Arsin

Arsin

Son dakika Arsin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Arsin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Arsin haber sayfamızda...

Arsin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 512 arsin haberi bulunmuştur.
Ahkam ve Infokey'den yeni şarkılar
Ahkam ve Infokey'den yeni şarkılarAhkam (Ömer Altunbaş) ve Infokey (Emre Baki Güler) yeni şarkılarını SO Müzik etiketi ile yayımladılar.
26.07.2021Kültür Sanat
Bereket duası (Karınca duası) Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı nedir?
Bereket duası (Karınca duası) Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı nedir?Bereket duası yani karınca duasının kazanç temin etmek maksadı ile okunması veya kullanılması dinen caiz olmamakla birlikte Allah Teala’ya yönelik bazı hitaplar ve bereket talebinden ibarettir. Müslüman vatandaşlar dine aykırı bir yön bulunmayan bereket duasının Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı araştırıyor.
26.07.2021Dualar
Tur Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Tur Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiTur Suresi adını Tevrat’ın meşhur 10 emrinin Hz. Musa’ya indirildiği bölge olduğuna inanılan Tur Dağı’ndan almaktadır. Bu dağ, Sina yarımadası sınırları içinde bulunmaktadır.
25.07.2021Sureler
Kadem İsminin Anlamı Nedir? Kadem Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Kadem İsminin Anlamı Nedir? Kadem Ne Demek, Ne Anlama Gelir?Anne ve babaların yeni doğan bebekleri için tercih edebilecekleri isimler arasında Kadem ismi de önemli bir yer tutuyor. Bu isim hem erkek hem de kız bebekler için son derece uygun olarak kabul ediliyor. Kadem ismi anlam bakımından da oldukça zengindir. Kadem isminin anlamını geniş çaplı olarak sizin için derledik.
14.04.2021Eğitim
Trabzon İl Posta Kodu Nedir? Trabzon İlçelerinin Posta Kodları
Trabzon İl Posta Kodu Nedir? Trabzon İlçelerinin Posta KodlarıKargomuzun olabildiğince hızlı bir şekilde ve doğru alıcıya ulaşmasını istiyorsak gönderici ve alıcı adreslerine posta kodu ilave etmemiz gerekiyor. Bu noktada aynı ile bağlı ilçe ve mahallelerin özel bir posta kodu bulunmaktadır. Peki, Trabzon’a gönderilecek postalarda kullanılacak kod nedir? Trabzon ilçelerinin posta kodları nelerdir? Sizler için Trabzon için kullanılabilecek posta kodlarını derledik.
24.04.2020Posta Kodları
61 Nerenin Plakası? Trabzon İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri
61 Nerenin Plakası? Trabzon İlçelerinin Plaka Kodları Ve HarfleriTürkiye’nin plaka kodları 81 il olarak farklı kodlar verilmiştir. Plaka kodları araçların hangi şehre kayıtlı olduklarının belirlenmesini sağlayan rakamlardır. Plaka kodlarından biri olan nerenin plakası? Trabzon ilçelerinin plaka kodları ve harfleri nelerdir? 61 plaka kodu ile ilgili detayları sizler için hazırladık.
23.04.2020Plaka Kodları
Trabzon Haritası: Trabzon İlçeleri Nelerdir? Trabzon İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Trabzon Haritası: Trabzon İlçeleri Nelerdir? Trabzon İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinin, Doğu Karadeniz bölümünde yer alan Trabzon, Nüfusu bakımından Türkiye’nin en kalabalık 27. İlidir. Trabzon ilinin toplam nüfusu 808.974’tür. 39 derece 43 dakika Doğu boylamında ve 41 derece 00 dakika Kuzey enleminde yer alan Trabzon, 4.685 km² bir alana sahiptir. İşte, Trabzon hakkında merak edilenler.
14.09.2020Haritalar
Hacet namazı nedir, nasıl kılınır? Regaip Kandili'nde kaç rekat hacet namazı kılınır, ne zaman kılınır?
Hacet namazı nedir, nasıl kılınır? Regaip Kandili'nde kaç rekat hacet namazı kılınır, ne zaman kılınır?Hacet namazı ve kaç rekat olduğu merak ediliyor. Regaip Kandili bugün Müslüman alemi tarafından idrak ediliyor: Regaip Kandili'nde hacet namazı kılmak isteyenler detayları merak ediyorlar. Peki 12 rekat hacet namazı nasıl kılınır? İşte hacet namazı kılınışı...
