Arsin

Arsin

Son dakika Arsin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Arsin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Arsin haber sayfamızda...

Arsin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 590 arsin haberi bulunmuştur.
Erdoğan: Sergilediğimiz duruşla dünyadaki mazlumların hamisi olduk
Erdoğan: Sergilediğimiz duruşla dünyadaki mazlumların hamisi oldukCumhurbaşkanı Erdoğan Rize'nin ardından Trabzon'a geçti. Erdoğan burada yaptığı açıklamada "Dik duruşumuzdan taviz vermedik. Hayalleri gerçeğe dönüştürmeye çalışırken ülkemiz adına elde ettiğimiz her kazanımda sevindik. Dünyadaki mazlumların hamisi olduk" ifadelerini kullandı.
17.02.2024Gündem
Hacet Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Rekat Rekat Hacet Namazı Kılınışı, Okunacak Duaları ve Sureleri
Hacet Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Rekat Rekat Hacet Namazı Kılınışı, Okunacak Duaları ve SureleriHacet namazı bir diğer ismi ile dilek namazıdır. Hacet namazı bir istek, dilek veya kişinin duasının gerçekleşmesi niyetiyle kılınır. Kılınışı basit ve faziletli bir namazdır. Hacet namazını kılmak için belirli bir gün veya vakit yoktur. Dileyen istediği vakitte kılabilir. 2 veya 4 rekat şeklinde kılınabilen hacet namazının 12 rekat kılınabileceği hakkında rivayetler vardır. Hacet namazı nasıl ve ne zaman kılınır, kaç rekat? Hacet namazı Arapça duası ve anlamı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
6.02.2024Dini Bilgiler
Bebek İsimleri 2024: Kız ve Erkek Bebeklere Verebileceğiniz Unisex Bebek İsim Önerileri
Bebek İsimleri 2024: Kız ve Erkek Bebeklere Verebileceğiniz Unisex Bebek İsim ÖnerileriDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, en zor ve nadir bulunan, değişik, duyulmamış, özel ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2024” içeriğimize bakabilirsiniz.
2.01.2024Bebek
Çatlayan bileğe kartonlu ilk yardım! İnceleme başlatıldı
Çatlayan bileğe kartonlu ilk yardım! İnceleme başlatıldıTrabzon’da okulda düşüp, Arsin Devlet Hastanesi'ne götürülen, burada ayak bileği kartona konulup, sargı bezi ile sarılan öğrenci A.U.Ş. (11), başka hastaneye götürüldü. Çatladığı olduğu tespit edilen ve bileği alçıya alınan çocuğun ailesi hastaneden şikayetçi oldu. İl Sağlık Müdürlüğü, konu ile ilgili inceleme başlattı.
17.12.2023Gündem
Yeniden Refah Partisi'nin belediye başkan adayları netleşti! İşte tam liste
Yeniden Refah Partisi'nin belediye başkan adayları netleşti! İşte tam listeYeniden Refah Partisi 31 Mart yerel seçimlerinde il, ilçe ve belde başkan adaylarını düzenledikleri tanıtım toplantısıyla duyurdu.
2.12.2023Gündem
'Mevcut Anayasa’ya uymanız gerek önce'
'Mevcut Anayasa’ya uymanız gerek önce'İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis Grubu toplantısında gündemi değerlendirdi. Akşener’in konuşmasından önce bazı İYİ Parti belediye başkan adayları tanıtıldı.
16.11.2023Gündem
Karınca Duası Okunuşu ve Anlamı: Karınca Duası Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Faziletleri
Karınca Duası Okunuşu ve Anlamı: Karınca Duası Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı ve FaziletleriKarınca duası hakkında bilgi almak isteyenler, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden veya diğer internet sitelerinde araştırıyor. Karınca duasının anlamı nedir, ne için okunur? İşte tercihe göre Karınca duası Türkçe ve Arapça okunuşu...
2.11.2023Dualar
Bereket Duası (Karınca Duası) Oku: Bereket Duası Arapça Okunuşu ve Türkçe Anlamı Nedir?
Bereket Duası (Karınca Duası) Oku: Bereket Duası Arapça Okunuşu ve Türkçe Anlamı Nedir?Bereket duası yani karınca duasının kazanç temin etmek maksadı ile okunması veya kullanılması dinen caiz olmamakla birlikte Allah Teala’ya yönelik bazı hitaplar ve bereket talebinden ibarettir. Müslüman vatandaşlar dine aykırı bir yön bulunmayan bereket duasının Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı araştırıyor.
