Asgari

Asgari

Son dakika asgari haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan asgari gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan asgari haber sayfamızda...

Asgari

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.935 asgari haberi bulunmuştur.
HDP'li Güzel hakkında hazırlanan fezlekeler perşembe görüşülecek
HDP'li Güzel hakkında hazırlanan fezlekeler perşembe görüşülecekTBMM Genel Kurulu'nda bu hafta memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifinin görüşmelerine devam edilecek. Adalet-Anayasa Karma Komisyonu ise öldürülen PKK'lı teröristle fotoğrafları çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin iki ayrı fezlekeyi görüşecek.
16.01.2022Siyaset
‘Girilmedik ev bırakmayacağız’
‘Girilmedik ev bırakmayacağız’Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla CHP’nin Aile Destekleri Sigortası’nı her yurttaşa anlatacaklarını belirten Nazlıaka, "Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamaya kararlıyız" dedi.
16.01.2022Siyaset
İnsanımızı büyük ölçüde rahatlattık
İnsanımızı büyük ölçüde rahatlattıkFahiş fiyat artışlarının ve yüksek enflasyonun milleti bunalttığını bildiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her alanda yaptığımız yüksek oranlı artışlarla insanlarımızı büyük ölçüde rahatlattık. İnşallah bundan sonra her kesimden vatandaşımızı enflasyon karşısında korumayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı...
16.01.2022Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi mesajı: Bütün oyunları bozuldu
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi mesajı: Bütün oyunları bozulduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da toplu açılış töreninde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Son bir kaç yıldır ekonomimizi hedef aldılar. Döviz kuru üzerinden önce ekonomik kriz, ardından siyasi ve sosyal kaos yaratmak için sayısız saldırılarda bulundular. Başarabildiler mi? En son kura endeksli Türk lirası dedik bütün oyunları bozuldu. Başaramayacaksınız, başaramayacaklar ve biz bu yolda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.' dedi.
15.01.2022Siyaset
Gelir durumuna göre her aileye destek güvencesi
Gelir durumuna göre her aileye destek güvencesiCHP, "Aile Destekleri Sigortası" projesinin vatandaşlara daha iyi anlatılması için broşür çalışması yaptı.
15.01.2022Siyaset
Türkiye'nin ilk madencilik lisesi 2 bakanın katılımı ile açıldı
Türkiye'nin ilk madencilik lisesi 2 bakanın katılımı ile açıldıBalıkesir’in İvrindi ilçesinde yapımı tamamlanan ve ‘Türkiye’nin ilk maden lisesi’ olma özelliğini taşıyan Nurettin Çarmıklı Madencilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katıldığı tören ile açıldı.
14.01.2022Ekonomi
Tüm vatandaşlar Genel Sağlık Sigortası kapsamında
Tüm vatandaşlar Genel Sağlık Sigortası kapsamındaNüfusun tamamına yakınını Genel Sağlık Sigortası (GSS) çatısı altına alan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sosyal güvencesi olmayan ve geliri düşük olan vatandaşların da sağlık hizmetlerinden faydalanmasını sağlıyor.
14.01.2022Ekonomi
Kimler AGİ alacak, agi kalktı mı? 2022 AGİ tutarları ne oldu?
Kimler AGİ alacak, agi kalktı mı? 2022 AGİ tutarları ne oldu?AGİ kalktı mı sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Yeni düzenleme ile 2022 yılında uygulanacak olan asgari ücret Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 4.253,40 TL olarak açıklandı. Bunun yanı sıra Asgari Ücretten gelir vergisi ve damga vergisi alınmayacağı duyurulmuştu. Peki AGİ kalktı mı kimler AGİ alacak?
14.01.2022Ekonomi
Tüm yönleriyle özel okul ücretleri
Tüm yönleriyle özel okul ücretleriÖzel okulların zam oranı yüzde 36 olarak netleşti. Bu oran sadece eğitim ücretini kapsıyor. Yemek, kırtasiye gibi hizmetlerde ücret artışının ne olacağı henüz belli değil ve veliler bu konuda tedirginler. Bu yılı “fedakârlık yılı” olarak kabul eden özel okullar, velilerin bütçesinin rahatlaması için KDV indirimi yapılmasını talep ediyor.
14.01.2022Eğitim
Sekiz ülke BM'ye borcunu ödemediği için oy hakkını kaybetti
Sekiz ülke BM'ye borcunu ödemediği için oy hakkını kaybettiİran ve Venezuela ile birlikte sekiz ülke BM'ye borçlarını ödemediği için BM Genel Kurulu'ndaki oy haklarını kaybetti. BM'de üç ülke daha 2022'de oy hakkını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.