18.02.2021Dini Bilgiler
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İnlerinde geberteceğiz
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İnlerinde geberteceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi ine girerlerse girsinler, girdikleri inlerde bunları bulacak ve orada geberteceğiz. Bu teröristlere bu ülkede fırsat vermeyeceğiz. Önümüzdeki dönemde tehditlerin olduğu bölgelere harekatlarımızı genişleteceğiz. Gara'nın düşmesiyle inşallah bu iş bitti' dedi.
16.02.2021Siyaset
Muminun Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Muminun Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSure adını ilk ayette geçen ‘müminler’ kelimesinden almıştır. Mü’minun suresi Mekke’de inmiştir.
5.02.2021Sureler
İsra Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
İsra Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’in 17. Suresi olan İsra Suresi, faziletleri bakımından oldukça zengin kabul edilmektedir. 111 ayet-i kerimeden oluşan bu surenin ismi 1. Ayetinde geçen “isra” kelimesinden gelmektedir.
5.02.2021Sureler
Tevbe suresi kaç ayet, meali nedir? Tevbe Suresi Arapça - Türkçe okunuşu, fazileti...
Tevbe suresi kaç ayet, meali nedir? Tevbe Suresi Arapça - Türkçe okunuşu, fazileti...Günahlarına tövbe etmek isteyen vatandaşların merakla araştırdığı Tevbe Suresi veya Berâe Suresi, Kur'an'ın dokuzuncu suresidir. Sure 129 ayetten oluşur. Tamamı Medine'de indirilen indiriliş sırasıyla 113. suredir. Sure ismini, Allah'ın kendisine samimiyetle inanan ve tövbe edenleri affedeceğini bildirdiği 104. ayetinden almaktadır. Peki Tevbe Suresi kaç ayet, meali nedir? İşte Tevbe Suresi Arapça - Türkçe okunuşu, fazileti...
5.02.2021Sureler
Cuma hutbesi 5 Şubat 2021: Diyanet 5 Şubat Cuma hutbesini yayımladı
Cuma hutbesi 5 Şubat 2021: Diyanet 5 Şubat Cuma hutbesini yayımladıCuma hutbesi konusu nedir? Diyanet İşleri Başkanlığı her hafta cuma günü öncesi Cuma hutbesini paylaşıyor. Cemaat ile cuma namazı öncesi okunan Cuma hutbesi 5 Şubat konusu araştırılıyor. İşte, haftanın Cuma hutbesi...
4.02.2021Gündem
TMO'dan fındık açıklaması
TMO'dan fındık açıklamasıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, fındık üreticilerinin, 30 Nisan'a kadar devam edecek kurumun kabuklu fındık alım süresini dikkate alarak, ürünlerini TMO öncelikli satmalarının menfaatlerine olacağını bildirdi.
4.02.2021Ekonomi
Sela Nedir, Nasıl Okunur? Sela Okunuşu, Türkçe Anlamı Ve Arapça Sözleri
Sela Nedir, Nasıl Okunur? Sela Okunuşu, Türkçe Anlamı Ve Arapça SözleriSözlük anlamı davet etmek ve çağırmak olan Sela, Ramazan bayramı boyunca sahurdan önce okunur. Bunun dışında her Cuma namazı saatinde, ezandan önce Sela okunması yaygın bir gelenektir. Cenaze namazlarında ise orada bulunanlara ölüm ile ilgili ayet ve hadisler okunduktan sonra Sela’ya geçilir. Selanın Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı nedir? Merak eden okurlar için detaylı bir şekilde derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
Sabah Namazı Tesbihatı Nasıl Yapılır? Tesbihatların Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı
Sabah Namazı Tesbihatı Nasıl Yapılır? Tesbihatların Türkçe Anlamı Ve Arapça YazılışıSabah namazı sonrasında yapılan zikirler sünnete göre yapılmalıdır. Sabah namazı tesbihatı konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan Müslümanlar gerekli araştırmayı yapmalı ve sünnete göre sabah namazı sonrası zikirlerini yapmalıdır. Sünnete uygun zikir Allah katında makbul olan zikirdir. İşte, tüm detaylar.
19.01.2021Dini Bilgiler
Karadeniz somonuna yoğun ilgi
