Askeri Casusluk

Askeri Casusluk

Son dakika Askeri casusluk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Askeri casusluk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Askeri casusluk haber sayfamızda...

Askeri Casusluk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.507 askeri casusluk haberi bulunmuştur.
MOSSAD casusları MİT operasyonuyla yakalanmıştı! 16 şüpheli için 20 yıla kadar hapis istemi
MOSSAD casusları MİT operasyonuyla yakalanmıştı! 16 şüpheli için 20 yıla kadar hapis istemiTürkiye’de İsrail istihbarat servisi MOSSAD ile bağlantılı oldukları ve İsrail için önemli bilgi ile belgeleri elde ettikleri iddia edilen 16 şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede, ‘siyasal ve askeri casusluk’ suçundan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.
3.12.2021Gündem
Örgüt yöneticiliğinden cezalandırılmalı
Örgüt yöneticiliğinden cezalandırılmalıEski istihbaratçı Enver Altaylı hakkında “siyasi ve askeri casusluk” ile “örgüt üyeliği” suçlarından verilen toplam 23 yıl 4 ay hapis cezasına ilişkin karara, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca itiraz edildi.
3.12.2021Gündem
Ali Babacan: Metin Gürcan'ın yanında olacağız
Ali Babacan: Metin Gürcan'ın yanında olacağızDemokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin kurucu üyesi Metin Gürcan'ın 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan tutuklanmasıyla ilgili, "Metin Gürcan hakkında isnat edilen suçlamanın yasal unsurlarının oluşmadığı çok açıktır. Yasada tanımlandığı şekliyle bir suç oluştuğuna dair somut bir delil ortaya konulamamıştır. Bundan sonraki adli süreç içerisinde de arkadaşımızın yanında olacağız" dedi.
1.12.2021Siyaset
Metin Gürcan’ın ifadesinde çarpıcı detaylar: AB’nin yardımına muhtacız
Metin Gürcan’ın ifadesinde çarpıcı detaylar: AB’nin yardımına muhtacız“Siyasi ve askeri casusluk” suçlamasıyla tutuklanan DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Metin Gürcan’ın ifadesinde çarpıcı detaylara ulaşıldı.
1.12.2021Siyaset
Casusluk iddiasıyla tutuklanan DEVA Partili Gürcan'ın görüntüleri ortaya çıktı
Casusluk iddiasıyla tutuklanan DEVA Partili Gürcan'ın görüntüleri ortaya çıktıAnkara'da 'Siyasal ve askeri casusluk' suçundan tutuklanan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan’ın, İtalyan ve İspanyol diplomatlarla buluşması ve içinde para olduğu belirtilen zarfı alırken güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri dosyaya girdi.
30.11.2021Haberler
Casusluk iddiasıyla tutuklanan DEVA Partili Gürcan'ın görüntüleri ortaya çıktı
Casusluk iddiasıyla tutuklanan DEVA Partili Gürcan'ın görüntüleri ortaya çıktıAnkara'da 'Siyasal ve askeri casusluk' suçundan tutuklanan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan’ın, İtalyan ve İspanyol diplomatlarla buluşması ve içinde para olduğu belirtilen zarfı alırken güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri dosyaya girdi.
30.11.2021Gündem
DEVA Parti’li Gürcan tutuklandı
DEVA Parti’li Gürcan tutuklandıSiyasal ve askeri casusluk suçlamasıyla İstanbul'da gözaltına alınan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.
30.11.2021Gündem
DEVA Parti'li Gürcan tutuklandı
DEVA Parti'li Gürcan tutuklandıSon dakika haberine göre; 'Siyasal ve askeri casusluk' suçlamasıyla gözaltına alınan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesinde tutuklanarak cezaevine gönderildi.
29.11.2021Gündem
Enver Altaylı'nın CIA ajanlarına gönderdiği e-postalar gerekçeli kararda
Enver Altaylı'nın CIA ajanlarına gönderdiği e-postalar gerekçeli karardaEski istihbaratçı Enver Altaylı'ya, 'casusluk' ve 'terör örgütü üyeliği' suçlarından verilen hapis cezasının gerekçeli kararında, sanığın ABD'li istihbaratçılara yazdığı elektronik postalar yer aldı. İngilizce yazılan e-postalarda, devletin gizli kalması gereken bilgilerini muhataplarına aktardığı belirtilen Altaylı'nın, "Saygıdeğer büyüklerim Ruzi Nazar ve Duane Clarridge'e (ruhları şad olsun) karşı taşıdığım ahlaki sorumluluğun bilinciyle biricik dostlarımı mevcut durumun ihtiva ettiği büyük tehlikeler konusunda uyarmayı borç bilirim" ifadesi dikkat çekti.