2.11.2023Dualar
Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu şehir Trabzon
Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu şehir TrabzonUlu Önder Atatürk, Cumhuriyet döneminde Trabzon’a üç kez gelir; 1924, 1930 ve 1937 yıllarında, ilk geldikleri 15 Eylül 1924 günü, Trabzonlularca “ATATÜRK GÜNÜ” olarak kabul edilir ve bu kendisine bir telle bildirilir.
29.10.2023Gündem
Hakka Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Hakka Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiHakka Suresi, Mekke devrinin ilk senelerinde tebliğ edilen bir suredir. Kendisinden önce nüzul olan sure Mülk Suresi, sonra nüzul olansa Me’aric Suresi olarak bilinmektedir. Hakka Suresi’nin adı “el-Hakka” teriminden gelmektedir ve “hak, hukuk ve kıyamet” manalarına gelmektedir. Toplamda 52 ayet-i kerimeden meydana gelen Hakka Suresi, Mushaf sıralamasına göre 69. sırada yer almaktadır. Sure kapsamında dini önem sahip çok sayıda konu ele alınmakta ve bazı itirazlara da cevap verilmektedir. Bu bağlamda Hakka Suresi, oldukça sık okunan sureler arasında yer almaktadır.
24.10.2023Sureler
İsra Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
İsra Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’in 17. Suresi olan İsra Suresi, faziletleri bakımından oldukça zengin kabul edilmektedir. 111 ayet-i kerimeden oluşan bu surenin ismi 1. Ayetinde geçen “isra” kelimesinden gelmektedir.
24.10.2023Sureler
Muminun Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Muminun Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSure adını ilk ayette geçen ‘müminler’ kelimesinden almıştır. Mü’minun suresi Mekke’de inmiştir.
24.10.2023Sureler
Tekvir Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Tekvir Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiTekvir Suresi, Hz. Muhammed Mekke’de bulunurken tebliğ edilen bir suredir. Bu bakımdan Tebbet Suresi’nden sonra, A’la Suresi’nden de önce indirildiği kabul edilmektedir. Tekvir Suresi’nin ismi, ilk ayet-i kerimede kullanılan “küvviret kevvera” ifadesinden gelmektedir. Bu bağlamda surenin anlamı “dürmek” olarak tanımlanmaktadır. Burada tanımlanan dürmek kavramı, güneşin dürülerek ışığının alınacağı günü temsil etmektedir. Tekvir Suresi içerisinde 29 ayet bulunmaktadır ve bu sure Kur’an-ı Kerim’de 81. sure olarak konumlanmaktadır. Sure, kıyamet gününde meydana gelecek on iki olayı anlattığı için Müslüman aleminde oldukça saygı görmektedir.
24.10.2023Sureler
Tevbe suresi kaç ayet, meali nedir? Tevbe Suresi Arapça - Türkçe okunuşu, fazileti...
Tevbe suresi kaç ayet, meali nedir? Tevbe Suresi Arapça - Türkçe okunuşu, fazileti...Günahlarına tövbe etmek isteyen vatandaşların merakla araştırdığı Tevbe Suresi veya Berâe Suresi, Kur'an'ın dokuzuncu suresidir. Sure 129 ayetten oluşur. Tamamı Medine'de indirilen indiriliş sırasıyla 113. suredir. Sure ismini, Allah'ın kendisine samimiyetle inanan ve tövbe edenleri affedeceğini bildirdiği 104. ayetinden almaktadır. Peki Tevbe Suresi kaç ayet, meali nedir? İşte Tevbe Suresi Arapça - Türkçe okunuşu, fazileti...
24.10.2023Sureler
Tur Suresi Okunuşu ve Anlamı: Tur Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Diyanet Meali
Tur Suresi Okunuşu ve Anlamı: Tur Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Diyanet MealiTur Suresi adını Tevrat’ın meşhur 10 emrinin Hz. Musa’ya indirildiği bölge olduğuna inanılan Tur Dağı’ndan almaktadır. Bu dağ, Sina yarımadası sınırları içinde bulunmaktadır. Kur'an-ı Kerim'in 52. suresi olan Tur Suresi toplamda 49 ayetten oluşur. Okuması faziletli sureler arasında yer alır. Tur Suresinde Allah’a inanmayanların cehennemde yanmalarından, Allah’a inananların cennete gideceklerinden, cennetin nimetlerinden bahsedilir. Tur Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, fazileti, diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
24.10.2023Sureler
Enfal Suresi Oku - Enfal Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
Enfal Suresi Oku - Enfal Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’de yer alan surelerin her biri kendi içerisinde mana ve faziletler saklamaktadır. Bu bağlamda sureleri okuyan kişiler niyetleri doğrultusunda bazı manevi armağanlara erişebilmektedir. Enfal Suresi de faziletleri bakımından sık sık okunan bir suredir. 75 ayeti barındıran Enfal Suresi, Kur’an’da 8. sırada yer almaktadır. Surenin adı, 1. ayette geçen “el-Enfal” kavramından gelmekte ve savaş ganimeti manası taşımaktadır. Sure içerisinde Bedir Savaşı ile birlikte elde edilen savaş ganimetlerinin nasıl paylaşılacağı hakkında yol gösterilmektedir. Bunun yanında Müslümanların diğer din kardeşleri ile iyi geçinmesi öğütlenmektedir. Enfal Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, fazileti, Arapça yazılışı ve diyanet meali ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
24.10.2023Sureler
Doğu Karadeniz Bölgesi’nden yapılan ihracat 1 milyar doları aştı
Doğu Karadeniz Bölgesi’nden yapılan ihracat 1 milyar doları aştıDoğu Karadeniz Bölgesi’nden 2023 yılı Ocak-Eylül döneminde yapılan ihracat rakamı 1 milyar doları aştı.
