Aşı Karşıtlığı

Aşı Karşıtlığı

Son dakika aşı karşıtlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan aşı karşıtlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan aşı karşıtlığı haber sayfamızda...

Aşı Karşıtlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 118 asi karsitligi haberi bulunmuştur.
Uzmanı uyardı: Dikkat! Çocuklarda koronavirüs sonrası görülebilir
Uzmanı uyardı: Dikkat! Çocuklarda koronavirüs sonrası görülebilirCerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Romatoloji Uzmanı Doç. Dr. Kenan Barut, koronavirüse maruz kalan çocuklarda virüsün bağışıklık sistemini tetiklemesine bağlı olarak 'multisistem inflamatuar sendrom (MIS-C) görülebildiğini söyledi. MIS-C hastalığı da çocuklarda ateş, döküntü ve organ yetmezliği belirtileri ile kendini gösteriyor.
19.10.2021Gündem
Kahramanmaraş'ta vaka artışında 'aşı karşıtlığı' etkisi
Kahramanmaraş'ta vaka artışında 'aşı karşıtlığı' etkisiSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, 2-8 Ekim arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarını paylaştığı haritadaki 10 ilden biri Kahramanmaraş oldu. Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfi Tiyekli, "Hiçbir bilgileri olmadığı halde aşının kötülüğünden bahsediyorlar. Halkımız bunlara itibar etmesin" dedi.
17.10.2021Gündem
Youtube'un aşı kararı tartışma yarattı! 'Aşı karşıtlarının toplanma alanı Twitter'
Youtube'un aşı kararı tartışma yarattı! 'Aşı karşıtlarının toplanma alanı Twitter'Youtube'un aşı karşıtlarını kızdıran kararı tartışma yaratmış durumda. Peki, bu ne anlama geliyor? Youtube'un aşı karşıtlarının kanallarını kapatması aşılama sürecini pozitif mi yoksa negatif mi etkileyecek? Prof. Dr. Levent Eraslan, "Alınan karar doğru bilgiyi yaymak adına atılsa da düşünce ve ifade özgürlüğünü kısıtlayan bir adım" derken sosyal medya araştırmacısı Ümit Sanlav ise, "Youtube'un toplumsal bilinç ve farkındalık adına böyle bir karar almış olması gerçekten şaşırtıcı" diyor. Bundan sonra sosyal medyayı ne bekliyor? Cevabı haberimizde...
5.10.2021Gündem
Son dakika... Çankırı ve Çorum valilerinden 18 yaş altına aşı uyarısı!
Son dakika... Çankırı ve Çorum valilerinden 18 yaş altına aşı uyarısı!Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, kentlerindeki vaka artışlarına işaret ederek 18 yaş altının da aşılanması uyarısında bulundu. Öte yandan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, aşı karşıtlığının eskiden beri varlığını sürdürdüğünü belirterek, "Bugün aşı karşıtlığı nedeniyle neredeyse her ülkede aşıyla önlenebilir ölümlerde önemli bir artış var" dedi.
27.09.2021Gündem
Korona tedavisi gören 3 çocuk annesi: Söylentilere inandık, yanlış yapmışız
Korona tedavisi gören 3 çocuk annesi: Söylentilere inandık, yanlış yapmışızKayseri Devlet Hastanesi'nde koronavirüs tedavisi gören, 3 çocuk annesi Aysel Yılmaz (40), aşı yaptırmaya karar verdiğinde hastalığa yakalandı. Yılmaz, "Söylentilere inandık, yanlış yapmışız. Pişmanım. Herkes aşısını yaptırsın" dedi.
27.09.2021Haberler
Korona tedavisi gören 3 çocuk annesi: Söylentilere inandık, yanlış yapmışız
Korona tedavisi gören 3 çocuk annesi: Söylentilere inandık, yanlış yapmışızKayseri Devlet Hastanesi'nde koronavirüs tedavisi gören, 3 çocuk annesi Aysel Yılmaz (40), aşı yaptırmaya karar verdiğinde hastalığa yakalandı. Yılmaz, "Söylentilere inandık, yanlış yapmışız. Pişmanım. Herkes aşısını yaptırsın" dedi.
27.09.2021Gündem
Aziz Sancar: Kanun zorlamasa bile aşı olmak gerek
Aziz Sancar: Kanun zorlamasa bile aşı olmak gerekNobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar "Aşı karşıtı olmak; mantık dışı bir tutum. Kanun zorlamasa bile aşı olmak gerek" dedi.
26.09.2021Gündem
Kovid sonrası kalp krizi geçirenlere neden mini by-pass yapılıyor?
