Askon

Askon

Son dakika ASKON haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ASKON gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ASKON haber sayfamızda...

Askon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 187 askon haberi bulunmuştur.
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı! İşte tüm ayrıntılar...
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı! İşte tüm ayrıntılar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Yeni dönemin dört temel üzerine oturtulacağını belirten Erdoğan bu maddelerin, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat olacağını açıkladı. 850 bin esnafa vergi muafiyetinin getirileceğini açıklayan Erdoğan, 'Elektronik defter uygulaması ile vergi kayıplarını ortadan kaldırıyoruz. Türkiye dijital vergi dairesi uygulamasını başlatıyoruz' dedi.
12.03.2021Ekonomi
Türkiye tedarik üssü olacak
Türkiye tedarik üssü olacakİş dünyası örgütlerinin temsilcileri, Türkiye'de ekonomi ve hukuk alanındaki reformların doğrudan yatırımlarda sıçrama sağlamasını beklerken, reform çalışmalarıyla birlikte ülkenin tedarik üssü olma avantajını yabancı yatırımcıya çok daha güçlü şekilde sunacağını belirtiyor.
18.02.2021Uzmanpara
Yabancı yatırımlardaki toparlanma hızlanacak, Türkiye tedarik üssü olacak
Yabancı yatırımlardaki toparlanma hızlanacak, Türkiye tedarik üssü olacakİş dünyası örgütlerinin temsilcileri, Türkiye'de ekonomi ve hukuk alanındaki reformların doğrudan yatırımlarda sıçrama sağlamasını beklerken, reform çalışmalarıyla birlikte ülkenin tedarik üssü olma avantajını yabancı yatırımcıya çok daha güçlü şekilde sunacağını belirtiyor.
18.02.2021Ekonomi
Kira ve gelir kaybı desteği esnafın yüzünü güldürdü
Kira ve gelir kaybı desteği esnafın yüzünü güldürdüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından açıkladığı 1 milyon 239 bin kişiyi ilgilendiren kira ve gelir kaybı desteği Konya'daki esnafı memnun etti.
15.12.2020Ekonomi
Bakan’dan sanayiciye  ‘demir yolu’ sözü
Bakan’dan sanayiciye ‘demir yolu’ sözüUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Lojistik Master Planı’ndaki hedeflerden birisinin de sanayicilerin, ürünlerini hızlı ve düşük maliyetle pazara ulaştırmaları olduğunu belirterek, “Gelecek dönemde de demir yolu çalışmalarımıza ağırlık verecek ve sanayicimizi demir yolunun imkanlarından faydalandıracağız” dedi.
25.11.2020Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu'ndan sanayicilere "demir yolu" mesajı!
Bakan Karaismailoğlu'ndan sanayicilere "demir yolu" mesajı!Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Lojistik Master Planı'ndaki hedeflerden birisinin de sanayicilerin, ürünlerini hızlı ve düşük maliyetle pazara ulaştırmaları olduğunu belirterek, "Gelecek dönemde de demir yolu çalışmalarımıza ağırlık verecek ve sanayicimizi demir yolunun imkanlarından faydalandıracağız." dedi.
24.11.2020Ekonomi
Son dakika... İstanbul'da mesai kararı! Vali Yerlikaya'dan flaş açıklama
Son dakika... İstanbul'da mesai kararı! Vali Yerlikaya'dan flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da sanayi sektöründe erken mesai ve kamuda esnek çalışmaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Mesai saatleriyle ilgili alınan kararları açıklayan Vali Yerlikaya, koronavirüs ile mücadele kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.
4.11.2020Gündem
Erdoğan'ın boykot çağrısına Türkiye'den destek yağdı!
Erdoğan'ın boykot çağrısına Türkiye'den destek yağdı!Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransız ürünlerine boykot çağrısına iş dünyasından destek yağdı. İstanbul Ticaret Borsası, Türkiye Perakendeciler Federasyonu, Ankara Ticaret Odası, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ve ASKON'dan destek yağdı. İşte detaylar...
