Aşkabat

Aşkabat

Son dakika Aşkabat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aşkabat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aşkabat haber sayfamızda...

Aşkabat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 351 askabat haberi bulunmuştur.
Beyaz mermer kenti Aşkabat
Beyaz mermer kenti AşkabatTürkimenistan'ın başkenti Aşkabat ya da yerel telaffuzuyla Aşgabad, bölgenin en önemli kentlerinden biri olma özelliğine sahip. Yapılarının yüzde 80'inden fazlasında mermer kullanılan Aşkabat, bu özelliği nedeniyle "beyaz mermer kenti" olarak da anılmaktadır. Dünyanın en kapalı ülkelerinden biri olan Türkmenistan'ın başkenti beyaz mermerden inşa edilmiş görkemli apartmanları, geniş caddeleri ve parklarının yanı sıra devasa anıtlarıyla da dikkat çekmekte. Kentteki binalarla uyumlu olması adına ülkenin diğer şehirlerinde de uygulandığı üzere Aşkabat'ta tüm arabalar beyaz ya da gri renkte olma. Bir milyonu aşkın nüfusa sahip olan Aşkabat'ta buna rağmen sokaklar genellikle boş.
15.10.2021Tatil
Yaşam maliyetinin en yüksek olduğu kentler belli oldu
Yaşam maliyetinin en yüksek olduğu kentler belli olduMercer’ın mobil işgücüne yönelik ücret ayarlamalarında ve politikalarında son derece önemli bir referans kaynağı olan ve bu sene 27’incisi gerçekleştirilen ‘Yaşam Maliyeti Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Ülkeler COVID-19'un neticesinde ortaya çıkan ekonomik ve siyasi sorunların yanı sıra sağlık sorunlarıyla mücadele etmeye devam ederken, pandemi Mercer 2021 Yaşam Maliyeti Araştırması şehir sıralamasında büyük değişikliklere yol açtı. Beş kıtada 209 şehri kapsayan araştırmada 2021 yılında dünyanın en pahalı şehri Aşkabat olurken; en ucuz şehir ise Bişkek olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl 156’ıncı sırada yer alan İstanbul, bu yıl 17 sıra ucuzlayarak listeye 173’üncü sıradan girdi.
13.09.2021Tatil
Asya Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Asya Ülkeleri
Asya Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Asya ÜlkeleriDünyadaki en büyük kıta hangisidir? Tabi ki Asya kıtasıdır. Yüz ölçümü olarak dünyanın en büyük kıtası olma özelliğini taşıyan Asya kıtasında birçok ülke de yer almaktadır. Asya kıtasında yüz ölçümü olarak en fazla toprağa sahip olan ülke Rusya’dır. Bunun gibi Asya kıtasında yer alan ülkelerin isimlerini ve başkentlerinin isimlerini sizler için derledik.
26.08.2021Eğitim
Meclis Başkanı Şentop, dost ve kardeş ülkelerdeki mevkidaşlarıyla bayramlaştı
Meclis Başkanı Şentop, dost ve kardeş ülkelerdeki mevkidaşlarıyla bayramlaştıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kurban Bayramı dolayısıyla 7 ülkenin meclis ve senato başkanıyla telefon görüşmesi gerçekleştirerek, mevkidaşlarının bayramını kutladı.
23.07.2021Siyaset
Türkmenistan lideri, babası ölünce emir verdi: Saçlarınızı kesin!
Türkmenistan lideri, babası ölünce emir verdi: Saçlarınızı kesin!Üst düzey devlet memurları ve özel şirket yöneticilerini kapsayan düzenlemede, kadın memurlardan ise siyah renkli şal takmaları istendi. Türkmen lider Berdimuhammedov'un babası, 88 yaşında geçen ay hayatını kaybetmişti.
31.05.2021Dünya
Global hedeflere yüzde 100 Türk sermayesiyle devam
Global hedeflere yüzde 100 Türk sermayesiyle devamDamat Tween ve D’S Damat markalarını bünyesinde bulunduran Orka Holding, 2012 yılında ortaklık kurduğu Investcorp’taki hisselerini geri aldı.
31.05.2021Ekonomi
THY, Ankara'dan yurt dışında 8 yeni destinasyona direkt uçuş başlattı
THY, Ankara'dan yurt dışında 8 yeni destinasyona direkt uçuş başlattıTürk Hava Yollarının (THY) markası AnadoluJet, Ankara'dan doğrudan uçuş gerçekleştirdiği yurt dışı destinasyonlarına Amsterdam, Tahran, Kiev, Köln, Münih, Masel, Cenevre ve Lyon'u da ekledi.
26.04.2021Ekonomi
Türk marka fethini pandemi kesemedi