13.01.2022Dünya
AGİ kalktı mı, kimler AGİ alacak? 2022 AGİ zammı ne oldu? İşte bekar, evli, çocuklu AGİ
AGİ kalktı mı, kimler AGİ alacak? 2022 AGİ zammı ne oldu? İşte bekar, evli, çocuklu AGİAGİ kalktı mı, kimlere verilecek? 2022 yılı asgari ücrete gelen zam ile birlikte yeni yılda asgari geçim indirimi verilip verilmeyeceği de merak ediliyor. AGİ tutarları asgari ücretin içerisinde mi? İşte 2022 AGİ ile ilgili Bakan Bilgin'in yaptığı son açıklamalar.
13.01.2022Gündem
YENİ sigara fiyatları listesi (güncel zamlı tutarlar) Ocak 2022 || Sigara zammı ne kadar oldu (JTI, Philip Morris, BAT), zamlı sigara fiyatlarında son durum nedir?
YENİ sigara fiyatları listesi (güncel zamlı tutarlar) Ocak 2022 || Sigara zammı ne kadar oldu (JTI, Philip Morris, BAT), zamlı sigara fiyatlarında son durum nedir?Sigara fiyatlarının güncel hali ile ilgili ayrıntılar araştırılmaya devam ediliyor. Özel Tüketim Vergisi oranları belli oldu. Sigaradan alının ÖTV tutarı yüzde 47 oranında artırıldı. Bu artış sonrasında ise zamlı yeni sigara fiyatları araştırılmaya başlandı. Philip Morris VE JTİ sigara fiyatları açıklandı. Peki yeni sigara fiyatları ne kadar oldu? İşte zamlı sigara fiyatları...
13.01.2022Gündem
Öğretmenlik Meslek Kanunu 2022 çıktı mı, maddeleri nelerdir? MEB tam metni açıkladı: Yeni öğretmenlik nasıl olacak?
Öğretmenlik Meslek Kanunu 2022 çıktı mı, maddeleri nelerdir? MEB tam metni açıkladı: Yeni öğretmenlik nasıl olacak?Son dakika haberlere göre, ’Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi’, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda yaklaşık 14 saat süren görüşmelerin ardından komisyon geçti. Öğretmenler ve öğretmen adayları konuya ilişkin bilgi almak için arayışa koyuldu. Peki Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir, meclisten geçti mi? Öğretmenlik Meslek Kanunu 2022 maddeleri, içeriği nelerdir? İşte yeni öğretmenlik hakkında bilinmesi gereken maddeler...
12.01.2022Gündem
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li vekilin PKK'lı teröristle fotoğrafına sert tepki
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li vekilin PKK'lı teröristle fotoğrafına sert tepkiTBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'li Semra Güzel'in PKK'lı teröristle ortaya çıkan fotoğraflarına sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Biz bununla ilgili olarak Karma Komisyon'a süratle gönderdik, gereği yapılacaktır. Biz parlamentomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruz." ifadelerini kullandı. Ekonomiye ilişkin de önemli mesajlar veren Erdoğan, "Döviz kurunda olduğu gibi enflasyonda da ülkemizin gerçekleriyle uyuşmayan bir şişkinliğin olduğu ortadır. Milletimizin hiçbir kesimini enflasyon karşısında ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz." dedi.
12.01.2022Siyaset
İşte memurlara verilecek yiyecek yardımı tutarları
İşte memurlara verilecek yiyecek yardımı tutarlarıDevlet memurları ve sözleşmeli personellerin öğle yemeği servisinden faydalanmaları halinde alınacak olan asgari yemek ücretleri Resmi Gazete'de yayımlandı.
12.01.2022Ekonomi
Yaşlılık maaşı ne kadar 2022? 65 yaş aylığı nasıl ve ne zaman alınır? İşte başvuru şartları
Yaşlılık maaşı ne kadar 2022? 65 yaş aylığı nasıl ve ne zaman alınır? İşte başvuru şartları65 yaş aylığı olarak binlerce kişinin faydalandığı yaşlılık maaşı, asgari ücret zammı sonrasında gündeme gelmişti. 2022 yaşlılık aylığı ne kadar oldu, ne zaman yatacak soruları hafızaları meşgul ediyordu. 65 yaş aylığının yeni yıl tutarı da belli oldu. Peki, 2022 yaşlılık maaşı kimler alabilir?
11.01.2022Ekonomi
2022 Memur zammı: Yeni Memur ve emekli memur maaşı ne kadar oldu?
2022 Memur zammı: Yeni Memur ve emekli memur maaşı ne kadar oldu?Memur maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu. Aralık enflasyonunun açıklanması ile birlikte memur ve emekli zammı netlik kazandı. Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yılda memurlara ne kadar zam yapılacak açıkladı. Peki, en düşük memur maaşı ne kadar olacak, memurlara en zam yapılacak mı? İşte memur zammı...