27.10.2020Ekonomi
Azerbaycan ordusuna Türkiye'den destek!
Azerbaycan ordusuna Türkiye'den destek!İş adamı ve Azerbaycan gönüllüsü Bayram Tanrıverdi'nin 'Dedelerimizin borcunu ödüyoruz' diyerek başlattığı destek kampanyasına birçok gönüllü kulak verdi. Tanrıverdi'nin sosyal medyadan kurduğu 'Can Azerbaycan Grubu' yaptığı toplantıda 'Gardaş Azerbaycan'a destek toplandı. Paralar Azerbaycan ordusuna gönderildi.Öte yandan Türkiye'deki Azerbaycanlı İşadamları Birliği (TAİB) bağış kampanyası başlattı.
9.10.2020Ekonomi
İş dünyasından YEP'e tam destek
İş dünyasından YEP'e tam destekHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan 'Yeni Ekonomi Programı'na iş dünyasından tam destek geldi.
29.09.2020Uzmanpara
İş dünyasından YEP'e tam destek
İş dünyasından YEP'e tam destekHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan 'Yeni Ekonomi Programı'na iş dünyasından tam destek geldi.
30.09.2020Ekonomi
Son dakika! İstanbul Valisi Yerlikaya açıkladı! İşte yeni mesai saatleri...
Son dakika! İstanbul Valisi Yerlikaya açıkladı! İşte yeni mesai saatleri...Gelen bir son dakika haberine göre; İstanbul'da corona virüs tedbirleri nedeniyle kademeli mesaiye geçiliyor. İstanbul Valisi Yerlikaya açıklama yaptı. Yerlikaya, "28 Eylül'den itibaren jandarma, emniyet ve sahil güvenlik komutanlığı 07.00'den başlayıp kademeli olarak mesaiye başlayacak. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz 08.00 ve 16.30'da, sağlık teşkilatımız 08.30-16.30'da mesaiye başlayacak." ifadelerini kullandı. Yerlikaya, okulların açılış saatleri için de bilgi verdi.
18.09.2020Gündem
Gençlerden sosyal sorumluluk atağı
Gençlerden sosyal sorumluluk atağıEski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın 1998 yılında kurduğu Anadolu Aslanları Derneği'nin gençlik kuruluşu Genç ASKON, sosyal sorumluluk projeleriyle gündeme geldi. Londra, Almanya, Çin, Tayland ve Bangladeş'te şubelerini faaliyete geçiren dernek, Kurban Bayramı'nda Arakan'a kurban bağışı yaptı.
15.08.2020Ekonomi
Son dakika: Ekonomiye güven tam! Peş peşe destek mesajları geldi
Son dakika: Ekonomiye güven tam! Peş peşe destek mesajları geldiSon dakika haberlere göre, Türkiye ekonomisi ve piyasaların koronavirüs pandemisi sürecinde gösterdiği performansı hedef alan kur odaklı manipülasyon çabalarına pek çok çevreden tepki geldi. Ekonomi yönetimine destek mesajı veren uzmanlar, Türkiye'nin kararlılıkla yoluna devam edeceğinin altını çizdi.
9.08.2020Ekonomi
Aydın: Güçlü ekonomik yapımızla pandemi sürecini atlatacağız
Aydın: Güçlü ekonomik yapımızla pandemi sürecini atlatacağız Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, "Doğru ve emin adımlarla hedeflerimize yürüyoruz. Pandemi sürecinde yaşanılan sıkıntılar bizlerde moralsizlik oluşturmasın. Güçlü ekonomik yapımız ile bu süreci de atlatacak ve yarınların inşasına kuvvetli bir şekilde koşmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.
9.08.2020Ekonomi
ASKON Başkanı Aydın'dan sendikalara kıdem tazminatı çağrısı
ASKON Başkanı Aydın'dan sendikalara kıdem tazminatı çağrısıAnadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, kıdem tazminatına ilişkin, "Bir an önce karşılıklı taraflar bir araya gelmeli, çalışanın ve işverenin hakkını tam anlamıyla ortaya koyan, kalıcı çözüm odaklı bir sistemi oluşturmalıdırlar. Bu konuda masaya oturmak sendikaların boynunun borcudur." ifadelerini kullandı.