Türk marka fethini pandemi kesemediPandemiden en çok etkilenen sektörler arasında yer alan perakendede yatırımlar hız kesmiyor. Türk perakendeciler yurtdışı mağazalaşma atağını sürdürüyor. Zorlu finansal şartlara karşın pek çok oyuncu yurtdışında yeni ülkelere girmeye ve yeni mağazalar açmaya devam ederek sektöre moral aşılıyor.
21.04.2021Ekonomi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkmenistan Bağımsızlık Anıtı'nı ziyaret etti
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkmenistan Bağımsızlık Anıtı'nı ziyaret ettiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'taki Türkmenistan Bağımsızlık Anıtı'nı ziyaret etti.
6.03.2021Dünya
993 Nerenin Telefon Kodu? +993 Hangi Ülkeye Ait?
993 Nerenin Telefon Kodu? +993 Hangi Ülkeye Ait?Dünyada yer alan her ülkenin sadece kendine ait özel bir telefon kodu vardır. Bu telefon kodunun önüne + işareti veya çift sıfır ekleyerek, o ülkedeki bir numaraya çağrı yapmak veya o numaraya mesaj göndermek mümkündür. Bu çağrı ya da mesajlar farklı tarifelerle ücretlendirilir ve ulusal tarifelere göre oldukça pahalıdır. Bu makalede, sıkça merak edilen 993 nerenin telefon kodu ve +993 hangi ülkeye ait sorularını sizin için detaylı olarak yanıtlandırdık.
22.04.2020Telefon Kodu
Bakan Çavuşoğlu: Özel bağlar üzerine bina ettiğimiz ilişkilerimiz kapsamlı bir ortaklığa dönüştü
Bakan Çavuşoğlu: Özel bağlar üzerine bina ettiğimiz ilişkilerimiz kapsamlı bir ortaklığa dönüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye, Azerbaycan ve Türkmenistan arasında özel bağlar üzerine inşa edilen ilişkilerin bugün kapsamlı bir ortaklığa dönüştüğünü belirtti. Öte yandan Üçlü Dışişleri Bakanları 5. Toplantısı'nın ardından ortak bildiri imzalandı.
23.02.2021Siyaset
THY'nin ocak ayı uçuş planı belli oldu
THY'nin ocak ayı uçuş planı belli olduKoronavirüs nedeniyle uçuşlarını bir süre durduran 11 Haziran itibariyle yurt dışı uçuşlarına kademeli olarak başlayan Türk Hava Yollarının (THY) 2021 yılı ocak ayı uçuş planı belli oldu.
1.01.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkmenistan'ın daimi tarafsızlığının 25. yıldönümü mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkmenistan'ın daimi tarafsızlığının 25. yıldönümü mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkmenistan'ın Afganistan'da kalıcı ve sürdürülebilir barışın tesis edilmesine ve Asya'nın kalbi İstanbul sürecine dair katkılarından büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Türkmenistan'ın hem Orta Asya ülkeleri arasındaki işbirliğine hem de Orta Asya ülkelerinin bölge dışı devlet ve uluslararası kuruluşlarla yürüttüğü diyalog süreçlerine aktif katılımını takdir ile izliyoruz" dedi.
12.12.2020Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkmenistan'ın daimi tarafsızlığının 25. yıldönümü mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkmenistan'ın daimi tarafsızlığının 25. yıldönümü mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkmenistan'ın Afganistan'da kalıcı ve sürdürülebilir barışın tesis edilmesine ve Asya'nın kalbi İstanbul sürecine dair katkılarından büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Türkmenistan'ın hem Orta Asya ülkeleri arasındaki işbirliğine hem de Orta Asya ülkelerinin bölge dışı devlet ve uluslararası kuruluşlarla yürüttüğü diyalog süreçlerine aktif katılımını takdir ile izliyoruz" dedi.
12.12.2020Siyaset
Pekcan, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Gilicov'la görüştü
Pekcan, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Gilicov'la görüştüTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Çari Gilicov çevrim içi olarak görüştü.
22.11.2020Ekonomi
Türkmenistan lideri, başkente köpeğinin heykelini diktirdi
Türkmenistan lideri, başkente köpeğinin heykelini diktirdiTürkmenistan Devlet Başkanı Kurbankulu Berdimuhammedov başkent Aşkabat’ta Alabay cinsi köpeğin heykelini diktirdi.
