Aşırı Sıcaklar

Aşırı Sıcaklar

Son dakika aşırı sıcaklar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan aşırı sıcaklar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan aşırı sıcaklar haber sayfamızda...

Aşırı Sıcaklar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 887 asiri sicaklar haberi bulunmuştur.
‘Isı Adası’ kentleri vuracak
‘Isı Adası’ kentleri vuracakTBMM İklim Raporu’nda kentlerde, yeşil alan azlığı, bina ve yollardan kaynaklı “ısı ada” etkisinin nüfusu farklı şekillerde etkileyeceği belirtilirken en büyük etkinin denize kıyısı olan şehirlerde yaşanacağı kaydedildi.
19.10.2021Gündem
Türkiye'nin doğal gaz ithalatı sert düştü
Türkiye'nin doğal gaz ithalatı sert düştüTürkiye'nin sıvılaştırılmış doğal gaz ithalatı (LNG), yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41,3 geriledi. Söz konusu düşüşte, küresel piyasalarda LNG fiyatlarının rekor seviyeye ulaşması etkili oldu.
6.09.2021Uzmanpara
Kritik konferans öncesi kırmızı alarm
Kritik konferans öncesi kırmızı alarmBirleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı, İskoçya’nın Glasgow şehrinde kasım ayında yapılacak. Konferansa birkaç ay kala, Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli’nin (IPCC) ‘Değerlendirme Raporu’ yayımlandı. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, 66 ülkeden 234 bilim insanı tarafından hazırlanan raporu, “insanlık için kırmızı alarm” olarak değerlendirdi.
31.08.2021Ekonomi
'Doğanın sarı gelini' ayçiçeğinde hasat başladı
'Doğanın sarı gelini' ayçiçeğinde hasat başladıTürkiye'nin ayçiçeği üretiminin önemli bölümünün yapıldığı Edirne'de hasat başladı.
20.08.2021Ekonomi
ABD’de ikinci Pasifik sıcakları
ABD’de ikinci Pasifik sıcaklarıPasifik’in kuzeybatısın haziran ayı sonunda etkili olan aşırı sıcaklar ABD’de yeniden etkili olmaya başladı.
14.08.2021Dünya
Kuru incir üretiminde 'sıcak' endişesi
Kuru incir üretiminde 'sıcak' endişesiHava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi kuru incir üretimini olumsuz etkiledi.
13.08.2021Ekonomi
Sicilya Adası 48 dereceyi gördü
Sicilya Adası 48 dereceyi gördüİtalya’nın Sicilya Adası’nda hava sıcaklığının önceki gün 48.8 dereceye yükselmesiyle Avrupa’da şimdiye kadar ölçülen en yüksek sıcaklık kaydedildi.
13.08.2021Gündem
Astım hastaları aşırı sıcaklardan nasıl korunabilir?
Astım hastaları aşırı sıcaklardan nasıl korunabilir? Dünya genelinde yaşanan iklim krizi nedeniyle birçok ülkede hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Türkiye'nin özellikle güney kesimlerinde aşırı sıcaklar, yazın başından beri etkisini gösteriyor. Kavurucu sıcakların hakim olduğu Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adem Yılmaz, sıcak geçen günler için astım hastalarına uyarılarda bulundu. Sıcak hava ve yüksek nemin, sağlıklı kişilerin dahi yaşam kalitesini düşürdüğünü belirten Yılmaz, özellikle astım hastalarının yaz mevsimini tedbirler alarak geçirmesi gerektiğini söyledi.
11.08.2021Genel Sağlık
Sıcak çarpmasını önleyen su deposu 7 yiyecek
Sıcak çarpmasını önleyen su deposu 7 yiyecekSıcak hava sonrası fiziksel yorgunluk ve dehidrasyon (su kaybı) yaygın olarak görülür. Aşırı sıcaklar vücuttan enerji ve besinleri emebilir hatta bu durum tehlikeli olabilir. Her şeyden önce bol su içmek dışında dehidrasyonu önlemek için su içeriği yüksek besinler tüketmelisiniz. Bunun dışında potasyum, elektrolitler, az miktarda şeker ve basit karbonhidratlar açısından zengin yiyecekler de vücudunuzu toparlamaya yardımcı olacaktır. Ancak sıcak çarpmasının ciddi olduğu ve bir an önce müdahale edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Böyle durumlarda bir uzmana başvurmayı sakın ihmal etmeyin. Sizin için vücudunuzun susuz kalmasını ve sıcak çarpmasını önleyen su deposu 7 yiyeceği paylaştık. İşte detaylar... MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL
Yunanistan ve İtalya'da alevlerle mücadele sürüyor
Yunanistan ve İtalya'da alevlerle mücadele sürüyorYunanistan ve İtalya'da yangınlara karşı mücadele devam ediyor. Yunanistan'ın Eğriboz Adası'nda sekizinci gününe giren yangını söndürmek için insan zinciri oluşturuldu.
10.08.2021Dünya
Yunanistan’da yangınlar büyük doğa felaketine neden oldu
Yunanistan’da yangınlar büyük doğa felaketine neden olduYunanistan’da son günlerde birçok noktada çıkan orman yangınlarının büyük bir doğa felaketine neden olduğu bildirildi.
9.08.2021Dünya
Yunanistan’da orman yangınlarıyla mücadele sürüyor
Yunanistan’da orman yangınlarıyla mücadele sürüyorYunanistan’da birçok noktada 10 gündür devam eden orman yangınlarının büyük bölümü tüm çabalara rağmen kontrol altına alınamıyor.
8.08.2021Dünya