5.07.2020Ekonomi
Son dakika... Albayrak: Yüksek bir dönüş ortalaması yakaladık
Son dakika... Albayrak: Yüksek bir dönüş ortalaması yakaladıkHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Salgının yayılma hızının kontrol altına alınması, pik sürecinin dünya örneklerine göre çok ama çok daha düşük bir seviyeyle atlatılması ekonomi tarafında da esnafımızın kepenkleri yeniden açması, üretimin eski seyrine geri dönmesi açısından da moralimizi, umudumuzu artırdı." dedi.
28.04.2020Ekonomi
Ekonomi zirvesi toplanıyor
Ekonomi zirvesi toplanıyorHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak başkanlığında bugün Genişletilmiş Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi (FİKKO) yapılacak.
28.04.2020Ekonomi
ASKON, çalışanların yanında
ASKON, çalışanların yanındaAnadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir Şubesi, torba kanun teklifinde yer alan, üç ay boyunca işçi çıkarılmamasını amaçlayan geçici istihdam güvencesini sonuna kadar desteklediklerini açıkladı.
10.04.2020Ege
‘Kısa çalışın, üretimi sürdürün’
‘Kısa çalışın, üretimi sürdürün’Türkiye’nin önde gelen meslek örgütü, sendika konfederasyonları ve sivil toplum örgütleri, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkili olan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yürütülen mücadele sürecine ilişkin ortak açıklama yaptılar.
5.04.2020Ekonomi
Patronlar meydan okuyor! İşsizlik...
Patronlar meydan okuyor! İşsizlik...İşverenler koronavirüs günlerinde elemanlarını işten çıkarmamak için sosyal medyada ‘challenge’ başlattı. Meydan okuma anlamına gelen bu kampanyayla 800 bin kişinin çalıştığı 19 bin şirket sahibi, işçi atmayacağını taahhüt ederek, tanıdıklarını kampanyaya davet ediyor.
3.04.2020Ekonomi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '7 aylık maaşımı bağışladım' deyip başlattığı kampanyaya destek yağıyor
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '7 aylık maaşımı bağışladım' deyip başlattığı kampanyaya destek yağıyor Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısını videokonferansla yaptı. Toplantı sonrası ‘Millete Sesleniş’ konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için ‘Milli Dayanışma Kampanyası’ başlatıyoruz. Kampanyayı, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum” dedi. Erdoğan'ın başlattığı kampanyaya destek yağıyor.
31.03.2020Siyaset
İş dünyasından "Milli Dayanışma Kampanyası"na destek
İş dünyasından "Milli Dayanışma Kampanyası"na destekİş dünyası temsilcileri, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na yönelik destek paylaşımında bulundu.
1.04.2020Ekonomi
Tüm Türkiye’ye yetecek makarna kapasitemiz var
Tüm Türkiye’ye yetecek makarna kapasitemiz varArbella Makarna Kurucu Başkanı Hasan Arslan, 24 saat kesintisiz üretim yaptıklarını belirterek, ”Paniğe gerek yok. Tüm Türkiye’nin bakliyat ve makarna ihtiyacını karşılayabiliriz” dedi.
25.03.2020Ekonomi
İş dünyası 'Ekonomik İstikrar Kalkanı'ndan memnun
İş dünyası 'Ekonomik İstikrar Kalkanı'ndan memnunTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı sonrası duyurduğu "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketine ilişkin, "Cumhurbaşkanımızın açıkladığı önlemler paketini, Türk ihracatçısını önümüzdeki dönemde rahatlatacak önemli bir hamle olarak görmekteyiz." açıklamasında bulundu.
18.03.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyecoronaekonomison dakika haberleryatırım

Askon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.