29.11.2021Gündem
Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi
Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildiYargıtay'ın bozduğu 35 sanıklı Çarşı davası ile İstinaf Mahkemesi'nce bozulan Osman Kavala, Can Dündar ve Mehmet Ali Alabora'nın da arasında bulunduğu 17 sanıklı Gezi ana davasının birleştirilmesinin ardından ikinci duruşma görüldü. Duruşmaya katılmayan davanın tek tutuklu sanığı Osman Kavala'nın, oy çokluğuyla tutukluluk halinin devamına karar verildi.
26.11.2021Gündem
DEVA Partili Metin Gürcan İstanbul’da gözaltına alındı
DEVA Partili Metin Gürcan İstanbul’da gözaltına alındıDEVA Partisi’nin (DP) kurucuları arasında yer alan Metin Gürcan’ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul’da gözaltına alındığı bildirildi.
26.11.2021Gündem
Eski istihbaratçı Altaylı'ya verilen cezanın gerekçesi açıklandı
Eski istihbaratçı Altaylı'ya verilen cezanın gerekçesi açıklandıEski istihbaratçı Enver Altaylı ile Mehmet Barıner’e, 'silahlı terör örgütü üyeliği' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçundan verilen cezanın gerekçesi açıklandı. Mahkeme kararında, sanık Altaylı'nın, FETÖ'nün üst düzey yöneticileri ve ABD'li istihbaratçılara istihbarat verdiği, bu bilgiler kapsamında ABD menfaatlerini koruyucu ve ülke yöneticilerini bu yöntemlerle siyasi olarak tavır gösterilmesi için tehditte bulunulması gerektiğini beyan ettiği aktarıldı.
23.11.2021Gündem
Enver Altaylı'nın, FETÖ'nün 2'nci Mustafa Özcan ile fotoğrafı çıktı
Enver Altaylı'nın, FETÖ'nün 2'nci Mustafa Özcan ile fotoğrafı çıktıAnkara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'FETÖ/PYD üyeliği' ile 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından 23 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın, örgütün Fetullah Gülen'den sonra gelen 2'nci ismi firari Mustafa Özcan, eski CIA ajanı Ruzi Nazar, bazı yabancı istihbaratçılar ve Türkiye karşıtı açıklamalarıyla bilinen Alman Yeşiller Partisi milletvekili Claudia Roth ile çekilmiş fotoğrafı bilirkişi raporunda yer aldı.
23.11.2021Gündem
Son dakika... Eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın, FETÖ'nün 2'nci ismi ile fotoğrafı çıktı
Son dakika... Eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın, FETÖ'nün 2'nci ismi ile fotoğrafı çıktıAnkara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'FETÖ/PYD üyeliği' ile 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından 23 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın, örgütün Fetullah Gülen'den sonra gelen 2'nci ismi firari Mustafa Özcan, eski CIA ajanı Ruzi Nazar, bazı yabancı istihbaratçılar ve Türkiye karşıtı açıklamalarıyla bilinen Alman Yeşiller Partisi milletvekili Claudia Roth ile çekilmiş fotoğrafı bilirkişi raporunda yer aldı.
23.11.2021Gündem
Casus şüphesiyle tutuklanmışlardı! İsrailli çift  serbest bırakıldı
Casus şüphesiyle tutuklanmışlardı! İsrailli çift serbest bırakıldıYeni Çamlıca Kulesi’nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konutunu görüntüledikleri iddiasıyla “Siyasal ve askeri casusluk” suçundan tutuklanan İsrailli çift Natali Oknin ve Mordi Oknin ile yanlarında bulunan İhsan A...
19.11.2021Gündem
Erdoğan'ın evini görüntüledikleri iddiasıyla tutuklanan 3 şüpheli serbest bırakıldı
Erdoğan'ın evini görüntüledikleri iddiasıyla tutuklanan 3 şüpheli serbest bırakıldıÜsküdar'da bulunan Çamlıca Kulesi'nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konutunu görüntüledikleri iddiasıyla tutuklanan İsrail uyruklu çift Natalie O. ve Mordi O ile yanlarında bulunan İhsan A.'nın serbest bırakıldığı öğrenildi. Öte yandan İsrail Başbakanı ve Dışişleri Bakanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iş birliği için teşekkür etti.