Kuruyan göletteki su birikintilerinde oksijensiz kalan balıklar için seferber oldular
Kuruyan göletteki su birikintilerinde oksijensiz kalan balıklar için seferber oldularArdahan'ın Göle ilçesine bağlı Tahtakıran köyünde aşırı sıcaklar nedeniyle kuruma noktasına gelen göletteki su birikintilerinde mahsur kalan balıklar, köylüler tarafından kurtarıldı.
6.08.2021Haberler
Edirne'de sıcak hava gelişim dönemindeki çeltiği etkilemedi
Edirne'de sıcak hava gelişim dönemindeki çeltiği etkilemediTürkiye'nin çeltik ambarı Edirne'de son günlerde yaşanan aşırı sıcaklar, gelişim dönemindeki çeltiğe olumsuz yansımadı.
6.08.2021Ekonomi
Son dakika haberleri: Korkulan oldu! Felaketin merkezi...
Son dakika haberleri: Korkulan oldu! Felaketin merkezi...Akdeniz ülkelerinden yükselen alevler yeni tip yangınlar olarak sınıflandırıldı, sıcak hava dalgasının 10 gün daha devam etmesi en kötü senaryo. Tüm Avrupa'da panik giderek büyüyor, ABD California ise tarihinin en kötü günlerini yaşıyor.
5.08.2021Dünya
Kesintinin sebebi aşırı sıcaklar
Kesintinin sebebi aşırı sıcaklarEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yaptığı açıklamada, mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıklar nedeniyle elektrik talebinin aşırı arttığını, bu nedenle elektrik kesintileri olduğunu kaydetti
3.08.2021Ekonomi
‘Aşırı sıcaklar daha da artacak’
‘Aşırı sıcaklar daha da artacak’Ege Üniversitesi öğretim üyesi klimatolog Prof. Dr. Ecmel Erlat, aşırı sıcak gün sayısının son 20 yılda çok arttığını belirtti, “Türkiye önümüzdeki yıllarda daha sık ve daha uzun sıcak hava dalgalarına maruz kalacak” dedi
2.08.2021Ege
“35 derece nem etkisiyle oldu 50 derece”
“35 derece nem etkisiyle oldu 50 derece”İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü’nden Öğretim Üyesi Dr. Deniz Demirhan, 4 Ağustos’a dikkat çekerek hissedeceğimiz sıcaklığın 65 derecenin üzerinde olacağı konusunda uyarıyor
1.08.2021Pazar
KKTC'den aşırı sıcaklara karşı flaş karar
KKTC'den aşırı sıcaklara karşı flaş kararKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) aşırı sıcaklar nedeniyle 2 Ağustos- 30 Eylül tarihlerinde açık havada güneş altında 12.00-16.00 saatlerinde çalışma yapılması yasaklandı.
30.07.2021Dünya
Bu kez iki Avrupa ülkesi! 'Turuncu' kategoriye alındı
Bu kez iki Avrupa ülkesi! 'Turuncu' kategoriye alındıGüney Avrupa ülkeleri İtalya ve İspanya'da artan hava sıcaklıkları nedeniyle yeni orman yangınlarının çıkabileceği yönünde uyarı verildi.
30.07.2021Dünya
ABD'de 300 bin dönümden büyük alan kül oldu
ABD'de 300 bin dönümden büyük alan kül olduKüresel ısınmayla gelen sıcak hava dalgası ve beraberinde ABD'nin çeşitli bölgelerinde başlayan orman yangınlarından en büyüğü, Oregon eyaletinin Bootleg bölgesinde devam ediyor. New York City'den daha büyük bir alanın kül olduğu yangın bölgesinden tahliyeler de sürüyor.
20.07.2021Dünya
Sıcak çarpmasına karşı ihmale gelmez 9 kural
Sıcak çarpmasına karşı ihmale gelmez 9 kuralAşırı sıcaklar ve yüksek nemin göz açtırmadığı bu yaz günlerinde 'sıcak çarpması' deyip geçmemek, çok dikkatli olmak gerekiyor. Zira tedavi edilmeyen sıcak çarpması beyin, kalp, böbrekler ve kaslara hızla zarar vererek hatta beyin kanamasına yol açarak hayati riske neden olabiliyor! Nöroloji Uzmanı Dr. Nebahat Bilici, sıcak çarpmasına karşı ihmale gelmez 9 kuralı anlattı.
14.07.2021Genel Sağlık
ABD'nin batısı, yüksek sıcaklık ve yangınla aynı anda mücadele ediyor
ABD'nin batısı, yüksek sıcaklık ve yangınla aynı anda mücadele ediyorKuzey California'da bölgenin batısını kaplayan yeni sıcak hava dalgası için iç kesimler ve çöl bölgeleri için aşırı sıcaklık uyarısında bulunulurken, itfaiye ekipleri bir başka bölgede aşırı sıcaklıkların sebep olduğu orman yangınını kontrol altına almak için mücadele ediyor.
11.07.2021Dünya
Alev hortumu böyle görüntülendi! Dehşete düştüler...
Alev hortumu böyle görüntülendi! Dehşete düştüler...ABD Orman Hizmetleri, Kuzey Calfornia bölgesinde aşırı sıcaklıklar sebebiyle devam eden orman yangını söndürme çalışmaları sırasında, alevlerin arasından rüzgarla birlikte oluşan ‘alev hortumu’ yakından görüntüledi.
10.07.2021Haberler
Alev hortumu böyle görüntülendi! Dehşete düştüler...
Alev hortumu böyle görüntülendi! Dehşete düştüler...ABD Orman Hizmetleri, Kuzey Calfornia bölgesinde aşırı sıcaklıklar sebebiyle devam eden orman yangını söndürme çalışmaları sırasında, alevlerin arasından rüzgarla birlikte oluşan ‘alev hortumu’ yakından görüntüledi.
10.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

yangınorman yangınıyunanistanABDsıcak

Aşırı Sıcaklar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.