arap Birliği'nden yapılan yazılı açıklamayı kaynak göstererek yayınladığı habere göre, iki kuruluş, başkent Kahire'deki Arap Birliği merkezinde ortak bir toplantı düzenledi.
1.02.2021Dünya
Dengeleri sarsan iddia: Masaya oturdu!
Dengeleri sarsan iddia: Masaya oturdu!İsrail’le 1973’ten beri çatışmalı süreç yaşayan Suriye rejiminin, Deyrizor bölgesine yönelik hava saldırılarında büyük kayıp vermesinin ardından bu ülkeyle masaya oturmak zorunda kaldığı iddia edildi.
20.01.2021Dünya
Lübnan'da ekonomik kriz ve işsizlik nedeniyle gösteri düzenlendi
Lübnan'da ekonomik kriz ve işsizlik nedeniyle gösteri düzenlendiLübnan'daki ekonomik kriz, işsizlik ve hayat pahalılığı Trablusşam kentinde düzenlenen eylemlerle protesto edildi.
3.01.2021Dünya
Eski Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa koronavirüse yakalandı
Eski Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa koronavirüse yakalandıEski Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığı bildirildi.
2.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Arap Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.