18.11.2021Gündem
'Çekimler yapıp işaretlemişler'
'Çekimler yapıp işaretlemişler'İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  “siyasal ve askeri casusluk” suçundan tutuklanan İsrailli çift için “Cumhurbaşkanımızın konutunu çekmişler. Sadece bununla da yetinmemişler aynı zamanda buraya yoğunlaşmışlar, aynı zamanda işaretlemişler” dedi.
17.11.2021Siyaset
Savcılıktan Enver Altaylı kararı için süre tutum dilekçesi
Savcılıktan Enver Altaylı kararı için süre tutum dilekçesiAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski istihbaratçılar Enver Altaylı ve Mehmet Barıner'e verilen cezaların, savcılık mütalaası ile usul ve yasaya aykırılıklar içerdiği gerekçesiyle Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'ne süre tutum dilekçesi verdi. Savcılık, gerekçeli kararın ardından kararı istinaf edecek.
16.11.2021Gündem
İçişleri Bakanı Soylu, Moğolistan Savunma Bakanı Gürsed ile görüştü
İçişleri Bakanı Soylu, Moğolistan Savunma Bakanı Gürsed ile görüştüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'ye gelen Moğolistan Savunma Bakanı Gürsed'le görüştü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'de terörist sayısı artık çok az seviyelere düşmüştür. Şu anda Eren Operasyonları, toplam 5 bin 611 kahramanımız tarafından yürütülüyor. Hava şartlarına hiç bakmadan tüm kış boyunca sürdürülecektir. Terör örgütünü kıskıvrak yakaladık ve bir daha nefes alamayacak duruma getirmek istiyoruz" dedi.
16.11.2021Siyaset
Bakan Soylu'dan Erdoğan'ın konutunun fotoğraflanmasıyla ilgili açıklama
Bakan Soylu'dan Erdoğan'ın konutunun fotoğraflanmasıyla ilgili açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çamlıca Kulesi'nden Üsküdar'daki konutunun görsellerini çeken İsrailli Mody ve Natali O. çifti ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Soylu, "Bundan sonrası mahkeme safahatınındır. Çünkü burada siyasal ve askeri bir suç diyebileceğimiz bir değerlendirme var. Bu değerlendirme ile birlikte mahkemeler ilerleyen süreçlerde kendi kararlarını vereceklerdir." dedi.
16.11.2021Siyaset
Erdoğan'ın konutunun fotoğraflanması soruşturmasından yeni detaylar
Erdoğan'ın konutunun fotoğraflanması soruşturmasından yeni detaylarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çamlıca Kulesi'nden Üsküdar'daki konutunu görüntüleyen İsrailli Mody ve Natali O, çifti ve yanlarında bulunan İ.A. ile ilgili soruşturmada yeni detaylar ortaya çıktı. Şüpheliler çektikleri görselleri “Aile" ismini verdikleri bir mesajlaşma programında paylaştıkları ve kuleyle konut arasındaki mesafenin de hesaplandığı tespit edildi.
15.11.2021Gündem
İsrailli çifte casusluk tutuklaması
İsrailli çifte casusluk tutuklamasıÜsküdar’da önceki gün Çamlıca Kulesi’ne gelen İsrail uyruklu N.O. ve M.O. çifti ile beraberindeki Türk vatandaşı İ.A., manzara fotoğrafları çekmeye başladı.
13.11.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evini görüntülerken yakanan 3 kişi tutuklandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evini görüntülerken yakanan 3 kişi tutuklandıİstanbul Üsküdar'da bulunan Çamlıca Kulesi'nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konutunu görüntüledikleri iddiasıyla gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen İsrail uyruklu çift N.O. ve M.O ile bir başka şüpheli, "Siyasal ve askeri casusluk" suçundan tutuklandı.
12.11.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evini görüntülerken yakanan 3 kişi tutuklandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evini görüntülerken yakanan 3 kişi tutuklandıÜsküdar'da bulunan Çamlıca Kulesi'nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konutunu görüntüledikleri iddiasıyla gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen İsrail uyruklu çift N.O. ve M.O ile bir başka şüpheli, "Siyasal ve askeri casusluk" suçundan tutuklandı.
12.11.2021Gündem
Son dakika! Enver Altaylı davasında karar
Son dakika! Enver Altaylı davasında kararEski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da yargılandığı FETÖ/PDY davasında karar açıklandı. Altaylı'ya 'siyasi ve askeri casusluk' suçundan 13 yıl 4 ay, 'örgüt üyeliği'nden ise 10 yıl hapis cezası verildi.
8.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Askeri Casusluk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.