12.11.2020Dünya
THY, Kasım ayı uçuş planını açıkladı
THY, Kasım ayı uçuş planını açıkladıKoronavirüs nedeniyle 11 Haziran itibariyle yurt dışı uçuşlarına kademeli olarak başlayan Türk Hava Yolları’nın (THY) Kasım ayı uçuş planı belli oldu. Bu kapsamda THY, Kasım ayında Hindistan, Arjantin, Kolombiya ve Suudi Arabistan'a tarifeli seferler başlatmayı planlıyor.
21.10.2020Ekonomi
T Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? T Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
T Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? T Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriT harfi ile başlayan toplam 12 ülke bulunmaktadır. İlk harfi T olan bağımsız Türk devletleri arasında Türkiye, Tacikistan ve Türkmenistan yer alıyor. T harfiyle başlayan ülkeleri ve Türkiye illerini sizin için derledik.
8.09.2020Gündem
Türkmenistan Hakkında Bilgiler; Türkmenistan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Türkmenistan Hakkında Bilgiler; Türkmenistan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıTürkmenistan, Asya kıtasında yer alan bağımsız bir Türk devletidir. Yüz ölçümü 491.200 kilometrekaredir. 1919 yılında Kızıl Ordu tarafından işgal edilen ülke, 1924 yılında Sovyetler Birliğine bağlandı. 1991 yılında SSCB'nin dağılması ile birlikte bağımsızlığını ilan etti. Türkmenistan'ın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizler için derledik.
8.09.2020Tatil
Özbekistan Hakkında Bilgiler; Özbekistan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Özbekistan Hakkında Bilgiler; Özbekistan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıYedi bağımsız Türk devletinden biri olan Özbekistan, Asya kıtasında yer almaktadır. Resmi adı Özbekistan Cumhuriyetidir. 1991 yılında Sovyetler Birliğinin dağılmasının ardından bağımsızlığını ilan etmiştir. Özbekistan'ın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizler için derledik.
13.09.2020Tatil
Son dakika... Diyabet hastası Nihal, Türkmenistan'dan ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi!
Son dakika... Diyabet hastası Nihal, Türkmenistan'dan ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi!Türkmenistan’da, beyninde sıvı oluşması üzerine 80 gündür yoğun bakımda tedavi altında tutulan diyabet hastası Nihal Naz Aydın (9), Sağlık Bakanlığı'nca ambulans uçakla Türkiye'ye getirilip, tedaviye alındı.
22.06.2020Gündem
Türkmenistan ligler açıldı! Seyircili müsabaka...
Türkmenistan ligler açıldı! Seyircili müsabaka...Tacikistan, Belarus, Burundi ve Nikaragua gibi dünyada futbolun devam ettiği az sayıda ülkeye bugün bir yenisi eklendi. Türkmenistan'da heyecan, bir aylık ertelemenin ardından seyircili maçlarla başladı.
19.04.2020Futbol
Başkent 2020'ye böyle girdi
Başkent 2020'ye böyle girdiAnkaralılar, 2020 yılına 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı, Tunalı Hilmi Caddesi ve Aşkabat Caddesi'ndeki kutlamalarla girdi.
31.12.2019Gündem
MasterChef kim elendi? MasterChef Türkiye'de bir ilk...
MasterChef kim elendi? MasterChef Türkiye'de bir ilk...MasterChef Türkiye'de kim elendi? Dün akşam yapılan ikinci dokunulmazlık oyununun ardından diğer eleme adayları da belli oldu ve bir kişi yarışmaya veda etti. Peki, MasterChef'te dün akşam kim elendi? Elemede bir ilk yaşandı.
17.10.2019Gündem
MasterChef Yekaterina kimdir? Yekaterina Sungur kaç yaşında?
MasterChef Yekaterina kimdir? Yekaterina Sungur kaç yaşında?MasterChef Türkiye'ye son katılan isimlerden olan Yekaterina Sungur kimdir? Bu hafta eleme potasında yer alan Yekaterina yarışmaya veda edecek mi merak konusu. İşte MasterChef Yekaterina ile ilgili merak edilenler...
16.10.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

TürkmenistanTHYAşkabatülkeleruçuş

Aşkabat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.