Kovid sonrası kalp krizi geçirenlere neden mini by-pass yapılıyor?Kovid-19'a kalp damarları tıkalıyken yakalanan ve kalp krizi geçiren hastaların şikayetleri özellikle akciğer şikayetleri ile karıştığı için daha geç teşhis ediliyor. Akciğerleri bir açık kalp ameliyatını kaldırabilecek durumda olmadığından mini by-pass denilen kapalı kalp ameliyatı, bu hastalar için ideal bir cerrahi oluyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Barış Çaynak, tüm detaylarıyla açıkladı.
25.09.2021Genel Sağlık
Son dakika... Sağlık Bakanlığı, bebeklere yanlış aşı yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlattı
Son dakika... Sağlık Bakanlığı, bebeklere yanlış aşı yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlattıGelen bir son dakika haberine göre, Sağlık Bakanlığınca, "bebeklere yanlış aşılar yapıldığı"nı iddia eden Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl hakkında soruşturma başlatıldığı belirtilerek, mevcut aşı güvenliği altyapısının bu tür iddiaları haklı çıkarmasının mümkün olmadığı vurgulandı.
23.09.2021Gündem
DSÖ Sözcüsü'nden aşı karşıtlarına tepki!
DSÖ Sözcüsü'nden aşı karşıtlarına tepki!Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Margaret Harris, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına karşı çıkan insanların sosyal medya yerine güvenilir kaynaklardan bilgi alması gerektiğini vurgulayarak, salgın nedeniyle ölenlerin yüzde 99'unun aşısını yaptırmayanlar olduğunu bildirdi.
21.09.2021Dünya
'Erbakan'ın söylemi, Gökbakar'ın eylemi'
'Erbakan'ın söylemi, Gökbakar'ın eylemi'Koronavirüsle mücadele sürecinde toplumun bir kesiminde aşı karşıtlığı devam ederken Refah Partisi Genel Başkanı ve aşı karşıtı Dr. Fatih Erbakan'ın aşı ile ilgili açıklaması gündeme bomba gibi düştü. Takipçilerini sık sık aşı olmaları için uyaran ünlü komedyen Şahan Gökbakar da bu sözlerden sonra yaptığı paylaşımla adından söz ettirdi. Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu, aşı tartışmasını köşesine taşıdı.
16.09.2021Cadde
‘Kadınlar bizi de takip edin diyor’
‘Kadınlar bizi de takip edin diyor’Kadına şiddet davalarını takip eden CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, sosyal medyadan bir çok kadından ‘bizi de takip edin’ mesajı aldığını söyledi. Taşcıer ile TBMM’deki makamında kadına yönelik şiddet davaları, SMA’lı çocuklar, çocuk hastalıkları, aşı konusunda konuştuk.
11.09.2021Gündem
Aşı karşıtlığı değil kararsızlığı var! Yan etki korkusu
Aşı karşıtlığı değil kararsızlığı var! Yan etki korkusuKovid-19 pandemisinde günlük vefat sayıları yükselmeye devam ederken, özellikle yan etki riskinden korkarak aşı olmaktan çekinenlerin sayısı da azımsanmayacak oranda.
8.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Milyonlarca öğrenci bekliyordu! Bilim Kurulu sonrası açıklandı: Artık zorunluluktur
Son dakika haberi: Milyonlarca öğrenci bekliyordu! Bilim Kurulu sonrası açıklandı: Artık zorunlulukturBilim Kurulu bir kez daha koronavirüs ile mücadeledeki son dakika gelişmelerini ve yüz yüze eğitimdeki detayları görüşmek üzere toplandı. Herkesin merak ettiği aşızlar için yeni tedbirler gelecek mi? Yeni kısıtlamalar olacak mı? soruları da toplantı sonrası cevap buldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve YÖK Başkanı Erol Özvar peş peşe kritik açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...
3.09.2021Gündem
Son dakika! Bakan Koca'dan '100 milyon doz' mesajı
Son dakika! Bakan Koca'dan '100 milyon doz' mesajıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, "18 yaş ve üstü nüfusumuzun %78,5’i birinci doz aşısını yaptırdı. Birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamında 95 milyonu geçtik. Yakında 100 Milyon doz bilgisini paylaşacağız. " dedi.
2.09.2021Gündem
'Önümüzdeki günlerde başka mutasyonları konuşacağız’
'Önümüzdeki günlerde başka mutasyonları konuşacağız’Rize'de artan koronavirüs vakaları nedeniyle, hastanelerde ek Covid-19 servisleri açılıyor. Doçent Doktor Ayşegül Çopur Çiçek, son günlerde İngiltere varyantını hiç görmez olduklarını belirterek, “Delta varyantı yüzde 35-40’lar seviyesinde. Virüs değişimlerini hızlı şekilde devam ettiriyor ve ileriki süreçlerde Delta'dan başka mutasyonları da konuşacağız” dedi.