11.01.2022Ekonomi
Bakan Pakdemirli: RFG Sistemi ile uygun fiyatta şeker temin edilecek
Bakan Pakdemirli: RFG Sistemi ile uygun fiyatta şeker temin edilecekTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, şekerde herhangi bir arz problemi olmadığını, Raf Fiyat Garanti (RFG) Sistemi ile vatandaşın uygun fiyatlara şekere ulaşabildiğini söyledi. Bakkalların ise bu sistem ile yerel ve ulusal zincir marketlere karşı korunduğunu belirten Pakdemirli, "Asgari ücretlimiz, işçimiz, emeklimiz, memurumuz ve tüm vatandaşlarımızın gıdaya uygun fiyatlara ulaşabilmesi için bakanlık olarak yoğun bir tempo ile çalışıyoruz" dedi.
11.01.2022Ekonomi
‘Buhrandan tek çıkış yolu sandık’
‘Buhrandan tek çıkış yolu sandık’Ülkenin içinde bulunduğu buhrandan çıkışının tek yolu olarak sandığı işaret eden CHP Sözcüsü Öztrak, "Sarayın büyük ortağı da, küçük ortağı da sandıktan daha fazla kaçmasın. Artık herkes, milletin vicdan terazisinde tartılmalıdır" dedi...
11.01.2022Siyaset
Hedef 1 milyon gence istihdam
Hedef 1 milyon gence istihdamOrganize Sanayi Bölgelerindeki mesleki eğitim merkezlerine talebin gittikçe arttığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yıl sonuna kadar 1 milyon gencimizi mesleki eğitime dahil ederek istihdamlarını sağlamayı hedefliyoruz" dedi.
11.01.2022Siyaset
Yeni yılda prim ve ödeneğe güncelleme
Yeni yılda prim ve ödeneğe güncellemeYeni yılda çalışanlara ait bazı sigorta primleri ile ödeneklerde rakamlar netleşti. Yeni yılda stajyer ve çırakların prime esas kazanç miktarları yeniden belirlenirken, evde hizmetli çalıştıranların ödeyeceği tutarlar da artacak. Emzirme ve cenaze ödenekleri de 2022 için güncellenecek.
11.01.2022Ekonomi
'İşin başında yüzde 50'yi cebe koyun!' Evde hayatta kalma dersleri
'İşin başında yüzde 50'yi cebe koyun!' Evde hayatta kalma dersleriFreelance çalışma sistemi hem dünyada hem de Türkiye’de gittikçe büyüyor. Kişinin kendi işine yapmasına olanak sağlayan freelance pazarı, her gün sayısız birçok insanı kendine çekiyor. Ancak freelance çalışanlar için işin rengi pek de toz pembe değil.
11.01.2022Gündem
Öğretmenlik Meslek Kanun teklifi kabul edildi! 2022 Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir, maddeleri neler? İşte, tam metni...
Öğretmenlik Meslek Kanun teklifi kabul edildi! 2022 Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir, maddeleri neler? İşte, tam metni...Öğretmenlik Meslek Kanunu ne zaman yürürlüğe girecek? TBMM'de görüşülerek teklifi kabul edilen Öğretmenlik Meslek Kanunu ile öğretmenlik 'öğretmen', 'uzman öğretmen' ve 'başöğretmen' olmak üzere üç basamağa ayrılacak. Maaş konusunda düzenlemeler içerecek. İşte, Öğretmenlik Meslek Kanunu hakkında...
10.01.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarOrganize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yeni bir projeyi daha devreye alıyoruz. Uluslararası Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleriyle gençlere mesleki eğitim imkanı sağlayacağız." dedi. Erdoğan, "Yıl sonuna kadar 1 milyon gencimizi mesleki eğitim merkezlerimize dahil ederek istihdamlarını sağlamayı hedefliyoruz. Artık 'aradığım elemanı' bulamıyorum kaygısı tarihe karışacak." ifadelerini kullandı.
10.01.2022Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir projeyi devreye alıyoruz
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir projeyi devreye alıyoruzOrganize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni bir projeyi daha devreye alıyoruz. Uluslararası Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleriyle gençlere mesleki eğitim imkanı sağlayacağız." dedi. Erdoğan, "Yıl sonuna kadar 1 milyon gencimizi mesleki eğitim merkezlerimize dahil ederek istihdamlarını sağlamayı hedefliyoruz. Artık 'aradığım elemanı' bulamıyorum kaygısı tarihe karışacak." ifadelerini kullandı.
10.01.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Asgari ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.