Karadeniz somonuna yoğun ilgiKaradeniz'de kafeslerde üretilen somonlar, başta Japonya gibi Uzak Doğu ülkeleri ile birçok Avrupa ülkesine ihraç ediliyor. 'Karadeniz somonu', zor ve zahmetli bir yolculuğun ardından özellikle Japon sofralarını 'suşi' olarak süslüyor. Uzak Doğu’dan yoğun talep alan Karadeniz somonunun ihracatından ise geçen yıl 23 milyon 790 bin dolar kazanç elde edildi.
18.01.2021Ekonomi
Trabzon'da örtü yangını! Ekipler oraya koştu
Trabzon'da örtü yangını! Ekipler oraya koştuTrabzon'un Arsin ilçesinde başlayan örtü yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor.
6.01.2021Gündem
Müdüre fırlattığı sandalye ‘silah’ sayıldı! Kadın öğretmene hapis istemi
Müdüre fırlattığı sandalye ‘silah’ sayıldı! Kadın öğretmene hapis istemiTrabzon’da meslek içi eğitim seminerine katılmadığı gerekçesiyle hakkında tutulan tutanağı yırtan kadın sınıf öğretmeni H.A., tartıştığı okul müdürü T.Ö.’ye sandalye fırlattı. Sandalye, suç duyurusu üzerine iddianameye ‘silah’ olarak girerken, öğretmen hakkında da, 2 yıldan 3.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
15.12.2020Gündem
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 'Kiralarda vesaire düzenlemelere gidiyoruz'
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 'Kiralarda vesaire düzenlemelere gidiyoruz'Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı ve Doğanpınar Barajı Açılış Töreni’ne canlı bağlantıyla katıldı. Koronavirüs tedbirleri hakkında konuşan Erdoğan, "Kiralarda vesaire düzenlemelere gidiyoruz. Onları da kısa zamanda büyük ihtimalle kabine toplantımızın ardından açıklayacağız." ifadelerini kullandı. Kuraklık konusunda uyarılarda bulunan Erdoğan, "Kurak bir yıl geçiriyoruz. Yağış oranlarının neredeyse yarı yarıya azaldığı şu dönemde hep birlikte su tasarrufuna önem vermemiz gerekiyor." dedi. Erdoğan ardından Manisa - Akhisar Çevre Yolu Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan konuşmasında, "Yatırımcıları kökenlerine, inançlarına göre ayıran bu kirli zihniyetin tek derdi Türkiye'nin ekonomik çöküntüye uğramasıdır." dedi.
12.12.2020Siyaset
Son dakika! Bahçeli'den çok sert sözler: Pis ellerinizi çekin!
Son dakika! Bahçeli'den çok sert sözler: Pis ellerinizi çekin!MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "O pis ellerinizi Cumhur İttifakı'ndan çekin." açıklamalarında bulundu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösteren Devlet Bahçeli, ''Vaka ve vefat sayılarıyla korku yaratanların bize göre samimiyetleri tartışmalıdır" dedi.
24.11.2020Siyaset
"On Kişiydiler" sahne alıyor
"On Kişiydiler" sahne alıyorAgatha Christie’nin ölümsüz eseri ‘’On Küçük Zenci’’ yeni adı “On Kişiydiler” ile Tiyatro Ak’la Kara’da seyirciyle buluşuyor. Yeşilçam’ın vazgeçilmez aktörü Ediz Hun’da oyunun başrolleri arasında yer alıyor.
30.10.2020Kültür Sanat
Son dakika! Muharrem İnce CHP'nin oy oranını açıkladı! Öztrak iddialara cevap verdi
Son dakika! Muharrem İnce CHP'nin oy oranını açıkladı! Öztrak iddialara cevap verdiGelen bir son dakika haberine göre; CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Muharrem İnce'nin 'anket' iddialarına basın toplantısında cevap verdi.
19.10.2020Siyaset
Hacet duası nedir, hacet namazı nasıl kılınır? İşte hacet duasının okunuşu...
Hacet duası nedir, hacet namazı nasıl kılınır? İşte hacet duasının okunuşu...Hacet duası nedir? Vatandaşların en çok araştırdığı dualardan birisi de hacet duası... Hacet namazı bir dileğin gerçekleşmesi istediği ile kılınır. İşte Diyanet İşleri tarafından hacet namazının kılınışı ve hacet duasının okunuşu ile ilgili açıklanan bilgiler...
24.09.2020Dualar

Benzer Haber Etiketleri

Trabzonhacet namazıAhkamInfokeySO Music

Arsin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.