22.08.2021Gündem
Yeni tabloya göre plan
Yeni tabloya göre planCumhurbaşkanı Erdoğan, “Afgan halkının huzuru, bu ülkede yaşayan Türk soydaşlarımızın selameti, ülkemizin çıkarlarının korunması noktasında her türlü işbirliğine hazırız” diye konuştu. Karzai Havalimanı için yapılan görüşmelere de değinen Erdoğan, “Taliban’ın ülkede kontrolü sağlamasıyla önümüze yeni bir tablo çıktı. Görüşmelerimizi buna göre yapıyoruz” dedi.
19.08.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan 'Taliban'la görüşme' mesajı: İş birliğine hazırız
Son dakika: Erdoğan'dan 'Taliban'la görüşme' mesajı: İş birliğine hazırızSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afgan halkının huzuru, bu ülkede yaşayan Türk soydaşlarımızın selameti ve ülkemizin çıkarlarının korunması noktasında her türlü iş birliğine hazırız." dedi.
18.08.2021Siyaset
Bilim Kurulu Üyesi Şener uyardı: Bu bir tesadüf değil
Bilim Kurulu Üyesi Şener uyardı: Bu bir tesadüf değilSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, Türkiye'de aşılanma hızının yüksek olmasına rağmen 18 milyon insanın halen aşı yaptırmadığını belirterek, kulaktan dolma bilgilerle aşıdan kaçma ve kaçınma olduğunu söyledi. Şener, "Dünyanın başına bela olmuş varyant tiplerine baktığımızda özellikle kaynaklandığı ülkeleri sıralayacak olursak Brezilya, Günay Afrika ve Hindistan gibi aşılama oranının düşük olduğu ülkeler olduğunu görüyoruz. Bu bir tesadüf değil." ifadelerini kullandı.
18.08.2021Gündem
Ege Üniversitesi Rektörü'nden yüz yüze eğitim öncesi öğrencilere çağrı
Ege Üniversitesi Rektörü'nden yüz yüze eğitim öncesi öğrencilere çağrıEge Üniversitesi'nde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 1,5 yıldır ara verilen yüz yüze eğitim ve öğretimin 11 Ekim'de başlayacak olması nedeniyle gençler arasında aşılanmanın arttırılması için "Aşı Ol" kampanyası başlatıldı.
17.08.2021Gündem
İstanbul'da 14 milyon 933 bin 567 doz aşı yapıldı
İstanbul'da 14 milyon 933 bin 567 doz aşı yapıldıİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 15 Ağustos itibarıyla İstanbul'da toplam 14 milyon 933 bin 567 doz aşı yapıldığını bildirdi.
15.08.2021Gündem
Bolu Valisi Ahmet Ümit, aşı olmayanlara çağrıda bulundu
Bolu Valisi Ahmet Ümit, aşı olmayanlara çağrıda bulunduBolu Valisi Ahmet Ümit, son zamanlarda kentte haftalık her 100 bin kişide görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının önemli ölçüde arttığına dikkati çekerek, herkese aşılarını olma çağrısında bulundu.
15.08.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya çıkışı! Ekim ayında düzenleme geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya çıkışı! Ekim ayında düzenleme geliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin ve Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, dünkü Erdoğan'ın açıklamalarını değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medyayla ilgili yaptığı yoruma ilişkin Şahin, ' Meclis açıldıktan sonra ekim ayında sanırım düzenleme yapılacak, Cumhurbaşkanı işaretini verdi. Eleştiri en doğal haktır ama insanlara hakaret etme hakkınız yok' dedi.
12.08.2021Gündem
Güneydoğu’da 4’üncü dalga
Güneydoğu’da 4’üncü dalgaKovid-19 salgınında vaka artışı Güneydoğu Anadolu bölgesinde korkutan boyuta ulaştı. Kovid-19 aşı oranının düşük olduğu bölgedeki kentler, 4’üncü dalgayla mücadele etmeye başladı. Aşı oranı düşük vaka sayısı yüksek kentlerdeki uzmanlar, bölgede 4’üncü dalganın yaşandığını, özellikle kırsaldaki yaşayanların söylentilere inanarak aşı olmadığını belirtiyor.
12.08.2021Gündem
Facebook'tan aşı karşıtı kampanyaya engel
Facebook'tan aşı karşıtı kampanyaya engelFacebook, koronavirüs aşıları konusunda yalan bilgilerin yayılması için çalışan bir kampanyaya dahil olan yüzlerce hesabı sildi. Kampanyanın arkasında Rus bir şirketin olduğu belirtiliyor.
11.08.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

aşıkoronavirüsaşı karşıtlığıson dakika haberlerkayseri

Aşı Karşıtlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.