6.10.2023Ekonomi
Trabzon'da 19 mahalle kabusu yaşadı! 16 kişi tahliye edildi
Trabzon'da 19 mahalle kabusu yaşadı! 16 kişi tahliye edildiTrabzon’un 4 ilçesindeki 19 mahallede sağanak nedeniyle su baskınları yaşandı, dereler taştı, heyelanlar meydana geldi. Su basan evlerdeki 16 kişi tahliye edilirken, yıldırımın isabet ettiği ahır yandı, 1 inek de telef oldu.
2.10.2023Gündem
Kadem İsminin Anlamı Nedir? Kadem Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Kadem İsminin Anlamı Nedir? Kadem Ne Demek, Ne Anlama Gelir?Anne ve babaların yeni doğan bebekleri için tercih edebilecekleri isimler arasında Kadem ismi de önemli bir yer tutuyor. Bu isim hem erkek hem de kız bebekler için son derece uygun olarak kabul ediliyor. Kadem ismi anlam bakımından da oldukça zengindir. Kadem isminin anlamını geniş çaplı olarak sizin için derledik.
25.09.2023Eğitim
TMO fındık alımlarına başladı
TMO fındık alımlarına başladıTrabzon'da Toprak Mahsulleri Ofisi'nce (TMO) üreticilerden fındık alımına başlandı. Fındık bedeli, ürün teslimatına müteakip, 30 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılacak.
28.08.2023Ekonomi
Cevdet Yılmaz: Belediyeleri şan şöhret için kullananlar kaybedecek
Cevdet Yılmaz: Belediyeleri şan şöhret için kullananlar kaybedecekCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Büyük Taarruz'un 101'inci yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Afyonkarahisar'a geldi. Yılmaz yerel seçimlerle ilgili yaptığı konuşmasında "Belediyeleri şan şöhret ve başka amaçlar için araç olarak kullananlar bu seçimde kaybedecek. Gerçek belediyecilik yapmak isteyenler, samimi belediyecilik yapanlar." ifadelerini kullandı.
25.08.2023Haberler
Cevdet Yılmaz: Belediyeleri şan şöhret için kullananlar kaybedecek
Cevdet Yılmaz: Belediyeleri şan şöhret için kullananlar kaybedecekCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Büyük Taarruz'un 101'inci yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Afyonkarahisar'a geldi. Yılmaz yerel seçimlerle ilgili yaptığı konuşmasında "Belediyeleri şan şöhret ve başka amaçlar için araç olarak kullananlar bu seçimde kaybedecek. Gerçek belediyecilik yapmak isteyenler, samimi belediyecilik yapanlar." ifadelerini kullandı.
25.08.2023Gündem
HÜSEYİN AKSOY KİMDİR? Yeni Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy kaç yaşında, nereli?
HÜSEYİN AKSOY KİMDİR? Yeni Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy kaç yaşında, nereli?Valiler Kararnamesi, Resmi Gazetede yayımlandı. 57 ile yeni vali atandı. Atama kararına göre Eskişehir’in yeni Valisi Hüseyin Aksoy oldu. Vali atamaları sonrasında valilerin yaşamları ile ilgili detaylar arasında konular arasında bulunuyor. Peki Yeni Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy kimdir, kaç yaşında?
10.08.2023Bilgi Rehberi
Tanju Özcan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Zavallısın
Tanju Özcan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: ZavallısınKemal Kılıçdaroğlu gün içinde canlı yayın programına katıldı. Burada konuşması devam ederken, Tanju Özcan'dan Kılıçdaroğlu ile ilgili sert söylemler geldi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Özcan, Kılıçdaroğlu'na 'Zavallısın… utanmadan yalan üstüne yalan söylüyorsun" dedi.
20.07.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Arsin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.